Проекти бань з альтанкою


Створюючи проект лазні з альтанкою потрібно врахувати ряд факторів, які вплинуть на міцність майбутньої конструкції, її функціональність, зручність у використанні. Слід також враховувати зовнішні фактори, такі як погодні умови, клімат.

баня з альтанкою
Побудована дерев'яна лазня з місцем для відпочинку під спільним дахом

Баня - це окремий будинок, до якого підводиться електрика, вода, іноді газ. При невеликій ділянці заміського будинку створюється проект сауни з прилеглим місцем для відпочинку під єдиним дахом. Це вигідно, даний проект має варіанти дизайнерських рішень. Баня з альтанкою - це не тільки функціональне приміщення, але і облагороджений ділянку, при гарній плануванні гостьовий будиночок.

барбекю між лазнею і альтанкою
Дерев'яна лазня з альтанка, розділені барбекю

Плюси лазні з місцем для відпочинку під єдиним дахом

Проект лазні з альтанкою під одним дахом має різні варіанти оформлення.

Дивіться у відео: банний комплекс на дачній ділянці.

Практично всі мають загальні позитивні сторони:

 1. Проведення банних процедур закріплюється на відкритому повітрі. Для цього не слід бігти в інше приміщення, можна просто вийти з дверей і подихати повітрям в альтанці.
 2. Спрощення прокладки комунікацій. Встановлюється один розподільний щиток і від нього йде вся розкладка.
 3. При плануванні лазні з альтанкою під одним дахом значно скорочується площа під будівництво. А також економія коштів.
 4. Економія часу. Якщо будувати альтанку окремо від лазні, це може зайняти не тільки теплий період, а й перейти на наступний рік, в той час, коли спільний проект можна зробити висновок за один сезон, і в цьому ж році вже користуватися лазнею.
 5. Гідний зовнішній вигляд.
  місце для відпочинку з басейном
  Облаштоване місце для відпочинку з маленьким басейном
 6. У такій будові ставиться кухня, мангал, басейн, що служить прекрасним місцем час проведення в будь-який період року.дерев'яна кутова лазня
 7. Покрівля захищає від негоди. Вставлені додатково стіни з матеріалу прозорого типу (вітражне скло, пластик) можуть захистити в холодний період року.

Для створення такої будови фантазія безмежна.

Вибір відповідного проекту

Альтанка біля лазні під єдиною покрівлею сильно змінює вигляд будівлі. Так само змінюються його функціональні можливості. Тому перед складанням проекту слід вивчити види таких будівель, які мають свої позитивні сторони.

План лазні і тераси під одним дахом

Закрита альтанка з лазнею

Закритий тип - капітальна забудова, що має не тільки дах і єдиний підлогу, а й стіни, вікна, панорамні вставки. При додаванні в даний будова каміна, басейну, будівлю переходить в розділ зимового будиночка для відпочинку, гостьового будинку.

Баня з закритою альтанкою
Баня з альтанкою закритого типу

Проект лазні з альтанкою складається і таким чином: дві стіни є знімними для спекотної пори року. Таким чином веранда стане відкритим варіантом. В цей час як капітальні стіни будуються з боку постійно дмуть вітрів. У капітальній стіні встановлюється камін, шашлична з пічкою або ж барбекю. Замість знятих або відведених, при розвідний системі, стінах вішаються москітні сітки або ж легка тканина.

місце для відпочинку на дачній ділянці
Баня з комфортним місцем для відпочинку на дачній ділянці

Підлоги в лазні з прилеглої майданчиком робляться з натурального дерева на лагах. Для цього купується модрина, сосна.

Відкрита прилегла майданчик з лазнею

Тут альтанка є легким будовою, без стін. Відкритий майданчик з лазнею знаходиться під спільним дахом і має один підлогу. Дах встановлюється на опори. Це економний варіант, що не вимагає великих витрат. Дана майданчик призначена тільки для відпочинку в теплий період. Якщо ж буде негода з сильним вітром і дощем, тоді вона стане непридатною для відпочинку і проведення часу. Однак можна між балками натягнути клейонку, москітну сітку, тканину від комах. У світлий час доби тканину збирається красивими воланами у опори, що тримає дах.

відкрита альтанка
Відкрито майданчик для відпочинку під одним дахом з лазнею

Баня з альтанкою, поєднана одним дахом

В основному критий перехід від лазні до майданчика для відпочинку робиться в декількох випадках:

 1. Баня вже зведена.
 2. Ділянка дозволяє зробити дані переходи і встановити альтанку недалеко від данини.
 3. Немає бажання поєднувати альтанку з банею, тому що не кожному гостю треба знати, що там за будову.

Перехід робиться на мелкоуглублённом фундаменті з армуванням.

Відкрита альтанка з сауною під одним дахом

Складність полягає в створенні даху. Тому особливу увагу слід приділити стропам, щоб не було протікань. Дах створюється в кілька рівнів, що є витратним. Вона має безліч кутів і нахили. Розмір лазні 4 на 5 метрів, при цьому перехід 1.5х2 метри, альтанка має 6 граней по два з половиною метра. Біля альтанки робиться сховище для дров.

Баня з альтанкою в вісім граней

Повністю облаштована сауна з усіма необхідними приміщеннями. Розмір 5 на 9 метрів. Будматеріал піноблок, зверху штукатурка.

Восьмигранна альтанка і лазня

Усередині сауна обшивається лакованим деревом. Біля стіни монтується шашлична, покриття є двосхилим з одного боку, а восьмигранним з іншого. Окремої переходу в даному випадку немає. Це зменшує витрату матеріалів.

Подовжена двосхилий дах для об'єднання лазні та альтанки

Для цього використовуються оциліндрованої дерево, стропи є єдиними. Будова виконується за індивідуальними розмірами. Дах на альтанці підпирається стійками.

Баня і альтанка під двосхилим дахом
Подовжена двосхилий дах для об'єднання лазні та альтанки

В альтанці встановлюється піч, що дозволяє готувати різні страви, а також дуже зручно робити консервацію на зиму.

Односхилий дах для сауни та альтанки

Це простий варіант установки лазні з альтанкою під одним дахом. Такий варіант покрівлі дозволяє спростити весь процес будівництва і заощадити на будматеріалах, а також грошові кошти.

Односхилий дах для сауни та альтанки

Навіть якщо розміри будови 2.6 на 2 метри, то це дозволить помістити там все необхідне: мангал, сховище для дров і невеликий столик зі стільцями або кріслами.

Баня і майданчик для відпочинку з мангалом

Проект лазні з альтанкою і барбекю - вигідне рішення, якщо є бажання зробити майданчик для прийняття гостей, а також святкування будь-яких дат. До лазні можлива прибудова не тільки альтанки, але там же розміщується і мангал. При цьому альтанка ділиться на функціональні зони. В одній частині йде приготування страв, в іншій частині альтанки розташований столик з затишними кріслами, диванами або ж стільцями.

Баня, барбекю і тераса під одним дахом

Як побудувати кроквяну систему сауни з альтанкою під довгим двосхилим покриттям

Розмір відкритої площадки 4 на 4.1 метра. Покриття двускатное, опори для даху з дерев'яних брусів 150 на 150 мм, особливий фундамент під опори. Головна увага приділяється основи. Для сауни знадобиться зведення стрічкового фундаменту з армуванням, а під альтанку йде стовпчастий фундамент. Це дві різні конструкції, які працюють окремо.

Дах для сауни з прилеглої майданчиком загальна. Довжина 4 метри. При цьому відбувається зміна довжини біля стіни на 1 см. При зведенні фундаменту слід також враховувати глибину промерзання землі і створювати його нижче даної глибини. Це позбавить основу від зрушень грунту.

Якщо був обраний варіант мелкозаглублённого фундаменту, тоді слід точно виконувати всі норми.

Глибина, на якій закладається стрічка 80 см, подушка викладається не менше як на 20 см.

схема фундаменту
Схематичне зображення фундаменту

Для армування вибирається арматура перетином 10 мм не більше.

Після створення фундаментної основи потрібен час для усадки. Для розуміння, чи відбулася усадка, слід зробити позначки. Будівництво починається тільки після повної усадки основи.

Стовпчаста фундаментна основа повинна містити шпильку-анкер, ширина стовпа 40 на 40 см. Якщо буде порушена технологія будівництва, тоді, після зведення сауни з альтанкою можуть бути проблеми.

стовпчастий фундамент
Стовпчаста фундаментна основа

Баня з дерев'яного бруса також дає усадку. Це враховується при будівництві. Загалом (в залежності від застосовуваного матеріалу) усадка відбувається 0.7 см на один метр висоти. Стійки, що тримають дах такої сильної усадки, не дають, мауерлат (горизонтально лежить брус біля основи даху) при цьому деформуються.

коефіцієнти усушки деревини

Етапи зведення кроквяної системи над сауною і альтанкою

Є поетапність роботи, яку слід дотримуватися, щоб вийшла якісна побудована конструкція.

Підготовчий процес - необхідні матеріали

Для даху купується дерев'яний брус 150 на 150 мм, який потрібен для підстави даху (мауерлат). Далі, знадобиться дошка 50/150 мм для крокв і дошка 50/100 мм - ригелі, затягування.

пристрій кроквяної системи

Для міцності ставиться коник з бруса. Даний варіант буде найбільш міцним, дерев'яна обрешітка над майданчиком залишиться в первозданному вигляді.

кріплення підкосів в кроквяної системі

Вираховування необхідної кількості крокв

Припустимо, ширина всього об'єкта 4 метри, скат даху 20 градусів - це по стандарту. Якщо ж будівництво проводиться в регіоні з великою кількістю випадає снігу, тоді ухил даху робиться з 25-30 градусів. Відстань між колодами 80 см. Якщо лазня з майданчиком має розмір в довжину 9.5 метрів, тоді знадобиться 12 пар крокв. Довжина даної балки (зі звисом) 4.5 метра. Отже, всього знадобиться 108 погон. Метрів дошки 50 на 150 мм. ((4.5 + 4.5) * 12 = 108).

кут нахилу крокв

довжина крокв і відстань між ними

Увага. Купувати необхідну кількість матеріалів слід на 10% більше. Колоди для крокв повинні бути I сорту, без сучків і тріщин.

А також, набуваючи дерево, потрібно звернути увагу на збереження будматеріалу - укладеного матеріалу, зберігання під дахом або під відкритим небом. Якщо дошка деформована і викривлена, вона не підходить для зведення даху.

Довжина дошки за стандартом 6 метрів. Що залишився після обрізання матеріал буде використаний для затягування. Залишки рівні 1.5 метра.

Для покриття потрібна гнучка черепиця, вироблена з модифікованого бітуму. Під неї робиться обрешітка, а також покриття фанерою. Для обрешітки використовуються не обрізні дошки.

будова гнучкої черепиці

Фіксація мауерлата

Для основи даху використовується дерев'яний брус 150 на 150 мм. До верхньої будови лазні вони кріпляться нагелями. Крок кріплення 1 метр. Один нагель тримає 2 зрубу. Перед тим як встановити мауерлат, потрібно перевірити висоту вертикальних стійок альтанки. Всі краї повинні знаходитися в одній площині. Якщо є відхилення по висоті, вони усуваються.

установка мауерлата
Приклад правильної фіксації і установки мауерлата

Мауерлати починають укладатися з альтанки, бруси з'єднуються над будівництвом лазні. Поєднання виробляється з запилом в половину колоди за допомогою саморізів або цвяхів. Під час укладання колод слід постійно вимірювати рівність рівнем. Чим точніше будуть покладені і зафіксовані горизонтальні колоди, тим простіше буде виконуватися подальша робота.

Підготовка крокв

Всі крокви повинні бути однаковими. Дах не має перелому, скоса. Підготовка крокв повинна бути проведена за шаблоном. Це звичайні дошки, зафіксовані цвяхами. Все слід робити акуратно, не поспішаючи, не допускаючи помилок.

кріплення крокв
Кріплення крокв до мауерлату

Увага. Обов'язково потрібно перевірити відстань і розміри. Для цього потрібно виміряти всі деталі по периметру лазні.

Будівництво кроквяної системи над майданчиком для відпочинку

При зведенні лазні обов'язково робиться стеля, який служить горищним підставою. Туди і складаються всі необхідні матеріали для зведення даху. В альтанці немає горища, тому слід заздалегідь продумати місце для будматеріалу.

Всі матеріали піднімаються на горище і на тимчасово побудоване місце в альтанці для лісу та металовиробів.

Крокви встановлюються по краях, фіксуються тимчасовими підпірками і перевіряються за допомогою рівня на рівність і правильний градус. Після перевірки йде фіксація, застосовуючи металеві куточки. Між кроквами натягуються нитки (мотузки), за якими встановлюються інші елементи. Для зв'язки крокв використовуються тимчасово дошки. Після установки всіх елементів вони знімаються. Дошка прибивається знизу, щоб не заважала фіксувати елементи всієї обрешітки.

з'єднання мауерлата зі кроквяної ногою

Кроквяні ноги з'єднуються між собою затяжками. Для цього свердлити отвори в брусах, вставляються болти необхідної довжини і затягуються гайками. Для більшої міцності слід застосувати шайби.

Увага. Самому зведення кроквяної системи буде вкрай важкою роботою. Тому слід запросити людей, які мають досвід у зведенні даху.

Остаточним кроком на даному етапі є перевірка правильності виконаної роботи, міцність стяжки елементів. Якщо все зроблено правильно і чітко наступним етапом є обрешетка і покриття даху.

Установка обрешітки під м'яку черепицю

Фанера кріпиться до дощок, зафіксованим на даху. Відстань між брусами обрешітки 50 см. Слід заздалегідь підготувати бруски потрібної довжини. Якщо каркасна основа простояла якийсь час, слід ще раз виміряти відстань, в яке необхідно кріпити бруси.

Фанера кріпиться знизу вгору. Після виконання роботи ножівкою подравниваются всі деталі.

Поетапність зведення альтанки біля лазні
Покрокова ілюстрація створення лазні з альтанкою

Як краще розташувати і облаштувати альтанку, прибудованих до лазні

Стандартів з приводу розташування альтанки біля лазні немає. Це індивідуальна справа, яке залежить від багатьох чинників. Є лише загальні рекомендації:

 1. Якщо альтанка створюється тільки для літнього періоду часу, тоді її розташовують на сонячній стороні.
 2. У тіні альтанка будується, якщо є в планах використовувати її під літню кухню, під гостьовий будиночок.
 3. Зовнішній вигляд має також велике значення. Слід зробити поручні, огорожі, доріжки.

Меблі для альтанки купується в залежності від призначення її. Якщо ж вона закритого типу потрібно потурбуватися про легкі шторах.

Не варто забувати про меблі для зберігання кухонного начиння, обробному столі.

експлікація приміщень

У підсумку, можна сказати, що альтанка повинна бути як функціональної, так і красивою. Це повинно бути місце, де можна охолонути після спекотної парної (встановлений невеликий басейн) або приготувати всю консервацію на зиму, чи не влаштовуючи спекотне місце в основній кухні. У даній альтанці можна прийняти гостей і зробити смачний шашлик. А якщо вона закритого типу - затопити камін і відпочити.

Опубликовано: 8-11-2018, 22:28
0
Наверх