Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливості

Робочий кабінет сьогодні став атрибутом не тільки офісного приміщення, але і деяких помешкань. І в тому і в іншому випадку це приміщення вимагає особливого підходу в плані оформлення, адже тут потрібно створити інтер'єр, що розташовує до продуктивної роботи. Для цього потрібно врахувати всі деталі, і штори - одна з них. Якщо мова йде про вибір штор для кабінету в будинку, то тут важливо створити строгу обстановку, але, в той же час, затишну та комфортну. Врахувати потрібно ще масу факторів, щоб штори стали надійним захистом від зайвого світла, прикрашали інтер'єр, грали роль додаткового звукоизолятора.

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіШтори в робочому приміщенні виконують ряд важливих функцій, серед яких:

  • захист документів і паперів на робочому столі від вигорання під дією променів сонця;
  • забезпечення світлонепроникності;
  • створення робочої обстановки;
  • зорова корекція приміщення, якщо воно маленьке, низька або темне.

Вибираючи штори в кабінет, потрібно оцінювати їх за такими критеріями, як естетичність, функціональність, натуральність і гармонія з інтер'єром приміщення. Крім того, необхідно враховувати власні стильові вподобання і смаки, а також особливості власника кабінету і тієї діяльності, якою займається людина.

Штори і особливість використання кабінету

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіДуже важливо враховувати, для кого оформляється простір кабінету. Якщо це творча людина, то і інтер'єр повинен бути оригінальним, котрі володіють до польоту фантазії. Тут місце яскравим шторам з оригінальним дизайном, а й перегинати не варто, адже кабінет не можна перетворювати в дитячу кімнату. Якщо мова йде про кабінет, де людина виконує роботу, яка потребує концентрації уваги, складних підрахунків і т.д., то краще підібрати максимально суворі і стримані штори.

Також варто враховувати і той факт, де розташований кабінет, і як часто в нього будуть заглядати ділові партнери. Одна справа, якщо це офісне приміщення, де можуть проходити наради і презентації, і куди часто заглядають відвідувачі. В цьому випадку вибирати потрібно максимально суворі штори. Якщо ж це домашній кабінет, призначений, в основному, для усамітнення і самостійної роботи, то вибирати можна вже з більш широкого асортименту.

Для кабінету керівника підійдуть як класичні штори, так і легкі і сучасні рулонні. Жалюзі - це безпрограшний варіант в будь-якому випадку. Якщо в кабінеті проводитимуть презентації, то в пару до жалюзі можна придбати щільні портьєри.

Тип тканини для штори в кабінет

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіТак як кабінет - це приміщення, де немає особливо небезпечних зовнішніх впливів, від вогню або води, то використовувати тут можна практично будь-який тип тканини, але все ж перед походом в магазин краще вивчити деякі особливості поведінки різних тканин і догляду за ними.

натуральні тканини - це екологічно. Плюс до всього, виглядають вони дійсно шикарно і стануть прикрасою будь-якого кабінету. Навіть після кількох років експлуатації вони продовжують зберігати свій первинний вигляд. Але повністю натуральні тканини схильні до вигоряння, тому не підійдуть для сонячних кабінетів. У догляді вони також не дуже прості: так, наприклад, штори з шовку ні в якому разі не можна прати - можна тільки чистити. Втім, сьогодні з'явився компромісний варіант - натуральні штори зі спеціальною обробкою, яка дозволяє спростити догляд за ними, а й вартість їх ще вище, ніж у просто натуральних штор.

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіНедоліки штор з натуральних тканин змушують дивитися в бік синтетичних. Сьогодні в магазинах їх присутній такий асортимент, що очі просто розбігаються, та й мало хто зможе відрізнити їх від натуральних. Але все ж, найкращим варіантом можна назвати штори, які виконані з тканин, що складаються частково з натуральних волокон і частково - з синтетичних. Якщо вікна кабінету виходять на сонячну сторону, то краще придбати штори, стійкі до вицвітання. У разі, якщо в кабінеті розташований камін, то для власної безпеки вибір краще робити серед штор, максимально стійких до горіння.

Щодо щільності тканини, то тут все просто. Якщо в кабінет проникає мало сонячного освітлення, то краще підібрати максимально світлі напівпрозорі штори, а при необхідності іноді створювати повну темряву - доповнити їх жалюзі. Занадто світлий кабінет краще прикрасити шторами з цупкої тканини.

Колір і малюнок штор

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіВибираючи колір штор, необхідно відштовхуватися від ряду факторів: Свій смак, сформований інтер'єр, ступінь освітленості. найпростіше підбирати колір завіс, виходячи з кольору стін в кабінеті: щоб зробити кабінет стильним, досить вибрати відтінок трохи світліше або темніше кольору стін. Можна, звичайно, орієнтуватися на колір меблів, килима або інших елементів, які представлені в кабінеті і займають солідну площу.

Універсальний варіант практично для будь-якого кабінету - це штори світлих відтінків: молочні, бежеві, білі. До того ж, білий колір абсолютно не відволікає від розумових процесів і навіть сприяє творчому пошуку, як довели вчені. Теплі і веселі жовті та оранжеві відтінки стимулює розумову діяльність, і вносять затишок в інтер'єр приміщення. Також непогано підходять для кабінету відтінки зеленого кольору, які здатні трохи заспокоювати, знижувати стомлюваність і наповнювати організм енергією. Усе відтінки голубого - ще один прекрасний варіант для робочого приміщення, оскільки ці кольори допомагають зосередитися на головному.

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіНеобхідно враховувати і розташування кабінету щодо сторін світла. Так, занадто темне приміщення з вікнами, що виходять на північ, доречно доповнити шторами теплих відтінків і навпаки. А ось що стосується різних малюнків, то для кабінету краще підбирати або однотонні штори, або з мінімалістичним орнаментом, наприклад, геометричним. Але це зовсім не правило, адже дизайнери, художники та інші творчі і не тільки натури можуть віддати перевагу оригінальний малюнок на шторах. Важливо тільки пам'ятати, що кабінет не можна перевантажувати різними малюнками та орнаментами.

Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливостіЧасто штори складаються з декількох елементів, наприклад, тюль, портьєри і ламбрекен. Природно, всі ці деталі повинні гармоніювати не тільки з інтер'єром кабінету, а й між собою. Найпростіший варіант - використовувати одну тональність, але якщо ви впевнені, що зможете самостійно поєднувати різні відтінки, то непоганий варіант також - поєднання контрастних кольорів. Ламбрекени - деталь, яка надає затишку, відмінно вписується в кабінети в класичному стилі, але при цьому вимагає достатньої висоти стель і площі приміщення, тому не завжди доречна.

Типи штор

У плані організації власного робочого простору ніхто не має права обмежувати, але все ж є деякі правила, до яких варто прислухатися. Вони стосуються того, який тип штор доречно використовувати в кабінеті, а який краще залишити для організації приміщення вітальні або спальні.

Для кабінету відмінно підходять такі типи штор:

  • класичні штори являють собою відрізки тканини, які м'яко спадають від карниза до підлоги, утворюючи при цьому складки. Класичні штори можуть бути на петельках, на люверсах, шнурках, кріпитися кулісковим способом або бути прикритими ламбрекеном. Крім того, такі штори можуть бути на підкладці, щоб якомога краще захищати від сонячних променів;
  • жалюзі у багатьох з нас асоціюються з офісом або кабінетом, тому як не можна краще підходять в нашому випадку. Сучасний вибір жалюзі дозволять оформити як кабінет в офісній будівлі, так і вдома, створити затишну, але в той же час, робочу атмосферу. Крім звичайних горизонтальних алюмінієвих жалюзі, є маса інших стильних варіантів: вертикальні, кольорові, тканинні, дерев'яні, з візерунками і т.д. На жалюзі можна нанести будь-який малюнок, навіть логотип фірми, що доречно для кабінету керівника, наприклад. Горизонтальні жалюзі прийнято використовувати разом з іншими типами штор, а ось вертикальні можуть стати самостійною прикрасою віконного отвору в кабінеті;Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливості
  • штори-плісе вважаються різновидом жалюзі, але їм варто приділити особливу увагу. Вони виконуються з особливою тканини або паперу, зібраної в гармошку. Таку штору дуже легко відрегулювати на будь-яку висоту, вона стане відмінним доповненням будь-якого кабінету, особливо мініатюрного. Штори-плісе вносять родзинку в приміщення і відмінно підходять в тому випадку, якщо вікно має нестандартну форму;
  • римські штори складаються з відрізка тканини і декількох стрижнів, які разом зі шнурком беруть участь в процесі піднімання або опускання штор. У закритому стані - це полотно тканини, яке повністю закриває віконний проріз, причому є такі види римських штор, що не пропустять жодне промінчика сонця. Регулювати по висоті їх дуже просто, а можна закріпити штори вгорі віконного отвору, щоб впустити максимальну кількість світла. Римські штори - це відмінний самостійний елемент оздоблення вікна в кабінеті;Вибираємо штори в кабінет: тканина, колір, дизайн, особливості
  • японські штори - непоганий варіант для просторого кабінету з великим віконним отвором. Вони являють собою кілька довгих і широких полотен тканини, які вгорі кріпляться до направляючої, а внизу утяжеляются вантажем. Виглядають такі штори дуже ефектно, можуть бути будь-якого кольору і відтінку, на них також можна нанести малюнок на власне замовлення.

Стиль штор

Стиль штор, природно, підбирається виходячи із загального стилю кабінету. Так, для кабінету в стилі класика або бароко підходять класичні штори. Вони можуть бути однотонними або з жакардовим смугами, доповнюватися шнурками і ламбрекеном, але від останнього в дизайні робочих приміщень все частіше відмовляються.

Все частіше кабінет оформляють в стилі хай-тек або мінімалізм, які найбільше відповідають робочому простору. Для таких кабінетів відмінно підійдуть будь-які жалюзі, римські і японські штори. Класичні штори також стануть непоганим варіантом, але краще вибирати однотонні стримані, а також штори на люверсах.

На завершення

Кожен з нас - індивідуальність зі своїми смаками та уподобаннями, тому не можна дати якихось однозначних рад або чітких правил в плані вибору штори для робочого кабінету. Описані вище рекомендації лише повинні допомогти вам розібратися з асортиментом штор і визначитися з тим, яким ви бачите свій кабінет. З огляду на всі фактори і вимоги до штор в кабінеті, кожному вдасться підібрати ідеальний варіант.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх