Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)

Теплиця - це чудовий варіант для вирощування рослинності цілий рік. Однак, щоб зібрати солідний урожай, необхідно правильно облаштувати теплицю. Грамотне облаштування доріжок в теплиці також важливо, як і внутрішня організація каркаса і покриття, - адже такі доріжки-проходи це і практично, і зручно. Наша стаття пропонує вам ознайомитися з рекомендаціями щодо обладнання доріжок в теплиці своїми руками.

 Розташування грядок і доріжок в теплиці

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Існує кілька різновидів облаштування грядок, садівник віддає перевагу виходячи з найбільш відповідного варіанту для його теплиці і висаджуються.

Якщо всередині розбиті грядки і ваше спорудження невеликого розміру, то вам необхідно рівно посередині зробити доріжку. У такому вигляді грядки будуть перебувати по обидва боки проходу.

Доріжка повинна бути шириною не менше 500 мм, але можна влаштувати прохід різної ширини, - і більшою і меншою. У першому випадку - зайнято більше місця внутрішнього простору, і це може негативно позначиться на якості та кількості вирощуваних рослин, наприклад, полуниці, а в другому - вам буде не дуже комфортно доглядати за рослинами.

Усвідомлення цього факту показує, що розмір грядок в 500 мм вважається найоптимальнішим.

Такий прохід буде зручний для пересування і догляду за вирощуваними культурами, але разом з цим не буде впливати на ріст рослин.

 • Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Щодо до температурної обстановці і клімату в саду-теплиці, необхідно пам'ятати, що рівень вологості в парнику досить високий і це може позначатися на матеріалі, з якого зроблена доріжка, внаслідок цього найкращим рішенням буде застосування цегли або дрібного гравію. Таке покриття буде стійким, а також гарантує мінімальну ковзання в умовах підвищеної вологості.
 • Якщо необхідно облаштувати схожим чином парник значно більшої площі, то в цьому випадку грядки робляться більшої ширини, і відповідно найкращим рішенням буде облаштування декількох доріжок, паралельно один до одного. І грядки будуть розташовуватися між цими доріжками.
 • Облаштовувати теплицю грядками необхідно так, щоб ніщо не перешкоджало комфортному догляду і поливу. Потрібно розуміти, що виконання всіх процесів відбувається безпосередньо на доріжці. Наприклад, в широких великих теплицях можна зробити кілька рядів грядок, паралельно одна до одної, а доріжки займуть потрібне положення між ними.
 • Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)При створенні проходів-доріжок особливе значення мають огородження. Ваш парник буде виглядати акуратніше і доглянуті, якщо на доріжках чисто і немає землі. знаючі садівники радять використовувати дошки, попередньо оброблені спеціальними засобами проти грибків і гниття.
 • Для цього робиться невелике заглиблення в землі, дошка вставляється боком і прикопують. Можна зробити огорожі і таким способом: вбити невеликі кілочки уздовж стежки, вставити дошку, спираючись на ці кілочки і безпосередньо встановити додаткову опору з іншого боку бортика. Слід враховувати, що краю огороджень не повинні бути надмірно високими, тому що це ускладнює догляд за культурами. Оптимальна висота бортика для захисту проходу від грунту і приємного залицяння за рослинами - приблизно 20-30мм.

Облаштування доріжок в теплиці

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Якщо теплиця будь-якої прямокутної форми, виконана з полікарбонату, то в цьому випадку можна зробити грядки попід стінами. Для цього необхідно прокласти доріжку-прохід від входу в центр парника і кілька доріжок меншого розміру вглиб рядів-грядок.

Радять стежку не залишати грунтовій, щоб вона не була слизькою, мокрою і була практичною.

Якщо в теплиці передбачається монтувати тепла підлога, то його необхідно прокладати під доріжки з усіма шарами грунту, включаючи дренаж. Під трубками такого статі робиться теплоізоляційна прошарок з пінополістиролу або з фольгированной плівки. Такі матеріали утримують тепло і не дозволяють піти в вглиб землі.

Які ж матеріали використовуються для створення доріжок-проходів в теплиці і на присадибній ділянці?

Концепція «досвідченого дачника» має на увазі економний підхід в облаштуванні тепличного або парникового господарства. Алеї на дачі створюються своїми руками з усіх доступних підручних матеріалів. Також до цього можна додати дачно-садові кмітливість і індивідуальний дизайн.

З чого зробити доріжки в теплиці (огляд матеріалів)

1. Доріжки з гравію, щебеню

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Останнім часом дуже популярні насипні стежки з гравію і щебеню - вони прості, функціональні та невибагливі в догляді, а також доступні за ціною. Гравійний матеріал має кілька різновидів:

 • галечник - це невеликі камінчики округлої форми, який насипається рівним шаром близько 5 см. Фракції характеризуються невеликим зчепленням один з одним, внаслідок цього відразу «розповзаються» по сторонам. Занадто велике збільшення шару насипний галькової доріжки утруднить ходьбу по ній.
 • Щебінь гравійний ( «щебінка») складається з фракцій різних форм, і це надає їм досить непогане зчеплення. Стежка з щебінки добре зберігає вид і не створює будь-яких незручностей при ходінні по ній.
 • подрібнений сланець - такий природний матеріал застосовується при облаштуванні доріжок в основному для декоративного ефекту - біля клумб, чагарників, дерев та інших компонентів теплиці або саду.

Таким чином, гравій відмінно підходить для пристрою функціональних доріжок в теплиці, і є перспективним і оптимальним варіантом. Для будівництва гравійної доріжки необхідно детально вивчити способи розміщення, величину, кількість, габарити і всі можливі різновиди насипного матеріалу.

2. Доріжки з натурального каменю (граніт, вапняк, піщаник, мармур)

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Для створення симпатичною доріжки в парнику або на дачі необхідно визначитися, який натуральний матеріал підходить найбільше. За основу для тепличної кам'яної стежки можна взяти: піщаник, гравій, граніт, доломіт, плитняк, морську гальку, бруківку.

Колоті і плиткові камені володіють усіма необхідними властивостями для стильної тепличної доріжки. Однак цей матеріал має і один недолік - висока собівартість. Але разом з цим, тривалий термін експлуатації, високий коефіцієнт міцності і чудова декоративність каменя - повністю компенсують цей мінус.

Розглянемо найбільш затребувані види природного матеріалу:

 • колота бруківка. Спецсмесь гранітних і шунгітових твердих осколків з характерними колотими гострими краями прямокутної форми. Робота з такою плиткою необтяжлива і швидка.
 • плитняк. Цей матеріал містить фрагменти різних форм і розмірів, і це дозволяє сформувати оригінальну і досить незвичайну стежку.
 • пиляний камінь. Цей продукт перш, ніж потрапити до покупця, проходить попередній розпил та шліфування - на виході ви отримаєте камінь прямокутної форми з лицьової гладкою і майже дзеркальною стороною.
 • Кругляк і валуни. Ці камені схожі округлої формою, але відрізняються за розміром: булижник - невеликий, а валуни - більші. Широка оттеночная гамма цих природних дарів відкриває перед садівниками-аматорами безмежний простір для створення своїх унікальних цветокомпозіцій і оригінальних візерунків і елементів.

Якому натуральному каменю ви б не віддали перевагу, - створення тепличної кам'яної алеї буде починатися з оформлення її майбутніх контурів. А це означає, що розмір, форма і функціональність стежки визначаються вашими побажаннями і потребами. Отже, спочатку необхідно подумки уявити свою майбутню доріжку з усіма нюансами, і тільки потім починати діяти.

3. Доріжки з терасної дошки

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Для настилу в парниках і тепличних господарствах часто використовуються терасові дошки, до складу яких входять натуральні матеріали з деревно-полімерним композитом. Такі дощечки легкі в монтажі, поставляються з додатковими елементами (Опорні балки, затискачі, планки), покриті «дихаючими» маслами і славляться нековзною, приємною поверхнею.

Деревина обробляється за допомогою спеціальної технології і в результаті цього стійка і міцна при механічних навантаженнях, протистоїть температурних коливань і підвищеної вологості, ультрафіолетового випромінювання, стійка до різних біологічних факторів (процесів гниття, грибків, бактерій і нальотів комах), не схильна до деформації, і що найголовніше, довговічна.

4. Доріжки з дерев'яного спила - дерен (колоди, пеньки)

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Розпилявши колоди на невеликі пеньки 10-20 см, їх можна застосувати у вигляді основи для стежки парника або дачі.

Це економний бюджетний варіант будівництва доріжки в теплиці своїми руками. Однак слід зазначити, що цей природний матеріал непрактичний - з часом дерево гниє і кришиться. Навіть сама ретельна обробка деревини антисептиками і лакофарбовими речовинами, не гарантує довговічність. Максимальний термін експлуатації дернового настилу складає приблизно 10-12 років.

У той же час, красиво і затишно виглядають численні варіації комбінованих доріжок з використанням подрібненої деревної кори, стружки, тирси і бетонних плит, або дерева з цегляними бордюрами і т.п.

5. Доріжки з гуми (автопокришки)

Доріжка зі старих автомобільних покришок відрізняється високою якістю, довговічністю, стійкістю до зовнішніх погодних впливів, володіє протиковзання і найголовніша її особливість - простота і легкість створення.

 • При обладнанні стежок в теплиці або саду можна самостійно змайструвати підлогове покриття зі старих автошин або застосувати для цього спеціальну плитку з гуми - продукт переробки цих же покришок. Така стежка буде більш акуратною і красивою.
 • Стрічка з покришок одного розміру легко укладається і монтується. Доріжка може бути різної ширини і складатися з декількох стрічок протектора, але між ними обов'язково повинен бути невеликий зазор - це забезпечить стік води і швидке висихання настилу.
 • Доріжка з гуми - це прекрасний спосіб без значних витрат зробити зручний і безпечний прохід вздовж грядок теплиці.

6. Доріжки з бетону (цементний розчин)

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Один з бюджетних і найпростіших способів вирішення проблеми зручного пересування уздовж грядок і оформлення доріжок в теплиці - це заливка в підготовлену опалубку спеціального цементного розчину.

 • Бетон довговічний, стійкий до різних кліматичних і механічних впливів. Для грамотного проектування стежок всередині теплиці, необхідно зробити розрахунок її площі, а також вирахувати кількість необхідних матеріалів. Склавши план, розрахувавши всі витрати і підготувавши необхідні матеріали, можна приступити до розбивці.
 • Робота з цементним розчином включає обов'язкове дотримання всіх тимчасових циклів. Міцність бетонної алеї залежить від швидкості виливки, відсутності перерв у роботі. З цих причин, до створення доріжок в теплиці своїми руками всі необхідні інструменти і матеріали готують в повній мірі заздалегідь.
 • Щоб полегшити створення цементної доріжки можна використовувати пластикові шаблони (форми) - спеціальний трафарет, різної конфігурації і розміру, який заповнюється розчином.

7. Доріжки з тротуарної плитки

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Оформлення доріжок на дачі або парнику за допомогою цього популярного будівельного матеріалу обійдеться вам недорого, і в той же час дозволить з легкістю втілити дизайнерські й креативні задуми.

Тротуарна плитка робиться з натуральних екологічних компонентів і володіє такими перевагами: стійка до різних погодних умов, має підвищену міцність, тим самим забезпечуючи довговічність стежки, і проста в догляді.

Укладання тротуарної плитки здійснюється на основі піщаної подушки і вважається швидкої, легкої та економічною. Для будівництва доріжок в теплиці або на присадибної території вам знадобиться всього лише кілька компонентів: безпосередньо бетонна обробна плитка, чистий пісок і цементний розчин.

8. Доріжки з цегли

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Цегла схожий за своїми фізичними властивостями на тротуарну оздоблювальну плитку. Однак будівельну цеглу не підходить для формування доріжок. Він не стійкий до води, до постійного контакту з грунтом. І через 5-10 років деформується і розкришиться.

Вибравши відповідний цегла, необхідно зробити попередні розрахунки площі і кількості матеріалу. Даний матеріал дозволяє викладати стежки різними способами.

Загальний стиль ландшафтного дизайну і власний задум дачників дозволяють застосовувати різні види цегляної кладки: паркетна, діагональна, пряма із зсувом смуг, кругова, венеціанська кладка у вигляді лусочок і її різновиди.

9. Доріжки зі штучного каменю (клінкер)

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Для створення проходу в теплиці і парниках використовується якісний сорт стінового цегли або клінкерна цегла. Такому штучного каменю притаманні «добротні» характеристики і видатні декоративні особливості.

Цей матеріал завойовує все більшу популярність серед садівників. Він високо-, красивий і представлений на будівельних ринках в широкому асортименті - це дає можливість підібрати колір і фактуру майбутньої «дороги» на будь-який, найвимогливіший смак.

10. Доріжки із пластику (декінг)

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Хорошим рішенням для облаштування доріжок в теплиці виступає пластик. Цей будматеріал недорогий, практичний і легкий у догляді, стійкий до біологічних впливів і експлуатаційним навантаженням. Спеціальне рифлене покриття здатне запобігати ковзання при підвищеній вологості в парнику або під час дощу на ділянці.

 • Для пластикових покриттів характерна імітація різних текстур - плитка, дерево, природний камінь, мармур, метал, кераміка та інші. Внаслідок цього пластик дуже популярний в оздоблювальних роботах.
 • Видатними властивостями привабливості має спеціальна пластикова плитка, яку називають декінг (плитка з декількох з'єднаних дощечок). У своєму складі вона мають деревну муку і різні полімерні добавки. Таке підлогове покриття зовні буде схоже на звичайну паркетну дошку.
 • Ви легко зможете зробити садову доріжку або прохід в теплиці з пластика власноруч, використовуючи такий підручний матеріал, як пластикові пляшки. Для цього будуть потрібні на вибір - кришки, шматки-відрізки або цільні пляшки. Прохід-доріжка буде виглядати цікавіше і креативніше, якщо перед засипанням всередину піщаної суміші, помістити в ємність пляшок різнокольорові фантики, камінчики, скельця, шматочки паперу або фольги.

11. Доріжки з газонних решіток

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)Ще одним доступним варіантом доріжки для парника або дачі є застосування газонних решіток. Завдяки їм можна зміцнити газон для ходіння по ньому без небажаних наслідків. А для теплиці теж вийде непогана екологічна стежка. Для укладання такого елемента потрібно зробити підставу - піщано-гравійну подушку. Також можна покласти газонний пластик безпосередньо на траву, без попередніх робіт.

На підготовлену ділянку кладеться газонна решітка. Для засипання конструкції використовується суміш з родючого грунту, насіння трави і різних добрив. Необхідний полив такого настилу кілька разів в день. І потім - доріжка використовується за призначенням.

12. Доріжки зі скляного щебеню, скляної крихти

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)В даному дачному вирішенні віддається пріоритет естетики та стилю. Фінансова сторона питання другорядна. Сьогодні найлегший спосіб красиво спроектувати скляну доріжку - це засипати її різнобарвним скляним щебенем. Це не спеціально бите скло, а промисловий матеріал, без гострих граней і відколів, тому за такою стежкою ви зможете сміливо ходити без взуття.

 • Варто відзначити, що все-таки, така доріжка «дорого» обійдеться власникам. Ціна скляного матеріалу приблизно від $ 1 за 1 кг. А для середньостатистичної дачної доріжки завдовжки близько 10 м, буде потрібно приблизно 200 кг «скла». Але ефект приголомшливий! При правильному освітленні на садовій ділянці така блискуча інкрустована алея стане головною визначною пам'яткою дачі і саду.
 • Створюється стежка з стеклощебня швидко і просто. Робиться розмітка, забирається шар землі на глибині 10-15 см. Досвідчені садівники для нижнього прошарку застосовують суміш з геотекстилю. Таке з'єднання запобігає осіданню скляного щебеню, оберігає від розмивання і захищає від небажаної рослинності. Зверху шару з геотекстилю насипається скляний щебінь товщиною приблизно 2,5 см. І ваша скляна стежка готова!
 • Для теплиці можна зробити бордюри - ряд невеликих камінчиків різної форми, і все це в комплексі буде гармонійно виглядати з поверхнею, з грядками і надавати завершений, доглянутий вигляд.

13. Доріжки з скляних пляшок

Поради з облаштування доріжок в теплиці своїми руками (13 варіантів оформлення)для укладання доріжок в теплиці з використанням цілих скляних пляшок або для викладки з них оригінального і красивого орнаменту на садовій ділянці, перш за все, знадобиться десь роздобути у великій кількості стекломатеріал.

Облаштування стежки передбачає попередню розмітку майбутнього проходу або бажаної фігури, візерунка. На місці доріжки вибирається грунт на відповідну глибину (по висоті пляшки). Скляна тара встановлюється дном до верху, впритул один до одного, а відстань і отвори між нею, засипаються грунтом. Зробивши пару таких рядів, необхідно залити щілини водою, для того, щоб грунт осів, і обов'язково досипати ще. Зливові хороші дощі посприяють тому, що земля опуститься ще більше, і потім рекомендується додати зверху пісок. Завдяки таким чудовим скляним доріжках, теплиця внутрішньо перетвориться, а непоказний дачну ділянку засяє різнобарвними вогнями.

Опубликовано: 28-02-2019, 14:58
0

Похожие статьи


Наверх