Обробка дерев'яного будинку

обробка дерев'яного котеджу

Дерев'яні будинки є одним з найбільш привабливих видів жител: вони красиві і екологічні, а проживання в них благотворно позначається на здоров'ї і загальному стані людей. Щоб ваше житло зберегло всі ці якості, необхідна правильна обробка дерев'яного будинку і його стін як всередині, так і зовні.

обробка дерев'яного котеджу
Приклад обробки двоповерхового котеджу з профільованого бруса

Для чого необхідна обробка стін приміщень

Матеріали з дерева мають властивість поглинати вологу. Будь-які зміни в рівні вологості або температури ведуть до їх руйнування. Зовні це буде проявлятися у вигляді набухання, усихання стін, появою тріщин зовні, або дерево просто може почати гнити.

До того ж існує ряд мікроорганізмів, здатних зіпсувати матеріали з дерева. Це грибки, водорості і комахи, які здатні викликати появу небажаних потемнінь стін, а також плям зовні будинку і цвілі всередині приміщення.

Дуже важливо убезпечити своє житло від можливої ​​пожежі.

Види обробки дерева

Ряд виробників обробляють матеріали в заводських умовах, поставляючи на будівництво житлового приміщення вже оброблену продукцію. Але існує і варіант обробки антисептиком в побутових умовах.

обробка стін
Обробка стін всередині дерев'яного зрубу

Після закінчення обробки деревних матеріалів і подальшого будівництва будинку, додаткова обробка зовні буде потрібно для стін будинку (як всередині приміщення, так і з боку вулиці), покриття для підлоги і всіх дерев'яних різьблених перегородок, які можуть мати контакт з водою.

Для всіх перерахованих типів об'єктів є свій спеціальний тип просочення, який допоможе зберегти їх у відмінній якості в процесі використання житлового приміщення дуже довгий період.

Первинній обробці антисептиком необхідно піддавати деревні матеріали з тієї причини, що будівництво будинку займе досить чималий термін. Будівельні матеріали будуть зберігатися на відкритому повітрі і зустрінуть безліч несприятливих чинників, які позначаться на їхньому фінансовому стані. обробка антисептиком На цьому етапі необхідна обробка стін трудновимиваемий антисептиком, який здатний захищати деревину всередині і зовні приміщення від впливу зовнішніх факторів на протязі 2-8 місяців і при цьому ніяк не позначиться на кольорі або властивості дерева. Не варто забувати, що матеріали з деревини необхідно зберігати на спеціальних підкладках, щоб уникнути контакту з землею, який також негативно позначиться на їхньому фінансовому стані.

На сьогоднішній день існує безліч різновидів антисептика, який можна розділити на 3 групи:

 • водні;
 • масляні;
 • хімічні.

До обробки антисептиком потрібно розрахувати площа оброблюваної поверхні. В інструкціях до всіх антисептикам додається інформація про витрату антисептика на 1 метр. Це дозволить точно розрахувати кількість антисептика, яке може знадобитися.

Основні правила обробки

Перед початком обробки антисептиком необхідно очистити матеріали з деревини зовні, наприклад, за допомогою скребка з металу. Важкодоступні місця або ділянки деревини, що мають пошкодження, обробляються в першу чергу, а вже потім рівні і легкодоступні.

При температурі навколишнього середовища нижче +5 ° C не можна проводити обробку стін будинку спеціальними розчинниками. А вести обробку антисептиками, які мають властивість розчинятися у воді, забороняється проводити при температурі нижче + 10 ° С. Обробку ж будь-якими іншими засобами не можна застосовувати, якщо вологість повітря вище 80%.

Зовнішня просочення стін житлового будинку зазвичай здійснюється в три етапи:

 1. Водні антисептики традиційно застосовуються для просочення будинку зсередини, оскільки вони не містять неприємний запах і абсолютно безпечні для людини і тварин.
  матеріали для обробки дерева
  Різні види матеріалів для обробки дерев'яного будинку

  Ці кошти мають гарну пропускною спроможністю повітряних мас і сильним водостійким ефектом. Для просочення фундаменту в продажу є специфічні антисептики, які забезпечують надійний захист від згубного впливу грунту на матеріал. Остаточне висихання водного антисептика займає від 9 до 18 днів, тільки вождів цей період, допускається переходити до наступного етапу.Наносятся антисептики або за допомогою спеціальних інструментів (кисті, валики, розпилювачі), або методом занурення. Спосіб, який підійде для того чи іншого виду обов'язково вказується в інструкції по застосуванню. В інструкції також має бути вказано, чи можна наносити поверх просочення лаки або фарби, це ще один важливий момент, на який необхідно звернути увагу. антисептик для дерева

 2. Зачекавши вказаний термін можна приступати до наступного етапу, на ньому для захисту від вогню потрібно вогнестійкість просочення, яка буває двох різновидів - сольова і несолевая. Сольова просочення стін всередині будинку є економічним варіантом, але вона і здатна лише в мінімальному ступені захистити матеріали від возгоранія.По цієї причини оптимальним варіантом є не сольова просочення, яка хоч і коштує дорожче, але при нанесенні вона проникає глибоко в матеріали деревини, що дає їй максимальний рівень захисту від вогню. Це засіб утворює на поверхні особливу плівку, що захищає від вогню, для досягнення максимального ефекту наносити необхідно не менше 3-4 шарів.

  Такий ступінь захисту зовсім не означає, що дерево можна піддавати впливу відкритого вогню, і воно не буде піддано займання.

  обробка деревини
  Ефект обробки деревини спеціальним складом

  Результат в цьому випадку досягається в запобіганні подальшого поширення вогню і забезпеченні локального характеру запалення.

 3. Після того як всі перераховані вище обробки завершені можна приступати до фарбування поверхонь приміщення як усередині, так і зовні, за допомогою фарби або лаку. Сьогодні ринок готовий надати широкий асортимент засобів, з різними відтінками. Вибір буде залежати тільки від особистих переваг.
  Серед них є кошти, які повністю зафарбовують поверхню або кошти, що зберігають природну структура деревини. Покриття поверхонь лаком або фарбою не тільки додасть їм візуальну привабливість, але і буде захищати від механічних пошкоджень.
  В якості підсумкового покриття можна також використовувати бджолиний віск, він забезпечує максимальну екологічність, але при цьому є менш дієвим захисним засобом на відміну від своїх хімічних аналогів.
  фарбування котеджу
  Варіант фарбування дерев'яного котеджу з мансардою

  У разі покриття стін лаком, його радиться оновлювати і наносити заново кожні 5-7 років.

Якщо не вдалося уникнути появи цвілі, потемніння або плям на поверхні, в таких випадках необхідне застосування відбілюючого розчину, який допоможе знищити і позбутися від мікроорганізмів, що стали причиною псування дерева.

Згубної дії грибків найбільш сильно схильні до нижні частини дерев'яного будинку, які мають безпосереднє зіткнення з грунтом. Від цієї неприємності нікуди не дітися, всюдисущі грибки є загрозою не тільки для дерев'яних будинків, вони здатні руйнувати навіть бетон. Але убезпечитися від них все-таки можна, про це варто подбати ще на етапі будівництва і заздалегідь зайнятися просушуванням деревини до рівня вологості, що не перевищує 20%.

Захистити деревину від підземних вод допоможе дренаж, а система вентиляції під дахом врятує від дощу і скупчення вологи.

вентиляція даху
Схема пристрою даху і вентиляції котеджу з бруса

Перш ніж приступити до останнього етапу обробки необхідно прийняти ряд попередніх заходів:

 1. Буде потрібно відшліфувати поверхню, усунувши всі нерівності, зробивши її рівною (наприклад, за допомогою наждачки або спеціального паперу для шліфування).
 2. Частину, що залишилася пил і інші відходи, що утворилися після шліфування, потрібно прибрати з поверхні за допомогою щітки або вологої ганчірки.
 3. У разі появи смоляних плям від них необхідно позбутися, використовуючи для цього спеціальний розчин.
 4. У разі ж появи тріщин на поверхні їх необхідно усунути за допомогою шпаклівки. закладення щілин зрубу

Найбільш бажаними антисептиками для завершальних видів робіт є:

 • Покривні антисептики, зафарбовують поверхню повністю і приховують природний вигляд дерева;
 • «Лессірующіе», якими також покривають поверхню, але при цьому вони зберігають і підкреслюють природну структуру деревини;
 • Акрилові кошти, які можна застосовувати як для обробки приміщення зсередини, так і зовні, з огляду на те що вони не завдають шкоди людині і до того ж дуже стійкі до високих і низьких температур, а також опадам з атмосфери;
 • Олійні фарби, які добре всмоктуються в деревину і відомі своєю надійністю, але володіють двома негативними рисами: довгим періодом вбирання і занадто швидкої втратою красивого блискучого відблиску.

Якісним і відносно дешевим варіантом може виступати обробка штукатуркою.

штукатурка зрубу
Так виглядає дранка для штукатурки зрубу

Щоб провести цей вид робіт необхідно буде змонтувати спеціальний каркас і сітку, які сприятимуть довгої схоронності наноситься штукатурного розчину.

Цей спосіб має ряд позитивних моментів: він допоможе виправити всі нерівності і дефекти дерев'яній поверхні, а також забезпечить екологічність будови. Надалі штукатурку можна буде пофарбувати в будь-який бажаний колір.

Стіни також можна обробляти морилкою, вона не тільки збільшує міцність і довговічність дерева і відлякає від нього комах, також здатна змінити в кращу сторону і зовнішній вигляд дерев'яної поверхні.


Якщо після морилки промити деревину ацетоном за допомогою жорсткої кисті, можна досягти гарного яскраво-жовтого кольору забарвлення. Якщо дотримуватися всіх цих нехитрих правил догляду за дерев'яним будинком з бруса, то це стане гарантією того, що подібне житлове приміщення стане недоторканною фортецею і захистить вас в будь-яку негоду на протязі не одного десятка років.

Опубликовано: 3-04-2019, 22:57
0

Похожие статьи


Наверх