6 Порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

Підшукуєте легке, гігієнічне, вологостійке і дешеве покриття для стін або стелі? Тоді вам точно слід звернути увагу на пластикові панелі, які, плюс до всього, відрізняються ще і відмінним зовнішнім виглядом. Їх часто використовують для облицювання стін на кухні, у ванній і на балконі, для обробки стелі у ванній і інших приміщеннях, нерідко пластикові панелі знаходять застосування в нежитлових приміщеннях. Для кожної з цих сфер застосування доречними будуть панелі певного розміру, кольору і рельєфу. З різноманітністю матеріалу і особливостями вибору пластикових панелей ми і постараємося розібратися.

№1. Які плюси і мінуси пластикових панелей?

Основа для виробництва пластикових панелей - твердий полівінілхлорид, який відрізняється максимальною стійкістю до дії вогню. Виготовляють матеріал методом екструзії, між двома пофарбованими або покритими лаком поверхнями розташовується простір, що складається з численних поздовжніх сот, утворених ребрами жорсткості.

Головні плюси ПВХ-панелей:

 • невелика вага;
 • вологостійкість, гігієнічність, антистатичність, простота в догляді;
 • екологічність;
 • вогнестійкість і стійкість до перепадів температур;
 • непогані звукоізоляційні якості;
 • величезний вибір малюнків і текстур, що дозволяє організувати інтер'єр в будь-якому стилі;
 • простий монтаж, з яким під силу впоратися практично будь-якому;
 • низька ціна.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

Розглядаючи пластикові панелі як матеріал для облицювання стелі або стін, потрібно віддавати собі звіт, що він має і деякі недоліки:

 • низька міцність. На поверхні матеріалу легко залишити подряпину, вм'ятину або іншого роду ушкодження;
 • Спочатку панелі можуть видавати специфічний запах;
 • матеріал має обмежену сферу застосування і підходить для тих приміщень, де міцність не так важлива, як вологостійкість, вогнестійкість і декоративність.

№2. Види стінових панелей за призначенням

Найголовніше і, в той же час, умовний розподіл стінових панелей - це поділ на стельові та стінові. Ніхто не забороняє використовувати стінові панелі для оздоблення стелі та навпаки. Різницю між цими видами панелей знаходять лише на відміну основних параметрів.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

Товщина стінових панелей 8-10 мм, а довжина може становити 2,7 м, 3 м або навіть 6 м. Довжина стельових панелей стартує від 6 м і може досягати 12 м, а їх товщина менше 8 мм: якщо раніше більшість стельових панелей мало товщину 8 мм, то зараз виробники постійно зменшують її, тому в продажу легко зустріти панелі товщиною 7 мм і навіть 4-5 мм.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

№3. Стик пластикових панелей

Залежно від типу стику пластикові панелі бувають:

 • безшовні;
 • шовні.

Безшовним ПВХ-панелі можна назвати досить умовно, так як стик все одно буде помітний, але сама поверхня буде гладкою, адже видимість стику між панелями не передбачена декором. Звичайно ж, не варто очікувати, що стеля, оброблений такими панелями, буде настільки гладким, як натяжна або гіпсокартонна, але при використанні спеціальних герметиків можна добитися вельми непоганих з точки зору естетики результатів.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

шовні панелі відрізняються спеціальним рельєфним стиком, щоб додати поверхні цікавий декоративний ефект. Часто такі пластикові панелі імітують дерев'яну вагонку. У продажу зустрічаються також і панелі під плитку: Фахівці рекомендують використовувати квадратні елементи зі стороною 30-98 см. Крім того, у продажу можна зустріти пластикові панелі з рустом, вони представляють собою щось середнє між шовними і безшовним панелями, але зустрічаються не дуже часто.

6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі 6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

№4. Тип поверхні

Одне з основних переваг пластикових панелей - це різноманітність дизайну. У продажу можна зустріти як максимально прості і найдешевші білі панелі, так і пофарбовані в будь-який колір матеріал, але найцікавіші варіанти - це ті, які мають якийсь малюнок або імітують дерево, камінь або інші благородні поверхні.

Всі пластикові панелі по типу поверхні можна поділити на:

 • матові;
 • глянцеві;
 • полуглянцевие.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

З точки зору технічних характеристик всі ці панелі абсолютно однакові, а в залежності від власних уподобань можна вибирати панель з необхідною поверхнею.

Коли мова йде про матеріал з певним малюнком, то наноситися він може одним із таких способів:

 • лакування. Спочатку на поверхню панелі наносять необхідний малюнок термопереводу або методом офсетного друку, а для його закріплення зверху панель покривається шаром лаку - він захищає малюнок від впливу вологи, сонячних променів, тертя і т.д. За допомогою різних способів обробки лакована поверхня може вийти як глянсовою, так і матовою;6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі
 • ламінування. У цьому випадку поверхня панелі покривається тонкою міцною плівкою, на яку нанесений малюнок, що повторює текстуру дерева або каменю. Такі панелі можуть імітувати будь-яку породу дерева і практично будь-який вид каменю, іноді виробники таким чином завдають на поверхню матеріалу абстрактний малюнок.6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі

№5. На що ще звернути увагу при виборі?

Безперечно, кожен хоче придбати максимально якісний матеріал, який зможе прослужити вірою і правдою якомога довше. Щоб підібрати міцні та довговічні пластикові панелі рекомендуємо звертати увагу на такі параметри:

 • товщина лицьової панелі: Чим більше, тим краще, адже від неї багато в чому залежить міцність, довговічність, стійкість до механічних пошкоджень і т.д. Якщо панель легко можна пошкодити, то з часом в щілину почне проникати волога, провокуючи розвиток цвілі. Зрозуміло, що навряд чи якась пластикова панель здатна витримати сильний удар, але з рядом менш серйозних навантажень вона повинна справлятися. В ідеалі товщина лицьовій панелі повинна складати 2,5 мм, а той же показник в недорогих виробах рідко перевищує 1,5 мм;
 • кількість ребер жорсткості. Тут працює той же правило, що і з товщиною: чим більше, тим краще, і тим міцніше і менш сприйнятливою до деформацій буде панель. Панель повинна мати не менше 20 ребер жорсткості, в ідеалі - 29. Всі ребра повинні бути рівними, мати однакову товщину і перебувати строго перпендикулярно двом панелям, які вони з'єднують;6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стелі
 • зовнішній вигляд. Панель повинна бути рівномірно пофарбованої і рівною, на ній не повинні проступати ребра жорсткості, бути вм'ятини. Також перед покупкою краще перевірити, наскільки міцно з'єднуються панелі між собою;
 • непрямою ознакою того, що перед вами якісний матеріал, є вага. Чим товщі лицьова панель і чим більше ребер жорсткості, тим більше вага панелі. Цей показник стане в нагоді при порівнянні двох панелей з однаковими розмірами;
 • краще купувати матеріал з однієї партії - це гарантія того, що колір і особливості малюнка будуть однаковими. Навіть з одним артикулом, але з різних партій, матеріал може відрізнятися відтінком, що буде добре помітно після монтажу.

№6. Кращі виробники пластикових панелей

При купівлі будь-якого товару ми звикли звертати увагу на виробника. Репутація, яка склалася навколо його імені, дозволяє судити і про якість продукції. Не виняток і пластикові панелі. Сьогодні на ринку фігурує сотні виробників пластикових панелей: як зарубіжних, так і вітчизняних. Зупинимося на кращих.

Venta

ця бельгійська компанія є одним з провідних європейських виробників декоративних панелей, причому асортимент постійно зростає. Продукція виробника користується великим попитом в різних країнах світу, тому компанія постійно відкриває нові заводи. Так, в 2003 році було відкрито провадження в Росії, тому сьогодні вітчизняні покупці мають можливість купувати пластикові панелі європейської якості, вироблені за найсучаснішими технологіями, але при цьому платити за цю продукцію не дуже високу ціну.

В асортименті компанії панелі з різними параметрами і різним дизайном. є навіть матеріал підвищеної міцності з ефектом плиткового облицювання, який буде як не можна до речі при обробці стін. Зовсім недавно було запущено виробництво панелей з цифровим друком, які зможуть стати справжньою окрасою інтер'єру.

Forte

6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стеліІталійська компанія Forte працює з 1969 року, і вже встигла зарекомендувати себе як один з найбільших в світі виробників виробів з ПВХ. Продукція компанії сьогодні успішно продається більш ніж в 50 країнах. Виробництво ведеться на найсучаснішому обладнанні з використанням інноваційних технологій. Фахівці компанії постійно стежать за вимогами покупців, оперативно реагуючи на них новими пропозиціями.

Крім усього іншого, компанія виробляє декоративні пластикові панелі і ексклюзивні декоративні стінні панелі «Le MURINO». Для виробництва останніх використовується кам'яна крихта, яка напилюється на лицьову панель. У двох колекціях представлено понад 20 різних варіантів забарвлень і відтінків, що дозволяє вибрати відповідну обробку для будь-якого приміщення.

Deceuninck

6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стеліце Міжнародна компанія, яка починала виробництво у Франції і Великобританії, а сьогодні заводи виробника розташовані в різних країнах. Всього компанія має 14 заводів, а продукція представлена ​​в 91 країні. У Росії діє велике представництво компанії, тому пластикові панелі виробника широко представлені на вітчизняному ринку.

Shanghai Zhuan

6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стеліОстаннім часом китайські компанії починають пропонувати все більш якісну продукцію. Звичайно ж, не всім пластиковим панелям з маркуванням «made in China» варто довіряти, але Shanghai Zhuan Qin Co. Ltd - яскравий приклад сумлінного відповідального виконавця. Компанія спеціалізується на виробництві стінових панелей з різних матеріалів, в т.ч. і пластикових панелей. В асортименті є матеріали різних розмірів, з різним типом стикування швів, а вже про кількість кольорів і відтінків говорити не доводиться. При високій якості ціни на продукцію прийнятні.

ТОВ «Green Line»

Один з провідних вітчизняних виробників ПВХ панелей. Виробничі потужності розташовані у Володимирській області, поставки здійснюються по всій країні і за її межами. Головне для виробника - це висока якість і безпеку панелей, тому сировину постачають з Європи. Величезне значення тут приділяють міцності стиків, адже саме від них залежить те, наскільки панель буде стійка перед впливом вологи. В асортименті компанії кілька сотень варіантів панелей з різними параметрами і малюнками, що відкриває покупцям широкі можливості в дизайні. При цьому ціна залишається прийнятною.

ТОВ «Планета Пластик»

це велике московське підприємство представлено на ринку з 2001 року. Для виробництва пластикових панелей використовується закордонне обладнання, сировину також поставляється з-за кордону, що дозволяє говорити про високу якість продукції і постійно розширюється асортимент. ПВХ панелі - це основна діяльність компанії. Малюнок наноситься офсетного і термопереводной печаткою, довжина, товщина і ширина панелей коливається в широких межах, поверхня може бути матовою і глянсовою - всього понад 150 різних варіантів.

EVROPLAST сервіс

Підприємство існує з 2005 року, оснащено сучасним обладнанням європейського виробництва, продукція виготовляється з урахуванням строгих світових норм якості. В асортименті компанії широкий вибір пластикових панелей різної товщини і рельєфу, є вся необхідна фурнітура для них. Виробництво ведеться в Самарської області, але продукція широко представлена ​​по всій країні.

ТОВ «Урал-Пласт»

6 порад щодо вибору пластикових панелей для стін і стеліЦе великий виробник з Магнітогорська, висока якість продукції якого також пояснюється використанням імпортного обладнання. Продукція компанії підкуповує своєю різноманітністю, адже крім цілком стандартних і поширених варіантів, тут є панелі з унікальним дизайном. Товщина всіх панелей 9 мм.

Pareti

Це молода компанія з Волгограда, асортимент якої постійно розширюється. Співробітники підприємства відповідально підходять до кожного найменуванню продукції, намагаючись зробити кожен матеріал таким, щоб його можна було поєднувати з іншими оздоблювальними матеріалами виробника. В асортименті є лаковані панелі з термопереводу і ламіновані панелі.

ТОВ «АНВ-пласт»

ця краснодарська компанія розпочала свою діяльність в 2001 році. Сьогодні продукція виробника широко відома по всій країні. Компанія активно співпрацює з вітчизняними підприємствами, купуючи у них сировину, орієнтована на оптові продажі та приваблює покупців низькими цінами. В асортименті є панелі з термодруком, офсетним друком, матові білі, всі вони представлені в різних розмірах.