14-04-2019, 11:06

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовлення

Різноманітність різних підлогових покриттів сьогодні просто вражає, але все ж самим універсальним, екологічним і довговічним матеріалом вважається саме дерево. Дошки ніколи не втрачали популярність, але зараз попит на них постійно зростає. По перше, цей матеріал прослужить дуже довго, а, по-друге, він вписується в абсолютно будь-який стиль інтер'єру: від класики до хай-тека. Вибір підлогових дощок на сьогоднішній день досить широкий, що дозволяє придбати відповідний по ширині, товщині, довжині і зовнішнім виглядом матеріал.

Що таке для підлоги дошка?

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняПлитка на дошка (дошка для підлоги) - матеріал для покриття підлоги, який виготовляється з масивного шматка деревини, чим і обумовлюються основні переваги та властивості, адже паркетна дошка, наприклад, виходить в процесі склеювання декількох шарів деревини. Найчастіше дошки оснащені пазом і гребенем з різних сторін, щоб процес монтажу був набагато простіше.

Природно, дошки виготовляються тільки з натуральної, причому висококласної деревини, яка повинна бути позбавленою таких недоліків, як сучки, почорніння, тріщини і т.д. Дошки можуть бути різної товщини і ширини, частіше за все проводяться з деревини модрини, сосни, ясена або дуба. А ось такі породи, як липа і тополя, є вкрай небажаними для створення підлогових покриттів.

Переваги і недоліки

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняПідлогові дошки - унікальне підлогове покриття, яке має масою достоїнств. Так, ключовими з них є:

  • міцність і висока надійність, що особливо важливо для підлогового покриття, на яке регулярно здійснюється велике навантаження і тиск;
  • довговічність: Дошки - це матеріал не на кілька років. Таке підлогове покриття при мінімальному догляді зможе прослужити від декількох десятків років і більше, в залежності від типу обраної деревини;
  • екологічність матеріалу - важливий показник для тих, хто хоче створити максимально безпечне житло, будівельні матеріали в якому не будуть прямою загрозою для здоров'я і життя мешканців;
  • Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняантиалергічні властивості - перевага, яку плавно випливає з натуральності матеріалу;
  • теплоізоляція - це важливий бонус для тих, хто хоче завжди підтримувати в своїх оселях затишок і прекрасний мікроклімат. Дерево - це тепле покриття, тому з ним взимку буде набагато комфортніше;
  • приємний зовнішній вигляд, який здатний прикрасити будь-яке приміщення і вписатися в будь-який стиль інтер'єру.

Наважуючись на використання дощок в якості підлогового покриття, потрібно бути готовим, що вони мають ще й деякими недоліками, до яких варто віднести наступні:

  • щодо чимала вартість;
  • необхідність дотримуватися деяких правил догляду, щоб покриття прослужило максимально довго;
  • схильність деревини до гниття, витирання, появи подряпин;
  • деревина легко запалюється, а з часом може деформуватися і трохи змінювати форму.

Але навіть незважаючи на багато з цих мінусів, дерево залишається одним з кращих варіантів облаштування підлогового покриття, тому розглянемо, які підлогові дошки зараз присутні на ринку, і які ж з них краще вибрати в кожному конкретному випадку.

Порода деревини

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняБагато в чому властивості підлоги дошки залежить від того, з якої породи дерева вона виготовлена. Так, зовнішній вигляд, колір, текстура, міцність, вологостійкість, протистояння деформацій, ціна - ті параметри, які можуть дуже сильно відрізнятися у дощок, виготовлених із різних порід.

На сьогоднішній день найбільшим попитом користується дошка з модрини, ялини, сосни, клена і буку. Це міцні породи, які майже не змінюють свого кольору з часом. Дорожчі варіанти, які можна використовувати в самих розкішних інтер'єрах, вважається вишня, венге, груша і тик. Всі вони відрізняється оригінальним кольором і фактурою, здатної надати інтер'єру особливий затишок в поєднанні з шиком і витонченістю.

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняТреба зауважити, що листяні породи більш щільні, ніж хвойні, а тому сосна і їли користуються великим попитом. Все це завдяки тому, що вони набагато легше, а тому працювати з ними простіше, вимоги до кріплень набагато нижче. Якщо покриття доведеться укладати своїми руками, то краще зупинити свій вибір саме на хвойних породах. До речі, в цьому випадку вийде ще й трохи заощадити.

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняЩо ж стосується зовнішнього вигляду, то кожна порода унікальна і видає себе своєрідним відтінком або текстурою. При виборі можна також відштовхуватися і від того, який візуальний ефект необхідно отримати. Так наприклад, кедр, має рожевий відтінок з червонуватим відливом, а решта хвойні породи відрізняються світлою деревиною. модрина має приємний золотистий відтінок, та й вона, до того ж, найбільш стійка до гниття, довговічна, вигідно відрізняється в порівнянні з усіма хвойними породами. береза радує дуже дрібноволокнистою структурою, що дозволяє досягти ефекту монолітності покриття. Такий матеріал дуже довговічний і неймовірно естетичний. дуб відноситься до особливої ​​цінової категорії і цінується за оригінальну фактуру з прожилками, особливий колір і неймовірну довговічність. Варто відзначити, що відтінок будь-якої деревини можна трохи змінити за допомогою спеціальних просочень.

Розмір дошки

У плані довжини, ширини і товщини покриття дошки можуть бути абсолютно різними. Які параметри вважаються ідеальними? На це питання неможливо відповісти однозначно, оскільки в залежності від сукупності зовнішніх чинників і умов вибір може кардинально відрізнятися.

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняШирина - ключовий параметр дошки для підлоги. Сьогодні можна знайти вироби з шириною від 80 і до 135 мм, але найбільш популярними і універсальними залишаються дошки з шириною 100-105 мм. В даному випадку вибір повинен ґрунтуватися на параметрах приміщення і интерьерном вирішенні, адже, наприклад, у великому просторі недоречно виглядатиме надто вузька дошка. Більш широка дошка в результаті утворює меншу кількість стиків, може швидше укладатися, та й, загалом, виглядає більш респектабельно і дорого. Проте, вузька відмінно підходить для приміщень з невеликою площею, а також там, де на підлогу здійснюється підвищене навантаження, так як даний варіант може похвалитися підвищеною міцністю.

Щодо товщини, то в продажу зустрічаються дошки від 28 до 40 мм. Вибір стоїть засновувати на відстані між лагами статі. Отже, якщо воно становить близько 60 см, то цілком підійдуть дошки товщиною в 30-35 мм, якщо ж відстань складає 80 см, то доведеться використовувати дошки 40-45 мм в товщину. Також враховувати потрібно і інтенсивність руху по підлозі, тобто навантаження на дошки: чим вона вища, тим більш товстими повинні бути дошки.

Спосіб виготовлення

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленняПлитка на дошка може масивної і зрощеної, або клеєної. Перша виготовляється з цільного масиву дерева, друга, відповідно, збирається з окремих відрізків деревини, рівних по довжині. Місце з'єднання таких дощок чимось схоже на зубчасту передачу, вони майже не помітні, але все ж ідеально поєднати фактуру дерева практично неможливо. Клеєна дошка не поступається цільної в міцності, але обидва види можуть похвалитися своїми перевагами.

Плитка на дошка: види, розмір, спосіб виготовленнятак, масивна дошка відрізняється своєю натуральністю, але на ній можуть бути присутніми сучки і смоляні кишені, які, так чи інакше, знижують якість матеріалу. Подібних недоліків не має клеєна дошка, яка, плюс до всього, володіє ідеальною геометрією і високою міцністю. Але ось в плані натуральності такий матеріал поступається масивній дошці, адже тут в складі присутній клей, за допомогою якого і з'єднуються окремі частини. Крім того, подібні дошки не можна буде встановлювати, якщо крок лаг більше 40 см.

Довжина дощок, в основному, становить 3-6 метрів. Деякі фахівці кажуть, що з більш короткими і вузькими дошками працювати набагато простіше, зате з широкими і довгими можна досягти максимально естетичного результату.

Інші відмінності

Крім того, дошка для підлоги може бути шпунтової і нешпунотовой. Перша з одного боку має пази, а з іншого - виступи, які спрощують монтаж такої дошки, а в подальшому дозволяють отримати більш міцний і довговічний результат. На сучасному ринку, в основному, представлені дошки саме даного виду.

Сьогоднішній вибір також пропонує нам звичайну дошку і евродоска. Остання відрізняється поліпшеними властивостями, оскільки при виробництві використовується більш якісної сировини і сучасні технології, що в підсумку дозволяє отримати дошку з ідеальною геометрією, низькою вологістю, без дефектів у вигляді сучків, синяви, дірок і т.д. Евродоска відрізняється ще й наявністю вентиляційних пазів, які дозволяють краще розподіляти навантаження на кожен окремий елемент, перешкоджають утворенню грибка. У підсумку така дошка здатна набагато довше прослужити, не змінюючи своїх якостей.