7-02-2019, 21:14

Будівництво фундаменту на буронабивних палях

відлиті стовпи

Починаючи будівництво і підготувавши проект майбутньої споруди в першу чергу необхідно визначитися, яке підстава найкращим чином забезпечить надійність і довговічність будови. Одним з варіантів влаштування основи будівлі може бути фундамент на буронабивних палях, який поєднує в собі не тільки високі характеристики по міцності, але і технологічні переваги його облаштування.

фундамент на буронабивних палях
Приклад пристрою фундаменту на буронабивних палях

готові буронабивні палі
стрічкове підстава
Простота його будівництва і приваблива ціна дозволяють використовувати даний тип основи для будівель в приватному будівництві.

Особливості буронабивних фундаментів

Основною особливістю даної технології є посилення мелкозаглубленного або монолітного фундаменту буронабивних палями, розташованими в точках розподілу загальної несучої навантаження.
Технологічно влаштування буронабивних фундаментів передбачає монтаж наступних основних елементів.

схема фундаменту
Схема пристрою фундаменту на буронабивних палях

проект підстави
незнімна опалубка

палі

Для їх пристрою застосовують:

 • металеві або азбестоцементні труби різних діаметрів;
 • армований каркас із застосуванням металевої сітки і руберойду.

Бурити отвори під буронабивні палі доцільно ручним інструментом, обладнаним спеціальною насадкою, що дозволяє виконувати в нижній частині свердловини отвори більш широкого діаметра. Розширення нижньої частини необхідно для кращого закріплення опори.
буріння фундаменту

Ростверк

Так називають верхню частину фундаменту, яка пов'язує буронабивні опори і передбачає єдине з опорної арматурою армування.
Ростверк може бути трьох типів:

 • мелкозаглубленний стрічковий;
 • підвішений;
 • монолітний.

Залежно від виду майбутньої споруди і території її розташування вибирається оптимальний варіант будівництва сполучною конструкції.

ростверк фундаменту
Приклад конструкції ростверку буронабивної фундаменту

Єдність цих основних елементів забезпечує надійне підстава для будівлі будь-якого призначення.

Основні переваги фундаментів на буронабивних палях

Технологічне влаштування фундаменту на буронабивних палях має ряд незаперечних переваг, які роблять можливим його використання практично для будь-яких будівель і в будь-якій місцевості. Обмеженням є лише те, що зробити буронабивної фундамент неможливо на скелястій території, в інших умовах його облаштування можливо виконати навіть без залучення додаткової техніки.
стрічковий фундамент
стовпчастий фундамент
Серед основних переваг даного рішення питання будівництва, основи будівлі можна виділити наступні.

 1. Технологія буронабивних фундаментів дозволяє легко влаштувати якісне підстава під будівлю практично на будь-яких грунтових поверхнях, виключення складає лише скеляста місцевість.
 2. Нерівність ділянки або його близькість до водойми також не є перешкодою для фундаменту на палях, оскільки рівень будови задається безпосередньо розташуванням несучих опорних елементів. фундамент на схилі
 3. Фундаменти, влаштовані за допомогою паль, мають підвищену стійкість до вертикального руху грунтом, оскільки їх підставу розташовується нижче точки промерзання.
  залитий палі
  Готові залиті палі під фундамент
 4. Оскільки буріння отворів виконується, як правило, ручним буровим інструментом без використання складної техніки, то при новому будівництві існуючі будівлі не постраждають від механічних і вібраційних впливів.
 5. Фундамент палі не вимагає масштабних земляних робіт, тому скорочується час і знижується вартість робіт по його пристрою, а також виключається зайве пошкодження навколишнього ландшафтного дизайну.

залите підставу
стовпи для фундаменту
Дані переваги дозволяють використовувати дану технологію при будівництві різноманітних споруд промислового та приватного призначення. Простота пристрою і невисока загальна вартість роблять його особливо привабливим для господаря, який планує виконувати роботи своїми руками.

Розрахунок плану буронабивної пальового фундаменту

Для того щоб фундамент на палях був надійним і довговічним необхідно розрахувати кількість встановлюваних опор, оскільки саме вони прийматимуть на себе всю несучу навантаження майбутньої будівлі.

розрахунок фундаменту
Креслення з розмірами і план розрахунку буронабивної фундаменту

Щоб виконати коректний розрахунок буронабивної фундаменту необхідно враховувати і використовувати такі дані.

 1. Загальна вага майбутньої будови або сумарну масу всіх елементів, в тому числі:
  • стін, перегородок, підлоги, перекриттів;
  • покриття покрівлі, кроквяна система, утеплення;
  • максимальну снігове навантаження;
  • тимчасові корисні навантаження.
  • Даний показник розраховуємо, користуючись проектом будівлі, довідковою інформацією про питому вагу матеріалів, а також коефіцієнтами надійності згідно з діючими будівельними нормативами.

   план фундаменту
   План і креслення фундаменту на буронабивних палях
  • Несуча здатність палі, яка залежить:
   • типу грунту, зокрема, від показника його впливу на бічну поверхню опори і її підстава;
   • планованого діаметра;
   • величини заглиблення підстави;
   • матеріалів для виготовлення, в тому числі:
    • конструкції самої палі;
    • марки цементу;
    • товщини армуючих елементів.
    • Для обчислення даного показника необхідно провести дослідження грунту на місці забудови, а також використовувати будівельні нормативи і коефіцієнти опору з довідкової літератури.

     армування стовпів
     Каркас для армування стовпів фундаменту
    • Загальна довжина стін будівлі, які повинні розташовуватися на стрічковому фундаменті.
     Виходячи з отриманих показників, вирахуємо навантаження на один погонний метр фундаменту і максимально допустима відстань між опорами даного діаметра.
     У деяких випадках після проведення попередніх розрахунків кількості точок навантаження, доцільно провести оптимізацію, щоб отримати відстань між опорами кратне довжині стін будинку або скоротити їх загальну кількість. конструкція фундаменту
     Це можливо виконати шляхом збільшення діаметра палі або використання при будівництві міцніший цемент.

    Треба відзначити, що розрахунок фундаменту вимагає максимальної точності і уважності, оскільки від цього залежить надійність і довговічність майбутньої споруди, тому оптимальним варіантом буде звернення до відповідних фахівців.

    Технологія будівництва фундаменту на буронабивних палях

    відлиті стовпи
    армування стовпів

    Зробити буронабивної фундамент своїми руками для будинку, лазні або інших господарських будівель на особистому земельній ділянці не представляє особливих складнощів, оскільки технологія його пристрою досить проста.
    Все будівництво підстави розділяється на три основні частини:

    • розмітка фундаменту на місцевості;
    • пристрій опор;
     опори фундаменту
     Схема пристрою опор фундаменту
    • організація сполучного ростверку.

    Знаючи покроковий план робіт, час на будівництво підстави займе не більше ніж 7-10 днів.

    Розмітка фундаменту

    Для розмітки ні місцевості будуть потрібні кілочки і будівельний шпагат.

    Починаючи від одного кута, кілочки послідовно встановлюються на заданій відстані по іншим кутах майбутньої будівлі, з обов'язковою перевіркою при цьому рівності діагоналей отриманого прямокутника.

    За вбитих кілків натягується розмічальний шпагат, який служить для розмітки інших колів.
    розмітка фундаменту
    схема розмітки
    Виходячи з розрахованих відстаней по лінії шпагату, виставляються внутрішні точки, які також відзначаються колами, а по лініях стін-перегородок натягується шпагат.

    схема розмітки фундаменту
    Інструкція для розмітки фундаменту

    процес розмітки фундаменту
    траншея
    Майданчик під фундамент будівлі дорівнює з урахуванням загального його пристрою, в деяких випадках знімається верхній шар дерну або прокладається траншея для ростверку.

    Установка паль

    Пристрій буронабивної фундаменту виконується в наступному порядку.

    1. Буріння отворів під буронабивні палі. Діаметр отвору робиться на 5-10 см більше, ніж планований діаметр опори, а нижня частина розширюється в межах 2-х діаметрів на висоту 30-40 см. Загальна заглиблення має бути нижче точки промерзання грунту не менше ніж на 30 см. Оптимальним вважається величина в 50 см. буріння отворів
    2. Підготовка свердловин. Необхідно добре утрамбувати підставу свердловини, а також бічні поверхні і виконати відсипання піщаної подушки на висоту 10-15 см. Для кращого контакту з цементним розчином піщану відсипання потрібно пролити водою і ще раз утрамбувати.
    3. Підготовка паль.
     • Якщо в якості паль використовуються металеві труби, то необхідно їх обробити антикорозійним складом;
     • Азбестоцементні труби бажано обробити гідроізолюючим складом; азбестоцементні труби
     • При влаштуванні каркасних паль необхідно:
      • з металевої сітки виготовити циліндр, довжина якого дорівнює довжині палі, краю циліндра зафіксувати в'язанням дротом;
      • укласти в отриману трубу подвійний шар руберойду.
      • Довжина опор повинна бути такою, щоб їх краї виступали над рівнем грунту не більше ніж на 10-15 см. Готові палі розставляють в підготовлені отвори. підготовлені отвори

      • Виготовлення армуючих елементів виконується з рифлених металевих прутів діаметра 10-12 мм, при цьому на одну свердловину рекомендується використовувати 4 вертикальних прута з горизонтальною зв'язкою не менше 30 см. Довжина вертикальних прутів повинна бути більше довжини опори на 10-15 см.
       стовпи фундаменту
       Процес армування стовпів фундаменту
       армування підстави
       Всі елементи надійно скріплюються між собою в'язальним дротом або приварюються один до одного. Готова конструкція встановлюється по центру кожної палі, виключаючи зіткнення з її стінками.
       закладка арматури
       Процес закладки арматури в отвори
       гідроізоляція підстави
      • Заливка цементним розчином виконується водночас із контролем рівня по вертикалі. Після заливки перших 30 см палю необхідно підняти і осадити назад для кращої фіксації підстави. Подальше заповнення робиться з проміжною утрамбовкой. Після схоплювання розчину зовнішня сторона опор засипається пеком і грунтом і також трамбується. заливка розчину в отвори
       процес заливки бетону
       бетонування стовпа

      Подальше будівництво можна проводити не раніше ніж через 3-4 дні після заливки, коли цементний розчин придбає міцність.
      У відео показано як заливати фундамент на буронабивних палях своїми руками.

      Пристрій сполучного ростверку

      Порядок проведення робіт по влаштуванню ростверку безпосередньо залежить від типу його пристрою, однак загальні правила зберігаються для всіх типів. Розглянемо основні технологічні етапи на мелкозаглубленних стрічковому ростверку.

      1. Підготовка траншеї. По всьому периметру майбутньої будівлі, а також по лініях проміжних несучих стін необхідно прокопати траншею шириною 30-40 см на глибину 40-50 см, підстава та бічні поверхні якої добре трамбуються.
       По всій довжині виконується відсипання піщаної подушки висотою 30-40 см, яка проливається водою і ще раз утрамбовується. підготовка траншеї
       монтаж траншеї
      2. Далі по краях траншеї необхідно встановити опалубку, висота якої повинна становити не менше 20-40 см в найвищій точці свого розташування. Матеріалом для виготовлення опалубки, як правило, служать скріплені між собою дощаті щити.
       Щоб виключити зсув і зміна конфігурації опалубки в процесі заливки з зовнішньої сторони виставляються розпори, а паралельні складові фіксуються між собою брусками.
       влаштування опалубки
       Приклад пристрою опалубки для фундаменту
       конструкція опалубки
      3. При зміцненні ростверку також використовують зварений або пов'язаний арматурний каркас з металевих рифлених прутів діаметра 8-10 мм, при цьому краю горизонтальних прутів міцно пов'язують з арматурою опорних елементів в єдину конструкцію. Розмір вертикальних прутів повинен відповідати висоті планованого фундаменту. арматурний каркас
       каркас з арматури
      4. Заливка бетонним розчином повинна бути виконана одноразово, щоб виключити горизонтальне розшарування. В процесі заповнення розчин трамбується або вручну, або спеціальним міксером.
       При заливці великих обсягів доцільно використовувати бетон заводського виробництва або для його виготовлення застосовувати бетономішалку, щоб скоротити час і трудомісткість процесу.
       За фактом завершення заповнення необхідно проконтролювати горизонтальний рівень поверхні.
       заливка фундаменту
       Процес заливки опалубки фундаменту бетонним розчином
       процес бетонування фундаменту
       заливка в опалубку

      Після того як бетон застигне, фундамент палі готовий для подальшого будівництва, але не раніше, ніж через 7-10 днів після закінчення робіт.
      При облаштуванні ростверку іншого типу відмінності будуть лише в способі будівництва опалубки і укладання армуючих елементів.

      Виконуючи покроково всі дії, облаштування основи під нову будівлю можна виконати самостійно в найкоротші терміни.
      готове підставу
      зняття опалубки
      внутрішній устрій підстави

      Таким чином, фундамент на буронабивних палях є практично ідеальним рішенням для будівництва приватного будинку або господарських будівель. Його нескладна технологія дозволяє виконати всі роботи своїми руками, забезпечивши при цьому поєднання надійності і економічності.