6 Порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото

Ті, хто вважають за краще підкреслити особливість свого житла за допомогою використання такого елементу інтер'єру як колони, знають, що вони символізують надійність, достаток, багатство і розкіш. Щоб домогтися бажаного ефекту, необхідно не тільки правильно підібрати матеріали, а й вдало оформити всі елементи колони. Розберемося, як правильно використовувати колони в інтер'єрі квартири, і яким матеріалами віддати перевагу.

1. Колони як елемент інтер'єру

вперше колони використовували в Давньому Єгипті при будівництві пірамід. Виконані вони були з каменю, представляли собою циліндричний стовп, який досягав у висоту близько 10 метрів. Саме після цього почалося більш широке їх використання. У класичній архітектурі вони служили для підтримки арочних склепінь, приймаючи на себе значне навантаження. У сучасному виконанні можна зустріти окремо стоять колони, на вершинах яких розташовані невеликі статуї. Такі елементи служать для прикраси фасадів будівель, роблячи їх більш величними і підкреслюючи спроможність господарів. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоіснує кілька різновидів - напівколони і пілястри. Перші виступають з площини стіни приблизно на половину своєї товщини. Вони можуть виконувати як декоративну, так і практичну функцію і підтримувати несучі елементи конструкції. Пілястр зовні схожий на повноцінну колону, але не має ентазіс, тобто плавного переходу від більшого діаметра знизу до меншого зверху. Цей прийом використовують для усунення візуального ефекту угнутості стовпа. Може служити в якості підтримуючого і декоративного елемента.

Основні елементи конструкції

Будь-який вид колони складається їх трьох ОСНВ елементів, які виконують певну роль.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото

 • база або підстава - це нижня частина, яка витримує основну навантаження всієї конструкції. Найчастіше вона виконана у формі простих елементів - квадратів або прямокутників, але іноді може бути прикрашена невеликою кількістю горизонтальних жолобів.
 • стовбур або тіло - основна частина колони, яка може мати круглу, прямокутну або багатокутну форму в поперечному перерізі. Поверхня виконують як абсолютно гладкою, так і фактурною.
 • Капітель - це сама виразна частина, якої приділяється найбільша увага при оздобленні. Вона розташовується зверху і служить для розподілу навантаження, як база. Цей елемент включає в себе абак - плиту, яка з'єднує капітель з підтримуваної конструкцією. Класичний абак виконаний у вигляді чотирикутника, а більш сучасний має увігнуті грані, на яких розташовані декоративні елементи, і усічені кути. Іноді капітель може бути відсутнім, тоді зовнішній вигляд конструкції більше нагадує звичайний стовп.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото

2. Призначення в сучасному інтер'єрі

Багато здивовані, чому до цих пір колони в інтер'єрі активно використовуються багатьма дизайнерами. Відповідь на це питання дуже проста - навіть звичайнісіньке приміщення може виглядати зовсім інакше, якщо в ньому присутні хоча б напівколони, не кажучи вже про повноцінний елементі. воно набуває відтінки античності і благородства. Особливо вдалим є використання цього прийому для розмежування великого простору, яке включає в себе кілька функціональних зон. Роль несучих або декоративних елементів також дуже легко втілити в життя за допомогою колон. Розглянемо докладніше:

 • опорна функція. При переплануванні багато демонтують міжкімнатні перегородки, звільняючи більше вільного простору, тим самим порушуючи первісну задумку будівельників. Щоб уникнути руйнувань, використовуйте колони як опору для плит перекриття. Ви і позначили межі декількох приміщень, і виконайте підтримку стелі, і внесете неповторну вишуканість в свій новий інтер'єр. опорні колони повинні бути виконані з міцних матеріалів і мати достатній діаметр. Можна використовувати цеглу, камінь, бетон або метал.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • декор будь-якого приміщення дуже легко урізноманітнити і облагородити, прикрасивши його колонами. В інтер'єрі краще використовувати здвоєні елементи, тобто, в залежності від площі, в одній кімнаті можуть розташовуватися відразу дві або три конструкції. Вони обов'язково повинні бути виконані в одному стилі. Так вони будуть створювати єдину гармонійну композицію, а не перетягувати увагу з одного на інший. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоДуже цікаво, але не так химерно, виглядають напівколони, якими обрамлений, наприклад, гарний диван у вітальні або спальне місце. Пам'ятайте, що задумав звести в своїх стінах такої зобов'язує елемент, починати необхідно саме з нього, а вже потім підбирати відповідну меблі та оздоблення для всього приміщення. Якщо трапилося так, що спочатку ви зробили ремонт, а потім вирішили доповнити його таким незвичайним способом, то обов'язково узгодьте їх зовнішній вигляд зі стилем кімнати.
 • зонування за допомогою арок або перегородок використовують повсюдно, а ось приміщення, відокремлені один від одного колонадою, зустрічаються в звичайних квартирах нечасто. колонадами прийнято називати групу невеликих акуратних колон, які розміщені на одній лінії і виконані в одному стилі. Відокремлена таким чином їдальня від вітальні, стане центром уваги всіх ваших гостей. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото До того ж, можна поєднати красу і функціональність і виконати одну зі сторін колон, яка спрямована всередину їдальнею, з прихованими всередині невеликими шафками для зберігання спецій, дрібної посуду та інших речей, необхідних на господарстві. А якщо до однієї сторони конструкції примикає барна стійка, то можна зробити в ній відкриті осередки для зберігання винних пляшок або склянок, помістити підсвічування або барні приналежності. Таким же чином відокремлюють лоджію від спальні, даючи можливість сонячним променям більшою мірою проникати в приміщення.
 • приховуємо недоліки. Сучасні квартири оснащені великим числом різноманітної техніки. Очевидно, що в такій ситуації по всій оселі буде розведено безліч електричних кабелів, які необхідно ретельно зривати, так як вони дуже псують естетичний вигляд. На допомогу вам прийдуть фальш-колони, які виконані з дерева або гіпсокартону. Такі елементи, як правило, мають внутрішній каркас, до якого кріпляться дроти і обладнані дверцятами. Напівколони по обидва боки ТВ-зони відмінно приховають все зайве. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото

Як бачите, застосування дуже різноманітно, і може об'єднувати кілька функцій одночасно, тому не нехтуйте даним видом оформлення інтер'єру. Просто дотримуйтесь пропорції і пам'ятайте, що це відмінний варіант для приміщень з низькими стелями. Адже колони представляють собою не що інше, як вертикальні лінії, які візуально розсовують простір і роблять його вище і просторіше. На відміну від цих справляються колонади з тонких елементів світлих відтінків.

3. Матеріали виготовлення

Вибір матеріалу для спорудження колон буде повністю залежити від їх призначення і стильової приналежності.

 • камінь і цегла відносяться до дуже міцним матеріалами, які послужать хорошою основою для несучих елементів. З іншого боку, вони мають значний вагою, тому враховуйте це при виборі кількості колон і їх товщини. В квартирі необхідно правильно розрахувати масу, щоб вона не виходила за межі можливо допустимих навантажень на плити перекриття відповідно до будівельних ГОСТам. Розумно проектувати ці підтримуючі конструкції при будівництві нового заміського будинку. Якщо ж ви переслідуєте мету тільки прикрасити приміщення, то використовуйте камінь в як оздоблювальний матеріал. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоцегляні елементи відмінно доповнять інтер'єр, виконаний в скандинавському стилі або в стилі лофт. кам'яні споруди підійдуть для приміщення в стилі кантрі, а мармурові чудово підкреслять вишуканість класичного стилю. Невеликі ж фрагменти, прикрашені каменем, добре впишуться і в інші стилі, особливо, якщо будуть перегукуватися з обробкою підлог або камінної зони.
 • метал буде доречним в сучасних інтер'єрах, наприклад, в стилі хай-тек, кітч або мінімалізм, холодна поверхню металу з його характерними відблисками, відмінно буде доповнювати загальну картину. Ви зможете зіграти на контрасті з загальною обробкою стін і вигідно підкреслити особливості, властиві приміщенню. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоособливо незвично виглядають чорні або білі матові поверхні. Не обов'язково виконувати всю конструкцію з цільного листового металу, можна обшити каркас металевими панелями, що значно здешевить процес.
 • дерево завдяки своїй універсальності, міцності і довговічності використовується практично у всіх стилях для виготовлення будь-яких елементів. Відрізняється природною красою і неповторною фактурою. різьблені стовбури і капітелі, прикрашені різними візерунками, свідчать про добрий смак і добробут господаря будинку, адже коштують такі елементи чималих грошей і по праву вважаються справжнім твором мистецтва. Їм під силу і декоративна роль, і роль несучих конструкцій при невеликих навантаженнях. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотокласичний стиль, кантрі, прованс, скандинавський, еко і інші, де переважно використання натуральних матеріалів, не обійдуться без дерев'яних колон. Дерево можна фарбувати, можна просто розкрити прозорим лаком, в будь-якому вигляді воно виглядає стильно і благородно.
 • бетон - дуже міцний і довговічний матеріал, який доповнить відчуття незавершеності, властиве стилю лофт. Такий елемент навіть немає необхідності піддавати додатковому оформленню. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоВ такому випадку будуть поєднуватися дві функції - декоративна і практична. Але не варто навантажувати приміщення, зводячи бетонний стовп тільки для того, щоб підкреслити ту чи іншу особливість інтер'єру. Такі елементи виконуються тільки при необхідності виконати підтримку несучих конструкцій.
 • гіпсокартон - улюблений матеріал багатьох дизайнерів, який дозволяє швидко і з невеликими витратами радикально змінити і прикрасити самий нудний інтер'єр. Цей матеріал хороший своєю піддатливістю, його можна облицювати будь-яким видом оздоблювальних матеріалів. Безперечною перевагою є і малу вагу таких конструкцій. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоДля досягнення зовнішньої привабливості досить буде виконати обробку поверхні гіпсокартону фінішної шпаклівкою і просто пофарбувати їх. Ну а якщо проявити трохи фантазії і облицювати стінки штучним каменем або гіпсовими цеглинками, ви не відрізните такі колони від тих, що дійсно виконані з натуральних матеріалів.
 • поліуретан - це сучасний матеріал білого кольору, який має щільну структуру, має дуже широкий діапазон застосування. Він може бути жорстким, може гнутися, що дає можливість виконати з нього конструкції незвичайних форм. Колони з поліуретану підійдуть безвідносно до всім стилям.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото Вони продаються вже в готовому вигляді, різних діаметрів з гладкою або гранованою поверхнею. Як правило, до одного стовпа є кілька варіантів виконання підстави і капітелі, які вже прикрашені художніми барельєфами або іншими елементами. Є і напівколони з можливістю підбору необхідних елементів. Цей матеріал відмінно поєднується і з шпалерами, і з декоративною штукатуркою, і з каменем, і іншими матеріалами, якими ви, в подальшому, вирішите оформити стіни. Одним словом - безпрограшний варіант для визначилися людей.

4. стильові особливості

колони покликані звертати увагу на найцікавіші ділянки інтер'єру. Вони повинні доповнювати і вигідно підкреслювати риси того чи іншого стилю, не суперечачи йому. Існують особливо вдалі напрямки, в яких рекомендовано використовувати ці елементи.

 • Лофт як основний стиль оформлення всього приміщення, безсумнівно, виграє при використанні колон як елементів декору. Він вважається проекцією занедбаних виробничих приміщень, які припускають наявність опорних елементів. Тільки виглядати вони повинні як грубі, незакінчені конструкції з грубих матеріалів, наприклад, металу, цегли або необробленого бетону. Шорсткі фактурні поверхні, обмежена колірна гамма і строгі форми - ось головні особливості елементів, виконаних під стати стилю лофт. Адже на тлі таких недоопрацьованих елементів сучасна техніка чи меблі сприймається як предмет розкоші, чого і потрібно добитися виконавцям.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • античний стиль передбачає використання дорогих натуральних матеріалів, які покликані підкреслити розкіш і пишність. Такому стилю підійдуть навіть не парні елементи, а цілі колонади з натурального мармуру, нефриту, малахіту. Звичайно ж, вартість подібної монолітної конструкції буде зашкалювати за всі допустимі межі, тому, щоб здешевити виріб, використовують лише облицювання з цих матеріалів. Використання дешевих матеріалів неприпустимо в даному варіанті, інакше ви ризикуєте зіпсувати зовнішній вигляд і атмосферу всього приміщення.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • Єгипетський стиль обмежений певною тематикою, яка передається абсолютно усіх предметів в приміщенні. Кольорова гамма, як правило, теж обмежена і включає в себе синій, зелений, червоний колір і деякі їх відтінки, наприклад кораловий і оливковий. поверхня колон в такому випадку може бути тільки гладкою і обов'язково повинна бути прикрашена орнаментом рослинної тематики. Фактурні і шорсткі поверхні будуть суперечити обраному стилю.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • бароко є одним з найпростіших стилів для виконання колон. Можна використовувати такі матеріали, як гіпс, штучний камінь або поліуретан. Якщо ви віддасте перевагу різьбленим дерев'яним колонах, то зможете підкреслити розкіш даного історичного стилю.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • модерн передбачає використання асиметричних форм, які надають неординарності, а завдяки переважанню плавних вигнутих ліній такі колони в інтер'єрі притягують увагу і ніби гіпнотизують. Такі елементи точно не залишаться непоміченими.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • етнічні стилі, до яких відноситься прованс і кантрі, насправді досить різноманітні. У таких кімнатах дуже гармонійно виглядають арки, а якщо по обидва боки доповнити їх колонами, на які вони нібито будуть спиратися, ви зможете зробити простір більш відкритим і цікавим. Відмінно доповнять інтер'єр елементи з дерева або цегли.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • класика передбачає добротні матеріали і строгі правильні форми. Такий інтер'єр виглядає солідно і дорого, але в той же час стримано і елегантно. Дерев'яні колони правильних форм, прикрашені різьбленими стовпами або, навпаки, гладкими, але з барельєфами на підставі і пілястрі в самий раз для таких приміщень. Дерево краще використовувати в його натуральному вигляді, лише злегка надавши йому відтінок за допомогою морилки або розкривши прозорим лаком. Це зробить його натуральний відтінок більш насиченим і захистить від вологи і вигоряння.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото

5. Незвичайні варіанти обробки

Самі по собі колони покликані прикрашати і облагороджувати приміщення, в якому вони розташовані, але якщо мова йде про конструкції з гіпсокартону або бетону, то їх поверхня потребує додаткової облицювання. самі вдалі варіанти обробки ми розглянемо більш детально.

 • мозаїка набрала дуже велику популярність в сучасному інтер'єрі. Нею облицьовують робочі поверхні на кухні, окремі фрагменти стін у ванній кімнаті або саму ванну, щоб якось урізноманітнити загальну картину. дуже зручний варіант - вже готова мозаїка, однотонна або з орнаментом, яка складається з невеликих квадратиків розміром 2 × 2 см. Елементи мозаїки розміщені на гнучкій основі і являють собою листи різних розмірів. Найбільш ходовий - 35 × 35 см. Подібне виконання робить її застосування дуже зручним, особливо на радісних і криволінійних поверхнях. Дуже цікавим видом мозаїки є стільники. Шестигранники, які лежать в основі цього візерунка, використовувалися дуже давно, а тепер, це останній тренд в світі дизайну. Варто відзначити мозаїку з натурального каменю, скла, дзеркала і металеву мозаїку. Останній варіант, звичайно, робиться на замовлення і може мати різні форми. це відмінна альтернатива металевим панелям, більш цікавий і незвичайний. Бажано погодити такий варіант оформлення з декоративною обробкою підвіконь або рами навколо картини. Цей прийом не дозволить залишитися непоміченим цьому елементу. Колони, облицьовані металевої мозаїкою, відмінно виглядатимуть в приміщенні, виконаному в стилі хай-тек, мінімал або лофт. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • гнучкий камінь. Так, ви не помилилися, ви дійсно зможете надати своїм колонах натуральний вигляд за допомогою цього облицювального матеріалу. Інакше його називають «Кам'яні шпалери», тому що він представляє собою матеріал, згорнутий в рулони. Не дивлячись на його гнучкість, він дійсно виконаний з натурального каменю, точніше, з дуже дрібних його фракцій, приклеєних на текстильну поверхню. Це ідеальний варіант для обробки круглих елементів.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото Гнучкий камінь відрізняється дуже малою вагою, більш низькою вартістю, у порівнянні зі звичайним каменем і в точності повторює природний забарвлення різних видів. натуральна фактура зберігається за допомогою спеціального виду виробництва. Поверхня натурального каменю попередньо вирівнюють, ретельно просочують спеціальним допомогою клею і прикладають фрагмент текстилю. Коли клей висихає, тканину знімають разом з верхнім шаром каменю. Товщина цього покриття зазвичай не перевищує 3 мм. Може випускатися не тільки в рулонах, але і в формі плит. Монтаж не вимагає від виконавця особливих умінь і нагадує процес обклеювання шпалер.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • декоративні панелі приваблюють багатьох своєю доступною ціною та різноманітністю вибору матеріалів і фактур. На ваш вибір дерев'яні панелі, пластикові, пробкові, алюмінієві і навіть скляні панелі. Вони дуже довговічні, не вимагають особливого догляду і відрізняються простотою монтажу. Такий вид обробки підійде для облицювання прямокутних або багато гольную колон, але ніяк не круглих. Дерев'яні панелі дуже дорогі, тому існують різновиди, які виконані з декількох шарів дерева, пресованих під тиском. це більш доступний варіант, так як тільки перший шар виконаний з цінних порід. Пам'ятайте, що замкові з'єднання повинні мати спеціальну просочення, захищає від впливу вологи. Найбільш застосовувані - пластикові панелі, які більш доступні, ніж дерев'яні. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоЇх поверхня може бути як гладкою, так і імітувати різні фактури. Зверху виконано матове або глянсове покриття, яке є антистатичним, тобто не притягує пил. алюмінієві панелі мають унікальний візуальний ефект, який пояснюється неповторним малюнком. Найчастіше він виконується вручну. Догляд за такими панелями дуже простий і полягає в періодичному протиранні тканиною, змоченою рідиною для миття вікон. панелі з акрилового скло можуть бути дуже різноманітними. Вони можуть бути прикрашені найрізноманітнішим способом, починаючи від черепашок всередині, різних листочків, каменів до бульбашок повітря. За допомогою такого матеріалу, розташованого на темних поверхнях, можна створити неповторні композиції.
 • гіпсова ліпнина вигідно доповнить колони в класичному стилі. Прикрашені таким способом колони будуть виглядати багато і презентабельно. різноманітність форм і розмірів дозволить підібрати декоративні елементи на будь-який смак. Можна прикрашати ліпниною стовбур колони, але набагато ефектніше виглядають гладкі конструкції з прекрасними барельєфами на підставі і капітелі. для більшої виразності окремі фрагменти візерунка можуть бути пофарбовані золотою фарбою, що символізує багатство і достаток. Незважаючи на шикарний зовнішній вигляд, екологічність і більш ніж вікову вдячність, гіпсова ліпнина має низку недоліків. Це значна вага великих елементів, крихкість, погана водостійкість і зміна кольору по закінченню якогось часу. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоХоча справжні цінителі вважають пожовклий колір і дрібні тріщини на поверхні свідченням старовини і навпаки, прагнуть до такого ефекту. Не забувайте, що купивши бажану форму в інтернеті або магазині, ви легко можете виготовити гіпсові фрагменти самостійно.

більш стандартні варіанти обробки, наприклад, деревом, штучним каменем або штукатуркою виглядають теж вельми гідно.

6. Колони своїми руками

Дійсно, такий вишуканий елемент декору, як колони, цілком можливо зробити своїми руками. Вам не потрібно витрачати значну суму грошей, щоб додати своєму житлу відтінок розкоші і помпезності. Ми розглянемо три найбільш простих варіанти виготовлення.

 • колони з пінопласту. Як би нереально це не звучало, але ми це зробимо! Ми б рекомендували робити напівколони з цього матеріалу. нам буде потрібно лист пінопласту, канцелярський ніж, рідкі цвяхи, штукатурна сітка і куточок, фінішна шпаклівка, дрібна наждачний папір. Лист пінопласту повинен відповідати по товщині бажаного розміру готової колони. Перед початком робіт необхідно виконати розмітку на стіні в місці, де буде кріпитися майбутня конструкція. Для того щоб забезпечити сувору перпендикулярність до підлоги і стелі, скористайтеся лазерним рівнем або схилом. Прокресліть дві лінії, які будуть відповідати ширині елемента. Тепер приступимо до вирізання заготовки. накресліть на аркуші пінопласту контур і акуратно відріжте необхідний фрагмент гострим канцелярським ножем. Щоб надалі уникнути непотрібної роботи з вирівнювання країв, намагайтеся тримати ніж якомога рівніше. Пам'ятайте, що у кожної справжньої колони має бути підстава а маковиці, і наше не буде винятком, тому залиште для них місце. Тепер прийшов час кріпити пінопластовий стовп. Нанесіть рідкі цвяхи на сторону, яка буде прилягати до стіни і притулите. На цьому етапі вам буде потрібно помічник, щоб притискати одночасно зверху і знизу. Кілька хвилин потримайте деталь, щоб клей схопився. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоДо речі, замість рідких цвяхів можна використовувати клейову суміш для кахельної плитки. Надлишки клею відразу приберіть вологою тканиною. Тепер зробимо підставу. Ми робимо прямокутну класичну колону, а значить, підстава буде являти собою невеликий квадрат. Вирізаємо його і кріпимо до стіни таким же чином. Якщо між стовпом і цією деталлю у вас залишився зазор, виріжте невеликі прямокутні деталі і приклейте по периметру. Так буде навіть більш натурально. Те ж саме робимо і зверху, таким чином, буде створюватися відчуття, що стеля підтримується повноцінної колоною. Можна, можливо проявити більше фантазії, ніж ми, і зробити капітель з двох частин. Тобто, між звичайним прямокутником, який прилягає до стелі і стовпом, додати трапецієподібний елемент. На нього в подальшому можна кріпити декоративні елементи. Якщо у вас дуже високі стелі в приміщенні і вам не вистачає довжини пінопластового листа, склейте стовп з декількох частин. На цьому етапі уважно поставтеся до порізки. Чим щільніше будуть прилягати одне до одного деталі, тим менш помітні вони будуть в кінцевому результаті. Стики необхідно добре промазати клеєм. Коли вся композиція зібрана, перейдемо до оформлення. штукатурити пінопласт дуже незручно, шпаклівка дуже погано на нього лягає через його слизькій поверхні. Щоб уникнути труднощів ми проведемо штукатурні роботи в два етапи. Спочатку необхідно помістити штукатурну сітку на всій поверхні пінопласту і нанести перший тонкий шар шпаклівки, залишаючи сітку видимою. Після повного висихання нанесіть ще один, фінішний шар, який повинен приховати Усе недоліки. Якщо вам не вдалося витримати прямолінійність граней, то приховати це можна помістивши під сітку перфоровані куточки. Поверхня повинна вийде гладкою і без западин і виступів. Щоб забезпечити такий результат, наносите шпаклівку в одному напрямку рівномірним шаром. Дрібні пори або ризики необхідно затерти дрібним наждачним папером. Не слід занадто сильно натискати, пінопласт все ж м'який матеріал. Коли зовнішній вигляд поверхні почне вам подобатися, протріть її м'якою тканиною, щоб прибрати пилу і приступайте до фарбування.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото Вибирайте фарбу контрастних відтінків по відношенню до кольору стін. Таким чином ваші колони будуть краще помітні. Для різноманітності можна використовувати перламутрову або золоту фарбу на окремих ділянках. Клеїти гіпсову ліпнину на таку конструкцію не бажано через її ваги. Всі декоративні фрагменти краще вирізати з того ж пінопласту і обштукатурити.
 • колони з СТЕНОФЛЕКС. Ще один недорогий варіант для виготовлення колон в домашніх умовах. Для тих, хто вперше чує про такий матеріал, трохи заглибимося в подробиці. СТЕНОФЛЕКС являє собою спінений поліетилен сірого кольору і використовується для утеплення водопровідних труб. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотовипускається в двох варіантах: у вигляді циліндра з внутрішнім отвором діаметром від 6 до 140 мм і товщиною стінки від 25 до 45 мм, і у вигляді джгута з зовнішнім діаметром від 6 до 80 мм. Як ви бачите за розмірами, цей матеріал підійде для виготовлення більш тонких і витончених колон, а то і колонади. Ми будемо оформляти парними напівколонами ТВ-зону. Для цього ми використовуємо СТЕНОФЛЕКС з отвором всередині. також нам будуть потрібні рідкі цвяхи, профіль стельовий (звичайний багет), профіль декоративний з полістиролу, пінопласт. Починаємо з розмітки, як і в першому пункті. тепер необхідно акуратно розрізати циліндр уздовж тонкої смуги, яку ви знайдете на його поверхні і розгорнути.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото У вас вийде заготовка напівкруглої форми. На торці в місці різу нанесіть рідкі цвяхи і притулите до стіни. Можна залишити місце під основу і капітель, а можна зробити їх навколо тіла колони. До речі, продаються готові фрагменти вже прикрашені різними барельєфами, можна використовувати і такий варіант. тепер почнемо облицювання. Обштукатурити цей матеріал навряд чи вийде, тому будемо клеїти на нього декоративний профіль з полістиролу. Починайте від місця примикання циліндра до стіни і рухайтеся по колу. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоЦілий профіль може не поміститися і його потрібно розрізати, тому починайте обклеювання з більш видимої сторони. Тепер приклеїмо верхній і нижній фрагмент. У нас вони куплені, ви ж можете зробити їх з пінопласту або зі звичайного багета. Коли будете обклеювати напівкруглу колону багетом, у вас залишаться просвіти, які легко приховати профілем з гнеться полістиролу. Готовий результат вас приємно здивує.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
 • колони з гіпсокартону. Що тільки не робили з цього матеріалу. Плюс його в тому, що можна зробити як прямокутні, так і круглі стовпи. Спеціальна серія гнеться гіпсокартону для деталей з малим радіусом заокруглення дозволить втілити будь-який ваш задум в реальність. Правда і коштують такі листи на порядок дешевше, тому ми обійдемося звичайним ЛГК. Як завжди, починаємо з розмітки. Тепер будемо робити окремо стоїть конструкцію. Почнемо з більш простої форми - прямокутної. Нам буде потрібно: лист ЛГК, профіль металевий, елементи кріплення. Визначтеся з місцем розташування і розміром граней, це необхідно для виготовлення каркаса. У бажаному місці необхідно зробити однакову розмітку на підлозі і стелі, що повторює контур майбутньої колони. щоб уникнути зміщення верхньої та нижньої частини, використовуйте схил. Наріжте профіль і закріпіть його згідно з розміткою за допомогою дюбелів і саморізів. Тепер вставте чотири направляючих профілю всередину і закріпіть їх до підстав. Обшийте каркас гіпсокартоном, на кутах закріпіть спеціальні куточки і зашпаклюйте поверхню. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоПідстава а маковиці можна оформити різьбленим стельових багетом. Тепер розглянемо процес виготовлення круглої колони. Матеріали будуть потрібні ті ж. На підлозі і стелі накресліть коло бажаного розміру. Центр відзначте за допомогою схилу, а далі скористайтеся циркулем. Щоб повторити контур, профіль необхідно надрізати через кожні 4-5 см. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоВикладіть коло на підлозі і стелі і закріпіть саморізами. Тепер усередині них закріпіть напрямні профілю. Сантиметром виміряйте довжину окружності і відріжте необхідний фрагмент від листа гіпсокартону. По всій його довжині зробіть надрізи аналогічні надрізів на профілі. Акуратно обшийте таким ламаним листом каркас. 6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фотоТепер найскладніше - необхідно зашпаклювати спочатку надрізи, а після повного їх висихання всю поверхню. Ми радимо вам зробити шаблон прямокутної форми з фанери, на одній зі сторін якого буде вирізаний півколо, відповідний радіусу колони. Нанесіть шпаклівку на стовбур, притулите шаблон і плавним рухом проводите від низу до верху. Так вам вдасться домогтися більш круглої форми. Далі декорують свою конструкцію, як вам завгодно. Виготовлені такими методами колони мало відрізняються від монолітних.6 порад щодо оформлення колон в інтер'єрі квартири: матеріали, дизайн, фото
Опубликовано: 9-03-2019, 20:48
0

Похожие статьи


Наверх