13-04-2019, 14:44

Будівництво дерев'яного навісу до будинку

дерев'яний навіс до будинку

Живучи в дерев'яному будинку, рано чи пізно у будь-якого домовласника виникає потреба звести навіс з дерева до будинку. Багато хто боїться починати будувати дерев'яний навіс до будинку своїми руками, думаючи, що процес цей складний і трудомісткий. Але нічого складного в облаштуванні цієї конструкції немає.

дерев'яний навіс до будинку
Дизайн та оформлення дерев'яного навісу до будинку

Розглянемо кілька способів прибудови навісу до будови. Зрозумівши суть конструкції, можна самостійно її видозмінити і спорудити.

Чому дерево

Деревина - екологічний, доступний матеріал, надійний і безпечний для людини, що є основним чинником, затребуваності цього матеріалу довгі роки, він виділяється теплотою, природністю, кольором. Ці фактори дозволяють цього матеріалу внести в ландшафтний дизайн неповторності і краси.

Звичайно, деревина не володіє великими коефіцієнтами міцності, на відміну від кам'яних і залізних конструкцій. Деревні споруди потримані гниття, нападкам комах і мишей. Але цього можна уникнути, якщо грамотно обробити дерево морилкою і фіксують розчинами. Свій грунтовний ефект має і лак, а саме лакове дерево виглядає шикарно.

конструкція дерев'яний навіс
Варіант конструкції дерев'яного навісу

Що стосується навісів з дерева, деякі думають, що це прості, непоказні споруди. Але все буде залежати від уяви, бажання обивателя правильно скласти проект. Можна орнаментувати конструкції філігранним різьбленням, балясинами і красивими різьбленими елементами. При цьому врахувати образ саду, де розміститься навіс, поруч з будинком або окремо.

Важливо! Вся конструкція повинна виглядати пропорційно і цікаво. Тільки так навіс, прибудований до дерев'яного будинку, буде радувати вас.

Які бувають види навісів

Вони класифікуються за конструкційним особливостям, і бувають:

 • з двосхилим дахом;
 • односхилі;
 • похилі;
 • прямі;
 • багатогранні.

Навіси можуть розділятися і за місцем розташування:

 • окремо розташовані;
 • вбудовані;
 • прибудовані;

  прибудований навіс
  Приклад прибудованого навісу до будинку

 • декоративні.

Матеріал теж може бути різним:

 • навіси з полікарбонату;
 • камінь;
 • цегла;
 • комбіновані;
 • дерево.

Найпопулярнішим у обивателів є дерев'яний навіс. Це не дивно, так як конструкція, дуже проста у виконанні, не вимагає великих зусиль, і значних витрат. Таку роботу, як зробити навіс, може зробити практично кожен домовласник. Перший крок - проект.

Розробка проекту

Проект для конструкції, обов'язковий, так як вирішує основні завдання в аналізі умов споруди. Особливо, якщо пристрій - прилаштовується до готового будовою. Дані про заснування і стіни будинку вкрай важливі, як і Акліматизаційні умови (навантаження вітру, кількість опадів в зимовий період, розташування відносно сторін світу в підібраному для спорудження місці).

проект навіс будинок
Схема з розмірами навісу до будинку

Крім того, не зайвим буде подбати про деталі декору, видах покрівлі, переважних в конкретній ситуації, підібрати форму даху і розмір. Чим детальніше буде проект, тим простіше його здійснювати. Грамотні цифрові підрахунки допоможуть дізнатися чисельність матеріалів, і обов'язкових витрат на спорудження. Найпростіше спорудити навіс або козирок над ганком.

Установка опор

Перше про що потрібно подбати - на чому буде стояти навіс біля дерев'яного будинку. Деякі умільці радять поставити навіс на прості колоди з дерева, на них зробити обрешітку і дах. Це можливий варіант споруди, але може статися так, що через деякий час піде сильна злива, і тоді, навіс може просто відійде від будови. А якщо земля пухка, то навіс може сильно перекосити. Не забудьте це врахувати, коли будете складати проект.

опори навісу
Схема для установки опор навісу

З цієї причини навіс потрібно встановлювати тільки на бетонні опори, це дасть гарантію, що ніяка негода не зашкодить стійкості навісу. Це буде свого роду фундамент, і тому його облаштування потрібно розглянути покроково.

 1. Починаємо копати ями. Ми не будемо робити стрічковий фундамент, так як це дуже дорого. Для економії ми облаштуємо стовпчастий круглий фундамент. Для риття ям потрібен круглий бур 35 сантиметрів в діаметрі. Ями повинні бути не менше 50 сантиметрів в глибину - це потрібно для того, щоб з часом навіс НЕ просів. Якщо бура під рукою не виявилося, то можна викопати ями лопатою штиковою.
 2. Робимо армування. Варто зазначити, що питома вага конструкції в даному випадку нам не потрібно облаштовувати опалубку. Тому армування можна зробити прямо в ямку, і проводимо її арматурою з перетином 8 мм - цього вистачить.
  армування фундаменту
  Армування стовпчастого фундаменту

  Взяти чотири довгих прута і обв'язати їх в'язанням дротом на відстані 30 сантиметрів один від одного. Готову арматуру ставимо в ямки перпендикулярно.

 3. Бетонування. Для навісу з дерева своїми руками, досить взяти цемент М200, і замішуємо його 1: 4, при цьому він не повинен бути дуже густим. Бетон заливаємо в підготовлені ямки.
 4. Облаштовуємо цоколь. Він потрібен для того, щоб дерево не стосувалося сирої землі. Тому потрібно підняти фундамент на 15 сантиметрів, для цього потрібно зробити невелику опалубку з дощок. Цю опалубку потрібно залити бетоном і зняти її після трьох днів.

Після цього залишиться тільки встановити колоди діаметром 30 сантиметрів, за якими піде первинна обв'язування.

Несуча балка з вертикальними стійками

План дій:

 1. Розмітка наноситься по всій стіні будинку, в місці установки балки.

  креслення навіс до будинку
  Креслення у масштабі для монтажу навісу до будинку

 2. Саморізами прикріпити балку до стіни по всій довжині.
 3. Змонтувати спеціальну трикутну систему для посилення балок.

Опорні стійки можна встановити декількома способами:

 • закріпити брус прямо до опалубки;
 • встановити підп'ятник в опалубку, а потім до нього прикріпити брус;
 • закріпленням подпятника прямо до основи дерев'яного або бетонної.

Варіант кріплення вибирається виходячи з питомої ваги конструкції. Якщо навіс планується облаштувати не великий, то перший спосіб буде відмінним варіантом. При великому питомій вазі потрібно вибрати другий або третій варіанти.

Установка крокв

Кроквяна система вимагає уважності і акуратності. Для крокв потрібно взяти брус 150х50 мм. Це перетин береться для прольоту в шість метрів. При цьому потрібно врахувати питому вагу конструкції і мінімальний ухил. Крок між кроквами повинен бути не більше одного метра. Одну сторону бруса потрібно добре закріпити на опорній балці, інша укладається на стійку. Крокви повинні розташовуватися строго перпендикулярно.

Закріпити кроквяну систему можна кількома способами:

 • прикрутити саморізами по дереву;
 • з'єднати за допомогою куточків; кріплення крокв
 • якщо стіна цегляна, то використовуються консолі, або дюбеля;
 • до бетонної поверхні за допомогою анкерів.

Крокви повинні лежати на одному рівні, щоб не було перекосу в покрівлі.

решетування:

 1. На кроквах потрібно зробити розмітку для випилювання пазів.
 2. Випиляти невеликі пази глибиною 4 см.
 3. Вставити дошки в пази несучих крокв.
 4. Як тільки обрешетка буде встановлена, потрібно закріпити всю систему куточками.

Як тільки зібрана лати, можна приступати до кріплення покрівельного матеріалу.

Монтаж покрівлі

Покрівельний матеріал буває різним, начина від звичайного шиферу і закінчуючи полікарбонатом.

монтаж покрівлі навісу
Процес установки покрівлі навісу до будинку

Розглянемо, як накрити дерев'яний навіс останнім матеріалом. Для монтажу потрібно підготувати саморізи з термо-шайбами, торцовочний профіль, з'єднувачі.

Хід дій:

 • розрізати листи полікарбонату таким чином, щоб шви припадали на обрешітку;
 • шов не повинен припадати на ребра жорсткості;
 • на кожен шов в місцях з'єднань аркушів приклеїти спеціальну стрічку для ущільнення;
 • просвердлити полікарбонат дрилем в точках кріплення до обрешітки;
 • прикручувати полікарбонат до обрешітки потрібно через ущільнювач;

  кріплення полікарбонату
  Кріплення листів полікарбонату до каркасу навісу

 • в місцях з'єднання листів встановлюється сполучна планка;
 • на кути ставитися кутовий профіль.

Цікаво! Деякі власники будинків з навісом не закривають дах покрівельним матеріалом, а просто висаджують навколо навісу в'юнкі рослини, виростаючи, утворюють природний і красивий тент. Відео про виготовлення дерев'яного навісу своїми руками.

Навіс над ганком

Приступаючи до спорудження навісу з дерева над ганком, ретельно все прорахувати і зробити креслення. Треба не тільки визначитися з довгою балок, а й прорахувати кут нахилу. Це потрібно для того, щоб в процесі будови не вийшло великого перекосу.

Стандартних розмірів для цієї споруди немає, потрібно розраховувати індивідуально виходячи з розмірів ганку. Висота споруди повинна бути комфортною для проживаючих.

Найвища людина повинен спокійно стояти на ганку, не торкаючись даху. Кут нахилу не може перевищувати 35 градусів. Порада. Якщо не знаєте, як проводити розрахунки, то розкладіть матеріал на землі, яким планується його накрити, отриманий прямокутник потрібно заміряти - це буде розмір навісу над ґанком.

навіс над ганком
Дизайн та оформлення дерев'яного навісу над ґанком

Інструментарій і матеріали

Для спорудження покрівлі над ганком своїми руками потрібен матеріал:

 • брус 150х150 мм, для кроквяної системи та опор;
 • дерев'яний брусок 7,5х7,5 см для обрешітки і дошку на 2,5 см;
 • покрівельний матеріал;
 • анкера, шурупи, скоби для створення конструкції;
 • лопату;
 • цвяхи з саморізами;
 • шуруповерт, ножівку;
 • рулетку, фарбу;
 • схил.

Перед початком роботи підготувати місце для споруди, розмітити, де будуть знаходитися опори. Кінці брусів, які будуть перебувати в землі, обробити рідким гідроізоляційним матеріалом, для запобігання гниття.

Детальний опис будівництва навісу

Монтаж балки на стіні:

 • провести за рівнем лінію в тому місці, де буде знаходитися балка;

  кріплення навісу
  Кріплення навісу до стіни

 • прикріпити брус на анкери до стіни в місці позначки, заздалегідь пропилявши в ньому пази, для кроквяної системи;
 • якщо ганок більше двох метрів в ширину, то бажано змонтувати вертикальні опори по краях.

Монтаж вертикальних опор:

 • підготовлені заздалегідь опори вкопати на глибину 50 см;
 • лунки залити бетоном;
 • як тільки, застигне бетон потрібно обрізати брус на потрібну висоту і прикріпити 2-ю балку для опори.

Порада. Потрібно постаратися зробити дах такий, щоб сніг на ній не злежувався, для цього на кожен 1 метр довжини даху робимо опори на 10 сантиметрів нижче опорного бруса, прикріпленого на стіні.
решетування:

 • крокви прикріпити на опори;
 • крок між кроквяними балками - 80 см, щоб сніг не прогинав покрівлю взимку;
 • закріпити крокви в паз або на скоби;

  монтаж крокв
  Приклад монтажу крокв навісу в пази

 • обрешітку укласти перпендикулярно кроквяних балок;
 • дошки потрібно укласти так, щоб лист покрівельного матеріалу спирався на них по краях і посередині.

Монтаж покрівлі:

 • як тільки, лати готова її потрібно обробити проти цвілі і гниття;
 • монтаж покрівельного матеріалу починають з вільного краю;
 • закріпити цвяхами або саморізами;
 • готовий навіс прикрасити декором.

Козирок з деревини

Є простіший варіант спорудити до будинку навіс над ганком самостійно - козирок. Проста невелика конструкція, яку просто зібрати на підлозі, а потім прибити над ганком. Форма козирка буває різна, її описують у проекті:

установка козирка
Установка простого дерев'яного козирка над ганком
 1. Арочна.
 2. Односхила.
 3. Фігурна.
 4. Двосхилий.

Але якщо ви в цій справі не майстер, то краще виготовити односхилий козирок. Розміри розраховуються за кресленням, який потрібно скласти заздалегідь. Ширина навісу повинна бути більше ганку на півметра. Довжина ухилу - 80 см. Для консолей краще використовувати брус 7,5х7,5 см, для обрешітки - використовувати матеріал тонший, наприклад, 5 см. Кут нахилу буде 30 градусів. Всі деталі потрібно пофарбувати або обробити водовідштовхувальним просоченням.

Прилаштовується конструкція складається з 3 брусів:

 • вертикальний-потрібно закріпити на стіну - це буде підставою для кріплення підкоса з поперечиною;
 • закріпити опорний брус, на перекладині, на ньому буде монтуватися лати;
 • опорою для даху спорудити підкіс.
дерев'яний козирок
Варіант конструкції дерев'яного козирка

Брус опора, що знаходиться позаду козирка, закріплюється до стояків. Крокви і опори з'єднують між собою рейками, утворюючи трикутник. Кріпляться за допомогою шурупів. Накрити цей навіс можна будь-яким матеріалом для покрівлі.

Для мінімізації шуму від опадів, потрібно покласти під покрівельний лист руберойд або утеплювачем.

Для закріплення конструкції до стіни будівлі можна використовувати анкера. Кріплення повинен бути довгим, щоб вони увійшли в стіну на дві треті - інакше навіс може відійти від стіни. У відео показаний поетапний процес виготовлення козирка з дерева над вхідними дверима.

На завершення

Навіс з дерева до будинку - це додатковий простір, закрите від дощів і негоди, яке можна використовувати як літню відкриту веранду, або як стоянку автомобіля, це свого роду декоративна прибудова, при грамотному виконання якою можна прикрасити свою споруду. Виходячи з описаного вище, можна сміливо стверджувати, що спорудити навіс до будинку, можна своїми руками. Але якщо ви не впевнені, що зробите це добре, то краще звернутися до професіоналів.

навіс до будинку
Простий навіс до будинку

Пам'ятайте, що це споруда не на один рік, і якщо на наступну весну його перекосить, то конструкцію доведеться переробляти - а це додаткові витрати, яких краще уникнути ще на етапі будівництва. Підійдіть до спорудження з усією відповідальністю, і тоді у вас на ділянці буде добре провітрюване місце, захищене від палючих променів сонця.