Як зробити навіс на дачі з підручних матеріалів

навіс з полікарбонату

Люди, приїжджаючи на дачу, більшу частину часу проводять на свіжому повітрі. Для комфортного перебування на природі встановлюють навіси, які допомагають сховатися від пекучого сонця або дощу. Навіс може бути встановлений на опорах, мати стіни або ж прилаштовуватися до будівлі.

навіс з полікарбонату
Напівкруглий навіс з полікарбонату і дерев'яного каркаса

На сьогоднішній момент навіси можна робити з різних матеріалів, наприклад навіс з профнастилу, які можуть мати різну форму, функціональне призначення, зміст і стиль.

До того ж навіс може виготовити кожен бажаючий на своїй дачі без будь-чиєї допомоги. Проектування конструкції навісу, його обробка та декорування безпосередньо залежить від стилю і колірної гами житлового будинку на вашій дачі. Саме тому, перш ніж переходити до зведення навісу своїми руками, потрібно вибрати місце розташування, розміри конструкції і матеріали, з яких навіс буде виготовлятися.

Типи навісів

Сьогодні існує величезна кількість типів навісів, але ми розглянемо тільки основні.
Класифікація навісів по типу розміщення:

 1. Окремо стоять від житлового будинку навіси.
  навіс з дерева
  Варіант окремо стоїть навісу з металопрофілю і дерева

  Такі навіси, як правило, служать в якості навісу для автомобіля або альтанки. У деяких випадках їх встановлюють на проміжку між вхідними дверима і воротами. Іноді вони використовуються для зберігання дров на зиму.

 2. Прибудований навіс. Навіс такого типу розташовується впритул до стінки житлової будівлі. Його функції значно розширюються, якщо він буде розташовуватися над вхідними дверима. Таким чином, він буде грати роль козирка і веранди одночасно.

Класифікація навісів по типу конструкції:

 1. Похилий. Навіс такого типу може бути односхилим або двосхилим. Завдяки невеликому нахилу забезпечується стікання зливових або талих вод.

  схема навісу
  Схема пристрою конструкції двускатного навісу

 2. Прямий. Такі навіси вважаються найпростішими із усіх типів. Це просто ідеальний варіант для укриття автомобіля від дощу та інших опадів.
 3. Складний. Яскравим прикладом цього типу є полуарка з дахом. Причому, назва цього типу не означає, що його не можна зробити своїми руками.

Навіси для дачної ділянки можуть виготовлятися з різних підручних матеріалів. На сьогоднішній момент для створення даху навісу найчастіше застосовуються такі матеріали, як металочерепиця, шифер, полікарбонат, оргскло або ж просто досить щільна тканина. Для створення каркаса зазвичай використовуються метал і дерево.

Зведення навісу

Як зробити навіс на дачі своїми руками з підручних матеріалів? Ми розглянемо два варіанти навісів для дачі. Почнемо з самого оригінального варіанту навісу, на установку якого вам буде потрібно всього двадцять хвилин і прості і недорогі матеріали.

Для виготовлення такого навісу своїми руками будуть потрібні:

 • дві штори для душа;
 • нитки і голки;
 • міцна тасьма;
 • дві труби ПВХ, довжина яких приблизно рівна п'яти метрам.

Коли всі матеріали будуть у вас під рукою, по черзі виконайте наступні дії:

 1. Зшийте разом штори для душа. Якщо ви не любите або не вмієте шити, то можна скріпити штори за допомогою степлера, але найкраще все ж їх зшити.
 2. Наріжте обрану під колірну гамму тасьму: саме з її допомогою зшиті штори будуть прикріплюватися до труб з ПВХ. Вам потрібно вирізати сорок шматочків тасьми: на кожну сторону полотна по двадцять петельок.
 3. Прикріпіть петельки до основи полотна.

  навіс з тканини
  Приклад навісу з труб ПВХ і тканини

 4. Протягніть в петельки труби з ПВХ.

Тепер залишилося тільки встановити навіс на вашому дачній ділянці. Навіс займатиме ділянку розміром 2 × 2 м. Після визначення місця розташування потрібно поставити позначки на землі по кутах квадрата і, трохи вигнувши труби з ПВХ, вставити їх в заздалегідь намічені місця. Тепер ваш навіс повністю готовий до експлуатації.

При його виготовленні ви можете включити свою фантазію і пограти з колірною гамою штор або якось їх задекорувати своїми руками. Другий варіант навісу для дачної ділянки не такий оригінальний, але все ж досить поширений. Цей варіант навісу теж не вимагає великих грошових витрат, якщо у вас вже є на дачі непотрібні дерев'яні бруски.

Для створення такого навісу своїми руками вам знадобляться:

 1. Щільна тканина або плівка розміром 7х3 м.
 2. Меблеві дужки для степлера.
 3. Оцинковані шурупи.

Розміри нашого навісу будуть складати 3,2х2,5 метра. тканинний навіс Що стосується висоти навісу, то вона прямо залежить від зростання господарів дачі, наприклад, у нас вийшло 180 сантиметрів.

Для міцності каркаса такого розміру цілком достатньо буде чотирьох вертикальних опор з кожного боку нашого навісу. Тобто, всього нам знадобиться вісім вертикальних опор. Ми вирішили взяти дерев'яні бруски 50х100 міліметрів. Далі потрібно підігнати їх під однакову довжину. Також вам знадобляться чотири пари крокв по 130 сантиметрів.

Тепер трохи докладніше поговоримо про виготовлення крокв, так як ця частина конструкції вважається найскладнішою. Розмічати дошки необхідно на абсолютно рівній поверхні, інакше розрахунки будуть неточними. Для початку потрібно намалювати трикутник, основа якого дорівнює 250 сантиметрам, а перпендикуляр, опущений на середину підстави, - 40 сантиметрам.

навіс з поліетилену
Приклад пристрою навісу на дачі з щільного поліетилену і металевих труб

Після цього ми по черзі прикладаємо кожен з 8 брусків до розмітки, відзначаємо кут в п'ятнадцять градусів і спилюємо зайве. Потім беремо ще 4 бруска довжиною в 100 см і прикручуємо їх за допомогою оцинкованих шурупів до кожної крокві. Таким чином, у вас повинно вийти чотири пари крокв.
Далі приступаємо до виготовлення обрешітки навісу.

Перш за все, необхідно зробити обв'язку майбутнього навісу, а потім прикрутити до неї 4 бруска і перевірити їх на вертикальність за допомогою будівельного рівня.

Для того щоб трохи спростити завдання, можна не робити обв'язку, а просто вкопати і забетонувати опори. Після цього обережно відміряє від основних опор прямий кут за допомогою розмічальної мотузки і вкопують перший стовп першого ряду на глибину в двадцять сантиметрів.

Переходимо до закріплення заздалегідь підготовлених крокв за допомогою оцинкованих шурупів.

креслення односхилого навісу
Креслення пристрою і кріплення крокв односхилого навісу

Для закріплення крокв рекомендується використовувати шурупи, які вкручуються без особливих зусиль. На даному етапі встановлення навісу вам знадобиться допомога напарника, тому як крокви потрібно буде трохи притримувати.

Остаточно закріпіть арки навісу, які складаються з пари крокв і двох опор, за допомогою оцинкованих шурупів. Аналогічні дії ми робимо і з рештою трьома парами крокв. Таким чином, буде зібрано всі арки навісу. Зверніть увагу на те, що спочатку краще зібрати дві крайні арки, а вже потім дві внутрішні.

Тепер переходимо до завершального етапу встановлення навісу на дачі своїми руками. Цей етап полягає в обшивці каркаса навісу дошками для посилення каркаса. Для цього вам знадобиться 4 дерев'яні бруски, довжина яких повинна дорівнювати 160 см, товщина 2 см, а ширина 15см. Тобто, вам знадобиться по два бруска з кожного боку навісу. Вони будуть закріплюватися вгорі опор навісу.


Крім цього, вам буде потрібно ще три бруска, які будуть кріпитися до коника крокв. Їх довжина повинна складати 110 см, товщина 1,5 см, а ширина 9 см. Каркас готовий, залишилося тільки обтягнути його щільною тканиною або плівкою. Для того щоб закріпити плівку або щільну тканину на каркасі навісу, потрібно буде скористатися будівельним степлером.