6 Порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стін

Поява сендвіч-панелей уможливило дуже швидке спорудження будівель. Сьогодні завдяки стінових і покрівельних панелей зводять не тільки склади, павільйони, термінали та інші промислові споруди, а й приватні будинки. Таким широким поширенням сендвіч-панелі зобов'язані масу переваг: швидкість і простота монтажу, легкість конструкції, естетичність і економічність матеріалу, відмінні тепло- і звукоізоляційні якості. Постійно зростаючий попит на матеріал привів до збільшення асортименту, і сьогодні без підготовки можна визначитися лише з кольором, а представлено понад 600 відтінків. Але ось як вибрати сендвіч-панель з потрібним типом утеплювача, що підходить товщиною і профілем?

№1. Технологія виробництва сендвіч-панелей

Сендвіч-панель - це багатошаровий матеріал, що складається з шару утеплювача, прикритого з обох боків металом або ПВХ. Якість його залежить не тільки від використовуваного сировини, але і від способу виробництва. На даний момент сендвіч-панелі виробляються такими способами:

  • 6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінзбірка з окремих елементів в безпосередній близькості від будмайданчика, куди привозять листи стали, утеплювач і клей. Процес зручний, але в підсумку виходять панелі з не найкращими експлуатаційними якостями;
  • метод спінювання полягає в заповненні порожнини між двома листами стали пінополіуретаном, який спінюється під тиском. Якщо утеплювач буде надходити нерівномірно, але будуть утворюватися порожнини, що порушують теплоізоляцію;
  • конвеєрний спосіб - найдосконаліший і доскональний, він дозволяє створювати сендвіч-панелі з найкращими експлуатаційними якостями. При виборі варто звертати увагу на продукцію, вироблену саме таким чином. Вітчизняних компаній, які працюють за даною технологією не так вже й багато, одним з таких є Нелідовський покрівельний завод.

№2. Тип облицювальний матеріал

Як облицювальний матеріал можуть використовуватися листи стали, пластик, гіпсокартон або ж OSB-панелі. природно, металеві листи найміцніші, їх товщина варіюється від 0,5 до 0,7 мм, а експлуатаційні якості багато в чому залежать від типу і товщини антикорозійного покриття. Зазвичай листи стали оцинковуються, і чим товще шар цинку, тим довговічніше будуть панелі. В якості альтернативи використовується покриття з алюмоцинка (Гальвалюм), яке було спеціально розроблено для захисту сендвіч-панелей і відмінно протистоїть впливу атмосферної вологи і сонячних променів.

6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінвикористовується також покриття з гальфана (Сплав цинку, алюмінію, лантану і церію), яке при меншій товщині перевершує цинкове покриття по пластичності і стійкості до механічних пошкоджень. нерідко панелі покривають також і полімером поверх шару захисного сплаву. Таким чином досягається поліпшення стійкості до атмосферних явищ.

гіпсокартон дозволяє отримати більш легкі сендвіч-панелі, але використовувати їх можна тільки для монтажу внутрішніх перегородок. OSB-панелі (Орієнтовано-стружкові плити) - основа SIP-панелей, в які також входить утеплювач пінополістирол. Особливості будови OSB-плит дозволяють надійно утримувати кріплення, завдяки чому підвищується міцність готового будови. Такі сендвіч-панелі використовуються для облаштування перекриттів, стін і дахів.

№3. Тип утеплювача

Шар утеплювача може варіюватися по товщині від 5 до 30 см, причому сендвіч-панелі товщиною понад 15 см використовується переважно при облаштуванні холодильних камер. Як утеплювач можуть використовуватися такі матеріали, як:

  • мінеральна вата;
  • полістирол;
  • пінополіуретан.

6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінВсі вони відрізняються певним набором переваг і недоліків. так, мінеральна вата не підтримує горіння і відрізняється екологічністю, в такому утеплювачі не будуть жити гризуни. З мінусів варто виділити гігроскопічність, тому герметичності готової конструкції необхідно приділяти велику увагу, адже при поглинанні вологи погіршуються теплоізоляційні властивості. Проте, саме мінеральна вата сьогодні найчастіше використовується вітчизняними виробниками при виготовленні сендіч-панелей.

полістирол - довговічний вологонепроникний матеріал з високими теплоізоляційними властивостями. Він схильний до негативного впливу сонячних променів, але завдяки обшивці листами стали цього недоліку вдається уникнути. Полістирол легко горить, виділяючи токсичні речовини, в ньому можуть жити гризуни.

пінополіуретан користується величезним попитом в ряді країн Європи, оскільки володіє мінімумом недоліків при величезній кількості достоїнств, за що його так люблять в європейських країнах. Серед переваг матеріалу варто виділити стійкість до вологи: навіть якщо вода і просочиться до утеплювача, вона не викличе ніяких негативних наслідків. Цей тип утеплювача дуже легкий, що спрощує транспортування панелей, їх монтаж, зменшує навантаження на фундамент. Головне достоїнство - низька теплопровідність, в 2 рази нижче, ніж у мінеральної вати, і в 1,5 рази нижче, ніж у полістиролу. Поліізоціанурат, різновид пінополіуретану, має властивості самозатухания, і саме він сьогодні все частіше використовується як утеплювач для сендвіч-панелей. Крім того, утеплювач не стане місцем розвитку грибка і цвілі. Серед мінусів варто виділити можливість пошкодження гризунами.

№4. Чим відрізняються покрівельні та стінові сендвіч-панелі?

Основний принцип пристрою стінових і покрівельних сендвіч-панелей один і той же, але все ж в конструкції є деякі відмінності, які роблять кращим одні панелі використовувати для спорудження стін, а інші - покрівлі.

Перша відмінність полягає в профілі сталевого листа. Для спорудження стін використовуються гладкі листи або профільовані під колоду, сайдинг, мікрохвилі. Покрівельні панелі мають високий профіль для більшої міцності і стійкості, щоб дах взимку могла впоратися з великою вагою снігу. Листи стали можуть бути профільовані з двох сторін для ще більшої стійкості. Крім того, для покрівельних панелей використовується утеплювач більшої щільності.

6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінЩе одна відмінність - це тип замка, яким з'єднуються панелі. Покрівельні сендвіч-панелі відрізняються більш складним замком, що необхідно для того, щоб подолати тиск атмосфери і опадів. також покрівельні панелі відрізняються ще більш товстим антикорозійним шаром, ніж стінові панелі.

№5. Необхідні параметри сендвіч-панелей

Для зведення стін використовуються сендвіч-панелі з шириною 1,1 і 1,5 м, а от довжина може варіюватися в широких межах - від 2 до 18,5 м, щоб можна було легко і просто побудувати будинок з будь-якими необхідними параметрами. Ширина покрівельних сендвіч-панелей, як правило, становить 1 м, довжина - від 1 до 16 м. Крім того, важливо пам'ятати, що при монтажі покрівельних панелей необхідно дотримуватися ухилу в 7 градусів.

Якщо з довжиною і шириною все більш-менш зрозуміло, і залежить їх вибір від параметрів будівлі, яке необхідно побудувати, то ось підбір товщини панелей - це більш відповідальний процес. Цей параметр обчислюють на основі теплотехнічного розрахунку: він трудомісткий, але не найскладніший, вимагає врахування багатьох факторів. Методику розрахунку легко знайти в інтернеті, а ще простіше - скористатися спеціальним калькулятором розрахунку або ж звернутися за допомогою до фахівців.

6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінПри виборі товщини панелі необхідно враховувати призначення будівлі, плановану внутрішню температуру, кліматичні особливості регіону, коефіцієнт теплопровідності і т.д. Наприклад, якщо будинок знаходиться в Московській області, а температура всередині його планується на рівні + 180С, то товщина стінових панелей з утеплювачем з мінеральної вати повинна бути 15 см, з утеплювачем з пінополістиролу - 12 см. За аналогічних умов товщина покрівельних сендвіч-панелей з мінераловатним утеплювачем становитиме 25 см, з утеплювачем з пінополістиролу - 18 см.

При підборі необхідної товщини важливо також враховувати і витрати на обігрів приміщення. Так, при більшій товщині панелей витрати на опалення скоротяться, а й будівництво коштуватиме дорожче, проте ці витрати окупляться за перші 2-3 опалювальних сезону.

№6. Зовнішній вигляд сендвіч-панелей

6 порад щодо вибору сендвіч-панелі для покрівлі і стінСеред понад 600 відтінків, можливих при виготовленні сендвіч-панелей, кожен зможе вибрати саме той, який максимально відповідає поставленим вимогам. Більш того, крім матеріалу з гладкою поверхнею, сьогодні з'явилися панелі з шорсткою фактурою, які імітують поверхню дерева або каменю, а це виводить зовнішній вигляд побудованих таким чином будівель на новий рівень. Що ж стосується геометрії панелей, то необхідну висоту і форму гребенів і інших елементів зможуть підібрати фахівці з урахуванням зазорів, випусків, підрізів, примикань сендвіч-панелей.

Опубликовано: 1-04-2019, 15:30
0

Похожие статьи


Наверх