Очищення води в басейні на дачі


Літній відкритий басейн на дачі служить відмінним місцем для відпочинку всієї сім'ї в жарку погоду. Догляд за басейном на дачі - запорука чистоти і прозорості води в ньому.Басейн з чистою водою

Способи очищення

Вода в ємності з часом застоюється. У ній поселяються мікроорганізми, водорості, рідина мутніє, зеленіє, з'являється характерний запах (біологічне забруднення). У відкритий басейн потрапляють: листя, пил, комахи, де вони загнивають (механічне забруднення).

Опале листя з дерев в чаші басейну

Види очищення басейнів:

 • механічний (фізична) - очищає від сміття, дрібних зважених часток;
 • хімічний - біологічне очищення води від мікроорганізмів, бактерій, грибка.

Тільки комплексний догляд за водою в резервуарі дасть стійкий результат.

Фізична

Для механічного очищення використовують:

 • скімери;
 • насоси;
 • водяні пилососи.

Скіммер - апарат для забору верхнього шару води. Принцип роботи: коли рівень води піднімається (купаються люди), верхній шар зливається через ємнісний отвір апарату, встановленого за водою. Вона проходить через сітчастий фільтр, який затримує сміття, далі через фільтр і назад скидається в резервуар.

Для очищення басейну скіммер
Скіммер для очищення води

Принцип роботи водяного пилососа аналогічний скиммеру, тільки збирає осадовий сміття, засмоктуючи його разом з донної водою. Потім вона фільтрується, надходить назад в ємність. Іноді донні опади просто зливають, додають нову порцію води.

Є 3 види фільтрів:

 • пісочний;
 • картріджний;
 • діатомовий.

Залежно від обсягу води в басейні підбирають модель фільтра.

Водний пилосос для басейну
Спеціальний пилосос для очищення води

Пісочний фільтр

Простий і недорогий апарат. Вода зі скиммера, водяного пилососа потрапляє в посудину з кварцовим піском. Проходячи крізь нього, очищається, скидається в басейн. Згодом в піску накопичується сміття, тиск в фільтрі піднімається.

Коли підвищується на підлогу Бара, включають зворотний клапан, пісок промивається, сміття скидається в каналізаційні стоки.

Пісочний фільтр для очищення води
пісочний фільтр

Картріджний фільтр

Складається з пластинчастих картриджів, які затримують частинки сміття до 5 мікрон. Коли вони засмічуються, їх знімають і промивають водою, або застосовують одноразові фільтри. Цей тип частіше використовують в догляді за каркасних басейном на ділянці.

Для чищення басейну картріджний фільтр
картріджний фільтр

Діатомовий фільтр

Ефективний вид. Дія заснована на використанні діатомової землі, яку добувають з морського дна. Відмерлі водорості і радіолярії (одноклітинні, планктон) утворюють діатомові відкладення. Складний склад фільтрує дрібні частинки (до 1 мікрометра), аж до одноклітинних водоростей, мікроорганізмів. Таке очищення знижує кількість хімічних препаратів для біологічної чистки.

Діатомовий фільтр для басейну

Хімічне очищення

Знезаражує воду від патогенної мікрофлори, тобто дезінфікує, пригнічує ріст, розвиток водоростей, грибкових утворень. Для дезінфекції використовують хлор, препарати містять бром, перекис водню, активний кисень.

Хімічні засоби для басейну

хлор

Є два види з'єднань:

 • стабілізовані хлорні препарати;
 • нестабільні.

Останні мають недолік, при яскравому сонячному світлі втрачають свою активність, можуть випасти у вигляді пластівців. Стабілізовані препарати ефективніші. випускають:

 • швидко розчинні - для разового швидкого очищення;
 • повільно розчинні - поступова дезінфекція.

Хлор для чистої води в басейні

При рівні рН вище показника 7,6 утворюються хлораміни (пов'язані частки хлору і бруду). Їх висока концентрація дає неприємний характерний запах. Кількість реагенту розраховують залежно від розміру резервуара. Хлорування роблять раз на півтора-два місяці.

бром

У бромсодержащих препаратів є 3 переваги:

 • без запаху, більш стійкі до високого рівня рН, їли хлор втрачає 2/3 своєї активності, то бром всього 12 - 13%;
 • впливає на бактеріальну флору, на окремі види мікроорганізмів, водоростей, грибкову флору;
 • препарати щадні, не дратують слизову оболонку очей, шкіру.

Таблетки бром для басейну

Їх рекомендують для відкритих вуличних басейнів з гідромасажними установками.

Препарати активного кисню

Реагенти при попаданні в воду починають розщеплюватися, виділяючи активні радикали кисню. Вони вступають в реакцію із забруднювачами, знищуючи їх. Перевага - вони не завдають шкоди людині, немає запаху.

Недолік - реакція проходить швидко, тому процедуру очищення повторюють частіше.

Найдоступніший реагент - перекис водню, але необхідно дотримуватися рекомендованих пропорції. Передозування може згубно позначитися на стані шкіри, слизових оболонок.

Оксітест для басейну

Рівень рН

Для утримання басейну в порядку потрібно стежити за рівнем рН. Цей показник відображає співвідношення кислотної і лужного середовища в воді, які повинні бути в певному балансі по відношенню один до одного.

Нейтральний рН становить показник 7, оптимальний для басейну 7,4-7,6.

Його перевіряють спеціальним приладом. При різкому порушенні балансу в одну зі сторін, створюються умови для розвитку патогенної середовища.

Індикатор для визначення рівня рН в басейні
Індикатор визначає рівень рН у воді

Засоби від водоростей

Навіть містять хлор препарати не завжди можуть придушити рослинні мікроорганізми, дрібні водорості. У них досить щільна захисна оболонка. Розмножуються спорами, які знаходяться в навколишньому середовищі, таким же чином потрапляють у відкритий басейн і грибкові мікроорганізми.

Для боротьби з ними використовують препарати під загальною назвою альгіціти. Вони запобігають розмноженню, пригнічують рослинну мікрофлору.

Засіб для запобігання розмноження водоростей

Електрофізичних очищення

Щоб мінімізувати використання хімічних засобів в очищенні басейну, застосовують електрофізичний метод. До них відносяться:

 • озонування;
 • іонізація міддю, сріблом;
 • ультрафіолетова очищення;
 • ультразвукове опромінення;
 • сольовий електроліз.

З цією метою монтують спеціальне обладнання, тому частіше застосовують для стаціонарних басейнів на дачній ділянці. У них передбачено технічне приміщення для їх установки.

Як доглядати за басейном показано у відео:

озонування

Апарат вкидає в воду велику кількість озону, який активніше вільного кисню. Це ефективний спосіб очищення і абсолютно нешкідливий. Озон пригнічує бактеріальну мікрофлору.

озонування басейну
Схема пристрою системи озонування води в басейні

Іонізація міддю, сріблом

Іони срібла пригнічують віруси, бактерії, мідь перешкоджає розвитку і росту водоростей. Під дією електроструму виділяються іони металів, які вступають в реакцію із забруднюючими інгредієнтами в воді. При використанні цього обладнання можна не застосовувати хімію.

Система іонізації басейну
Іонізація міддю води в басейної чаші

Ультрафіолетова очищення, ультразвук, сольовий електроліз

Заснована на придушенні всіх видів мікроорганізмом ультрафіолетовим випромінюванням. Воно абсолютно нешкідливе для людини, але згубно для патогенної середовища води.

Ультразвукові установки використовуються рідше, так як вони дорогі. Принцип дії ультразвуку заснований на тому, що його хвилі розривають захисні оболонки мікроорганізмів всіх типів, що забруднюють басейн.

Прилад для ультрафіолетової очистки басейну
Сольовий електроліз заснований на перетворення звичайної кухонної солі в хлорсодержащий реагент

Він може накопичуватися в окрему ємність, або процес розщеплення, очищення йде безперервно.

Як правильно доглядати за каркасних, надувним басейном

Для очищення каркасних, надувних басейнів використовують комплексний захист, хімічну і фізичне очищення перед зимою. Популярністю у дачників користується знезараження перекисом воднем, хлорування. В якості фільтруючих пристроїв частіше застосовують піщані і картріджниє фільтри. Вони доступні за ціною, легко приєднуються, досить ефективні. Встановлюють обладнання за каркасних басейном, можна зробити невеликий розбірний навіс, укривши його від опадів.

Відео про те, як доглядати за басейном:

Раз в тиждень перевіряйте рівень рН, перевищення нормативного балансу свідчить про те, що воду потрібно очистити.

Висновок

Існує широкий комплекс засобів для очищення води. У період літнього сезону досить 2, 3 рази зробити шокову очищення хлоро, бромосодержащімі препаратами, фільтрувати воду мінімум 4-6 годин на день. Якщо регулярно підтримувати чистоту, обслуговування не займе багато часу і сил. Асортимент засобів очищення дозволяє вибрати спосіб з використанням реагентів або очищення без хімії.

Опубликовано: 8-01-2019, 14:07
0

Похожие статьи


Наверх