Як зробити каналізацію в лазні

слив в лазні

Сучасна лазня - це спорудження зі зручностями. Потрібно продумана каналізаційна система. У цьому приміщенні постійно волого: тут можуть перебувати басейн і душ з парною. Пристрій каналізації в лазні припускає наявність статі, зробленого під нахилом так, щоб з приміщення виходила вода. Буде потрібно створити проект. Злив потрібно зробити правильно, щоб вода не застоювалася. Поруч з лазнею риють дренажну канаву і колодязь.

слив в лазні
Залитий в стяжку слив в лазні

Розміри дренажного колодязя залежать від того, наскільки людина розрахована лазня і від глибини промерзання землі. Система каналізації повинна забезпечити зручну експлуатацію приміщення. Уважно обміркуйте всі етапи майбутніх робіт. Проконсультуйтеся з професійними будівельниками.

Оцініть свої сили. Розберіться, як зробити каналізацію в лазні. Якщо у вас немає впевненості, що з роботою впораєтеся самостійно, довірте робити монтаж будівельній бригаді.

Пристрій каналізації в лазні. Як зробити простий дренажний колодязь

Якщо в заміському будинку проживає сім'я з двох або трьох осіб, тоді не потрібна дорога система каналізації. Щоб організувати слив, можна скористатися найпростішим способом. Робота здійснюється в кілька етапів:

 1. Викопайте дренажний колодязь.
 2. На його дно насипте глину шаром в 10 см.

  дренажний колодязь
  Схема конструкції каналізації і дренажного колодязя для лазні

 3. Глиною обкласти з усіх боків фундамент приміщення лазні. Насипте її також в траншею для стоку. Необхідно стежити, щоб зберігався ухил в ту сторону, де відбувається злив.
 4. Каналізаційний колодязь засипається за допомогою будь-якого матеріалу, який володіє дренажними властивостями шаром в 50 см. Для влаштування дренажу можуть використовуватися керамзит, щебінь, пісок з гравієм.
 5. Добре утеплите стічну трубу, що йде від банного приміщення. В іншому випадку вона може замерзнути.

Пристрій каналізації в лазні на піщаному і складному грунті

Коли на дачній ділянці грунт піщаний, немає необхідності рити колодязь. Замість нього потрібно організувати траншею з розмірами:

 • Довжина - 1 м;
 • Ширина - 30 см;
 • Глибина - близько 1 м.

Траншею засипають спочатку дренажним матеріалом, а зверху грунтом. Злив організовується за допомогою труби, яку виводять на подушку.

каналізація піщаний грунт
Організація банної каналізації на піщаному грунті

«Примхливий» грунт передбачає вибір іншого способу для організації каналізації. Правильний монтаж системи забезпечує злив води, але схема змінюється кардинальним чином. Каналізація обладнується приямком. Поглиблення в грунті дозволяє збирати стоки, які в подальшому з нього видаляються. Для його виготовлення застосовуються водонепроникні матеріали.

Щоб в приміщенні лазні не було неприємних запахів, схема каналізації повинна мати водяний затвор. Роблять його таким чином:

 • Вхід для зливної труби виконують на відстані 10 см-12 см над дном;
 • Монтується спеціальна пластина. Вона знаходиться над трубою. Її не слід закріплювати. Відстань до дна в приямку - 5-6 см.

Коли є можливість під'єднатися до централізованої системи каналізації, її не можна упускати.

баня центральна каналізація
Схема підключення будинку і дачі до центральної каналізації

З точки зору дотримання санітарних норм це оптимальний варіант.

Пристрій каналізації в лазні: нюанси, які потрібно знати при укладанні підлог

Каналізація в лазні включає в себе настил підлог. Є два різновиди статі:

 1. Капітальний. Підлоги роблять з нахилом в один бік. Під підставою влаштовують приймальний лоток, в який здійснюється слив.
 2. Протікає. Схема статі передбачає кріплення дощок до лагам з проміжком приблизно в 50 мм.

Пристрій каналізації в лазні: робимо оглядовий колодязь

Оглядовий колодязь знадобиться тільки в тому випадку, коли схема системи каналізації велика. Його наявність дозволяє легко оглядати систему.

оглядовий колодязь
Конструкція оглядового колодязя для каналізації

При необхідності її можна буде прочищати. Щоб зробити оглядовий колодязь, вириту яму бетонують, а стінки викладають цеглою. Його закривають двома кришками. Це дозволяє запобігти замерзанню води.

Зовнішню кришку засипають землею, щоб вона не привертала уваги. Кришка всередині додатково утеплюється. Щоб запобігти затор в трубах, прочищати каналізацію в профілактичних цілях.

Простий спосіб пристрою каналізації в лазні: вибираємо септик

Доступним способом організувати злив і каналізацію в банному приміщенні є монтаж септика. Коли в селищі немає загальної каналізаційної системи, тоді власнику лазні доведеться робити систему каналізації для лазні, що працює в автономному режимі. Септик являє собою спеціальний резервуар, куди збираються стічні води. Його виготовляють з різних матеріалів. На ринку можна придбати готові вироби.

Пристрій каналізації в лазні, якими бувають септики

Існує кілька видів септиків:

 • залізобетонні (збірні або монолітні);
 • металеві;
 • пластикові.
 1. Збірний залізобетонний септик являє собою довговічну конструкцію. Обладнання не доведеться міняти протягом декількох десятиліть. Але встановити систему без спецтехніки неможливо. залізобетонний септик
 2. Монолітний залізобетонний септик дачник може встановити без залучення професійних будівельників.
 3. Металевий септик - найдорожче виріб. Це не найкращий варіант, тому що споруда може швидко заіржавіти.
 4. Пластиковий септик прослужить довго. Однак без допомоги фахівців тут не обійтися. Професійна установка гарантує повну екологічну безпеку системи.

Септики підрозділяються на різні категорії не тільки за матеріалами, з яких вони виробляються, але і по конструкції. Ці споруди ділять на однокамерні і багатокамерні. Простий тип без праці може налаштувати дачник своїми руками.

Однак користуватися таким виробом не завжди буває зручно. Якщо резервуар наповниться, то буде потрібно викликати спеціальну машину, яка відкачає його вміст. Відкачування каналізації доведеться робити постійно.

відкачування каналізації
Схема відкачування каналізаційної ями в лазні

Багатокамерний септик очищає стічні води в кілька етапів. Однак при цьому не знадобиться через певний проміжок часу відкачувати каналізацію і викликати машину. Техніка, щоб спустошувати ємність, не знадобиться.

Така каналізація в лазні своїми руками вимагає певних грошових витрат. Однак вона назавжди позбавить вас від проблеми очищення каналізації за допомогою асенізаторської машини.

Щоб йшли стічні води, потрібно встановити септик в низині. Іноді місце для установки обладнання потрібно поглибити.

Пристрій каналізації в лазні: саморобні септики з еврокуба

У готових септиків є один істотний недолік - висока ціна. Зробити виріб своїми руками неважко, якщо за основу взяти еврокуби. Етапи виготовлення септика:

 1. В горлечко кожної ємності встановлюється трійник.
 2. В резервуарі проробляють отвір, щоб підвести труби - підводить і вентиляційну.

  вентиляція септика
  Схема пристрою вентиляції в септику

 3. Ємності між собою з'єднуються трубами, а отриману конструкцію закріплюють за допомогою арматури.

Установка саморобного септика:

 1. Під спорудження з еврокуба готують котлован. Потрібно забетонувати його стінки і дно. Ємності наповнюються водою, а відстань між баками заливають розчином бетону. Установку не рекомендується починати до тих пір, поки бетон не висохне. Бетонування зазору між ємностями дозволяє продовжити термін служби саморобного обладнання.
 2. Конструкцію утеплюють пінопластом і засипають землею.
 3. Після закінчення будівельних робіт встановлюють дренаж. Для цього використовуються перфоровані труби з d = 50 мм. Їх укладають в траншеї, куди попередньо насипаний гравій з піском.

Пристрій каналізації в лазні: вибір труб

Каналізація в лазні своїми руками - відповідальний проект, особливо коли власник дачі планує виконати монтаж не однієї помивочной, а під'єднати також передбанник і санвузол. Буде потрібно вибрати довговічні труби. Вироби, виготовлені з високоміцного пластика, монтаж яких просто проводиться, коштують дешевше металевих труб. Поліетиленові вироби відрізняються сверхпрочностью.

Існує кілька різновидів пластикових труб. Вони прекрасно підходять для пристрою каналізації, так як мають наступні плюси:

 • Матеріал не схильний до корозії;
 • На рівних внутрішніх стінках не з'являються відкладення, що викликають затори;
 • Відмінна стійкість до руйнівної дії лугів і кислот.

Сучасні полімерні труби успішно конкурують з виробами з чавуну і сталі, поступово витісняючи їх з ринку. Вони повністю відповідають своєму функціональному призначенню.

труби каналізації
Монтаж каналізаційних труб в лазні

Своїми руками ви можете зробити практично будь-яку каналізаційну систему відповідно до потреб і фінансових можливостей. Якщо є бажання заощадити гроші, тоді виберіть оптимальний варіант і ретельно продумайте всі етапи монтажу. Дотримання технології проведення будівельних робіт - надійна гарантія ефективного функціонування саморобної системи каналізації. Досвідчений фахівець підкаже вам оптимальний варіант. Професіонал знає, як організувати каналізацію лазні з мінімальними витратами.

Опубликовано: 4-02-2019, 07:21
0

Похожие статьи


Наверх