11-03-2019, 14:52

Гостьовий будинок з лазнею

гостьовий будинок-баня

Сауна в будинку, звичайно, річ дуже зручна, але ніяку сауну не можна порівняти зі справжньою лазнею, в якій простий процес миття перетворюється на справжній ритуал відпочинку душі і тіла.

Якщо ви хочете не просто лазню, а справжній будиночок з лазнею для гостей, однією парилки замало - обов'язково потрібно душова з санвузлом. Крім цього, в кімнаті відпочинку потрібен камін і кухня, які в зимову пору року будуть дуже доречними.

Літніми вечорами, звичайно, приємно насолоджуватися відпочинком після лазні, перебуваючи в тіні навісу. Поруч з навісом можна поставити піч-барбекю, яка дозволить займатися приготуванням страв прямо на свіжому повітрі.

гостьовий будинок-баня з колоди
Гостьовий будинок-баня з колоди

Планувальні рішення гостьового будинку-лазні

У будь-якому окремо розташованому спорудженні завжди можна знайти місце хоча б для невеликої спальні, завдяки якій проста лазня стане затишним гостьовим будинком. В ідеалі гостьова кімната повинна знаходитися на першому поверсі, що дозволить жити в такому будиночку досить тривалий час.

Варто відзначити деякі переваги, якими володіє гостьовий будинок в порівнянні зі звичайною житловий спорудою. Наприклад, якщо у вас зупиняться друзі, то, відпочиваючи в окремому гостьовому будиночку, вони не порушать ваш спокій. Крім цього, вони завжди зможуть допомогти з приготуванням їжі, адже поруч буде перебувати дров'яна піч.

планування двоповерхового гостьового будинку з лазнею
Приклад планування двоповерхового гостьового будинку з лазнею

Природно, якщо спальне місце буде облаштовано на нижньому поверсі, то загальна площа будівлі істотно збільшиться. Точно так же, як і збільшиться вартість проведення будівельних робіт, що є для багатьох людей вирішальним моментом у виборі тієї чи іншої планування. Але, при бажанні, спальну кімнату можна розмістити де завгодно, не відводячи для неї занадто багато місця. Невелика кімната для відпочинку з площею в 10-15 кв. м анітрохи не збільшить розміри всієї споруди і, відповідно, його вартість. При цьому лазня стане більш функціональною і затишною.

планування одноповерхового гостьового будинку-лазні 8х9
Планування одноповерхового гостьового будинку-лазні 8х9 м

Будівництво лазень зазвичай відбувається на заміських ділянках, там, де багато вільного простору. Гостьові будинки з лазнею дозволяють зберегти додаткову площу, не створюючи незручностей під час переміщення з житлового будинку в баню.

Проекти гостьових будинків відмінно підійдуть для будь-якої сім'ї. Місце відпочинку при бажанні можна доповнити барбекю, більярдної, невеликим кінотеатром, баром або тренажерним залом. Варіанти залежать, перш за все, від переваг самого господаря будинку.

проект одноповерхового гостьового будинку-лазні з бруса
Проект одноповерхового гостьового будинку-лазні з бруса з навісом для автомобіля

Останнім часом все більш популярними стають проекти дерев'яних гостьових будинків з лазнею. Причина такої популярності деревини полягає в екологічності і красі, а також досить невисоку вартість. Природно, ви можете знайти ще більш економічні проекти гостьових будинків з лазнею (наприклад, з піноблоків), але при цьому вони будуть менш затишні, ніж з колоди.

проект дерев'яного гостьового будинку з лазнею
Проект дерев'яного гостьового будинку з лазнею

Будівництво житлового приміщення, поєднаного з лазнею, вимагає особливого підходу до монтажних робіт. У більшості випадків, під час будівлі віддають перевагу простим колодах, утепленим лляним або джутовим повстю. Цей варіант є одним з найбільш економних і надійних. До найпопулярніших видів деревини належать модрина, сосна і ялина, що володіють приємним запахом і високими показниками якості та довговічності.

Більшість фахівців рекомендує облаштовувати каркасно-щитові будівлі, здатні утримувати вологу і чудово зберігати тепло. Основною відмінністю гостьового будиночка з лазнею від повноцінного житлового будинку є проведення більш якісної теплоізоляції помивочной і парної. Для кращого прогрівання приміщень стіни рекомендується обшивати вагонкою з осики, вільхи, липи і кедра. Обшивка стін в лазні - це момент, що вимагає великої уваги, тому всю роботу потрібно проводити дуже якісно.

обшивка стін лазні

Проекти гостьових будинків з лазнею

Перед початком будівництва лазні слід зробити детальний план майбутньої будови, спираючись на який, можна здійснити більш точний розрахунок необхідної кількості будматеріалів.

Проект гостьового будинку з лазнею з клеєного бруса

Гостьовий будинок - лазня, виконаний з використанням клеєного бруса, є досить популярний варіант побудови. У літню пору року такий будиночок може легко замінити повноцінний житловий будинок, в якому можна жити, відпочивати і митися. Крім цього, така споруда завжди врятує в тих випадках, якщо до вас на вихідні несподівано нагрянули родичі або друзі.

Стандартну планування лазні доповнюють кімнатою для відпочинку і, при необхідності, просторою терасою або верандою, на якій можна поставити обідній стіл і затишні дивани або стільці. На мансардному поверсі облаштовують спальне місце, яке можна розділити на дві окремі кімнати за допомогою простої перегородки.

проект гостьового будинку-лазні з клеєного бруса
Проект гостьового будинку-лазні з мансардою з клеєного бруса

Планування гостьового будинку-лазні 6х6 метрів

Гостьовий будинок-баня розміром 6х6 метрів вимагає певних фінансових і тимчасових витрат на будівництво. Якщо терміни підтискають, то ви можете використовувати сухий пиломатеріал, який дає усадку зрубу всього 1%. Це означає, що ви можете починати встановлювати всі необхідні елементи (вікна, двері і т.д.) відразу після зведення каркаса. В іншому випадку на усадку лазні може знадобитися не менше одного року.

Гостьові будинки-лазні таких розмірів зазвичай будують одноповерхові або з мансардним поверхом. Сама лазня володіє розміром 4х6 метрів, решту площі займає вбудована тераса. Внутрішні приміщення включають в себе кімнату відпочинку 8-16 кв. м, помивочной 4 кв. м і парну площею 5 кв. м. У двоповерхових спорудах сходи на верхній поверх найкраще встановлювати в гостьовій кімнаті, що дозволить запобігти потраплянню вологи в верхні кімнати.

проект лазні-будинку 6х6
Типовий проект і планування гостьового будиночка-лазні 6х6 м

Крім цього, в таких лазнях (в парній) зазвичай ставляться печі-кам'янки, які лицьовою частиною виходять в кімнату відпочинку. На верхньому поверсі рекомендується ставити обігрівач на три колодязя. Таке планування являє собою класичний варіант, який можна видозмінювати залежно від потреб.