14-01-2019, 15:31

Будівництво корівників

проект корівника

Думаєте про те, щоб зайнятися підприємницькою діяльністю, але не знаєте, з чого почати? Побудуйте корівник! Корови цінуються, насамперед, за смачне і корисне молоко. На таку продукцію попит завжди є. Будівництво корівників цікавить не тільки людей, зайнятих в бізнесі, але і дбайливих господарів дачних ділянок. Ці майстри звикли працювати своїми руками. Правильний догляд - обов'язкова умова того, щоб корова давала багато молока.

проект корівника
Проект і внутрішній устрій корівника

Якщо побудувати будова «з нуля», то в цьому є свої переваги: ​​все можна зробити на свій розсуд. Однак потрібно вкласти кошти і купити необхідні будматеріали. Досвід будівництва корівників, прийнятий в Європі, не може вважатися найкращим для російських умов.

Там будови зводять в два поверхи: на першому - стійло для тварин, а на другому - сінник.

З одного боку, можна заощадити місце, а, з іншого, ймовірність загоряння сильно зростає. Сухе сіно горить дуже швидко.

Вимоги до корівника

Перш ніж почати будувати корівник, належить зробити кілька кроків. Новачкам в фермерській справі не завадить ознайомитися з пристроєм цієї будови. Необхідно вибрати місце для будівництва міні-ферми, виконати проект і розрахувати вартість корівника. Обов'язково приймайте в розрахунок, що місця всередині приміщення повинно вистачати дорослим коровам, бикам і маленьким телятам.

конструкція корівника
Варіант конструкції корівника покритого профнастилом

Незалежно від того, скільки одиниць ВРХ у вас буде, 20 або 200, перший етап - проектування відповідного корівника.

Місце для тварин в корівнику

Розміри приміщення зможе швидко підрахувати фахівець. Без досвіду в фермерській справі новачкам здається, що з таким завданням їм не впоратися. Насправді все досить просто. Для самостійних підрахунків можна керуватися параметрами стандартного хліва - 6 х 4 м, висотою - 2,5 м. На кожне доросле тварина потрібно 20 м3, а на теляти - 10 м3. Частина приміщення, де буде міститися теля або телята, необхідно відгородити.

Проектування домашнього корівника визначає місце для зберігання корму та інвентарю. Чим більше поголів'я худоби, тим ширшими має бути будівля. Ціна готового проекту може бути досить високою.

домашній корівник
Внутрішнє облаштування невеликого домашнього корівника з дерева

До того як ви вирішите його купити, спробуйте порахувати, наскільки дешевше обійдеться придбання, якщо виконати будівельні роботи своїми руками.

Будівельні матеріали для корівника

Побудувати будова можна з будь-яких будматеріалів. Практичні власники господарства використовують саман, цегла, шлакоблоки, черепашник. Перший матеріал легко виробляти у себе на ділянці. Саман виготовляють з суміші, в яку входять:

 • глина;
 • солома;
 • пісок.

Що стосується червоної цегли, то у нього маса переваг, які важливі в будівництві при зведенні споруд різного призначення:

 • міцність;
 • морозостійкість;
 • універсальність;
 • вогнестійкість;
 • тривалий термін експлуатації.
цегляний корівник
Корівник з цегли з дерев'яними стійками для худоби

За зиму ваше поголів'я не знизить своїх показників ваги, що неминуче станеться, якщо утримувати домашніх тварин в холодному приміщенні.
Шлакоблоки є особливим видом будівельного каменю. Цемент пов'язує різні наповнювачі. Штучний стіновий камінь не дасть усадки і не розкришиться. Фундаментні шлакоблоки відрізняються довговічністю. Це доступний будматеріал. Ціна черепашнику невисока. Будівельний матеріал володіє і іншими достоїнствами:

 • Гарною структурою;
 • Невеликою вагою;
 • Простотою у використанні.

Пристрій фундаменту під корівник

Необхідно, щоб підстава була міцним і могло витримувати значні навантаження.

фундамент під корівник
Приклад пристрою стовпчастого фундаменту під дерев'яний корівник

Тоді не знадобиться робити ремонт, якщо будинок експлуатується перший рік. Щоб фундамент не дав тріщину під впливом ваги даху і стін, використовуйте для нього цегла або бутовий фундамент. Для основи необхідно побудувати опалубку, так як вищевказані матеріали повинні бути скріплені розчином цементу або бетону.
Якщо грунт твердий, необхідно заглибитися на 50 см. Хорошу гідроізоляцію забезпечує застосування толю або руберойду. Як варіант - виконують асфальтову прошарок, а зовні роблять вимощення.

Будівництво стін корівника

Стіни всередині корівника завжди повинні бути сухими і теплими. Будівля з саманного цегли коштує недорого. У такому приміщенні 200 тварин зможуть спокійно перезимувати зиму. Знизу стіни повинні обкладатися за допомогою звичайного цегли. Проектування свого корівника передбачає врахування різних нюансів, включаючи холодну зиму. Лютий мороз допоможуть пережити побудовані цегляні стіни.

Кладка в 1,5 цегли дозволяє зберігати в приміщенні тепло. Усередині стіни слід обштукатурити і побілити. Відбиваючись, промені сонця роблять хлів світліше. При зведенні стін можна поєднувати використання двох матеріалів одночасно: обпаленої цегли і черепашнику.

каркас корівника
Процес складання каркаса корівника

Чим вище пористість будматеріалів, тим тепліше буде в хліві, і 200 коровам легше буде переносити морозну зиму.

Послуги із влаштування підлог корівника

Корівник на 100 голів передбачає застосування підлогового покриття у вигляді настилу з водонепроникної поверхнею. Якщо підлоги рівні, то зручно прибирати гній. Якщо підлогове покриття не утеплено належним чином, тоді у корів за зиму розвинеться мастит. Кращі підлоги для тварин дерев'яні. Однак у них є і недолік - недовговічність. Таке покриття прослужить не більше чотирьох років. Воно схильне гнилі, і його потрібно перестилати.

В основному підлоги роблять з бетону або цементу. Вони холодні, і корови починають мерзнути, особливо в морозну зиму. Тому потрібно суха підстилка. Для неї можна взяти:

 • тирса;
 • солом'яну різання;
 • солому.

Якщо її регулярно міняти, то можна уникнути проблеми замерзання.

підлоги в корівнику
Приклад влаштування підлог в домашньому корівнику

Хороша альтернатива облаштування підлоги - це покриття для підлоги з обпаленої цегли. Воно тепліше бетону і довговічніше дерева. Цегляні підлоги прослужать як мінімум 10 років. Коли під час експлуатації підлогового покриття роблять ремонт, тоді воно прослужить довше.

Пристрій стоку корівника

Для великого господарства, де 200 корів, правильне пристрій стоку дозволить уникнути скупчення сечі і фекалій в приміщенні. Підлоги стелять під невеликим ухилом. В кінці споруджується спеціальна канавка. Відведення рідини допоможе значно знизити кількість шкідливих речовин в приміщенні. Гнойові маси стікають по спеціальному жолобу в трубу. По ній вони виводяться за межі приміщення.

Дах для корівника

Проект корівника визначає матеріали, які будуть використовуватися для покрівельного покриття. Недорогими варіантами можуть бути шифер і черепиця.

каркас дах корівника
Конструкція каркаса і кріплення лаг даху корівника

Двосхилий дах необхідно утеплити. На горищі господареві зручно зберігати сіно. Якщо в хліві стоять 200 тварин, тоді важливо періодично провітрювати приміщення. Прекрасно справляється з завданням піднімається козирок. При цьому його конструкція захищає корівник від несприятливих погодних умов.

Спорудження стійл в корівнику

Місце годування має бути облаштовано так, щоб тваринам було комфортно. Для кожної корови має бути стійло. Годівниця повинна бути місткою, щоб тварина наїдатися. Якщо вона має об'єм близько 8 кг, тоді туди поміститься солома або сіно. Місце для корови, або стійло обладнується обов'язково годівницею.
Планування корівникаБудувати її самостійно можна, якщо знати розміри. Годівниця має стандартні габарити:

 • Висоту - 65 см;
 • Ширину - 80 см;
 • Довжину - 1-1,3 м.

Як матеріали для її виготовлення можуть використовуватися дошки і цегла.
Ставлячи корову в стійло, потрібно її прив'язувати. Використовуйте спеціальну мотузку, м'яку, але міцну. Вона не повинна бути довше 1,5 м. Правильно зроблене стійло дозволяє тварині відчувати себе спокійно і вільно. Для 200 одиниць ВРХ можна придбати готові вироби.

Вікна корівника

Приміщення завжди буде добре висвітлюватися, якщо його вікна виходять на південну або східну сторону. Зиму легше переносити, коли світить сонце. Будівництво корівників для поголів'я в 200 одиниць передбачає таке розташування вікон, при якому тварини переохолоджуватися. Віконні отвори роблять на висоті близько 1 м від підлоги. Потрібно періодично мити скла: брудні вікна не пропускають всередину сонячне світло.

Пристрій корівника для 200 одиниць ВРХ обійдеться дешевше, якщо займатися будівництвом самому.

Однак часу на реалізацію проекту буде потрібно більше. Корівник, зроблений самостійно, - добротне споруда, де 200 корів будуть давати багато молока. Ефективність і продуктивність корів в основному залежить від умов утримання і якості корму.
вікна в корівникуЯкщо в процесі будівництва дотримуватися всіх необхідних вимог, спорудження простоїть багато років. Дотримання правил зоогігієни дозволяє отримувати здорове потомство від тварин. Продукція буде корисною для здоров'я. Якщо ви хочете розширити своє господарство і збільшити поголів'я, тоді тримайте хлів в чистоті. Незабаром доведеться добудовувати нове приміщення.