Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмір

Натуральна черепиця повільно і впевнено починає повертати собі колишню популярність на вітчизняному ринку. Сьогодні її цінують за розкішний зовнішній вигляд, екологічність, довговічність і відмінні експлуатаційні якості. Більш того, покрівлю з такого матеріалу не доведеться постійно ремонтувати, що є, напевно, найважливішим гідністю натуральної черепиці. Ринок даного будівельного матеріалу великий і пропонує два основних види натуральної черепиці - керамічну і цементно-піщану. Вони відрізняються за способом виготовлення і матеріалами, які лежать в основі, але загальні властивості залишаються однаковими. Які ж переваги у натуральній черепиці і як правильно вибрати максимально відповідний варіант?

Переваги і недоліки

Натуральна черепиця сьогодні отримала величезне визнання і широке поширення в світі завдяки своїм численним перевагам:

 • Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірнеймовірна довговічність, яка становить 100 років і більше;
 • можливість провести монтаж, навіть якщо покрівля має складну поверхню;
 • екологічно чистий, а тому абсолютно безпечний, матеріал;
 • здатність стійко переносити все впливу навколишнього середовища: Опади, спеку, морози, прямі сонячні промені;
 • висока міцність, надійність, огнейстойкость;
 • відмінні шумо- і теплоізоляційні якості, тому в будинку буде перебувати максимально комфортно: дощ не буде вибивати барабанний дріб на весь будинок, б'ючись об покрівлю, а оптимальна температура буде підтримуватися взимку і влітку;
 • шикарний зовнішній вигляд і різноманітність варіантів;
 • так як плитка складається з окремих дрібних частинок, то їх в разі чого легко замінити, тому на ремонт буде витрачено мінімум часу і зусиль.

Справедливості заради, варто відзначити, що натуральна черепиця не позбавлена ​​і деяких недоліків:

 • Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірвисока ціна, адже за довговічність, натуральність і зовнішній вигляд потрібно платити. Але цементно-піщана плитка коштує значно дешевше керамічної, адже процес виробництва не такий витратний, та й матеріали для її виготовлення більш поширені в природі;
 • необхідність проводити монтаж вручну, укладаючи кожен елемент, але якщо площа покрівлі невелика, або вона має складну форму, то недолік перетворюється на перевагу, описане вище;
 • при значних механічних навантаженнях може проявитися така властивість матеріалу, як крихкість, але для цього тиск повинен бути дуже сильним;
 • матеріал має велика вага, тому потрібно бути впевненим, що будівля витримає навантаження.

З цього всього можна зробити висновок, що натуральна черепиця, незважаючи на деякі мінуси, - один з найоптимальніших на даний момент покрівельних матеріалів. І якщо вибір зупинений саме на ній, то потрібно знати основні критерії вибору натуральної черепиці.

Правила вибору натуральної черепиці

Керамічна або цементно-піщана?

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розміркерамічна черепиця виробляється з глини певних порід, родовищ якої в світі не так вже й багато, чим і пояснюється висока ціна матеріалу. Виробництво цього матеріалу полягає в трьох стадіях: підготовка, формування черепка і його випал. Вихідним матеріалом є керамічна, вона ж гончарна глина, яка перемішується до досягнення однорідної маси. Потім в неї додаються пластифікатори, які допомагають полегшити процес формування. Черепиця виготовляється двома способами: штампувальним і стрічковим. Перший випадок має на увазі форміровку стрічки, яка згодом розділяється на самостійні плитки. Другий випадок має на увазі пресування плитки в спеціальних металевих формах. Напівфабрикат, незалежно від способу його отримання, проходить наступний випал з температурою близько 1000 градусів. Детальніше про процес монтажу і про інші переваги ви можете дізнатися на сайті виробника керамічної черепиці - браас.ру.

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірПіщано-цементна черепиця в процесі виробництва не піддається випалу, а до її складу, як і підказує назва, входить цемент, пісок, а також фарбувальні елементи. Колір такої черепиці може бути яким завгодно, а зверху матеріал покривається захисним складом для досягнення максимальної стійкості факторів зовнішнього середовища і довговічності. Так як в даному випадку відсутня трудомістка і ресурсномістка процедура випалу, ціна на піщано-цементну черепицю значно нижче. Більш того, родовищ необхідної сировини набагато більше.

Зовні обидва види черепиці дуже схожі, а їх експлуатаційні якості взагалі однакові, правда, піщано-цементна черепиця навіть перевершує керамічну за міцністю і морозостійкістю. Саме тому сьогодні піщано-цементна черепиця стає дуже популярною, і часто вибір падає саме на неї, особливо якщо є необхідність заощадити, зберігши при цьому всі властивості відомої з давніх часів керамічної черепиці.

Колір і форма

Різновидів натуральної черепиці дуже багато, тому кожен зможе облаштувати покрівлю так, як вважає за потрібне. Керамічна черепиця може бути таких видів:

 • ангобірована, коли матеріал покривається тонким шаром глини. Він надає черепиці матовості і покращує стійкість сонячне проміння;
 • глазурована має глянсову поверхню, яскравий колір, а також відштовхує бруд;
 • також можна зустріти і натуральну черепицю, яка додатково не фарбується, тому має благородний природний коричнево-червоний колір.

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірЩодо форми, то керамічна черепиця може похвалитися пристойним різноманітністю. Так, найчастіше можна зустріти черепицю таких видів, як іспанська та німецька, гладка і хвилеподібна, ромбовидна і двохпазовим, бобровий хвіст і грос. Крім того, кожен виробляти розробляє і випускає свої оригінальні форми і види черепиці. Різноманітність кольорів і відтінків величезна, а сьогодні багато виробників почали випускати також двобарвне черепицю.

Цементно-піщана черепиця може бути будь-якого відтінку, так як забарвлюється в масі пігментами певного кольору. Різноманітність форм більш скромне, і зазвичай можна знайти дво- або однохвильова S-образну черепицю, а також подвійну римську і старогерманского черепицю.

Варто відзначити, що цементно-піщана черепиця крупніше, ніж керамічна, а її розмір становить 42 * 33 см або 41 * 24 см. У першому випадку необхідно близько 10 одиниць для покриття квадратного метра даху, а в другому - знадобиться вже 15 одиниць.

Який розмір черепиці необхідний?

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірРозмір черепиці нерозривно пов'язаний з її витратою: Чим більше розмір кожного елемента, тим менше цих елементів знадобиться. Вся та натуральна черепиця, яка представлена ​​на сучасному ринку, укладається в діапазон використання від 9,5 до 15 штук на квадратний метр покрівлі.

Звичайно ж, розмір черепиці здатний значно змінити вигляд будинку, і кожен має право вибирати ті вироби, які йому більше подобаються, але все важливо враховувати і деякі поради фахівців. так, якщо площа покрівлі невелика, до 400 м2, то краще утриматися від придбання занадто великої черепиці, витрата якої становить менше 11 штук на кожен квадратний метр. В іншому випадку будівля буде виглядати негармонійно.

Надійність з'єднання

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірСаме від надійного замкового з'єднання залежить герметичність покрівлі. При покупці потрібно звернути увагу на кількість замків: їх повинно бути не менше двох, по одному на верхній і бічний гранях. Виступаюча частина повинна щільно лежати в пазі, завдяки чому забезпечується надійний захист від попадання снігу і дощу між елементами черепиці. Якщо замкове з'єднання виконано неякісно, ​​то покрівля з черепиці відносно швидко прийде в непридатність, вже через 10-20 років, і до того ж може перестати працювати теплоізоляція.

Вимоги до будівель

Вибираючи для свого будинку натуральну черепицю, важливо пам'ятати, що не для всякого будови вона підійде в силу ряду причин. Це досить важкий матеріал: квадратний метр керамічної черепиці важить близько 75 кг, а цементно-піщаної - трохи менше, 45 кг. Він створює значно тиск на перекриття, а кроквяна система повинна витримувати не тільки вагу черепиці, але і можливі опади.

Є вимоги і до похилу покрівлі: черепицю можна використовувати, якщо кут нахилу складає від 20 до 45 градусів. При більш крутому нахилі також можна використовувати натуральну черепицю, але при цьому важливо передбачити додаткові рішення для поліпшення надійності і герметичності даху. Також необхідно буде приділити максимальну увагу гідроізоляції і вентиляції, якщо нахил покрівлі менше 22 градусів.

Догляд за натуральною черепицею

Критерії вибору натуральної черепиці: тип, форма, розмірЩоб даний покрівельний матеріал служив вам вірою і правдою десятки років, необхідно правильно за ним доглядати. Це не складно. Все таке накопичення з даху видаляють великим напором води раз в 3-4 року, причому якщо на черепиці є глянсове покриття, то бруд на НЕ буде накопичуватися менш інтенсивно. Якщо покриття водою не очищається, то, на жаль, забруднення почали проникати у внутрішні шари матеріалу, і доведеться використовувати спеціальні засоби.

Якщо дах вашого будинку прикрашає стара черепиця, яка була виготовлена ​​тоді, коли технології не були настільки досконалими, і шар фарби поганий зчіплювався з матеріалом черепиці, то поступово він може почати облуплюється. В цьому випадку повернути колишній вигляд матеріалу можна буде за допомогою фарбування спеціальними фарбами. Краще проводити фарбування при температурі 15-20 градусів і в таку пору року, щоб в процесі висихання фарба не сильно перегрівалася на сонці.

На завершення

Вибір натуральної черепиці на сьогоднішній день величезний, вона заслужила популярність своїми приголомшливими експлуатаційними якостями і простотою в догляді. Щоб вибрати максимально відповідний конкретних умов матеріал, необхідно брати до уваги масу чинників: колір і зовнішній вигляд, розмір, тип покриття, а також матеріал виготовлення, адже цементно-піщана черепиця обійдеться в рази дешевше, а за властивостями практично ідентична керамічної.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх