10-02-2019, 06:19

Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберігання

Необхідність в альтернативному виді палива, яке стало б гідною заміною бензину, гасу і солярці, існує досить давно. Над цією проблемою десятиліттями працюють вчені з усього світу. Пічне паливо з'явилося за великим рахунком недавно, проте вже встигло завоювати величезну популярність. Сферу його застосування складно назвати широкою, однак, для обігріву житлових і комерційних приміщень воно використовується повсюдно. Головними перевагами пічного палива в порівнянні з основними видами є висока теплотворна здатність і невелика вартість.

З чого і як роблять пічне паливо?

Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберіганняПічне паливо випускається з дизельних фракцій вторинної перегонки. Це обумовлюється невисокими витратами на виробництво, так як придбати сировину в сучасних реаліях можна дуже дешево. Також при виробництві може бути застосоване відпрацьоване масло, яке вже має всі необхідні властивості, а значить, потребує мінімальної обробці.

якщо в якості основи для виробництва був використаний дизель, то на виході виходить темне пічне паливо, яке має специфічні властивості. Так, наприклад, у нього дуже низька температура спалаху, тому воно потребує додавання присадок, синтезованих з етилену і вінілацетату. Найчастіше таке паливо використовується в стаціонарних опалювальних системах.

Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберіганняСьогодні часто в якості пічного палива виступає і мазут - в'язка темно-коричнева рідина. Властивості даного типу палива багато в чому залежить від того, з якої нафти воно було вироблено. На відміну від попереднього виду, цей тип пічного палива частіше використовується в роботі котельних установок і судів. Набагато рідше в якості пічного палива застосовують нігрол, який сам по собі, в основному, використовується для змащування механічних вузлів автомобіля.

Пічне паливо виготовляється на спеціальному високотехнологічному обладнанні, яке дозволяє вручну регулювати властивості і показники. Стежити за всім процесом повинен персонал з високим рівнем кваліфікації. Це є одним з головних умов отримання продукту високої якості. Після виготовлення паливо необхідно зберігати в спеціальних герметичних резервуарах, щоб воно не випаровується, і не втрачало своїх корисних властивостей. Зазвичай, для цього використовуються невеликі балони або бочки.

Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберіганняРезюмуючи, можна сказати, що пічне паливо дуже схоже на дизельне, але все ж деякі характеристики у них відрізняються. Так, в пічному паливі міститься багато домішок, а також органічних сполук (крім самих вуглеводнів, які і визначають склад цієї рідини). За рахунок того, що зараз відсутні чіткі вимоги до складу пічного палива, його виробництво є недорогим, а саме паливо в результаті виходить одним з найдешевших на даний момент.

До інших достоїнств пічного палива варто віднести відсутність будь-якого специфічного запаху під час горіння, який притаманний багатьом іншим видам нафтопродуктів. Також варто відзначити і низьку температуру замерзання, яка досягає в деяких випадках значення в -28 0С, що значно розширює сферу застосування даного типу палива. Гарна плинність, висока ефективність, теплотворна здатність і економічність - ті переваги, які забезпечують пічному паливу широке поширення і можливість використання в різних сферах.

Основні характеристики і види

Основними характеристиками пічного палива є: Коксованість, кислотність, зольність, кінематична в'язкість, температура спалаху, щільність. Саме на них покупцеві рекомендується звертати увагу в першу чергу при виборі палива для опалювальної установки на той чи інший об'єкт. Від його правильності залежить ефективність майбутнього застосування палива.

Так, кінематична в'язкість палива не повинна перевищувати 8 мм 2 / с, а температура спалаху повинна бути не менше 45 0С, щоб воно не запалало в процесі перевезення. Максимальне значення параметра зольності - 0,2%. Що ж стосується щільності, цетанового і йодного числа, які є важливими параметрами для будь-якого палива, то в даному випадку вони не нормуються.

Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберігання

Пічне паливо по ряду показників можна класифікувати на різні види. Так, сьогодні виділяють такі марки:

  • важке;
  • середнє;
  • легке.

Відповідність ту чи іншу марку визначається по ряду показників, серед яких температура горіння, в'язкість, температура застигання, а також теплоємність і наявність домішок.

Залежно від, скільки сірки в якості домішки входить до складу палива, воно може бути:

  • малосірчистих (частина сірки не перевищує 0,5%);
  • сірчистим (частина сірки становить 0,5-1,1%).

Крім того, пічне паливо також може бути темним і світлим:

  • темне паливо використовується, в основному, для побутових потреб. Воно відмінно підходить, коли потрібно обігріти будинок або підсобне приміщення, а також використовується в невеликих енергоустановках. Темне пічне паливо вважають прямою альтернативою газу, так воно володіє цілим комплексом переваг. Так, в першу чергу воно дуже економічно і ефективно за рахунок того, що володіє високою калорійністю, і для досягнення певної температури його потрібно небагато. Якщо при виробництві використовувати дизельне паливо, мазут, відпрацьоване машинне масло, бензол і воду в чітко визначених пропорціях, то показники тепловіддачі значно виростають, досягаючи рекордних значень. До всіх цих достоїнств варто додати і те, що цей вид пального володіє низькою температурою замерзання: навіть при -15 0С воно залишається в нормальному стані. Ну, і головний плюс темного палива - його низька ціна;
  • Пічне паливо: характеристики, види, умови транспортування і зберіганнясвітле паливо також може використовуватися в житлових будинках, але більш застосовно в промислових умовах: на ньому можуть працювати великі генератори, його можна використовувати і в сільському господарстві. Такий сферою поширення світле паливо зобов'язана своєю підвищеною тепловіддачею, яка дозволяє, наприклад, відмовитися від дизеля при опаленні великих житлових приміщень і використовувати світле пічне паливо.

Так як світле паливо володіє набагато більш високими і привабливими експлуатаційними якостями, то зараз виробники часто використовують процес освітлення темного палива. Використовується спеціальна технологія, в ході якої за допомогою екстрагена зменшується кількість сірки, що входить до складу палива. Від ароматичних вуглеводнів позбуваються набагато рідше, так як це дорогий процес і коштує навіть більше, ніж саме паливо.

Сфери використання та зберігання

Як вже стало зрозуміло, пічне паливо має відносно широку сферу застосування. Головне його призначення - це використання в системі опалення приватних будинків та виробничих майданчиків, де застосовуються невеликі і середні опалювальні установки. Часто пічне паливо використовують на дачах і в заміських будинках, куди неможливо підвести газопровід. Також попит на пічне паливо є серед невеликих котелень і сільськогосподарських підприємств. Так, наприклад, постійно зростає частка зерносховищ, овочевих складів і загонів для худоби, які опалюються саме подібним чином.

Сьогодні в нашій країні існує безліч компаній і підприємств, які займаються виготовленням та реалізацією різних марок пічного палива. Сьогодні практично в будь-якому місті можна підібрати для себе той чи інший варіант. Після придбання його необхідно зберігати з дотриманням певних умов: Далеко від ультрафіолету, при середній вологості. Також його потрібно берегти від екстремально низьких і високих температур. Це дозволить зберегти ключові властивості, які потрібні будуть для якісного обігріву житлових приміщень та господарських будівель.

З транспортуванням, як і зі зберіганням, також особливих труднощів не виникає. Зазвичай, пічне паливо перевозять в автоцистернах, бензовози і навіть бочках за допомогою залізничного або автомобільного транспорту. Цистерни мають бути обладнані внизу отвір для зручного зливу палива, а також систему контролю тиску, щоб не ставити під сумнів безпеку. Якщо необхідно перевезти невеликий обсяг палива, то можна використовувати навіть каністри, але при цьому вони повинні бути виготовлені з металу або полімерних матеріалів. До речі, при транспортуванні рекомендують ємність повністю не заповнювати, залишаючи приблизно 5% загального обсягу вільним.