Способи утеплення підлоги і стін в передбаннику надовго

схема утеплення стін

Побудувати баню мріє, напевно, кожен власник власного будинку або дачної ділянки. Можна цю роботу довірити фахівцям, але при всьому різноманітті матеріалів і достатньому обсязі інформації, існує можливість втілити в життя задумане самостійно. Як утеплити стіни в передбаннику своїми руками, а також підлоги - ось питання, над якими потрібно задуматися вже в процесі зведення стрічкового фундаменту.

схема утеплення стін
Схема утеплення стіни в передбаннику

Чому потрібно утеплювати приміщення

Кімната в лазні, що передує парильні, має велике значення
для функціонування всієї конструкції:

 • виключає можливість проникнення холодного повітря в парилку;
 • сприяє довгому збереженню тепла в самій лазні.

Які розміри можуть бути у передбанника

Якщо говорити про невелику лазні, то площа його може становити приблизно 6 кв. м., або на одну людину має припадати приблизно 1,3 кв. м. У передбаннику має бути хороше освітлення і бути досить тепло. Вікна краще робити невеликими, розташовувати їх вище звичайного.

Призначення кімнати перед парною

У компактних лазнях передбанник, в основному, виконує функцію роздягальні, де присутня деяка спеціальні меблі. У конструкціях, що мають солідний розмір, передбанник може являти собою:

утеплення стін передбанник
Процес утеплення стін в передбаннику
 • досить простору кімнату, обладнану за бажанням власників;
 • суміщенням душа і басейну в лазні;
 • гидробокс.

Вибираючи утеплювальний матеріал і покриття на підлогу, потрібно звертати увагу на функції передбанника і завжди пам'ятати, що це приміщення піддається сильної вологи.

Правильний вибір утеплювача

Передбанник обов'язково повинен бути утепленим. Здійснюючи його теплоізоляцію, потрібно відповідально поставитися до вибору утеплювача, за допомогою якого в приміщенні буде підтримуватися відповідна температура в зимовий час. Матеріал повинен мати такі властивості:

 • стійкість до вологи;
 • пожежна безпека;
 • екологічність.

Часто, здійснюючи самостійне утеплення, віддають перевагу фольгированную поліетилену, наявність якого дозволить зрівняти перепади температур.
утеплення цегляної лазні
Оздоблення передбанника зовні євровагонкою або іншими матеріалами буде служити додаткової теплоізоляцією.

Яким матеріалами варто віддати перевагу для утеплення стін

Традиційно стіни в лазні споруджують з дерева. Це екологічний матеріал, що надає будові солідний вигляд і добротність. У дерев'яному приміщенні легко дихати, та й пар стає насиченим. Але деякі все-таки вважають за краще будувати баню з цегли або піно і шлакоблоків, останні і самі є теплоізоляційним матеріалом, маючи пористу структуру. Однак в сувору зиму вони промерзають, і від цього в приміщенні стає холодно, а на стінах можуть з'явитися плями. Тому стіни в передбаннику можна утеплити:

 • мінеральної кам'яної ватою;
 • скловолокном;
 • пінопластом.

  утеплення лазні пінопластом
  Процес утеплення лазні пінопластом

Зверху утеплювач найкраще покривати пінополістиролом, він дуже міцний, не піддається стиску, є морозостійким, довговічним і не піддається гниття.

Як виконати роботу

На стіни встановлюється каркас з бруса з дотриманням певної відстані і розташуванням, що залежать від матеріалу. Між планками укладається утеплювач, далі поверх нього прикріплюється шар фольгованого пінополістиролу, який повинен бути звернений усередину передбанника. Потім все покривається обробної вагонкою, яку нашивають на обрешітку.
Різноманітність існуючих оздоблювальних матеріалів дозволяє задекорувати інтер'єр лазні за смаком власників. Дерев'яні складові можна обробити лаком для бань або спеціальним просоченням. Відео інструкція з утеплення стін і підлоги в лазні.

Деякі поради

Щоб в передбаннику не було сиро, двері в парилку повинна бути невеликого розміру, відкриватися всередину передбанника, а також необхідно правильно облаштувати вентиляцію. У суху теплу погоду в лазні відкривають всі двері і гарненько просушують приміщення.

Утеплення підлоги

Чи потрібно утеплювати підлогу в передбаннику? Як зробити так, щоб після гарячої парної ноги людини не потрапили в холодну обстановку?

Теплі підлоги допоможуть швидко нагріти баню до потрібної температури і надовго зберегти відповідний мікроклімат в приміщенні.

Для цієї мети існує багато різних рішень.

Теплий водяний підлогу

За традицією в лазні споруджують дерев'яні підлоги. Вони добре зберігають тепло, на них приємно наступати мокрими ногами. Але якщо обраний бетонний плитний фундамент, то підійде установка теплого водяного статі.

водяна тепла підлога
Схема для монтажу теплого водяного статі в передбаннику

Це цілком раціональний і істотний варіант, тому що застосування подібної системи абсолютно безпечно. Однак потрібно знати, що в цьому випадку необхідно буде встановлювати котел і всі належні до нього конструкції.

Електричний підлогу

Не варто забувати, що в лазні і передбаннику спостерігається підвищена вологість. При спорудженні електричної підлоги потрібна посилена гідроізоляція, а дерев'яні компоненти необхідно добре обробити спеціальним складом. Існує наступні моделі електричних установок:

 • кабельна (конвекційна);
 • плівкова (інфрачервона).

Кабельний підлогу

Кабельні підлоги бувають потужністю 250 ват на 1кв. м. У плитах-матах покладений одножильний або двожильний кабель. Краще віддати перевагу другому варіанту.

кабельний підлогу передбанник
Схема пристрою кабельного поля для лазні

Споживання енергії у такого статі більше, ніж у плівкового, але система дуже надійна, добре регулюється і підходить під будь-покриття.

Інфрачервона підлога

Інфрачервоний (плівковий) підлога є, скручений в рулон, термоплівка, в складі якої - гнучкі карбонові смужки. Така конструкція нешкідлива і має високу міцність. Устаткування подібних моделей обійдеться недешево. Існують бюджетні пасивні види утеплювачів для підлоги.

Чи завжди потрібно утеплювати підлогу в передбаннику

Якщо власник лазні має бетонну підлогу в передбаннику і не хоче витрачати свої сили і засоби на його утеплення, то можна просто накрити його дошками мул циновками. Іноді утеплювати підлогу тут зовсім не обов'язково, важливіше - утеплення в парильні. Але в основному такі роботи в передбаннику виконуються.

Чим утеплити бетонні конструкції

бетонну підлогу передбанник
Схема для утеплення бетонної підлоги в передбаннику

Для утеплення бетонної підлоги потрібно підбирати матеріал, який добре пропускає повітря, щоб уникнути накопичення конденсату. Це можуть бути, приготовані методом спінювання, пінополістирол, пінопласт або природний спучений перліт. Плитки пінополістиролу і пінопласту укладають шарами на чорнову підлогу, а перліт змішують з водою і цементом, поміщають на підлогу, він повинен сохнути не менше 2 тижнів.

Існують ще види матеріалів для утеплення бетонної підлоги в передбаннику:

 • скловата або повсть;
 • керамзитовий пісок;
 • гравій;
 • котельний шлак і ін.

бетонну підлогу передбанникПол з бетону, безсумнівно, прослужить довго, але багато хто все-таки віддають перевагу дерев'яним конструкціям. А утеплити їх не складе великих труднощів.

Чим утеплити дерев'яна підлога в передбаннику

На чорнову підлогу укладається гідроізоляційний матеріал, наприклад, руберойд, а на нього поміщається утеплювач. Потім відбувається укладання ще шару гідроізоляції, а потім настилається дощату підлогу. Всі дерев'яні конструкції потрібно обробити спеціальними засобами проти грибка і цвілі. Для утеплення дерев'яної підлоги будуть придатні наступні матеріали:

 • скловата або кам'яна вата;
 • пінопласт;
 • пінополістирол.


Варіант з дерев'яною підлогою в передбаннику є актуальним. Правильне його утеплення дозволить помітно знизити втрати тіла. А в парильні з метою тривалої експлуатації підлогу можна зробити бетонним. Він має високу міцність, що не піддається хімічним реакціям. Добротно оброблене приміщення перед парною дозволить комфортно провести час у лазні сім'ї або друзям, підбадьоритися і поправити здоров'я.

Опубликовано: 17-02-2019, 17:27
0
Наверх