Навіси з металопрофілю

навіс з металопрофілю

Навіс є практично невід'ємною частиною будь-якого заміського будинку, дозволяючи приховати від дощу альтанки, дитячі майданчики та інші зони. В останнє десятиліття стали дуже популярні навіси з металопрофілю, що пояснюється дешевизною конструкції, а також прийнятною вартістю. Яких видів бувають подібні навіси, а також їх переваги розглянемо далі.

навіс з металопрофілю
Приклад навісу з металопрофілю для парковки

Функції і переваги навісу з металопрофілю

Головна функція, яку виконує навіс з металопрофілю - це захисна. Його облаштовують у тих місцях, де є необхідність створення даху, що захищає від атмосферних опадів.

Металопрофіль отримав таке широке поширення по цілому ряду причин:

 1. Вогнестійкість. У порівнянні з пластиком і черепицею, металопрофіль має високий вогнетривкий рівень, не викликаючи займань при впливі відкритих вогнищ загоряння.
 2. Екологічність. Покрівельний матеріал повністю відповідає все нормам і вимогам, не порушуючи допустимих меж.
 3. Доступність. Ціна на матеріал дозволяє використовувати його абсолютно всім верствам населення, не побоюючись за сімейний бюджет.
 4. Висока якість. Міцний, і в той же час легкий в монтажі металопрофіль прослужить не менше 10 років, не нагадуючи про необхідний ремонті.

  схема навісу з металопрофілю
  Схема пристрою з розмірами навісу з металопрофілю

 5. Стійкість до перепадів температур. Завдяки тому, що металопрофіль має досить щільну структуру, він не схильний до промерзання, а також не викликає відколів і тріщин при різких температурних перепадах.
 6. Привабливий зовнішній вигляд. Різноманітність колірної гами і форми листа дозволяє підібрати навіс з металу відповідно до індивідуальних побажань клієнта. За час експлуатації металопрофіль не вигоряє, повністю зберігаючи первісний колір, а також не вимагає постійної фарбування.

Цей перелік може бути підставою для вибору металопрофілю в якості покрівельного матеріалу навісу, оскільки має відмінні технологічні характеристики, які ідеально поєднуються з доступністю.

Різновиди навісів з металопрофілю

При будівництві навісів необхідно орієнтуватися на їх форму і просторове положення.

напівкруглий навіс
Навіс з профілю напівкруглої форми

Відповідно до цих критеріїв виділяють наступні основні види навісів: односхилий, двосхилий, міжкімнатних перегородок.

Односхилий навіс

Такий тип навісів дуже зручний, оскільки має форму похилій площині, розташованої під кутом. Ця конструкція забезпечує максимальний захист території, а також має природну систему водостоку. Вода та інші атмосферні опади не в змозі затримуватися на похилій площині, захищаючи, таким чином, покрівельні матеріали від передчасного псування.

Бажаючи зробити односхилий навіс з металопрофілю своїми руками, потрібно враховувати кілька особливостей. По-перше, ключовим моментом є визначення кута нахилу. Якщо він буде занадто крутим, то є ризик потрапляння небажаної вологи під навіс, а також висока ймовірність псування металу під впливом сильних поривів вітру.

односхилий навіс
Односхилий навіс для автостоянки

По-друге, обов'язково потрібно продумати організацію дренажної системи, оскільки постійно скачується рідина перетвориться в водний потік, здатний розмивати грунти.

По-третє, вибір напрямку схилу повинен повністю грунтуватися на статистичних даних переважання повітряних мас, точніше, їх напрямки.

Щоб отримати такі дані, можна скористатися послугами метеорологів, або самостійно відзначати напрям вітру протягом півроку.

І, по-четверте, не потрібно нехтувати додатковим зміцненням навісу, особливо в регіонах, для яких характерні часті пориви вітру. Односхилий навіс з металопрофілю відмінно захистить не тільки від опадів, але і від зайвого сонця, що вкрай зручно для всіх сезонів. Найчастіше його використовують не як окрему конструкцію, а як прибудову.

схема односхилого навісу
Детальна схема з розмірами односхилого навісу

Двосхилий навіс

У тих регіонах, де складно встановити переважний напрямок вітрів, частіше користується попитом двосхилий навіс з профілю. Він відрізняється від односхилого додаткової площиною, ця конструкція виглядає як звичайний дах будинку, але має дещо інше будова.
двосхилий навіс
Такий навіс має набагато більше переваг, оскільки його площа дозволяє укрити набагато біль території, ніж в першому випадку. Щоб досягти максимального ефекту, а також зробити конструкцію надійною, необхідно скористатися більш серйозної системою кріплень, які передбачають додаткові опори профілю.

Багатоскатні навіси

Виставкові центри, ігрові майданчики та автомобільні стоянки найзручніше оснащувати саме багатосхилими навісами, які виглядають як каскад з двосхилих навісів. багатоскатних навіс з металопрофілю Багаторівневе розташування дозволяє максимально збільшити охоплюються площі, проте процес монтажу буде займати набагато більше часу.

Це пояснюється кількома потребами:

 • виміри і креслення (щоб багатоскатних навіс був міцним і повністю виконував свої функції, без точних вимірювань і проектувальних навичок не обійтися);
 • вибір відповідного матеріалу;
 • обов'язкове облаштування системи водовідводів і ливневки.

Нерідко можна зустріти багатоскатних навіс в приватному будинку, який грає роль продовження гаража, служачи відмінним варіантом захисту транспорту від опадів.

Арочні навіси

Для тих, кому навіс - це не тільки засіб укриття і захисту, але ще й елемент декору, ідеально підійде арочний навіс.

арочний навіс
Варіант пристрою арочного навісу з профілю

Він має привабливий і більш акуратний зовнішній вигляд, який ніяк не відбивається на його якісні характеристики, надаючи будь-якому будинку або місцевості індивідуальності.

Головним недоліком таких навісів стане їх більш висока вартість. Пояснюється це тим, що навіс з профілю дугоподібної форми практично неможливо зробити своїми руками. Для цього будуть потрібні спеціальні інструменти, а також знання і навички роботи з металом.

Як побудувати навіс своїми руками

Якщо є необхідність в будівництві навісу, то своїми руками простіше всього, швидше і дешевше, буде побудувати односхилий. Розглянемо спрощений варіант будівництва невеликого односхилого навісу.

Заміри і підрахунок потрібного матеріалу

Потрібно озброїтися рулеткою і зробити виміри довжини, ширини і висоти майбутнього навісу. Відповідно до цих показників проводиться розрахунок кількості будівельного матеріалу і комплектуючих. Для опор і каркаса ідеально підійде профільна труба, з перетин 60х40 мм. Цього буде цілком достатньо, щоб витримати невеликий навіс.

креслення навісу з металопрофілю
Докладний креслення з розмірами односхилого навісу

Підготовка території і установка опор

Грунт обов'язково вирівнюють і очищають від непотрібних палиць, гілок і арматури. За розмічених показниками для стійок (встановлюються через 1 м) роблять поглиблення, дно якого добре утрамбовують, засинаючи щебенем і піском, формуючи, таким чином, дренажну систему. Після цього опори встановлюються в поглиблення, вирівнюються по рівню і бетонуються.

Висота стійок повністю регулюється самостійно, в залежності від того, який кут нахилу необхідний в результаті. установка стовпів під навіс Важливо обернути ті частини профільної труби, які будуть безпосередньо занурені в грунт, руберойдом, щоб запобігти процеси окислення і іржавіння всієї конструкції.

Балки і прогони

Коли опори готові, до них приварюють поздовжні балки і прогони, які будуть служити місцем кріплення металопрофілю. При відсутності зварювального апарату можна скористатися шуруповертом та шурупами по металу, однак таку конструкцію повністю надійною назвати складно, хоча в домашніх цілях використовувати цілком реально.

Настил профілю

Беруть лист металопрофілю і укладають його на самий нижній рівень, закріплюючи на балці саморізами, призначеними для покрівельних монтажів (має гумову шайбу). Далі точно так же укладають лист, контролюючи, щоб він лягав трохи внахлест попереднього. монтаж металопрофілю

Поради та рекомендації по будівництву навісу

Як і будь-яка інша робота, зведення навісу має свої особливості, не дотримуючись які можна отримати кволу конструкцію, і вона не зможе повноцінно виконувати свої функції.

 1. На етапі планування потрібно максимально точно провести заміри, а також визначитися з рівнем промерзання грунту, від якого залежить глибина фундаменту опор.
 2. Ідеальним варіантом для покрівлі навісу буде хвилеподібний профіль, який забезпечить безперешкодне скочування вологи з поверхні даху.
 3. Оскільки справа маємо з металевими конструкціями, рекомендується закріплювати їх за допомогою зварювального апарату, що в кілька разів збільшить якість навісу і його утримують здатності.

  кріплення профнастилу
  Приклад кріплення профнасліта до каркасу навісу зварювальним апаратом

 4. Якщо вибір кріплення упав на саморізи, переконайтеся, що вони призначені для покрівлі та мають спеціальні гумові шайби.
 5. Не потрібно сильно закручувати шурупи, оскільки гума має властивість швидко деформуватися, що стане основною передумовою для течі.
 6. Всі монтажні роботи обов'язково починаються з нижчих шарів, поступово переходячи до верху.
 7. Листи профілю ріжуться ножицями по металу. Краще уникати впливу на нього болгарки, так як вона може пошкодити верхні захисні шари листа.
 8. Металеві навіси перед фарбуванням обов'язково обробляють антикорозійним складом, не забуваючи про опори.
 9. Навіс з профільної труби прослужить не менше 50 років, за умови, що рекомендації вище будуть повністю дотримуватися.


Як бачимо, побудувати навіс не так вже й складно. Головне - це бажання, завдяки якому можна придбати відмінний захист від опадів і зайвого сонця.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх