Чи не замерзне чи автономна каналізація взимку

Каналізація взимку на дачі

Наявність автономної каналізації в заміському будинку - одна з обов'язкових вимог, які пред'являють до них потенційні власники. І це правильно - мало хто хоче вискакувати по природні потреби на вулицю, коли температура опускається нижче -20 ... -30 градусів, і тримається на цьому рівні тижнями. Тому багато сучасних заміські будинки мають всі блага цивілізації. Але у багатьох людей виникає цілком розумне питання: «Чи не доставить чи каналізація взимку проблем?» Вивчити це питання максимально детально буде дуже корисно.

Каналізація взимку на дачі

Чи потрібно утеплювати септик

Багато фахівців і користувачі впевнені, що септик потребує якісного утеплювачі. Однак найчастіше це виникає з технічної неписьменності друге і бажанні заробити зайві гроші перших. Насправді септика не потрібен утеплювач.

Септик являє собою систему фільтрації каналізаційних стоків із пластику або бетону. У нього потрапляють вода з туалету, кухні, ванній, посудомийної машини і всі інші стоки. Мікроорганізми, що містяться в стоці, забезпечують фільтрацію брудної води і очищення.

септик для дачі

Закладається септик на пристойній глибині - зазвичай не менше двох метрів, а значить, значно нижче, ніж рівень промерзання грунту. Тому власник може бути впевнений, що вміст септика НЕ ​​замерзне. Рівень залягання залежить від конкретного регіону і температурних мінімумів зими - в одних регіонах він становить 120 см, а в інших - 180 і більше. Ці відомості можна отримати, звернувшись до фахівців. Для гарантії септик закладається нижче, ніж глибина залягання.

Додатковим джерелом тепла є будь-які стоки. При експлуатації каналізаційної системи, в септик зливається вода температурою від +20 до +60 градусів за Цельсієм. Завдяки регулярному проходженню через труби, вода зігріває їх і запобігає замерзанню.

Крім того, в септику знаходиться велика кількість бактерій, що переробляють будь-яку органіку, що потрапляє в стічні води. При цьому процесі вивільняється велика кількість тепла. Завдяки цьому септик нагрівається до досить високої температури. А значить, повністю виключається небезпека замерзання. Взимку ви напевно помітите, що земля, розташована безпосередньо над септиком, завжди має більш високу температуру, ніж на іншому ділянці. Сніг на цій ділянці завжди тане набагато швидше, ніж в інших місцях.

Так що, каналізація в приватному будинку взимку зазвичай не доставляє власникам жодних проблем. Якщо ж за прогнозами зима обіцяє бути нехарактерно холодної для вашого регіону, то можна приділити належну увагу утепленню кришки септика. Досить просто обшити її або хоча б накрити утеплювачем. Для цього можна використовувати полімерний, мінераловатний або скловолоконний матеріал. У цьому випадку навіть самі морозні зими не зможуть заподіяти шкоди вашій каналізації.

Каналізація і септик зимою

Якщо немає можливості заглибити септик

На жаль, в деяких випадках у власників дач просто немає можливості встановлювати септик нижче глибини промерзання грунту. В цьому випадку підходити до утеплення слід набагато більш серйозно - це вже не обережність, а необхідність.

Утеплювати септик слід при його установці. В якості теплоізоляційних матеріалів слід використовувати керамзит або пінопластову крихту - низька вартість в сумі з хорошою теплоізоляцією роблять ці матеріали оптимальним рішенням проблеми.

Утеплення септика і зворотна засипка

Певну увагу слід приділити і теплоізоляції труб, що ведуть до септика. Найкраще використовувати полімерні труби - вони не іржавіють, мають малу вагу і коштують порівняно недорого, за що їх високо цінують фахівці. Труби необхідно обмотати відповідним теплоізоляційним матеріалом, після чого помістити в оболонку з азбестоцементної труби, що захищає від будь-яких механічних пошкоджень.

Утеплення каналізаційних труб
Утеплення каналізаційних труб

При укладанні труб слід особливу увагу приділяти ухилу. Мінімальний ухил повинен становити 2 градуси, тобто, 2 см ухилу на 1 метр труби. Однак на практиці фахівці вважають за краще ухил в 5-7 градусів, що забезпечує швидкий прохід води разом з вмістом по трубах. Але занадто захоплюватися не варто - краще, щоб ухил потрапляв в діапазон від 2 до 7 градусів.

Якщо труби укладені з меншим ухилом, існує небезпека, що вода не буде просуватися по ним. При занадто великому ухилі вода проходить дуже швидко, а ось тверді відходи можуть затримуватися в трубі, накопичуючись і засмічуючи її. Звичайно, при укладанні слід уникати використовувати кутів і поворотів - вони істотно підвищують небезпеку виникнення засмічень. При монтажі системи каналізації одноповерхового будинку, підійдуть труби діаметром в 50 мм. Якщо ж мова йде про двоповерховому будинку, на верхніх поверхах якого є раковини, туалет і ванна, то краще підійдуть труби діаметром в 200 мм.

система каналізації в приватному будинку

Чи можна встановлювати каналізацію в заміському будинку взимку

Багатьох людей також хвилює питання - чи можлива установка автономної каналізації в холодну пору року? Кому-то це може здатися дивним - адже робота в мерзлій землі займає дуже багато часу і, відповідно, буде коштувати досить дорого. Насправді ж це не так. І деякі власники дач звертаються до фахівців саме взимку. Для цього є кілька причин.

  • Фахівці приділять вам максимум уваги і часу, не поспішаючи відправитися на інші замовлення, так як зима вважається мертвим сезоном для подібних робіт.
  • Вартість всіх робіт може бути навіть нижче, ніж в літній час, через застій людей і техніки.
  • Ведення робіт не завадить вам, так як більшість людей взимку знаходиться в місті, а не в заміському будинку або на дачі, чого не можна сказати про літо.

септик на дачі

Про якість робіт хвилюватися не доведеться - зазвичай траншеї для укладання труб і котлован за установки септика копаються за допомогою спеціальної техніки. І вона однаково добре справляється зі своєю роботою, як при копанні м'якої землі, так і при копанні замороженої до щільності каменю.

Є й деякі обставини, при яких автономна каналізація взимку встановлюється, а не влітку. В першу чергу, це високий рівень залягання ґрунтових вод.

Влітку ця обставина може доставити робочим чимало клопоту. Котлован, викопаний для установки септика, за лічені години наповнюється водою, яку доводиться викачувати. На це йде багато часу. А при використанні спеціальної техніки зростає і вартість робіт. Взимку ж рівень грунтових вод мінімальний. Завдяки цьому фахівці зможуть виконати свою роботу в найстисліші терміни, а вам не доведеться витрачати зайвих грошей на оплату їх послуг.

Установка септика взимку представлена ​​на відео

Як захистити каналізацію від промерзання

Якщо ви залишаєте свою дачу або заміський будинок на тривалий період в холодну пору року, то будівля і його каналізацію слід відповідним чином підготувати. Сам септик НЕ замерзне - глибина залягання і процеси розкладання органіки, що тривають тижнями, дозволять підтримати досить високу температуру. Майже сухим поліетиленових труб мороз також не страшний. А ось сантехніці в приміщеннях варто приділити відповідну увагу.

Особливу увагу потрібно приділити унітазу. Якщо вода в ньому замерзне до стану льоду, то при поверненні на дачу вам доведеться повністю замінити його. Найчастіше низ коліна унітазу просто відколюється. Те ж може статися і з бачком.

У відеосюжеті описується консервація автономної каналізації

Щоб цього не сталося, перед від'їздом з дачі перекрийте труби подачі води і злийте воду з бачка. Залишки води можна видалити, використовуючи губку або звичайну ганчірку.

підготовка унітазу до зими на неопалювальній дачі

З самого унітазу також потрібно видалити максимум води. Для цього можна використовувати обрізану пластикову пляшку. Щоб приміщення не наповнювалося запахом з каналізації, трубу унітазу можна щільно заткнути ганчіркою. Деякі люди вважають за краще заповнювати коліно крутим розсолом (розчином солі) або автомобільної «незамерзайкой».

Безпосередньо перед від'їздом можна підготувати і труби. Відкрийте одночасно в декількох місцях гарячу воду, і залиште так на 5-6 хвилин. Струмінь гарячої води промиє каналізаційні труби, очищаючи від будь-яких засмічень. Після цього крани слід перекрити, щоб труби трохи підсохли.

підготовка унітазу до зими на неопалювальній дачі

Якщо ви все зробите правильно, то каналізація взимку на дачі не доставить вам жодних проблем.

Опубликовано: 27-03-2019, 20:51
0

Похожие статьи


Наверх