27-01-2019, 10:56

Проекти та будівництво блочних будинків

блочний будинок

В середині двадцятого століття в нашій країні було розгорнуто масштабне масове будівництво безкоштовного житла для всіх верств населення. Це були забудови однотипних будинків з малогабаритними квартирами, але і цього люди були раді. У наш же час спостерігається активний перехід до індивідуального будівництва, причому за основу взято проект європейського дому.

блочний будинок
Готовий проект цегляного будинку

Будівлі нового виду

Будинок нового типу характеризується привабливим зовнішнім виглядом і комфортним плануванням. Такі будови відносяться до малоповерхових багатоквартирних будинків блочного типу. Вони стоять посередині між індивідуальними котеджами на одну сім'ю і багатоповерховими багатоквартирними будинками. Вони комфортні, економічні та поряд з цим забезпечують щільність забудови.

Багатоквартирний блочний будинок - це будівля, що має три і нижче поверху в висоту і не більше десяти блоків для проживання однієї сім'ї в кожному. Він розташовується на окремій ділянці і блоки забезпечені виходами з кожної квартири. Блокові будови розглядаються в якості альтернативи міським квартирам як житло економ-класу.

Вони підрозділяються на такі види:

 • квартири, що займають 1 поверх;
 • 2-поверхові, мають дворівневі квартири (котеджного типу);
 • 2-поверхові з поповерхово розміщеними квартирами;
 • 3-поверхові.

  блоковий триповерховий будинок
  Проект триповерхового блочного багатоквартирного будинку

Типовим представником такого багатоквартирного будинку може служити будинок на 8 сімей.

Такі споруди утворюють цілісні житлові комплекси, які включають в себе вуличне освітлення, озеленення, наявність дитячого майданчика, клумби, під'їзних шляхів і тротуарів, влаштування паркінгу. На перших поверхах таких будівель можуть розташовуватися господарські приміщення, магазини або салони.

Елітні житлові комплекси мають територію, що охороняється з ландшафтним дизайном. Чим більше упорядкована територія, тим привабливішим виглядає будова для потенційних покупців або орендарів.

Проектування блокованого будинку

Проектування багатоквартирного будинку на 8 сімей є дуже відповідальною і складним завданням, тому здійснювати його повинні тільки фахівці проектних організацій, які мають відповідні допуски.

блокований будинок
Приклад оригінального блокованого будинку

Вони працюють із застосуванням затверджених будівельних норм і екологічних вимог місцевості. Наприклад, санітарні вимоги передбачають розрахунок параметрів вентиляції і освітленості квартири, а норми теплозахисту вимагають обліку середньорічних температур.

Конструктори, створюючи проект цегляного будинку, розраховують схеми не тільки несучих конструкцій і внутрішніх приміщень, але і обов'язково розробляють зовнішній вигляд будівлі, двору, враховують вид з вікон житлових приміщень, передбачають варіанти підключень комунікацій і мереж.

Відмінною рисою блокованих будинків служить можливість їх зведення на середніх і крутих схилах.

У таких випадках робиться терасний проект. Це означає, що при будівництві сусідні будинки зміщуються з горизонтальною зрушенням щодо будинків, розташованих нижче. В цьому випадку для господарів з'являються додаткові зручності у вигляді терас, якими служать дахи будівель, розміщених нижче за рівнем.

Етапи зведення блокованих будинків

Будівництво багатоквартирного блокованого будинку передбачає виконання певних етапів, які є невіддільною складовою всієї роботи.

Кроки, які необхідно зробити:

 1. Вибрати місце під забудову. Якщо можна здійснювати вибір, то обрати необхідно рівну ділянку, розташований поблизу або недалеко від інфраструктурних об'єктів і всіляких комунікацій. Це, звичайно, зробить дорожчим ціну на квартири, але зате попит на них буде вище, ніж на ті, що будуть позбавлені цих зручностей. Це також дозволить знизити витрати, пов'язані з підведенням трубопроводів і кабельних мереж. У будь-якому випадку потім залучають фахівців відповідних організацій для проведення досліджень і отримання висновку. ділянку під будівництво будинку
 2. Узгодити документацію. На цьому етапі потрібно здійснити найскладніші кроки, які веліли вибрати проект і погодити будівництво у відповідних будівельно-архітектурних органах. Для швидкості завершення цієї фази можна залучити експертів проектних підприємств. Потрібно врахувати, що узгодження будівництва в межах міста або поряд з нею займе більше часу і буде трохи складніше, ніж інше. Швидше за все може бути отримано дозвіл на зведення там, де забудова передбачена генпланом міста.

  планування блокованого будинку
  Готовий проект блокованого будинку з плануваннями всіх поверхів

 3. Провести попередню підготовку будівельного майданчика. Місце, де планується зведення будинку, потрібно очистити від коренів дерев, сміття, провести викорчовування пнів, прибрати рослинність і поставити огорожу. Також необхідно демонтувати старі споруди і перетрассіровать інженерні мережі. При наявності горбів або інших нерівностей майданчик вирівнюють.
 4. Підготувати будмайданчик. На цьому кроці прокладають тимчасові дороги для руху техніки, влаштовують тимчасові побутові та адміністративні приміщення, роблять відводи для дощової води.
 5. Звести фундамент і коробку. Цей ступінь дає початок власне будівництва будівлі із залученням майстрів будівельної організації та спеціальної техніки. Спочатку робиться розмітка з використанням спецінструменту, далі риється котлован і траншеї для комунікацій. фундамент з коробкою будинку Далі зводиться фундамент і зовнішні стіни будинку. На цьому етапі також готуються місця для проведення проводки і кабелів, прокладки каналізації і труб водопроводу, установки опалювальної і вентиляційної системи.
 6. Змонтувати дах, внутрішні перегородки, двері і вікна. Ця фаза також є важливою і повинна виконуватися без суєти і поспіху.
 7. Прокласти внутрішні комунікації. На цьому кроці проводиться внутрішня прокладка опалення, розводка водопостачання, каналізації, електрики і газових труб, установка лічильників.
 8. Послуги із влаштування підлог. Виробляється вирівнювання підлог і укладання стяжки.

  пристрій підлог
  Схема для монтажу підлог в будинку

 9. Оздоблення будови. Після завершення попередньої фази приступають до опоряджувальних робіт, які діляться на внутрішню обробку і зовнішню фасадну. При цьому внутрішні стіни оштукатуриваются, а зовнішні, в залежності від того, що передбачає проект, можуть бути оштукатурені, облицьовані або покриті утеплювачем. Закінчення цього етапу знаменує собою завершення будівництва будівлі.
 10. Облагороджування території. Це потрібно не тільки для виконання відповідних містобудівних норм, а й для більш вигідного продажу квартир. На цьому кроці прибирають будівельне сміття і вирівнюють прилеглу територію. Далі, якщо передбачає проект, облаштовують зручності, які дадуть право даної будівлі називатися житловим комплексом.
 11. Здача в експлуатацію. Перед здачею в експлуатацію обов'язково проводять випробування внутрішніх електричних мереж.

Переваги зведення блокованих будівель

Зведення житлового будинку на 8 сімей володіє низкою відмінних переваг:

 • Є можливість забудови на ділянках зі складним рельєфом;
 • Наявність блоків дозволяє створювати проект будівель з різними конфігураціями;
 • Формування високої щільності забудови;
 • Знижується протяжність комунікацій;
 • Зменшується зовнішній периметр зовнішніх стін квартири, що веде до економії тепла;
 • Для побудови потрібно менше землі, ніж при індивідуальному будівництві;
 • Так як кожна квартира забезпечена індивідуальним виходом на прилеглу територію, це створює додаткову привабливість для покупця.

Недоліки

блокований будинок
Готовий проект блокованого будинку в стилі модерн

Єдиним недоліком малоповерхового блочного будівництва можна назвати віддаленість від межі міста, що зустрічається найчастіше. Але цей мінус є малоістотним в порівнянні з комфортом і близькістю до природи, які отримують мешканці таких комплексів.