Утеплення підвалу в приватному будинку

теплоізоляція стін підвалу

У багатьох приватних будинках для зберігання домашніх консервів та господарського начиння споруджують підвальне приміщення. Ця частина будинку важлива і її необхідно утеплювати зовні і, бажано, зсередини.
Утеплення підвалу приватного будинку реально виконати самостійно, для цього потрібно мати необхідні матеріали і знати послідовність робіт.

утеплення підвалу
Схема утеплення стін підвалу зовні будівлі

Для чого утеплювати підвал

Підпілля розділяє грунт і житлову площу. Зазвичай висота його буває до двох метрів. Важливий момент - теплоізоляція приміщення, виконана зсередини і зовні, а також утеплення підлоги над підвалом.

утеплення підлоги
Креслення в розрізі утеплення підлоги над підвальним приміщенням

Чому потрібно робити утеплення:

 1. Хоча температура в підпіллі не опускається нижче 5 градусів, підлогу над ним буде холодним. Можна зробити «тепла підлога», але від втрати тепла це не позбавить. Краще виконати утеплення підлоги в приватному будинку з нижньої сторони підвалу.
 2. Виконання теплоізоляційних робіт не потребує великих витрат. теплоізоляція стін підвалу
 3. Утеплене підземеллі захистить прибудинкові стіни від появи корозії і щілин, виключить різкі перепади температур.

Дотримуючись всіх правил, можна обладнати тепле підвальне приміщення.

Чим утеплювати підвал

Теплоізоляційні матеріали не повинні взаємодіяти з грунтом і поглинати вологу.

утеплення Піноплекс
Процес монтажу листів пеноплекса на дах підвального приміщення

Пінопласт не зовсім відповідає цим вимогам, а екструдований пінополістирол підходить під ці параметри. Він має цілком закриті пори, герметичний, більш витривалий. Зазвичай використовують:
монтаж пінопласту

 1. Скловату. Містить в складі невеликі волокна - відходи скляної промисловості. Має малу теплопровідність, недорога, але має ряд недоліків. Потрібно стежити, щоб волога не потрапляла на скловату, інакше вона повністю втратить свої властивості. Матеріал горючий, працюючи з ним потрібно оберігати очі і руки. укладка скловати
 2. Мінвата. Схожа з попереднім утеплювачем, але склад її інший. Процес виготовлення цього матеріалу складний, волокна формуються в результаті плавки базальтових гірських порід. Недолік - низька теплопровідність і маленький термін служби.

  закладка мінвати
  Процес закладки мінеральної вати в підлогу

 3. Полімерні утеплювачі. Пінопласт, пінополістирол, пінополіуретан. Вони не вбирають вологу, мають низьку теплопровідність, в основному негорючі. Випускаються у вигляді плиток, легко прикріплюються до поверхні клеєм або дюбелями. Їх зручно різати, в полімерах не заводиться грибок. Ціна матеріалу невисока, крім пінополіуретану. полімерні утеплювачі

Перераховані матеріали відповідають вимогам, що пред'являються до теплоізоляції підвалу.

Утеплення підвалу - покрокова інструкція

Теплоізоляція стін - важливий крок, вона захистить приміщення від промерзання, утворення цвілі і вогкості.

Утеплювати стіни підпілля найкраще по периметру. Утеплення можна робити зовні і зсередини.

Але перший варіант більш практичний, так як ще захищає площину від пошкоджень.

утеплення підвалу
Процес утеплення стін зовні

Гідроізоляція

Це найперший і важливий етап в утепленні підвалу, спрямований на захист приміщення від талих вод. Вона буває вертикальної і горизонтальної. Останню виконують завжди, так як рівень опадів в землі будь-який момент може змінитися.
гідроізоляція підвалу
Для горизонтальної ізоляції застосовують:

 • асфальт;
 • мастику;
 • рідке скло;
 • рулонні матеріали;
 • рідку гуму.

Вертикальну виконують такими матеріалами:

 • обмазувальних - бітумних розчином або емульсією;
 • обклеювальну;
 • полімерними складами у вигляді штукатурки;
 • рідким склом.

  рідке скло
  Гідроізоляція підлоги рідким склом

Потрібно відзначити, що гідроізолюючі склади на основі штукатурки містять сполучні елементи, добавки, тому підходять для зовнішніх і внутрішніх робіт.
Утеплення зовні:

 1. Починають роботи знизу, після того як зроблена гідроізоляція.
 2. Стіни підвалу ретельно вирівнюють, обробляють протигрибковим засобом. обробка стін підвалу
 3. Виконують горизонтальну теплоізоляцію. горизонтальна теплоізоляція
 4. Потім приступають до утеплення по периметру. Частина матеріалу, розташованого під землею, обробляють водовідштовхувальним мастикою. обробка мастикою
 5. Теплоізолятор промащують бітумних клейовим складом, поміщають на гідроізоляцію. Елементи повинні розташовуватися впритул один до одного. Утворилися щілини закладають монтажною піною.

  бітумна мастика
  Процес нанесення бітумної мастики на підлогу

 6. На плиту наносять шар холодної мастики, вона буде захищати утеплювач від деформування. Можна також застосувати ще зверху азбоцементні плити. нанесення холодної мастики
 7. Краще, якщо листи утеплювача будуть розташовуватися вище над землею на 40-50 см.

Зовнішнє утеплення вимощення - надійний спосіб запобігання промерзання стін, появи в підвальному приміщенні вогкості. Воно захистить будову від прямого впливу сонячних променів, атмосферних опадів, проникнення холоду.
Від утеплення стін в підвальному приміщенні може підвищитися вологість, тому потрібно робити вентиляцію, водовідведення і дренажну систему.

вентиляція в підвалі
Проект і схема пристрою вентиляції в підвалі

Як вентиляції в цоколі проробляють дірочки на відстані приблизно п'яти метрів один від одного. Під час сильних заморозків їх закривають.
Для дренажу застосовують мембрани, монтують наповнювачі з керамзитом або споруджують труби для водовідведення.
дренаж в підвалі
Наземну частину стрічкового фундаменту покривають стекловатной сіткою або порожніми в порожнині цеглою, потім насипають грунт.
Щоб запобігти проникненню опадів в фундамент, по периметру будівлі заливають асфальтову або бетонну вимощення. Стики біля стін замазують глиняним розчином. Дивіться у відео як правильно виконувати утеплення підвалу в приватному будинку.

Матеріали для утеплення зсередини

Для утеплення підвалу зсередини підійдуть:

 1. Пінопласт - найбільш дешеве і доступне засіб для теплоізоляції. Купують пінопласт, що має щільність до 25кг / кв.м. Він має невелику вагу, не несе загрози сильного навантаження на стіни, не вбирає вологу. Однак, є і недоліки: через перепад температур він може деформуватися, легко спалахує. В пожежонебезпечних місцях його використовувати не можна. утеплення пінопластом
 2. Піноплекс. Він не має недоліків попереднього утеплювача. Поверхня, на яку його поміщають, повинна бути рівною, стики добре закладені, щоб холод не проникав в щілини. утеплення Піноплекс
 3. Пінополістирол - щільний і дуже міцний утеплювач. Володіє паз-гребенями, що полегшують монтаж. Ціна матеріалу вище попередніх аналогів. пінополістирол в підвалі
 4. Пінополіуретан. Надійний утеплювач, наноситься шляхом напилення.
 5. Мінеральна вата - м'який утеплювач. Найбільший недолік - боязнь вологи. Якщо поверхню намокне, матеріал втрачає свої властивості. Продається вата в плитках або рулонах, перша краще за якістю. Рулонної добре утеплювати опалювальні труби в підвалі.

  укладка мінеральної вати
  Укладання листів мінеральної вати на стіну

 6. Пол утеплюють сипучим керамзитом, він утворює дренаж будинку.

Приймаючи рішення виконати теплоізоляцію обладнаного льоху під будинком, потрібно звертати увагу на ряд характеристик: рівень вологості будівлі, умов пожежної безпеки, коефіцієнта провідності тепла утеплювачем і інші.

Утеплення зсередини

Бажано виконати теплоізоляцію підлоги, стін стелі і двері, тоді ефект утеплення буде максимальним.
утеплення дверей підвалу
Не потрібно забувати про спорудження вентиляції - це позбавить від цвілі і затхлого повітря.

Утеплення стін

На рівну, без дефектів площину закріплюють полімерну сітку і наносять рідку гідроізоляцію, дають їй повністю просохнути. Потім розмішають утеплювач. Поверх наносять шар штукатурки.
схема утеплення підвалу

Утеплення стелі

Перекриття першого поверху теж необхідно обшити теплоізоляцією. Послідовність утеплення стелі в підвалі залежить від матеріалу, який обраний. Роботи проводять в три етапи:

 • площину очищають від бруду і пилу;
 • усувають наявні дефекти;
 • прикріплюють утеплює, наприклад, пінополістирол.
утеплення стелі
Процес кріплення утеплювального матеріалу на стелю підвалу

Якщо стелі в підвалі високі, можна встановити підвісну стелю, в який закладають утеплювач. Від цього приміщення стане ще тепліше і втрати тепла будуть мінімальні.

Теплоізоляція підлоги

Як відомо, все тепло йде в грунт. Щоб цього уникнути, потрібно утеплювати підлогу відповідним матеріалом. Це може бути керамзит, який насипають на грунт і вирівнюють.

утеплення підлоги
Монтаж листів пінополістиролу на долівку

Зверху укладають металеву сітку і заливають стяжку. Її обробляють гідроізоляцією. Така комбінація зробить підлогу добре утепленим. Підійде і пінополістирол. Його також укладають на грунт, зверху поміщають руберойд і виконують стяжку, армовану металевою сіткою.

Утеплення дверей

Через двері теж може йти тепло, тому для її теплоізоляції застосовують мінеральну вату або пінопласт. Щілини заповнюють монтажною піною.
утеплення підвальних дверей
Існуючий в повалений трубопровід ретельно покривають теплоізоляційним матеріалом. Знаючи принцип укладання теплоізоляції підвалу і маючи під рукою необхідні матеріали і інструменти, можна виконати цю роботу самостійно.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх