Утеплення лазні зсередини

монтаж утеплювача

Основною функцією російської лазні є зміцнення здоров'я людини. Щоб досягти цієї мети і ні в якому разі не нашкодити своєму організму під час відвідування лазні необхідно правильно виконати утеплення лазні. При дотриманні всіх правил утеплення даного виду приміщення тепло в лазні зберігається тривалий час, що значно дозволяє заощадити кошти, витрачені на її опалення.

утеплення лазні
Процес утеплення стін в лазні
У більшості випадків утеплення треба робити всередині приміщення. Це дозволяє швидко нагріти баню і також швидко її охолодити при необхідності. Для лазні характерні наступні властивості:

 • Відносно низька температура повітря 50-60 градусів;
 • Висока вологість. Іноді вона може доходити до 100%.

процес утеплення лазні
Поетапне внутрішнє утеплення лазні
схема утеплення лазні зсередини
схема пристрою стелі

Види утеплювачів

Щоб ці показники залишалися в нормі, слід не тільки правильно утеплити баню, але і використовувати для цієї мети перевірені роками і добре себе зарекомендували себе види утеплювачів для лазні.

матеріал утеплювача
Існуючі види утеплювачів для лазні
Всі вони без винятку повинні відповідати наступним вимогам безпеки:

 1. Не порушувати, а тільки підтримувати здорову атмосферу в лазні.
 2. Стійкість до температурних перепадів повітря.
 3. Відсутність шкідливих домішок, що виділяються в атмосферу.
 4. Без запаху.
 5. Вогнестійкість.

Всі ці показники варто враховувати в процесі загального утеплення лазні, особливо при виборі утеплювача для парилки.

утеплення парилки
Схема утеплення парилки в лазні
У наш час на ринку представлено безліч абсолютно різних видів утеплювачів. Серед них найбільш затребуваними і популярними серед покупців є наступні види.

Мінеральна вата

Мінеральна вата - це природний матеріал з волокнистої структурою. Отримують її шляхом обробки мінерального каменю, деяких його порід, наприклад, базальтової породи. Вата має ряд корисних властивостей. До них відносяться:

 • Теплопровідність, а саме її коефіцієнт. Мінеральна вата по ньому посідає перше місце серед усіх видів утеплювача. Він дорівнює 0,038-0,045 Вт / К * м; мінеральна вата
 • Вогнестійкість. Цей вид утеплювача відноситься до матеріалів, стійким до спалахів. Він спокійно витримує підвищені температури, стійкий до всіх її перепадів;
 • Екологічні властивості. Вата відноситься до природних матеріалів. Вона зовсім не завдає жодної шкоди ні людині, ні навколишньому середовищу; дерев'яний каркас утеплення мінватою
 • Шумоізоляція будівлі;
 • Висока міцність;
 • Біологічна стійкість до гниття і до можливих пошкоджень дрібних шкідників. До них можна віднести мишей, землерийок, а також деякі види комах.

мінеральна вата
Листи мінеральної вати для утеплення лазні
Мінеральна вата буває різної щільності, а також жорсткості. У спеціалізованих магазинах її можна придбати у вигляді м'яких рулонів, напівтвердих матів або жорстких плит. Все залежить від того для яких цілей вона призначена. Іншими словами з її допомогою будуть утеплювати баню з внутрішньої сторони, або навпаки з зовнішньої.

Скловата

Скловата за своїми технічними показниками значно відстає від мінеральної вати. Її роблять, використовуючи скло, а точніше, його відходи, що залишаються при його виробництві.

обробка скловатою
Процес обробки банного приміщення скловатою
Скло змішують з содою, піском і доломітом. В результаті виходить якісний утеплювач.

Скловатою рекомендується утеплювати баню тільки з зовнішньої сторони, так як вона погано переносить високу температуру. А з часом вона починає досить неприємно пахнути. В основному скловатою утеплюють горище і дах лазні.

Джутова повсть

Його ще називають щілинних типом утеплювача. Повсть з джутового волокна є натуральним матеріалом природного походження. Він виробляється з волокон рослини джут.

джутова повсть
Так виглядає рулон джутового повсті
В основному джутове волокно використовується для виробництва мотузкових канатів. Також з нього отримують тканину - мішковину. Повсюдно їм утеплюють баню, а саме її стіни.

Джут здатний добре утримувати тепло всередині приміщення, а також виводить з нього надлишок вологи. Само по собі джутове волокно досить нетривке і жорстке. Саме тому, щоб посилити його теплоізоляційні властивості в нього додають волокна льону. Найвідоміші марки цього утеплювача льноджут, повсть, льноватин.
рулон повсті
Всі вони зібрані в стрічкові бобіни. Для нього характерні такі властивості, як стійкість до осідання і усихання, а також повсть практично не гниє.

Керамзит

Це матеріал з теплоізоляційними властивостями. Він застосовується в основному при утепленні статевих і стельових перекриттів в лазні. Керамзит за зовнішнім виглядом схожий на невеликі кульки. Їх вироблення пов'язана з таким процесом, як швидкий випалювати глину.

утеплення керамзитом
Приклад утеплення підлог в лазні керамзитом

обробка підлоги керамзитом
ізоляція труби
Теплоізоляція пічної труби керамзитом

ізоляція підлог
монтаж дощок
Використовується як один з видів засипки. Ефект теплоізоляції досягається при досягненні висоти шару засипки не менше ніж 25 сантиметрів.

Пінопласт

Його використовують при утепленні зовнішніх стін цегляної або блокової лазні. Матеріалом обклеюють весь фасад будівлі, потім його штукатурять або закривають обшивкою.

обробка пінопластом
Приклад обробки лазні пінопластом

утеплювач на підлогу
пінопласт на стінах
Пінопласт не можна застосовувати при утепленні стін всередині самої будівлі. Він виділяє в атмосферу фенол. Пінопласт нездатний витримати підвищені температури також він не володіє достатньою вогнестійкістю.
Дивіться у відео огляд утеплювачів для лазні.

Утеплення різних типів лазень

Для того щоб правильно і добре утеплити баню, слід враховувати, з якого виду матеріалу вона була побудована. Лазні бувають цегляними, дерев'яними і блоковими. Дерев'яні лазні поділяються на як каркасні і зроблені з колод. Вид матеріалу, з якого була побудована лазня, а також спосіб її зведення безпосередньо впливають на способи утеплення лазні.

Утеплення цегляної лазні

Цегляну лазню починають утеплювати ззовні. Спочатку утеплення підлягають стіни будівлі з зовнішньої сторони. Для цього використовується базальтова вата або ПСБ-С.

утеплення цегляної лазні
Схема для утеплення цегляної лазні
Процес утеплення передбачає використання наступного способу:
Утеплювач закріплюють на стінах в два шари (5 см + 5 см). При цьому слід закривати всі шви між матами або плитами утеплювача. Це допомагає закрити всі можливі шляхи потрапляння холодного повітря всередину приміщення.
Але частіше застосовують такий же спосіб утеплення, але тільки утеплювач укладають тільки в один шар (5 см). Це відбувається в основному з метою економії коштів.
Утеплення зсередини в такій лазні не завжди доцільно.
стелю в лазні
Приклад підшивки стелі в цегляній лазні
Це залежить від приміщення, а саме його типу. Наприклад, кімнату для відпочинку і передбанник досить обшити вагонкою. Також стіни тут можна закрити плитами із спресованого стружки.

Стіни парилки в такій лазні утеплюють зсередини мінеральною ватою. При цьому не треба забувати робити так звані паробарьери і гідробар'єр, тобто захистити шар утеплювача від впливу пари і води. Для цього ідеально підходить спеціальна плівка або фольга.

У мийному відділенні обігрів підлоги можливий при установці там системи тепла підлога.
обробка підлоги
Стіни тут досить просто покрити керамічною плиткою. Це захистить їх від вологи і додасть приміщенню атмосферу затишку.

Утеплення лазні з дерева

Дерево само по собі має досить хороші теплоізоляційні властивості. Але все - таки в процесі зведення зрубу лазні з деревини варто приділити свою увагу безпосередньо тим моментам, які безпосередньо пов'язані з її утепленням.

утеплення дерев'яної лазні
Схема утеплення дерев'яної лазні

схема утеплення лазні
утеплення сауни
Креслення та проект утеплення каркасної сауни

утеплення сауни ватою
Так як при будівництві даного типу споруди можуть бути використані різні види пиломатеріалів, а способи зведення можуть відрізнятися один від одного. Для кожного конкретного випадку існує своя схема утеплення дерев'яної лазні.

Утеплення лазні з бруса

Утеплення лазні з бруса полягає в ущільненні швів безпосередньо в самій коробці будівлі. Для цієї мети відмінно підходить такий утеплювач, як джутове волокно. Його можна заздалегідь закріплювати на одній зі сторін бруса. Це допомагає істотно скоротити терміни зведення лазні.

баня з бруса
Схема утеплення лазні з бруса

закладення швів
монтаж перекладин
Усередині баню з бруса утеплюють тільки в мийному і парному відділеннях. Стіни мийного відділення покривають вологостійким гіпсокартоном.
кріплення вагонки
Поверх його закріплюють керамічну плитку. Стіни парилки обшивають вагонкою з дерева. Попередньо під нею закріплюється один шар мінеральної вати, покритою захисної фольгою.
обробка фольгою
Приклад обробки банного приміщення фольгою

Утеплення каркасної лазні

Її утеплення полягає в заповненні утеплювачем кожної щілини в каркасі. Стіни її утеплюють з обох сторін. Особливо варто звернути увагу на утеплення внутрішніх приміщень. Стіни тут обшивають вагонкою або просто закривають плитами OSB.

утеплення каркасної лазні
Приклад кріплення утеплювача в каркасної лазні

утеплення стелі
Попередньо їх покривають захисною плівкою і тільки потім закріплюють утеплювач - базальтову вату.
пароізоляція в лазні
Процес монтажу пароізоляції в каркасної лазні
У парному відділенні додатково використовують пароізоляційну плівку з фольгою.

Утеплення колод лазні

Баня, вирубана з дерева практично не потребує утеплення. Єдині місця, які підлягають цьому процесові - це межвенцовие стики. Для теплоізоляції застосовується джутове волокно з додаванням в нього елементів льону.

бревенчатая лазня
Детальна схема утеплення дерев'яної лазні

утеплення стелі
утеплення підлоги
Додаткового утеплення також підлягає парилка лазні. Як утеплювач для неї підійде мінеральна вата. Для пароізоляції стін використовують фольгу.

Утеплення блокової лазні

Утеплення лазні блочного типу відбувається аналогічно процесу утеплення цегляної лазні. Для початку з зовнішньої сторони утеплюють стіни лазні. Це дозволить зберегти в приміщенні оптимальний температурний режим. Стіни зсередини традиційно обшивають осикової вагонкою. Вона є найбільш підходящим варіантом, так як має низьку теплопровідність.

утеплення блокової лазні
Схема і назви елементів для утеплення блокової лазні

монтаж утеплювача
Крім такого утеплення стіни в парному відділенні, покривають так званої теплої слойкою. Вона складається з шару мінеральної вати, оточеній з обох сторін фольгою або пароізоляційною плівкою.

дерев'яний каркас
Процес монтажу дерев'яного каркаса на блоки

фольгований утеплювач
Виконавши, таким чином, всі необхідні дії по утепленню блокової лазні, можна домогтися відносної легкості в прогріванні приміщення до певних показників температури і збереженні її на стільки, наскільки буде потрібно.

Правильне утеплення окремих блоків лазні

Будь бані потрібна хороша теплозахист. При цьому кожен окремо взятий блок лазні необхідно утеплювати по - своєму. Для цього підходять не тільки сучасні види дорогих утеплювачів. Ще з часів наших дідів відомі прості і доступні матеріали. Так як же і чим можна утеплити баню самостійно?

варіант утеплення лазні
Назви елементів та принцип утеплення банного приміщення

Утеплення фундаменту лазні

Для його утеплення підходять тільки ті види утеплювача, які мають такі властивості, як:

 1. Стійкість до високої вологості.
 2. Біологічна стійкість до пошкоджень різного типу.
 3. Здатність витримувати температурні перепади.

Такими властивостями володіє пінопласт. З його допомогою роблять гідроізоляцію фундаменту відразу ж після його застигання. При цьому листи пористого пінопласту закріплюють по зовнішній стороні підстави лазні.

утеплення фундаменту
Схема утеплення фундаменту лазні

креслення утеплення фундаменту
Товщина цих шарів повинна становити 5 см. Найкраще для утеплення фундаменту використовувати 2 шари пінопласту, розташованого шахматкою.
монтаж утеплювача
кріплення утеплювача
В якості додаткового утеплення фундамент покривають теплою штукатуркою.

Утеплення в лазні статі

Традиційно підлогу в лазні - це дерев'яний настил. Розрізняють два види підлогового покриття:

 1. Протікає підлогу. Таку назву отримав холодну підлогу, між дошками якого є невеликі просвіти. Через них вода йде з банного приміщення на вулицю.
 2. Чи не протікає підлогу. Це так званий глухий підлогу. Він відрізняється від попереднього статі способом відведення води з лазні. Цей підлогу роблять з невеликим ухилом в одному напрямку. У підвалі лазні роблять спеціальний водозбірник.

утеплення підлоги
Процес утеплення підлоги в лазні

плити утеплення
Утеплення в лазні підлягає тільки не протікає підлогу. При цьому для таких цілей підходять два види утеплювача: керамзит і базальтова вата. Ними заповнюють всі щілини між двома статевими настилами: чорновий і чистовий. При цьому не варто забувати, що обидва ці матеріалу потребують захисту від вологи. Вона виконується як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Якщо в лазні передбачений бетонну підлогу, то для його утеплення застосовується пінопласт або мінеральна вата, у вигляді жорстких матів.
фольга на підлогу
Процес укладання фольгованого матеріалу на підлогу

пінопласт на підлозі
дерев'яна підлога
засипка керамзиту
У парному відділенні підлогу з бетону зовсім не утеплюють. Для захисту від холоду треба всього лише поверх його покласти решітки з дерева. У мийному відділенні для підлоги з бетону створюється так звана система теплої підлоги.

Утеплення стін лазні

В процесі утеплення стін лазні особливо варто звернути увагу на їх варто пароізоляцію дерев'яної будови. Для посилення захисту стін від вологи використовується зовсім спеціально призначена для цього плівка, а утеплювач з ефектом відображення або фольга.

утеплення стін
Схема утеплення стін в лазні

утеплення стін в парильні
черетж утеплення стін
При монтажі такого утеплювача обов'язково треба залишити невеликий проміжок між ним і обробкою лазні.
закладка мінвати
Приклад закладки мінеральної вати на стіни в бані

процес усатновкі мінвати
Виконуючи монтаж оббивки доцільно застосувати обрешітку. Її закріплюють поверх дзеркальною боку утеплювача. Дзеркальна плівка закріплюється на стінах у вертикальному положенні. При цьому слід уникати натяжки смуг.
мінвата в каркасі
фольга в лазні
Процес кріплення фольги на стіни в приміщенні лазні
Так як цей матеріал досить тонкий фольгу на стіні роблять двошаровою. Всі стики між смугами проклеюють спеціальним скотчем.

У кам'яних лазнях при додатковому утепленні стін в хід йде базальтова вата. По обидва боки її захищають гідропаробарьерамі.

Утеплення стелі в лазні

Стелі, як ніякий інший частини лазні, необхідна надійна теплозахист. Нагріте банний повітря виходить назовні найбільше саме через нього. Стеля лазні можна утеплити двома способами. До них відносяться:

 1. Відкритий спосіб. Він підходить для тих проектів російських лазень, де відсутня горище. На обшивці стелі закріплюється гідроізоляційна плівка з дзеркальним покриттям. Потім її засипають керамзитом. утеплення стелі
 2. Закритий спосіб. При цьому варіанті виконують ті ж дії. Тільки замість утеплення керамзитом вибирають варіант утеплення мінеральною ватою за стандартною схемою. Все це зверху закривають дошками для того, щоб горище можна було використовувати для різних цілей, наприклад, зберігати там речі.

стелю в лазні
фольга на стелі
Раніше, щоб якісно утеплити стелю лазні використовували тирсу з листям. Наверх насипали сухий пісок товщиною не менше 5 см. Стельові перекриття замазували шаром рідкої глини. Такий метод утеплення стелі досить популярний, його застосовують і в наші дні.

Утеплення даху лазні

Дах лазні утеплюють, користуючись стандартною схемою утеплення. Точно за такою ж схемою утеплюють і даху інших будівель. Утеплювач вибирають виходячи з того як буде використаний горище лазні в подальшому.

монтаж утеплювача
Схема для монтажу утеплювача на дах лазні

черетж утеплення покрівлі
Якщо планується облаштування горища під мансарду, то в цьому випадку дах мінеральною ватою.
Якщо горище планується використовувати тільки для господарських потреб, то мінеральну вату можна замінити скловатою.
мінеральна вата
Це допоможе істотно заощадити кошти, виділені для покупки утеплювача.
теплоізоляція на стелі
Приклад фольгованої теплоізоляції на стелі

кріплення теплоізоляції до стелі

Утеплення сауни лазні

Якщо в лазні є сауна, то її утеплення варто приділити більше уваги. Процес утеплення сауни лазні зовсім не схожий на утеплення звичайної лазні, так як в сауні використовується сухе тепло, вологість повітря при цьому досить низька.

Хороша ізоляція стін допомагає підтримувати потрібну температуру повітря в сауні і одночасно допомагає істотно заощадити на опаленні. Весь процес утеплення повинен проводитися комплексно. Крім стін в сауні теплоізоляції підлягають підлогу і стелю приміщення.

гідроізоляція підлоги
Процес гідроізоляції підлоги в сауні

гідроізоляція на підлозі

Для утеплення стін сауни використовують мінеральну вату з двома шарами теплоізоляційної плівки з обох її сторін. Пол сауни повинен бути зроблений під стяжку. Також він повинен бути обладнаний пристроєм для зливу води. Без його наявності просто неможливо буде виконати його гідроізоляцію. Для цього застосовуються такі ж види утеплювачів, що і для стін сауни.

монтаж утеплювача
Монтаж утеплювача на підлогу сауни

укладання утеплювача на підлогу

Стеля в сауні утеплюють точно також як і стіни. З тією лише різницею, що шар утеплювача повинен бути більше. Це пояснюється досить просто - нагріте повітря завжди спрямовується вгору.

утеплення стелі
Схема утеплення стелі в сауні

фольга на стелі
монтаж фольги
закладка вати
Одним з важливих моментів в утепленні сауни лазні є обов'язкова наявність високого порогу біля входу. Він допомагає запобігти проникненню в сауну нижнього холоду з сусідніх відділень.
підшивка вагонки
Процес підшивки вагонки на стелю в сауні

Якщо дотримуватися всіх правил і враховувати всі нюанси, то утеплення лазні досить легко можна зробити і самому, не вдаючись до допомоги фахівців. Головне тут - це терпіння.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:22
0

Похожие статьи


Наверх