Будівництво басейну на даху будинку

басейн на даху

Будь-власник заміської нерухомості прагне облагородити ділянку так, щоб він був багатофункціональним. У більшості випадків все залежить від його розмірів. Досить часто споруджуються декоративні водойми і басейни, які стають місцем для відмінного проведення часу як дорослих, так і для дітей. Якщо ж ділянка не має достатньої площі, то можна спорудити басейн на даху будинку. Спочатку варто розібратися з його видами і функціональними можливостями.

басейн на даху
Приклад басейну на даху готелю

Примітка. Якщо у людини у власності є квартира на верхньому поверсі, то таку конструкцію також можна зробити на даху багатоповерхівки для чудового відпочинку.

Тільки попередньо рекомендується отримати всі відповідні дозволи.

Види басейнів

На даний момент такі конструкції можуть бути відкритими, закритими і критими.

Вони відрізняються функціональністю. Наприклад, басейн може бути повністю закритим, що дозволить насолоджуватися плаванням в будь-який час року. Відкриті басейни можуть використовуватися тільки в теплі місяці.
Важливо. Такі конструкції не будуть захищені від попадання в воду сміття і різних опадів. З цієї причини потрібно проводити їх регулярну чистку.

На даху будинку можна побудувати будь-який басейн. Якщо ж це приватний будинок, то варто врахувати при його спорудженні можливі навантаження на підставу будови і його несучі конструкції.

басейн на даху вілли
Готовий проект басейну на даху вілли

На даху багатоповерхового житлового будинку рекомендується споруджувати тільки відкриті басейни, щоб не порушити баланс будинку.

Більш практичний в своєму застосуванні критий басейн.

Він частково закритий і може використовуватися теж в теплу пору. Не потрібно витрачати свої сили на його чистку, так як через навісу в нього не будуть потрапляти опади і сміття.

Які можуть бути басейни по типу конструкції

Є різні види басейнів за типом споруди: стаціонарні, розбірні, надувні.

Кожен з них має свої характеристики, переваги і недоліки.

Стаціонарні басейни на даху будинку

Сказати про те, що такий тип конструкції найбільш часто споруджується на даху будинку не можна. Він має свої властивості і досить велику масу. Також існує його різна глибина, яка залежить від вільної площі всередині будівлі.

Ці басейни можуть бути вбудованими та поверхневими.

вбудований басейн
Так виглядає вбудований басейн

Перший вид монтується в рівній площині з спільним майданчиком, і чаша конструкції знаходиться всередині будинку. Другий споруджується на поверхні даху і має певну висоту.

Будують стаціонарні басейни з моноліту, піноблоків і цегли. При цьому використовують велику кількість ізоляційних і утеплювачів.

Щоб зробити такий басейн на даху будинку, необхідно спочатку скласти проект конструкції, в якому враховуються всі параметри і прораховується потрібну кількість матеріалів.

До переваг стаціонарних басейнів відносять:

 • Довговічність. Не потрібно буде на наступний рік споруджувати знову конструкцію. Досить просто провести її чистку і наповнити чашу водою; чистка басейну
 • Практичність. Особливого догляду конструкція вимагати не буде. Необхідно тільки з настанням осені злити воду і провести утеплення на зимовий період;
 • Надійність. Басейн буде досить міцним, і реконструкцію його немає необхідності проводити щороку. Особливо якщо правильно обрані матеріали для його обробки і облаштування.

Якщо ж басейн закритого типу, то проводять опалення приміщення, і використовувати конструкцію можна цілий рік. Досить часто над стаціонарними басейнами споруджують спеціальні металеві навіси, покриті полікарбонатом. Він має відмінну светопроводимость. Вода під впливом сонячних променів буде нагріватися.

Важливо. У такій конструкції потрібно зробити вентиляційні ходи. В іншому випадку прогріте повітря буде створювати дискомфорт під час пребиваніянія в басейні.

Облаштування стаціонарного басейну

Така конструкція на даху вимагає особливо правильного облаштування. Отже, необхідно провести труби подачі води і зливу. Від якості герметизації їх з'єднань залежить захищеність всієї будови від затоплення.

Бажано для стаціонарного басейну зробити окрему стоковий яму і трубу з подачею води. Особливо якщо чаша має великий діаметр.

Спочатку вибирається глибина. Грунтуючись на ній, споруджуються сходи для більш легкого спуску у воду і виходу з неї. Що стосується матеріалів, то вони повинні бути практичними. Перевага віддається:

 • Керамогранитной плитці;
 • кераміці;
 • Скляній мозаїці.

Ці матеріали довговічні і вологостійкі. Не варто забувати про правила безпеки облаштування басейну і території навколо нього.

обробка басейну
Приклад обробки басейну керамічної мозаїкою

Якщо стаціонарний басейн вбудований, то необхідно зробити якісну ізоляцію його чаші. Для цього використовують спеціальні пристосування:

 • Руберойд в листах;
 • плівку;
 • Герметики та інші.

Труби попередньо проводять до басейну і перевіряють їх на текти. Обов'язково утеплити їх, якщо вони монтуються на поверхні даху. Це не дасть можливості їм промерзнути взимку, а інакше потрібно буде проводити їх заміну.

Для подачі і відведення води найкраще використовувати пластикові труби певного діаметру:

 • Для стоків - 8-10 см;
 • Для подачі води - 5-6 см.

Стіни конструкції викладаються з цегли або піноблоку. А можна зробити їх монолітними. Останній варіант буде оптимальним. Попередньо споруджують опалубку з дерев'яних дощок, в яку заливається бетонний розчин з сіткою з арматури.

заливка басейну бетономАналогічні дії проводять і по спорудженню конструкції поверхневого типу.

Важливо. Необхідно також зробити облагороджування території навколо басейну, щоб зайва вода не надходила на дах і не стала причиною затоплення будинку.

Для цього монтуються по всьому периметру стічні труби під певним кутом. Вони служать для відводу рідини з даху прямо в стічну яму.

Обов'язково зробити на даху огорожу, щоб безпечно проводити час біля басейну.

Розбірні басейни

Цей тип конструкції з'явився у нас відносно недавно. Складові таких басейнів:

 • Металевий каркас;
 • Еластична чаша;
 • Допоміжні елементи (сходи, зміцнення та інші).

До їх переваг можна віднести:

 • Практичність. Не потрібно регулярно проводити ремонтні та відновлювальні роботи. ремонт басейнуПокриття чаші і матеріал для її виготовлення може використовуватися протягом тривалого часу. Це саме можна сказати і до металевого каркасу;
 • Простота установки. Такі басейни мають простий і швидкий монтаж. Їх можна в разі необхідності монтувати і демонтувати;
 • Універсальність. Встановлювати конструкції можна не тільки на даху будинку, але в будь-якому місці заміської ділянки;
 • Довговічність. Використовувати конструкції можна досить довго. Термін їх експлуатації становить не менше 10 років. Особливо якщо зроблено якісне покриття металевого каркаса.

Примітка. В основному всі каркаси виготовляють з нержавіючої сталі.

Більш того, не потрібно робити підстава під басейн і витрачати кошти на спорудження стін конструкції.

Буде потрібно тільки забезпечити труби подачі і зливу води, а також зробити зливні отвори на даху будинку.

схема басейну
Схема пристрою всіх комунікацій в басейні

До таких робіт є певні вимоги і рекомендації, аналогічні монтажу стаціонарного басейну.
Над ними можна також зробити навіс з полікарбонату, щоб захистити сливи від попадання опадів і сміття.

Характеристики надувних басейнів

Надувні басейни також практичні в своєму застосуванні. Вони легко встановлюються і прибираються. Виготовляють їх з міцного еластичного поліетилену. Стінки такої конструкції м'які і добре підійдуть для купання дітей. Дно також надувається, що дозволяє уникнути травм при активному відпочинку в басейні.

Розміри басейнів різноманітні. Вони можуть бути глибокими і досягати 1,2 м. А можуть бути глибиною в 50 см. Все залежить від того, хто саме буде купатися в басейні, дорослі або діти.

Діаметр чаші може досягати трьох метрів. Є і малогабаритні конструкції. Такий басейн легко розміщується на даху будинку.

надувний басейн на даху
Приклад надувного басейну на даху житлового будинку

Варто врахувати, що конструкція зроблена з поліетилену, який в процесі надування розтягується, а, значить, необхідно стежити за цілісністю басейну, щоб уникнути його деформації в разі проколів і порізів.

Саме з цієї причини необхідно підготувати для установки басейну майданчик. Для цього використовують листи пінопласту або поліуретану. Вони викладаються впритул один до одного і надійно скріплюються між собою спеціальним клеєм і герметиком. Потім їх поверхню прокладається руберойдом. На нього вже укладають щільний ковролін або будь-який інший матеріал, який має м'яку структуру.

Наповнювати басейн такого типу на даху можна з шлангів або за допомогою підручного реманенту.

А ось слив краще забезпечити спеціальним обладнанням: насосами і іншими пристосуваннями. Причому вода буде зливатися відразу в стоковий яму, в яку попередньо прокладають труби певного діаметру. Також буде не зайвим забезпечити на даху стокові отвори, так як в разі прориву полотна басейну або через зайвої води будова буде затоплено.

Рекомендації по ізоляції покрівельної конструкції

Щоб убезпечити будова від затоплення в разі спорудження басейну на даху, потрібно спочатку зробити правильну ізоляцію покрівельної конструкції і стельових перекриттів.

Для цього на поверхні прокладаються плівки і спеціальні засоби. Попередньо вони монтуються на листи пінопласту або пенополіпропілена. Також робляться отвори для стоків і в них встановлюються труби, що йдуть в зливну яму або в загальну систему каналізації.

Опубликовано: 29-01-2019, 08:03
0

Похожие статьи


Наверх