Поради, як підготувати дачу до зими

металева решітка на вікна

Зовсім скоро дачникам належить підготовка свого житла до зимового періоду. Дачний будинок взимку потрібно захищати від багатьох негативних факторів. Багато хто задається питанням, як підготувати дачу до зими. Як правило, в цей час дача може легко постраждати від злочинців або від неблагополучних сусідів. Щоб уберегти себе від різного роду збитків, необхідно забрати з дачі цінні речі (наприклад, побутову техніку). Так само варто подумати про проведення додаткового захисту віконних прорізів, поставивши, наприклад, решітки. Пам'ятайте, що злочинці, в більшості своїй, двері не ріжуть, а вважають за краще розбивати вікна.

металева решітка на вікна

Потім необхідно закрити і ретельно законопатити щілини між вікнами і рамами, щоб виключити можливість потрапляння холодного повітря (він може спровокувати появу конденсату і цвілеві грибки).

Будинок обов'язково слід захистити від різних шкідників, наприклад, мишей і щурів. Можна придбати спеціальний отрута, який слід розкласти в будинку, або звернутися в спеціальну службу, фахівці якої проведуть дезінсекцію приміщення на якісному, професійному рівні. Залишаючи на дачі продукти харчування та інші господарські предмети, ви ризикуєте привернути цим увагу гризунів. Не забудьте провести огляд горищного приміщення, так як там можуть утворитися осині гнізда. Якщо вони там є, потрібно заздалегідь подбати про їх нейтралізації, що дозволить уникнути навесні великих проблем.

Обов'язково слід злити всю воду з труб. Якщо ви залишите ці дії без уваги, то взимку вода замерзне, що стане причиною розривання збільшилися в обсязі труб. Не забудьте закрити ходи вентиляції, так як через них в будинок може проникати волога, птиці або гризуни.

слив бойлера на дачі

Щоб під час вашого зимового відсутності в дачному будинку не сталося загоряння, пробки слід вивернути і ретельно перевірити справність електропроводки. Залишений в будинку сміття і вибухові речовини можуть спровокувати виникнення загоряння, тому від них так само слід позбутися. Якщо в будинку є піч, то обов'язково огляньте димохід, і очистіть його. Огляньте дах на предмет протікання, якщо виявите щілини, то акуратно їх закрийте. Для обробки м'яких меблів можна використовувати пар.

ремонт даху

Якщо дачний будинок застрахований, і з ним щось сталося, можна звернутися в страхову службу і надати всі необхідні документи на будинок, завдяки яким фахівці зможуть оцінити збиток і здійснити страхову виплату.

На що слід звернути увагу під час підготовки дачі до зими

Стіни

Потрібно добре оглянути всі зовнішні стіни дачного будинку і ретельно оцінити поверхневе стан, шви між цеглинами. Якщо виявлені тріщини, їх слід заштукатурити, щоб не пропустити зайву вологу в будинок. Якщо волога пробралася в будинок, а стіни будівлі не відрізняються гарною теплоізоляцією, в приміщеннях з'явиться постійний холод.

штукатурка цегляних стін

У таких випадках немає сенсу утеплювати дачний будинок зсередини, так як спроби все одно не приведуть ні до чого хорошого. Кордон, яка відокремлює холодну зону від теплої, при будь-яких обставинах виявиться на несучих стінах, через що вони завжди будуть відволожуватися.

У подібних ситуаціях є тільки один якісний метод утеплення - утеплення зовні. Для цього необхідно звести енергозберігаючий фасад, який складається з шару утеплювача і так званого «екрану». «Екран», що складається з металевого каркаса, акуратно кріпиться до стін. В кінцевому підсумку, після завершення монтажу «екрану» виходить «чохол», який як би одягається на весь будинок. Він буде захищати ваш будинок не тільки від зимових холодів, а й від жаркого спеки влітку. Взимку ця конструкція буде утримувати тепло, а влітку створить прохолоду.

енергозберігаючий фасад
Схема пристрою енергозберігаючого фасаду

Вікна

Якщо в будинку стоять пластикові вікна, то вам просто необхідно перевести механізм замків в зимовий режим. Головне, після холодів не забути перевести замки в літній режим. Якщо механізм буде протягом довгого часу перебувати в зимовому режимі, віконні прокладки можуть зноситися за дуже короткий термін.

Як перевести механізм замків в зимовий режим, дивіться в даному відео

Якщо вікна будинку дерев'яні, то в першу чергу потрібно витягти скла, після чого акуратно зачистити їх звичайної шкіркою на стику вікна і рами. Наступним етапом стане нанесення спеціальної замазки, після якого можна вставляти скло назад в раму. Утеплити саму раму можна звичайною ватою, поролоном і тканиною. Для цього необхідно щільно забити утеплювачем всі щілини і заклеїти їх господарським скотчем.

Можна також утеплити вікна будинку за шведською технологією, це буде більш надійно.

Дах

Огляд покрівлі - це обов'язкова процедура при підготовці дачного будинку до зимового періоду. Це завдання необхідно виконувати навіть в тому випадку, коли немає візуальних ознак пошкодження покрівлі. Якщо листи покрівельного матеріалу погано закріплені, то потрібно терміново виправити цю проблему. В іншому випадку, в будинок потрапить волога і дерев'яні конструкції (крокви) можуть почати гнити. При поривчастим вітром погано закріплені листи покрівельного матеріалу будуть деренчати, а в деяких випадках їх може знести з даху вітром, що принесе шкоди не тільки вам, а й сусідам.

Крім цього, обов'язково потрібно перевірити, чи не відійшли чи коліна труб водостоку, і при необхідності вправити їх назад. Самі труби, почистити.

Не забудьте встановити спеціальні снегодержателі для захисту даху будинку, так як на ній протягом зими може зібратися більше 10 тонн снігу. Природно, це становить певний ризик для здоров'я і життя людей. Постарайтеся заздалегідь подумати про безпеку своїх близьких.

снігозатримувачі на даху

Димохід

Багато фахівців радять проводити огляд димоходу один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Необхідно перевірити, чи не з'явилися за цей час тріщини в димоході. Через їх виникнення починає порушуватися тяга, що може бути причиною отруєння чадним газом. Наявність тяги можна перевірити елементарним способом. Для цього потрібно піднести запалений сірник до топки і подивитися на її полум'я. Якщо його тягне в бік топки, значить, тяга є. У тому випадку, якщо полум'я відхиляється в інший бік, то нормальної тяги немає, отже, необхідно буде прочистити димар.

чистка димоходу

Це можна зробити простий гирею масою близько 3 кілограм, буде потрібно мотузка і ганчірки. Перед чищенням подивіться, чи є в димоході пташині гнізда або завали. Якщо ви щось виявили і вам не вдається це пробити, необхідно розібрати стіну і видалити утворилися завали ручним способом.

ніж чистити димохід

Водопостачання

Завчасно злийте воду з ємностей і труб, які при замерзанні можуть отримати серйозні пошкодження. Якщо немає можливості злити воду, в ємності можна покласти кілька пластикових пляшок, здатних трохи знизити тиск льоду.

Якщо на дачі є колодязь з питною водою, то необхідно подумати про його утеплення. Як утеплювач відмінно згодиться пінопласт, яким потрібно оббити внутрішні стіни колодязя. Зовнішню сторону можна оббити простими дошками. Водопровідну трубу, яка веде від колодязя до накопичувального баку, потрібно утеплити тільки на вході в будівлю (шар утеплювача повинен бути не менше 13 сантиметрів).

схема утеплення колодязя пінопластом

Якщо для забезпечення водопостачання використовується насосна станція, яка знаходиться за межами території будинку, обов'язково потрібно перевірити її стан і при необхідності провести ремонтні роботи. Не забудьте ретельно прочистити клапани і фільтри. Постарайтеся вирішити це питання заздалегідь, так як проводити подібні роботи на морозі дуже непросто.

Басейн на дачі зимою

Кожному хочеться купатися в басейні якомога довше, але рано чи пізно приходить зима.

Фахівці рекомендують не зливати воду з басейну на час зимового періоду, особливо, якщо мова йде про басейни, які заглиблені в грунт. Завдяки цьому ви зможете попередити деформацію стінок при промерзанні грунту.

Якщо вода залишається в басейні на зимовий період, то вам необхідно виконати ряд певних заходів, які згодом позбавлять вас від покупки нового обладнання для фільтрування. Для цього слід:

  • провести заходи з хлорування;
  • злити воду з труб системи фільтрації;
  • трохи послабити тиск води на стіни басейну, щоб виключити їх деформацію.

Також захистити басейн на дачній ділянці від зимових холодів, можна за допомогою спеціального критого розсувного навісу.

Туалет на дачі зимою

Якщо ви збираєтеся іноді жити взимку на дачі, то вам обов'язково слід утеплити дачний туалет. Зробити це можна двома способами: зовні і зсередини. При цьому фахівці рекомендують тільки другий варіант проведення теплоізоляції. Такий підхід до утеплення вельми зручний і економічний.
утеплення дачного туалету

Щоб утеплити туалет буде потрібно кілька спеціальних будівельних матеріалів.

  1. Необхідно придбати безпосередньо сам утеплювач. Вибір матеріалів, що утеплюють дуже великий, через що недосвідчена людина може помилитися з вибором. За рекомендаціями фахівців найкраще використовувати мінеральні утеплювачі. Цей матеріал являє собою плити, кожна по 50 міліметрів товщиною.
  2. Так само знадобляться спеціальні дерев'яні рейки, до яких буде кріпитися матеріал, що утеплює.
  3. Необхідна гідроізоляція. Вона буде кріпитися на каркас, який слід виготовити за допомогою гіпсокартону. Надалі він буде закривати утеплювач і виступати в якості основи для подальшої обробки туалету.
  4. Щоб звести каркас, вам будуть потрібні металеві профілі.
  5. Крім цього, будуть потрібні кріпильні деталі і шпаклівка.

Процес утеплення

Для початку необхідно закріпити дерев'яні рейки на стелю і стіни туалету. Відстань між рейками має бути в межах 0,6 метра. Утеплюють плити кріпляться шурупами на дерев'яне покриття. На сам утеплювач наклеюють плівки гідроізоляції.

теплий дачний туалет

Потім необхідно спорудити каркас. При спорудженні металевого каркаса необхідно між профілями поставити спеціальні поперечні перемички, тому що металевий профіль не має максимальної жорсткості, і його потрібно посилювати. Далі за допомогою саморізів гіпсокартон кріплять на каркас. На стиках між листами використовують шпаклівку. Отриману рівну поверхню можна обробити фарбою або сайдингом.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх