31-01-2019, 13:51

Будівництво фундаменту з шлакоблоків

гідроізоляція фундаменту

Шлакоблок - затребуваний, недорогий матеріал для побудови будь-яких споруд. Дуже часто облаштовують фундамент під гараж з шлакоблоку - цей матеріал застосовують для зведення стін, огорож з блоків, надвірних сараїв і так далі. Найголовнішим і важливим етапом в будь-якому будівництві вважається облаштування підстави - від цієї конструкції залежить довговічність і стійкість будівлі.

фундамент з шлакоблоку
Приклад пристрою фундаменту з шлакоблоку

монтаж блоків в основу
процес кладки
Фундамент передає навантаження на грунт, розподіляючи її рівномірно по всій поверхні. Підстава під будь-яку будівлю потрібно робити міцним, і це безпосередньо залежить від матеріалу для побудови і дотримання технологій.

Облаштування підстави - найбільш витратна стаття в приватному будівництві, і звичайно, багато приватних забудовників хочуть заощадити, при цьому не на шкоду якості. Саме ціна є основним критерієм при виборі шлакоблоків для зведення основ під будь-будови, у приватних забудовників.

розміри шлакоблоків
Існуючі види та розміри шлакоблоків

креслення і розмір шлакоблоків
пристрій кладки
Для повної впевненості в можливості застосування цього матеріалу для зведення підстав і споруд потрібно розглянути технологічні особливості шлакоблоків.

Що собою являє шлакоблок

Матеріал для будівництва з цементу і наповнювача за допомогою вібропресування. В якості наповнювача застосовують різний матеріал - це може бути:

 • шлак;
 • відсів;
 • дрібний щебінь;
 • пісок;
 • цегельний бій.

Цей матеріал не є морозостійким, так як має підвищену гігроскопічність.

фундамент з шлакоблоку
Варіант конструкції фундаменту з шлакоблоку

шлакоблок для заснування
готові шлакоблоки
Перед тим як вирішити, чи варто застосовувати шлакоблоки в конкретному випадку, потрібно вивчити властивості матеріалу - він може бути повнотілою і порожнистою. Якщо говорити про другий варіант, то його доцільно використовувати при будівництві несучих конструкцій - стін, перегородок. Матеріал є звукоізоляційним матеріалом для дому та добре зберігає тепло.
Порада! Для зведення підстави під шлакоблочний будинок або гараж на дачі можна використовувати повнотіла матеріал.

Переваги

Розглянемо позитивні моменти в застосуванні повнотілої шлакоблоку для зведення підстав:
повнотіла шлакоблок

форма для шлакоблоку
Так виглядають форми для заливки шлакоблоків

стіни з шлакоблоку
Процес кладки шлакоблоку

 • облаштувати основу з цього матеріалу нескладно, без сторонньої допомоги, своїми руками;
 • матеріал показав себе як міцний і довговічний, при будівництві;
 • зменшуються терміни будівництва, на відміну від бетонного, монолітного підстави не потрібно чекати поки матеріал придбає потрібну міцність;
 • скорочення витрат при спорудженні - не потрібно витрачати гроші на закупівлю матеріалу для опалубки - в даному випадку вона не потрібна;
 • матеріал не всідається;
 • не потрібно замішувати велику кількість розчину;
 • підходить для зведення не тільки фундаментів, але і невеликих будівель.

повнотіла шлакоблок

шлакоблок з отворами
Варіант конструкції шлакоблоку
Важливо! Якщо ви купите великі повнотілі шлакоблоки, то варто розуміти, що їх вага півтори тонни, і потрібно подбати про підйомному крані, для їх установки. Шлакоблочний матеріал можна використовувати при спорудженні великих будівель, зі складними проектами.

Повнотілі блоки мають підвищену щільність, тому важать досить багато, і при будівництві великого будинку його питома вага буде високим, що унеможливлює застосування цього матеріалу для споруди підставу під таку будову.

гараж з шлакоблоку
Приклад побудови гаража з шлакоблоку

підвал з шлакоблоку
Споруда цокольного поверху з шлакоблоку

кладка стін
Не варто застосовувати шлакоблок при облаштуванні фундаменту на пучинистих грунтах, і при знаходженні грунтових вод близько до поверхні. Подібні грунти, зміщуючись, надають навантаження в горизонтального напрямку - що неприпустимо для шлакоблочна кладки.
Не варто застосовувати шлакоблок і в разі, якщо майбутній будинок буде важити більше ста тонн, підстава може не витримати навантаження.
опалубка з шлакоблоку
Приклад пристрою незнімної опалубки з шлакоблоку

монтаж шлакоблоків
фундамент з шлакоблоків
Висновок: підстава з шлакових блоків потрібно будувати на стійких щільних грунтах, для будівель з невеликим питому вагу. Припустимо для одноповерхового житлового приміщення з полого шлакоблоку або гаража це матеріал підійде ідеально.

Як правильно ізолювати конструкцію

Найважливішим етапом в облаштуванні підстави з шлакоблоку є ізоляція від вологи, горизонтальна, і вертикальна. Вона дозволить істотно збільшити термін служби підстави під будинком.
Дно траншеї для стрічкового фундаменту з шлакоблоків викладається бетонної, армованої, монолітною плитою, яку добре гідроізолюють рідким бітумним складом. Мастика буде перешкоджати проникненню вологи в пори матеріалу.

гідроізоляція фундаменту
Приклад гідроізоляції фундаменту з шлакоблоку

гідроізоляція блоків
використання поліетилену
Яку ізоляцію можна застосувати:

 • мастика;
 • бітум;
 • руберойд;
 • скловолокно;
 • гідроізол;
 • поліетилен.

Ці види гідроізоляційного матеріалу, при правильному облаштуванні допоможуть збільшити термін служби підстави в рази.

Кладка шлакоблоків

Блоки при зведенні фундаменту повинні бути надійно скріплені між собою цементним розчином, в який для більшого захисту можна додати гідроізоляційні склади для фундаменту.

кладка шлакоблоків
Процес кладки шлакоблоків

кладка блоків на розчин
монтаж шлакоблоків
Укладання блоків відбувається в шаховому порядку. Намагатися не допускати великих відхилень по горизонталі, вони не повинні бути більше півтора сантиметрів, це перевіряється за допомогою рівня. Якщо з якихось -то причин стався перекіс, то його вирівнюють, застосовують бетонний розчин.

Для зміцнення готової конструкції її армують штукатурною сіткою і обмазують цементним розчином, товщина якого може бути до 2 см. Порада: в розчин цементу під час кладки або обмазки можна додавати воду - це послабить кладку.
розчин для шлакоблоків
нанесення розчину

установка шлакоблоку
Процес кладки шлакоблоків в стіну

Технологія облаштування

З цього матеріалу можна створити два види фундаменту - стовпчастий і стрічковий.

Стовпчасті підставу

Послідовність проведення робіт при облаштуванні стовпчастого підстави:

 1. Дослідження грунту на будівельному майданчику.
 2. Підготовка площині.
 3. Розмітка підстави.
 4. Земляні роботи.
 5. Формування тумб.
 6. Облаштування подушок.
 7. Установка двох блоків першого ряду.
 8. Обмазка блоків цементним розчином.
 9. Укладання рядів до потрібної висоти.

стовпчастий фундамент
Приклад уcтройства стовпчастого фундаменту з шлакоблоків

ростверк з колод
гідроізоляція фундаменту
Як тільки стовпи підстави готові, слід облаштувати гідроізоляцію в два шари і зробити зворотну засипку. Для збільшення стійкості і міцності підстави слід залити бетонний армований ростверк.
Для цих робіт монтують опалубку з дном, яка повинна, знаходиться на відстані 5-10 см над рівнем грунту. Потім проводиться армування фундаменту із застосуванням арматури з перетином в 12 мм. Армування потрібно зробити наскрізний - арматура проходить через стовпи підстави. Для того щоб арматура повністю покрилася розчином, під сітку підкладають дерев'яні брусочки.
армування підстави
Схема армування підстави з шлакоблоку

армування стін
металева сітка
Проводять заливку ростверку бетоном марки М200 і вище. Снить опалубку можна на другий день, і залишити бетон для просушки на тиждень, після цього можна зводити стіни будівлі.

Стрічковий фундамент з шлакоблоку

З чого почати? Як і в попередньому випадку виробляють дослідження, розчищення й розмітку майданчика під будівництво. Різниця тільки в тому, що потрібно буде рити траншею по всьому периметру стрічкового фундаменту. Якщо планується облаштувати підвальне приміщення, то потрібно викопати котлован потрібного розміру, за допомогою спеціальної техніки.

влаштування фундаменту
Схема пристрою стрічкового фундаменту з шлакоблоків

схема підстави
креслення підстави для монтажу
І котлован, і траншею засипають піщано-гравійної сумішшю, товщиною 15-20 см, формуючи рівну подушку. Потім йде шар гідроізоляції будь-яким матеріалом, в залежності від фінансів і переваг забудовника.

Якщо проводиться облаштування підстави з підвальним приміщенням, то на дно котловану укладаються монолітні плити перекриття для підвального приміщення (можна залити бетонну стяжку).

При облаштуванні простого стрічкового фундаменту ці роботи проводити не потрібно, на відсипатися ізольовану подушку відразу починають робити кладку з шлакоблоку.

установка шлакоблоків
Процес кладки шлакоблоків в основу

установка блоків в фундамент
Кладка виробляється в розбіг, з обов'язковою обмазкой, цементним розчином. Для отримання міцного і рівного підстави потрібно застосовувати будівельний схил і рівень, намагаючись не допускати перекосів.
гідроізоляція фундаменту
Процес гідроізоляції стрічкового фундаменту з шлакоблоків

схема влаштування основи
Схема пристрою і гідроізоляції фундаменту

пристрій кладки підстави
Як тільки кладка готова, починають процес зміцнення і гідроізоляції:

 1. Кладку потрібно армувати по всьому периметру штукатурною сіткою і зробити оштукатурювання цементним розчином.
 2. Як тільки шар штукатурки просохне, його обробляють рідким бітумом або будь-який інший обмазувальної ізоляцією.
 3. Монтується рулонний ізолятор, який бажано укласти в два шари перпендикулярно один одному.
 4. Проводиться зворотна засипка.

Можна відразу приступати до кладки стін.

кладка стін
Процес кладки стін з шлакоблоків

устанвока шлакоблоку
збірка стін
Варто відзначити! Стрічковий фундамент з підвальним приміщенням обійдеться вам дорожче, так як потрібно купувати набагато більше матеріалу для його облаштування - навіть якщо ви будете самостійно монтувати підлогу на дні котловану.
Що стосується простого стрічкового фундаменту з шлакоблоків, то це недорогий і надійний спосіб облаштувати міцний фундамент під будь-яку будівлю з легким питомою вагою. Дивіться у відео детальний процес монтажу і заливки стрічкового фундаменту з шлакоблоків.

На завершення

При дотриманні всіх технологічних особливостей облаштування основ з шлакоблоків можна отримати якісно, ​​стійке, довговічне підстава.
Плюсом застосування даного матеріалу вважається - можливість побудови цоколя, без істотного збільшення бюджету будівництва.

кладка блоків
Процес кладки першого ряду блоків на фундамент

зберігання блоків
цокольний поверх
Побудований з шлакоблоків цокольний поверх

Мінімізація термінів будівництва досягається можливістю відразу після облаштування підстави проводити будівництво самої будівлі, для якого можна використовувати той же шлакоблок, тільки пустотіла.