Плетена огорожа для забору

верба плетений паркан

Плетена огорожа - це, мабуть, самий древній метод позначення своєї території. Вона допомагає захистити ділянку від непрошених гостей і цікавих очей. У той же час огорожа служить ще і прикрасою ділянки.

верба плетений паркан
Так виглядає плетений паркан з верби

Переваги та недоліки плетених огорожі

Плетеному забору властиві всі плюси і мінуси деревини. Але в порівнянні з іншими огорожами з дерева, у плетених огорожі є і свої особливі переваги. До них відносяться:

  1. Вартість огорожі. Для будівництва плетених огорожі потрібна мінімальна кількість витрачених коштів. Матеріал для плетінки можна не купувати, а заготовити самостійно.
  2. Самостійне виготовлення огорожі. Плетіння з жердин може легко освоїти будь-яка людина. Для цього не потрібно ніякого спеціального інструменту.
  3. Надійність та захист. Такий паркан по своїй надійності і захисту території анітрохи не поступається звичайним паркан з металу або дерева.
  4. Високі декоративні властивості.

    декор плетена огорожа
    Різні схеми візерунків плетених огорожі

  5. Екологічна чистота і безпека плетеного забору.

Поряд з перерахованими вище достоїнствами, плетені огорожі мають і свої недоліки:

  1. Висока небезпека виникнення пожежі. Огорожа при загрозі пожежі легко запалюється.
  2. Низька міцність елементів огорожі. Міцність знижується в основному через перепади температури навколишнього середовища.
  3. Захист від вологи та шкідників.
  4. Термін експлуатації такої споруди не більше 5 років.

Типи плетених зборів

Плетені огорожі розрізняються по висоті і за своїм прямим призначенням. Існує три типи плетених зборів:

  • Низькі. Їх висота становить не більше метра. Такі огорожі використовуються як декоративні елементи для клумб і доріжок;
  • Середні. Їх висота сягає одного метра. Використовуються в основному для поділу ділянки на окремі зони; плетений тин
  • Високі. Висота їх два метри і вище. Ці паркани роблять по зовнішніх межах ділянки для огорожі всій території ділянки.

Матеріал для виготовлення

Зробити плетену огорожу своїми руками зовсім неважко. Для цього підходять гілки будь-яких дерев. При плетінні використовують гнучку лозу, гілки ліщини або берези, очерет, вербу, різні синтетичні матеріали. Але найбільше для плетіння огорож з лози підходять гілки верби.

Іва досить невибаглива рослина. Її гілки добре гнуться і піддаються обробці. А також верба може прижитися на новому місці без особливого догляду.

Гілки верби можна, як купити, так і заготовити самостійно. Заготовляють вербові гілки восени або навесні до початку вегетації. Зрізати гілки потрібно ножем трохи навскоси. Зберігають зрізані прути в сараї на дачі або підвалі, але так, щоб вони не промерзли.

плетіння огорожі
Покрокова інструкція для плетіння огорожі з прутів

Гілки, зібрані для виготовлення живоплоту тримають у воді вертикально. Перед роботою прути замочують для того щоб повернути їм колишню гнучкість.

Види огорож

З гілок верби можна зробити два види плетених огорожі:

  1. Жива огорожа. Служить надійним захистом ділянки від сторонніх, як людей, так і тварин. Приблизно через два або три роки вона розростається, стаючи поступово живоплотом. Таке огорожу прослужить своєму господареві довгий час. Щороку огорожа буде все міцніше і міцніше. Ця огорожа потребує тільки в стрижці. Її зазвичай роблять восени або навесні. За допомогою стрижки огорожі регулюється висота і товщина огорожі. Єдиний мінус такої огорожі - захист ділянки можлива тільки через деякий час.
  2. Нежива огорожа. Її роблять в тому випадку, коли важливо не позичати парканом зайві сантиметри площі ділянки. нежива плетена огорожа Неживий тин забезпечує доступ повітря і світла на всю територію ділянки. Його товщина значно менше, ніж у живоплоту. Вона захищає територію відразу ж після її установки. До недоліків неживої плетінки відносяться такі чинники: велика кількість заготовлених прутів, недовгий термін служби, необхідність поточного ремонту, складність самостійного плетіння, час, витрачений на виготовлення забору.

Способи плетіння

Залежно від обраного виду огорожі розрізняються і види плетіння: горизонтальний і вертикальний.

Вертикальний спосіб

Вертикальним способом плетуть тільки живопліт. Своїми руками зробити це зовсім нескладно. Для цього необхідно виконати наступні дії:

  1. Розмітка ділянки. За допомогою мотузки і кілочок відзначають місце майбутньої огорожі.

    вбивання кілочків
    Процес вбивання кілочків для плетеними огорожі

  2. Копка лунок під прути для опор. Глибина лунок залежить від довжини опор. Чим довше опори, тим будуть глибше викопані ямки.
  3. Установка опор. Як опори можна використовувати не тільки вербові гілки, але також і металеві прути або дерев'яні бруски.
  4. З'єднання опор між собою тоненькими прутами. Ряди з поперечних прутів можна додатково закріпити дротом. Опори вище 1,5 метра закріплюють відразу декількома рядами із прутів як внизу, так і вгорі.

    формування огорожі
    Формування плетених огорожі на ділянці

  5. Посадка в землю заготовлених гілок верби. Їх саджають в грунт приблизно через 20-30 сантиметрів. При цьому гілки переплітаються один з одним, між опор і поперечних прутів. При цьому їх нахиляють в різні боки. Можна також в тих місцях, де гілки стикаються трохи зрізати кору і з'єднати їх скотчем. В цьому випадку жива огорожа буде єдиним живим організмом.

Горизонтальний спосіб

Неживу огорожа плетуть горизонтально. Виготовлення огорожі з лози складається з наступних етапів:

  1. Розмітка огорожі. Для установки колів відзначають відстань між ними, близько 50 см. Воно залежить від товщини прутів.
  2. Установка кілків. Коли вбивають в грунт якомога глибше. Попередньо кілки загострюють і обробляють захисними матеріалами. А всі кілки в довжину повинні бути більше запланованої висоти огорожі.
  3. Опори вгорі закріплюють за допомогою рівних планок для того щоб майбутній виріб було рівним.

    горизонтальне плетіння
    Схема горизонтального плетіння огорожі

  4. Переплетення прутів між кілками. Плести паркан починають від землі. Прут з товстого кінця залишають перед опорою. Саму лозу переплітають між опорами. Кінці прутів намагаються залишати на внутрішній стороні паркану. Наступну лозу вплітають від іншої опори. Можна вплітати відразу кілька прутів. Зовнішній вигляд від цього буде тільки вигравати.
  5. Ущільнення огорожі. Його необхідно робити через кожні 5 рядів переплетених прутів. Роблять ущільнення молотком, постукуючи їм у забірних опор. ущільнення огорожі
  6. При закріпленні низу плетених огорожі в кілки вкручують шурупи, відступивши від землі кілька сантиметрів. Таке закріплення допомагає захистити огорожа від гниття.
  7. Після завершення роботи зверху в кілки також загвинчують по шурупу. У цьому випадку така дія служить захистом тину від деформації під час перепадів температур і зміні кліматичних умов.

У відео показаний процес плетіння секції паркану.

Елементи декорування готового виробу

Готову огорожа потрібно захистити від гниття і шкідників. Для цього її покривають лаком. Відтінок його може варіюватися від прозорого, до матового.
Якщо хочеться змінити природний колір готової огорожі, то на неї можна нанести такі розчини:

  • Перекис водню. Надає огорожі білий колір;
  • Розчин із марганцівки або морилки - коричневий відтінок;
  • Залізний купорос - сірий колір.
декор плетений тин
Різні варіанти декору плетеного забору

Якщо хочете зробити натяк на сільський стиль огорожі, то на нього можна повісити глиняні горщики або глечики. А також можна уздовж всієї огорожі посадити соняшники або інші квіти, або пустити по ній в'юнкі рослини. Плетена огорожа може стати прикрасою будь-якої ділянки. Зробити її самому зовсім неважко. Витрачені праці порадують своїм результатом. А такий паркан, незважаючи на свою простоту, може послужити своєму господареві довгі роки.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх