Утеплення лазні з колод

утеплення стін

У сільській місцевості або передмісті багато власників приватних будівель зводять дерев'яні лазні або здійснюють утеплення дерев'яних лазень, які після експлуатації протягом певного проміжку часу вимагають проведення ремонтних робіт з утеплення для їх комфортного використання і скорочення витрачання сировини для опалення.

баня з колод
Схема пристрою лазні з колод

креслення лазні з колод

Матеріали, використовувані для утеплення лазні

При проведенні будівельних і ремонтних робіт з утеплення лазні використовується різний матеріал, що володіє хорошими теплозахисними властивостями:

 1. Пінополістирол - спеціальний ізолюючий матеріал, що має пористу структуру, що дозволяє зберігати тепло в приміщеннях. Погано пропускає вологу, має низьку питому вагу. Структура матеріалу під впливом великих навантажень втрачає міцність і руйнується. В процесі експлуатації поступово розпадається і виділяє токсичні речовини здатні приносити шкоди живим організмам. Під впливом сонячного світла втрачає свої властивості і починає розпадатися. утеплення пінополістиролом
  процес утеплення пінополістиролом
 2. Пінополіуретан - пористий легкий матеріал, який наноситься на поверхню різних матеріалів за допомогою нанесення за допомогою спеціального інструменту. Має низьку питому вагу, не пропускає вологу і руйнується під впливом великих навантажень. При впливі високої температури виділяє чадний і вуглекислий газ. Стійкий до впливу сонячного світла, але вимагає додаткового захисту при використанні на відкритому повітрі.
  нанесення пінополіуретану
  Процес нанесення пінополіуретану на підлогу і стіни
  монтаж пінополіуретану
 3. Мінеральна вата - легкий матеріал з волокнистої структурою не схильною до до зміни властивостей при впливі вологи. Екологічно безпечний, довговічний і добре переносить вплив сонячних променів. Випускаються різні види мінеральної вати володіють різними характеристиками з урахуванням навколишнього середовища. мінеральна вата мінеральна вата для утеплення
 4. Плити XPS - матеріал, що виготовляється з екструдованого пінополістиролу з комірчастою структурою. Вологостійкий, володіє низькою питомою вагою і досить міцний, добре переносить навантаження при стисненні. Екологічно чистий, довговічний при інтенсивній експлуатації. Стійкий до впливу сонячних променів.
 5. Керамзит - пористий натуральний матеріал у вигляді гранул стійких до впливу вологи. Має низьку питому вагу, добре переносить стиснення. Екологічно безпечний, довговічний при експлуатації в різних умовах. Не змінює своєї структури під впливом сонячного світла.
  утеплення стелі
  Приклад утеплення стелі в лазні керамзитом
  утеплення підлоги

При утепленні лазні використовується утеплювач, який є найбільш підходящим матеріалом з урахуванням його властивостей і ціни матеріалу:

 • мінеральна вата для утеплення стін передбанника і статі будівель;
 • керамзит застосовується для підлоги;
 • плити XPS при облаштуванні бетонної підлоги.

Крім перерахованих вище матеріалів, також може використовуватися мінеральна вата із захисним шаром фольги, який підвищує захисні властивості матеріалу при впливі вологи і підвищення теплозахисту всередині приміщень лазні.
утеплення дерев'яної лазні
Широко використовуються при обробці матеріали: ізолор, ізолайт, ізолайт Л, ізофер, ІЗОРУФ, ізовент.
Матеріали, що складаються з мінеральної вати і фольги, використовуються для утеплення стін, підлоги, стелі лазні, забезпечуючи надійну ізоляцію по економії тепла.

Для утеплення підлог зазвичай застосовують кілька шарів ізоляції, з яких найнижчий виготовляється з керамзиту найбільш стійкого до впливу різних чинників.

При монтажі теплоізоляційного покриття з фольгованого матеріалу, використовується спеціальний скотч для з'єднання стиків покриття. Листи теплоізоляції укладаються між напрямними обрешітки.

монтаж теплоізоляції
Приклад закладки теплоізоляції в каркас

теплоізоляція на стіни
теплоізоляція на підлогу
Бруски для кріплення можуть монтуватися вертикально або горизонтально з кріпленням, за допомогою дюбелів або анкерних спеціальних кріплень до стіни.
При використанні утеплювача без захисного шару фольги, використовується додаткова захисна плівка, що забезпечує надійну гидропароїзоляциі споруди.

Монтаж бетонної підлоги в лазні

При заливці в лазні бетонної підлоги використовуються матеріали:

 • цемент;
 • пісок;
 • вода;
 • арматура металева;
 • руберойд;
 • спеціальні напрямні;
 • стрічка демпферна.

Статеве покриття повинне забезпечувати надійний захист від перепаду температур і впливу вологи. В якості першого шару використовується подушка з керамзиту, що має товщину, що вдвічі перевищує товщину стін.

бетонну підлогу
Процес укладання бетонної підлоги

Для монтажу підлоги необхідно виконати наступні операції:

 1. По всій площі фундаменту проводиться ущільнення грунту, а на стіни фундаменту наноситься спеціальний захисний склад для гідроізоляції.
 2. На грунт насипається шар піску товщиною 10 см, зволожується, ущільнюється і вирівнюється.
 3. Вся площа статі затьмарюється руберойдом з урахуванням 20 см запасу з боку стін і 15 см припуску для перекриття з'єднуються смуг руберойду. Місця стикування проклеюються спеціальним сполучним скотчем або за допомогою гудронів мастики. промазування стиків
 4. Поверх покриття з руберойду насипається шар з керамзиту з дотриманням рівня нижче шару заливки бетону на 5 см і затьмарюється шаром поліетиленової плівки.
 5. Укладається арматурна сітка з маячками для заливки бетону.
 6. Необхідно також врахувати, що стічна труба в центрі приміщення повинна забезпечувати безперешкодний слив води.
 7. По низу стін наклеюється демпферна стрічка.
 8. Вся поверхня підлоги заливається бетоном і вирівнюється по маячкам.
  заливка підлоги
  Процес вирівнювання по маяках
  маяки
 9. При повному застиганні стяжки покриття обробляється складом грунтовки для гідроізоляції покриття. грунтовка статі
 10. По бетонній підлозі може бути настелена керамічна плитка або змонтований підлогу з використанням дерев'яного покриття. обробка плиткою

Для утеплення підлоги можуть використовуватися плити XPS, що володіють високими експлуатаційними характеристиками при виконанні оздоблювальних робіт, пов'язаних з підвищеною вологістю і температурними перепадами.

оформлення статі плиткою
Варіант оформлення плиткою підлоги в лазні

підлогу плиткою
слив на підлозі

Дерев'яна підлога

У лазні може бути встановлений підлогу з деревини з проведенням робіт з гідроізоляції та утеплення. Необхідно також враховувати, що повинна бути передбачена спеціальна вентиляція, що дозволяє просушувати дерев'яні конструкції.
При облаштуванні дерев'яної підлоги виконуються наступні операції:

 1. Монтується зливна труба. зливання води
 2. Ущільнюється грунт по всій площі підлоги і настилається шар руберойду з урахуванням перекриття стикувальних шарів і запасу для стін.
 3. На руберойд насипається шар керамзиту з урахуванням вільного простору між шаром керамзиту і балками статі з відстанню не менше 25 см для вентиляції простору.
 4. На шар гідроізоляції монтуються дерев'яні балки перекриття підлоги, які обробляються попередньо захисним шаром антисептика.
  монтаж балок
  Процес монтажу балок на руберойд
  монтаж руберойду
 5. Балки і підлогу застеляються захисною плівкою.
 6. Між перекриттями балок укладається теплоізоляція у вигляді керамзиту або мінеральної вати.
 7. Шар теплоізоляції і балки ще раз застеляються гідроізолюючої плівкою.
 8. Перпендикулярно на балки монтуються лаги, і настилається настил з дощок з урахуванням зливного отвору для стоку води.
 9. За настилу фіксуються рейки, які орієнтуються до зливного отвору. монтаж рейок
 10. Між балками обрешітки укладається утеплювач з шаром фольги в верхньому положенні і проклеюється за допомогою скотча, утворюючи єдиний шар теплоізоляції, захищений зверху шаром фольги. закладка утеплювача
  кріплення утеплювача

Крім керамзиту і мінеральної вати як теплозахисту, може використовуватися вермикуліт з використанням спеціальної технології укладання.

Утеплення стін лазні

Для збереження тепла в лазні може проводитися утеплення стін, які можуть бути виготовлені з цегли або деревини за схожою технологією.
Роботи з утеплення стін цегляної лазні зсередини проводяться в наступній послідовності:

 1. Попередньо до початку робіт стіни лазні покриваються антисептиком для запобігання розвитку грибка або цвілі.
 2. Стіни лазні покриваються плівкою забезпечує надійну гідроізоляцію будівлі.
  утеплення стін
  Схема утеплення стін в лазні
  схема утеплення стіни
 3. Проводиться монтаж обрешітки для кріплення зовнішнього облицювання.
 4. Між напрямними укладається утеплювач.
 5. Утеплювач закривається пароізоляцією.
 6. Зверху на обрешітку прибивається контробрешетка для забезпечення простору для вентиляції.
 7. На обрешітку кріпиться внутрішній шар облицювання. обробка стін

Для стін складених з цегли як утеплювач використовують шлаковату, причому товщина брусків і утеплювача повинна збігатися. При використанні в якості утеплювача фольгованого матеріалу можна скасувати шар пароізоляційної плівки. Багато робіт, пов'язані з монтажем облицювання лазні виконуються своїми руками.
Для утеплення дерев'яних стін лазні використовуються наступні матеріали:

 • утеплювач базальтовий з покриттям з фольги;
 • лати;
 • вагонка.
  обшивка лазні
  Процес обшивки лазні вагонкою

Бревенчатая лазня добре захищена від впливу зовнішніх факторів, але при тривалій експлуатації між колод утворюються тріщини, які необхідно усунути. Для цього з зовнішньої сторони за допомогою спеціального інструменту і матеріалу закладаються всі тріщини, що утворилися на колодах і стиках.
З внутрішньої сторони стіни захищаються з використанням спеціальної технології:

 1. Проводиться кріплення теплоізоляції зсередини своїми руками з шаром фольги на стіни лазні, причому фольга повинна перебувати з зовнішнього боку. Утеплювач повинен мати товщину 5-8 см, а в якості кріплення використовуються цвяхи з широким капелюшком. монтаж утеплювача
  прибивання утеплювача
 2. Зверху по утеплювачу набивається решетування.
 3. По напрямних монтується облицювальний шар вагонки.

Лазні з бруса, утеплюються за тією ж технологією, як і лазні зі стінами з колод. З урахуванням того, що стіни лазні з бруса мають з нутрії плоску поверхню і більш пристосовані до монтажу облицювальних матеріалів і утеплювача.

Утеплення стелі лазні

Для утеплення стелі в лазні використовується три основних способи монтажу:

 • панельний;
 • підшивання;
 • настильний.
 1. Панельний стеля складається з панелей, що містять всі необхідні матеріали для утеплення та облицювання приміщень. Як утеплювач найчастіше використовується мінеральна вата з товщиною захисного шару більше 10 см. мінеральна вата на стелю
  Для монтажу панелей на стелі набиваються напрямні бруски. Панелі в готовому вигляді піднімаються до стелі і кріпляться до брусків.
 2. Стеля підшивання монтується із застосуванням іншої технології з наступним порядком виконання робочих операцій:
  • до стелі кріпляться балки з кроком 60 см;
  • зі зворотного боку на балки настилається шар гідроізоляції по всій площі стелі;
  • зверху по гідроізоляції монтується настил з деревини;
  • між балок укладається утеплювач;
   укладання утеплювача
   Процес укладання утеплювача між балок
   урепленіе утеплювача на підлогу
  • утеплювач закривається шаром захисної пароізоляції з кріпленням на балках перекриття;
  • стелю обшивається вагонкою. обшивка стелі вагонкою
  • Для робіт також можуть використовуватися інші матеріали, такі як керамзит, що володіє хорошими захисними властивостями.

  • Настильний стелю виконується за спеціальною технологією, а обробка проводиться з використанням вагонки товщиною понад 3 см.

  Для монтажу виробляються робочі операції, які включають:

  • укладку настилу з дощок;
   оздоблення стелі
   Детальна схема обробки стелі в лазні
  • укладку пароізоляції і утеплювача, які покриваються плівкою гідроізоляції і спеціальним фанерним настилом.кріплення утеплювача на підлогу
   установка теплоізоляції на стелю

  Дивіться відео інструкцію по утепленню лазні.

  Даний спосіб використовується для приміщень, що мають невелику площу. Правильно виконані операції з монтажу утеплювального шару дозволяють зберігати тепло в лазні тривалий період часу і значно скоротити витрату палива використовується для обігріву.

  Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
  0

  Похожие статьи


  Наверх