7 Порад щодо вибору пластикової вагонки

З пластиковою вагонкою знайомі багато з нас, адже дешевизна, практичність і непоганий зовнішній вигляд забезпечують матеріалу широке використання в різних сферах. Сьогодні її застосовують для зовнішньої і внутрішньої обробки, для облицювання стель і стін. Для кожної сфери краще використовувати матеріал з певним набором характеристик, а ось як вибрати вагонку, щоб вона відповідала висунутим вимогам, ми і спробуємо розібратися.

№1. До яких властивостей матеріалу потрібно бути готовим?

Основа пластикової вагонки - полівінілхлорид, а властивості цієї речовини і визначають основні характеристики матеріалу. До головних переваг відносяться:

 • водостійкість. Полімерний матеріал не здатний вбирати або пропускати вологу, тому використовується для зовнішньої обробки і для облицювання стель і стін у ванних кімнатах;
 • стійкість до впливу низьких і високих температур. Так як матеріал не вбирає воду, при морозі відсутні деформації, а на жарі вагонка НЕ ​​буде жолобитися і змінювати форму;
 • малу вагу, що полегшує транспортування і монтаж. Від послуг вантажників можна буде відмовитися, адже вагонку для облицювання можна буде донести навіть в руках. Причина малої ваги - в легкості сировини і порожнистими структурі вагонки, яка при цьому забезпечує міцність матеріалу;
 • непогані показники тепло- і звукоізоляції. За рахунок своєї структури вагонка блокує більшу частину звуків і допомагає утримувати тепло;
 • простота монтажу і відсутність брудних процесів;
 • гігієнічність. Грибок пластикової вагонки вже точно не страшний;
 • простота догляду, який полягає в протиранні вологою ганчіркою;
 • величезний вибір кольорів і текстур;
 • низька вартість.7 порад щодо вибору пластикової вагонки

Притаманні матеріалу та інші властивості, що обмежують сфери його використання. Серед недоліків виділяють:

 • крихкість. Механічні дії, навіть не найсильніші, здатні викликати деформації, а подряпини і пошкодження на матеріалі неможливо виправити жодним чином;
 • воздухонепроницаемость, тому для обробки житлових кімнат пластикову вагонку краще не використовувати. Компромісне рішення - застосовувати її лише як частина декоративного оздоблення;
 • певна ступінь горючості, але при дотриманні правил пожежної безпеки ймовірність негативних наслідків найменша.

№2. Якою має бути товщина пластикової вагонки?

За товщиною пластикова вагонка умовно ділиться на стінну і стельову. Звичайно ж, ніхто не забороняє використовувати стінну вагонку для облицювання стелі та навпаки, але найчастіше це недоцільно. Товщина матеріалу, призначеного для обробки стелі, становить близько 8 мм, причому зараз йде тенденція до зменшення виробниками цього показника, тому нерідко можна зустріти матеріал товщиною 7 мм, і навіть 4-5 мм.

Нормальна товщина вагонки, призначеної для оздоблення стін, - 10 мм. У цьому випадку вже можна говорити про прийнятний рівень міцності. Відрізнятися може і довжина: вагонка для стін, як правило, виготовляється з довжиною 2,7 або 3 м, рідше 6 м, а аналогічний показник стельового матеріалу зазвичай становить 6 або 12 метрів, але конкретні цифри залежать від виробника.

Враховувати потрібно і товщину лицьової поверхні. Якщо поглянути на зріз пластикової вагонки, то ми побачимо, що між двома зовнішніми листами є, так звані, ребра жорсткості, розташовані через рівну відстань один від одного і утворюють порожнисту структуру. Ребра жорсткості не тільки з'єднують два листа, але і приймають на себе весь удар зовнішнього впливу. Через лицьову сторону вагонки не повинні бути помітні ці ребра жорсткості. Вона повинна бути якомога товщі, чому залежить і естетичність матеріалу, і його міцність.

№3. Кількість ребер жорсткості і відстань між ними

Що стосується числа ребер жорсткості, то чим більше їх буде, тим краще і тим більш стійкою буде вагонка до механічних пошкоджень. Важливе значення має і відстань між ребрами жорсткості. Воно повинно бути не більше ніж 10 мм. Звертайте увагу, щоб ребра жорсткості були пом'ятими, і щоб вони не деформувалися в процесі транспортування і монтажу. Навіть якщо лицьова панель при цьому залишиться цілісною, на її поверхні буде проглядатися вм'ятина.

7 порад щодо вибору пластикової вагонки

№4. Колір пластикової вагонки

Пластикова вагонка забарвлюється методом додавання фарбувального пігменту в сировині, а не його нанесенням на матеріал. Цим і пояснюється той факт, що матеріал довго не втрачає первинний зовнішній вигляд. На даний момент існує близько 70 різних відтінків, в які може бути забарвлена ​​вагонка. Особливою популярністю користується звичайний білий, але при необхідності можна підібрати інший бажаний відтінок.

вагонка може імітувати текстуру дерева, каменю, плитки або цегли, а може бути прикрашена нескладним абстрактним малюнком. Для зовнішньої обробки балконів або фасадів рекомендують використовувати вагонку під дерево або камінь.

Поверхня матеріалу може бути матовою, напівглянсової або глянсової. Головна відмінність - в поверхневому шарі, так як глянцю вдається досягти завдяки нанесенню лаку. Він, до речі, грає додаткову захисну функцію.

7 порад щодо вибору пластикової вагонки

№5. Вагонка зі швами і без них

Для облицювання можна використовувати безшовну вагонку і рельєфну, або зі швами. У першому випадку вдається отримати практично безшовне покриття, що особливо корисно для організації простору ванних кімнат, бань і саун. В цьому випадку вода не потраплятиме в поглиблення, за стінами і стелею буде простіше доглядати, та й імовірність появи цвілі в швах істотно знижується.

Для зовнішньої обробки краще підібрати вагонку зі швами.

 • По перше, вона більше підходить для фасадних робіт з чисто естетичних показників.
 • По-друге, перепади температур у зовнішньому середовищі можуть викликати лінійне розширення, а шовні з'єднання не дозволить матеріалу деформуватися.

7 порад щодо вибору пластикової вагонки

№6. На що звернути увагу при покупці?

Коли ви визначилися з тим, якими характеристиками повинен володіти матеріал і перейдете до його покупки, варто дуже добре оглянути вагонку візуально і перевірити її якість. ось декілька порад, які допоможуть вибрати дійсно хороший матеріал:

 • поверхня повинна бути рівномірно фарбує, через неї не повинні проглядатися ребра жорсткості;
 • для перевірки міцності можна трохи натиснути на панель, щоб вона прогнулася. На якісному матеріалі не залишиться ушкоджень, їх наявність - наслідок зайвої кількості крейди, який призводить до крихкості панелей;
 • кількість крейди в вагонке не повинно перевищувати 20%. Перевірити цей показник можна, не проводячи складних аналізів. Потрібно спробувати відігнути куточок панелі: якщо він пластичний, то виробник дотримувався всі необхідні норми, і матеріал якісний, а якщо на місці згину з'явилася смужка або тріщина, то від покупки такої вагонки краще відмовитися;
 • перевірити необхідно, наскільки щільно панелі входять в паз. Якщо були порушені умови виготовлення або зберігання і матеріал деформувався, то про щільного стикування окремих частин мови не йде;
 • при покупці краще оглянути кожен елемент, приділяючи особливу увагу краях, які частіше піддаються пошкоджень;7 порад щодо вибору пластикової вагонки
 • недобросовісні виробники з бажання здешевити процес виробництва можуть використовувати неякісне і навіть токсичну сировину. Перед покупкою не зайвим буде попросити сертифікати на продукцію. Особливо насторожують повинен запах від панелі;
 • вага пластикової вагонки хоч і невеликий, але не повинен бути нижче встановленого значення. Так, 1 м2 матеріалу важить 1,1-1,5 кг, якщо менше, то товщина вагонки, зовнішнього шару або кількість ребер жорсткості менше, ніж необхідно;
 • торгова марка. Відомі компанії роками заробляють собі репутацію і не стануть її втрачати низькоякісної продукцією. Саме на їх товар краще звертати увагу при виборі, а на іменах цих компаній зупинимося нижче.

№7. 10 кращих виробників пластикової вагонки

Пластикова вагонка широко проводиться в Росії і в країнах СНД. Європейські країни в цьому сегменті майже не представлені, Китай часто пропонує не найякісніший матеріал, тому вибирати краще з вітчизняних виробників.

ТОВ «Декопласт»

Компанія почала свою діяльність в 2004 році, коли запустила виробництво пластикових панелей і підвіконь на орендованій території. Попит на продукцію стрімко зростає і вже в 2005 році компанія обзавелася власними виробничими потужностями, провела повну реконструкцію і закупила найсучасніше обладнання. Постійно ріс асортимент продукції, а сьогодні компанія вважається одним з найбільших виробників виробів з ПВХ в Росії. До сих пір підприємство зберігає високу динаміку розвитку. Сьогодні в асортименті компанії біла і кілька видів кольоровий вагонки.

ТОВ «Грін Лайн»

Компанія з Володимирської області, яка на ринку вже більше десятка років. Тут використовується сучасне обладнання, ведеться постійний контроль над процесом виробництва. В асортименті пластикова вагонка і супутні товари. Козирі продукції компанії - широкий асортимент квітів і параметрів.

ВАТ «Профіль»

Компанія вже близько 40 років займається виробництвом продукції широкого асортименту з полівінілхлориду. Потужне сучасне виробництво дозволяє виконувати будь-які замовлення клієнтів в максимально короткі терміни. Більш того, налагоджена система поставок по всій країні. Покупці відзначають величезний асортимент продукції та її високу якість, перевірена роками.

ТОВ «Кант»

Компанія, яка випускає пластикову вагонку з 2003 року під торговою маркою «Фераско». В асортименті продукція величезної кількості квітів і текстур. Спочатку метою виробника було забезпечити жителів Самарської області в якісному і недорогому облицювальній матеріалі, але за ці роки масштаби виробництва зросли настільки, що стали постачати продукцію та інші регіони країни. Компанія пропонує робити індивідуальні замовлення на виробництво вагонки з чітко заданими параметрами. Згідно з розрахунками, це дозволяє економити до 20% матеріалу, який йде на обріз.

ТОВ «В-пласт»

Компанія розташовується в Московській області і пропонує жителям регіону широкий спектр оздоблювальних матеріалів, в т.ч. і пластикову вагонку. Виробник уважно відстежує потреби клієнтів і намагається використовувати отримані дані, пропонуючи вагонку з новими декоративними якостями і параметрами. Серед сильних сторін підприємства широкий асортимент пластикової вагонки, оперативність обробки замовлень і можливість виготовлення будь-якого обсягу продукції.

ТОВ «Ніко-Пласт»

Компанія зі Ставропольського краю, яка виросла з невеликого виробництва на справжнього гіганта галузі. Сьогодні з ПВХ тут виробляється майже чотирьох сотень найменувань продукції, а пластикова вагонка займає найважливіше місце. Замовник може брати безпосередню участь в процесі виробництва, тобто по його вимогам може бути виготовлений матеріал із заданими параметрами. Використовується надійне обладнання, постійно ведеться контроль, а на підприємстві працюють досвідчені співробітники, що забезпечує стабільно високу якість продукції.

ТОВ «НВО Пластик»

Найбільше підприємство, що займається випуском пластикових виробів. Компанія постійно нарощує обсяги виробництва, розширює асортимент продукції і працює над підтриманням високої якості. Сьогодні продукція підприємства знаходить попит не тільки в Росії, але і в країнах СНД. Такий успіх співробітники пояснюють відповідальністю, бажанням догодити кожному клієнту, здійснюючи оперативну доставку і виготовляючи пластикову вагонку за індивідуальними вимогами.

«Европластсервіс»

Компанія на ринку вже 11 років, і за цей час від невеликого виробництва переросла у велике підприємство з розвиненою дилерською мережею в багатьох містах країни. У компанії впевнені, що ПВХ вважається одним з найкращих матеріалів для виробництва обробки, тому з полімеру тут виробляють величезний спектр продукції, важливе місце в якому посідає пластикову вагонку. Асортимент постійно оновлюється, в наявність всі необхідні сертифікати, а при необхідності замовник отримує безкоштовні зразки матеріалу, щоб визначитися з вибором.

ТОВ «Пластика»

Компанія з Оренбурга, яка спеціалізується на виробництві пластикової вагонки. В асортименті можна знайти продукцію різних кольорів і текстур, а також необхідну при монтажі фурнітуру. Виробник дбає про навколишнє середовище, використовуючи вторинну сировину при виготовленні продукції, що не впливає на якість вагонки.

ТОВ «Строй-Оздоблення»

Компанія пропонує цілий спектр будівельних матеріалів, роблячи акцент на продукції з ПВХ. Виробництво ведеться на сучасному обладнанні, а контроль якості здійснюється на кожному етапі. Результат - міцна довговічна пластикова вагонка, яка заслужила визнання не тільки на території країни, а й за її межами.

Опубликовано: 30-03-2019, 16:58
0

Похожие статьи


Наверх