Гвинтовий фундамент для будинку

гвинтовий фундамент

Тому, наскільки правильно і якісно підібраний і виконаний фундамент під будинок, буде залежати весь результат будівництва. Саме тому дуже важливо відповідально підійти до проектування і виконання даного етапу зведення споруди.

гвинтовий фундамент
Проект дерев'яного будинку з використанням гвинтового фундаменту

Останнім часом часто став використовуватися фундамент на гвинтових палях. Для деяких регіонів свайно-гвинтовий фундамент - це єдино можливий варіант фундаменту під будинок. Даний тип підстави для будинку має ряд переваг і недоліків.

Переваги гвинтового фундаменту

Плюси фундаменту на палях наступні.

 1. Універсальність. Його зведення можливо на будь-яких типах грунту (а на рухомих грунтах це єдино можливий варіант фундаменту).
 2. Установка фундаменту не вимагає попередніх земельних робіт з вирівнювання поверхні, риття траншеї і т.д.
 3. Невелика трудомісткість. Відсутність трудомістких процесів дозволяє виконати установку цього типу підстави двома - трьома людьми.
 4. Економічність. Ціна гвинтового фундаменту майже на 50% нижче, ніж вартість стрічкового фундаменту.
 5. Пристрій гвинтового фундаменту передбачає простоту збірки конструкції (особливо, якщо мова йде про фундамент під некапітальної будова).

  монтаж пальового фундаменту
  Різні варіанти монтажу пальового фундаменту

 6. Відсутність необхідності залучення додаткової великовагової техніки.
 7. Вгвинчування паль і монтаж фундаменту можна проводити в будь-який час року в будь-яку погоду.
 8. Короткі терміни монтажу підстави (від 2 до 4 робочих днів).
 9. Відсутність необхідності витримувати готовий фундамент перед початком будівництва будинку.

Мінуси гвинтових підстав

Поряд з великою кількістю переваг даного типу фундаменту, він не набув широкого поширення при будівництві капітальних будинків. Це пов'язано з рядом його недоліків.

 1. По-перше, важкий цегляний або панельний будинок, навіть дерев'яна споруда в 2 поверхи, дана підстава не витримає. Він більше підходить під невеликі дачні будиночки.
 2. По-друге, фундамент на гвинтових палях менш довговічний, ніж стрічковий або плитний.конструкція гвинтового фундаменту
 3. По-третє, неможливість точного розрахунку терміну придатності фундаменту, пов'язана з тим, що вкрай складно передбачити з якими перешкодами зіткнеться паля при проходженні в грунт. Грубі абразивні частинки, порушуючи цілісність захисного покриття палі, зменшують термін придатності конструкції.
 4. Нерівномірність у усадки паль: кожна паля дає згодом свою усадку, що негативно позначається на стані споруди, зведеного на ньому, можлива поява перекосів, тріщин на стінах і т.д.
 5. Утеплення гвинтового фундаменту, складності в обладнанні каналізації і водопроводу.
 6. Негативні відгуки від власників пальового фундаменту, в яких в один голос кажуть, що через кілька років після введення будівлі в експлуатацію, палі перестають бути базисом будівлі і розхитуються в грунті.

Ці мінуси пальового фундаменту не дозволили йому завоювати велику популярність при зведенні капітальних споруд.

розташування паль фундаменту
Схема розташування паль в плані будинку

Однак при всіх своїх мінусах свайно-гвинтовий фундамент виявився оптимальним рішенням при будівництві окремих видів споруд, до яких відносяться:

 • невеликі дачні будиночки, сараї, лазні, капітальні гаражі;
 • будинки, побудовані по ЕКОПАН технології;
 • будинки з оциліндрованих колод;
 • будинки з клеєного бруса;
 • споруди для ландшафтного дизайну, причали, паркани і т.п .;
 • будинки, виконані з газобетонних блоків;
 • каркасні будинки.

Оскільки попит на гвинтовий фундамент для будівництва будинку в нашій країні існує, тобто і фірми, які пропонують купити його у них «під ключ». Однак ціна даної послуги немаленька. Вартість може досягати до 85 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо використовуються оцинковані гвинтові палі під фундамент, то ціна зростає до 170 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому зробити гвинтовий фундамент своїми руками не складає особливих труднощів.

саморобні палі

Як зробити свайно-гвинтовий фундамент своїми руками

Щоб спорудити надійний свайно-гвинтовий фундамент, необхідно чітко дотримуватися алгоритм дій:

 • грунтуючись на проект майбутньої будівлі, визначається кількість необхідних паль і глибина їх вкручування;
 • вгвинчування палі;
 • вирівнювання і бетонування палі;
 • обв'язка гвинтового фундаменту.

Отже, розглянемо поетапно, як побудувати гвинтовий фундамент своїми руками.

Початкове проектування

На цьому етапі необхідно провести розрахунок кількості паль, які знадобляться при будівництві підстави. Для цього використовуються такі дані:

 • глибина, на яку відбувається промерзання грунту у вашому регіоні;
 • глибина залягання ґрунтових вод;
 • середня маса передбачуваного будови.

Глибина промерзання і рівень залягання ґрунтових вод дозволять розрахувати довжину палі, а середня маса будинку - їх кількість.

Зазвичай, коли будується будинок на гвинтових палях, фундаментні палі відстоять один від одного на відстані не більше 3 метрів (це вважається оптимальною відстанню між палями для більшості будівель). Однак, якщо планується нестандартне будівництво (на схилі, спорудження підвищеної поверховості та ін.), То розрахунок кількості паль потрібно виробляти індивідуально.

планування будинку з гвинтовим фундаментом
Планування будинку із зазначенням місць розташування паль

У цьому може допомогти наступна закономірність: стандартна паля, діаметр якої дорівнює 85 - 145 мм., Витримує масу до 20 тонн. При цьому необхідно звертати увагу на те, що для забезпечення міцності фундаменту, товщина стінки палі повинна бути не менше 4 мм.
Палю можна зробити самому (технологія її виготовлення доступна в інтернеті), але краще купити вже готові, тому що вони оброблені спеціальними складами, що перешкоджають корозії металу, а також мають спеціальні отвори для ворота.

Вгвинчування паль

Для здійснення цього етапу зовсім необов'язково залучати спеціалізовану техніку, досить залучити двох - трьох фізично сильних чоловіків.
На початку етапу необхідно розмітити ділянку під майбутній фундамент будинку з нанесенням міток під вкручування паль. Потрібно уважно поставитися до того, щоб кути були чітко прямі, щоб не було перекосів.

вкручування паль

За допомогою кілків і мотузки проводиться розмітка майбутнього фундаменту, а за допомогою лопати намічаються місця вгвинчування паль (на їх місці викопуються лунки).
В лунки вставляються палі в строго вертикальному положенні, в отвори під воріт вставляються ломи (потрібно купити ломи максимального діаметра) і починається вгвинчування палі в грунт.

На початковому етапі вгвинчування палі може знадобитися допомога додаткового людини, який буде розташовуватися у верхній точці труби і виробляти тиск на палю зверху.

Але це лише спочатку, потім паля сама почне входити в грунт, без додаткових зусиль зверху.
Угвинчувати палю потрібно на максимально можливу глибину. Але заглиблення палі не повинно бути менше розрахованої. У момент, коли ви досягнете необхідного рівня заглиблення, метал навколо отворів, куди вставлені ломи, почне гнутися. Це сигнал до закінчення робіт по вкручування палі.

глибина вгвинчування палі
Схема вкручування палі

Як показують відгуки про будівництво будинку на гвинтових палях, максимальне заглиблення палі при впливі людської сили становить 1 - 1,5 м. Але цей рівень буде залежати від якості ґрунту.

Вирівнювання і бетонування паль

Після того як всі палі будуть вкручені, необхідно привести їх все до одного рівня. Здійснити це можна двома способами: або докрутити палю до потрібного рівня, або зрізати верхню частину труби. Потрібно пам'ятати, що над рівнем землі має бути не менше 50 см. Палі.
Після чого порожнечі в палях засипаються піщано-бетонним розчином. Процедура бетонування не тільки додасть міцності конструкції, але і забезпечить кращі антикорозійні властивості паль.

бетонування паль

Обв'язка гвинтового фундаменту

Після того як бетонної сумішшю будуть заповнені всі палі, на кожну з них потрібно приварити квадратну пластину, краї якої виступатимуть за кордон палі на кілька сантиметрів. До цих пластин і буде кріпитися матеріал, який використовується для обв'язки фундаменту (ростверк). Ростверк для дерев'яного малоповерхового будинку робиться з потужного цілісного бруса, а для більш великовагових споруд - з металу або цегли.
При необхідності на завершальному етапі зведення підстави споруджується цоколь будинку.

Таким чином, видно, що технологія монтажу гвинтового фундаменту є нескладною, та й встановити його «під ключ» можна за 3-4 робочих дні, що є незаперечним плюсом в будівництві будинку.

Ремонт старого фундаменту за допомогою гвинтових паль

За допомогою гвинтових паль можна виробляти відновлення старого фундаменту, який втратив міцність. З їх допомогою можна реконструювати всі відомі типи традиційних підстав:

 • стрічкові;
 • стовпчасті;
 • плитні;
 • пальові.

Ремонт фундаменту гвинтовими палями відбувається в кілька етапів.

 1. Установка паль в максимальному наближенні до старого фундаменту.
 2. Бетонування і вирівнювання паль.
 3. Установка оголовків на палі.
 4. Монтаж двутавра і швелера.
 5. Підведення конструкції будинку над рівнем фундаменту.
 6. Обв'язка гвинтового фундаменту.

  обв'язка фундаменту
  Приклад обв'язки гвинтового фундаменту

 7. Установка будинку на нове міцну основу.

Незважаючи на велику кількість переваг пальового фундаменту, не можна забувати про його недоліки. І перш ніж приймати рішення по його монтажу під свою споруду, зважте всі «плюси» і «мінуси».

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх