Проекти приватних будинків в стилі хай-тек з плоским дахом

будинок з плоским дахом

Плоский дах будинку, виконана в стилі хай-тек дозволяють використовувати площу покрівлі з максимальною вигодою при забудові та оформленні приміщення.

плоский дах будинку
Проект двоповерхового будинку виконаного в стилі хай-тек з плоским дахом

Особливості стилю

Характерні риси стилю - незаперечні переваги будівель, до сих пір вважаються доречними:

 • чіткість, строгість, складна простота маскують великі простори, що криються всередині (так меблі ховає в собі додаткові потаємні відділення);

  екстер'єр будинку
  Екстер'єр двоповерхового хай-тек будівлі

 • сучасні матеріали (пластик, метал, скло, бетон), одночасно створюють враження легкості, легкості, що дають будівлі міцність навіть під час землетрусів;
 • відсутність позолоти, ліпнини, акцент на природній красі натурального каменю, цегли з бетоном, в рідкісних випадках прикритого тонким шаром недбалої декоративної штукатурки; котедж хай-тек
 • пластик, скло, дерево, з його оригінальною від природи фактурою, в рішенні дверей, вікон, часто великих, багатогранних, розсувних або стулчастих;
 • граничний мінімалізм колористичної палітри - чорний, білий, коричневий, металік, авангардні скульптури - але дуже рідко;мінімалізм хайтек
 • допоміжні трубчасті конструкції не замасковані, а виставлені на загальний огляд як декор.

Проекти будинків в стилі high-tech зараз популярні через простоту, доступності будівельних матеріалів, утилітарності, зручності.

стиль high-tech
Варіант конструкції і екстер'єру двоповерхової споруди в high-tech стилі

Переваги будинків з плоским дахом

Проекти каркасних або блокових будинків хай-тек з плоским дахом популярні. Така покрівля вирішує багато, що виникають при будівництві, проблеми. Не треба боятися сильних поривів вітру, для теплоізоляції потрібно менше матеріалів. Господар майбутнього будинку може вибрати з декількох видів конструкцій, технологій і способів експлуатації:
каркасний будинок

 • на громадських будівлях, використовуючи профнастил або бетонну стяжку, можна влаштувати зону відпочинку з будь-яким закладом;
 • на приватній даху, тим же методом, обладнується літній солярій, міні-сад, басейн, спортивний майданчик або простір для відпочинку з барбекю, мангалом;

  сад на даху
  Приклад облаштування міні саду на плоскій покрівлі

 • щоб не скупчувалися опади, роблять невеликий нахил;
 • монтаж кабелю обігріву даху для підтоплення снігу, звільняє власника робіт по його очищенні.

Переваги будинків з плоским дахом все частіше залучають приватних забудовників. Вони економлять простір, час, будівельні матеріали, гранично прості при монтажі. Вони декоративні і без додаткових елементів, наповнені світлом, повітрям.

будинок з плоским дахом
Варіант проекту будинку з плоским дахом

Для будівництва застосовують недорогі матеріали і нові технології.

Одноповерхові конструкції не займають ні часу, ні коштів, але дво- і триповерхові вже вимагають точних розрахунків фундаменту, несучої конструкції та водовідвідної системи.

Тому в передмістях частіше будують каркасний будинок з плоским дахом.
каркасний будинок
Проекти будинків легко порівнюються з творами літератури, простими абстрактними скульптурами і природними композиціями в горах. Дивіться у відео екстер'єр будинку з плоским дахом.

Недоліки будинків з односхилим дахом

Односхилий дах в помірних і холодних регіонах ще недавно була застосована тільки для господарських будівель, на які не хотілося витрачати додатковий час при прибиранні снігу. До таких будівель відносять: лазні, гаражі, сараї. У проектах житлових будинків плоска покрівля використовувалася рідко.

заміський котедж
Екстер'єр заміського котеджу з навісом

Модна новинка, що позиціонується, як варіант без недоліків, може скласти проблему для майбутнього господаря будинку через незвичайного дизайну:

 1. В таких проектах немає горищного приміщення, що грає роль звичної комори, що забезпечує додаткове тепло.
 2. Відсутність горища змушує проводити додаткову гідроізоляцію покрівлі, неодмінна посилене утеплення покрівлі.

  гідроізоляція плоскої покрівлі
  Схема влаштування гідроізоляції плоскої покрівлі

 3. Взимку, без кабелів для розпалювання снігу, доводиться проводити снігоочищення. Під час потепління намоклий сніг посилює навантаження на несучу систему, а у великій кількості може навіть привести до її обвалу.
 4. Любителі помпезних стилів до недоліків відносять малу декоративність, однак при вмілому проектуванні це можна легко нівелювати.
конструкція даху
Варіант конструкції і гідроізоляції плоского даху

У будівлі будь-якого типу і стилю можуть проявитися в експлуатації істотні недоліки, які заподіюють побутові незручності в холодну або дощову пору року. Тому потрібно серйозно поставитися до проекту будинку і врахувати всі складові.

проект хайтек будинку
Проект і планування одноповерхового котеджу з плоскою покрівлею

Що врахувати при виборі креслення

У виборі креслення завжди потрібно враховувати підставу і дах. Будівництво будівлі з односхилим дахом вимагає неодмінного врахування погодних умов.

планування будинку
Планування трьох поверхів будівлі з гаражем

При виборі підстави враховується тип ґрунту і характер поверхні, в обладнанні даху - троянда вітрів, особливо, якщо будинок будується на відкритій місцевості. Покрівля повинна бути адаптована під клімат і надійно захищати від природних впливів.
фасад будинку
Якщо будівля з дахом модного типу будується з метою економії і тенденції до сучасних віянь, то креслення конструкції потрібно вибирати максимального надійного варіанту. У пропонованому проекті вивчають основні комунікації, гідроізоляцію будівлі, а також здатності будинку до гарантовано довгої експлуатації.

Опубликовано: 25-03-2019, 18:59
0

Похожие статьи


Наверх