Будинки з багатощипцевих дахом

будинок з багатощипцевих дахом

На сьогоднішній день стали зустрічатися досить часто вдома з багатощипцевих дахом. Будівлі мають оригінальним дизайном. Що означає таку назву покрівельної конструкції, спробуємо розібратися.

будинок з багатощипцевих дахом
Типовий проект котеджу з багатощипцевих дахом

Багатощипцовий покрівля

Цей вид даху вважається найпопулярнішим. Прийшов він до нас із Заходу і став ефективно застосовуватися для зведення різних будівель. Попередньо складається проект всієї конструкції в спеціальній програмі, щоб була можливість візуально оцінити зовнішній вигляд майбутнього будинку.

Відмінність многошіпцовой даху полягає в складності її спорудження. При цьому вона буде виглядати дуже оригінально, а будова з нею - вишуканим і незвичайним.

Примітка. Будинки для спорудження такої конструкції можуть бути будь-якої форми і розміру. Набагато простіше споруджувати покрівлю цього типу на будівлях з квадратної або прямокутної форми.

Монтаж багатощипцевих покрівлі проводять не тільки з метою захистити будівлю від різних кліматичних і погодних явищ. Її можна встановити на мансардах, які потребують додаткового освітлення, або на будинки, що мають складну планування.

планування будинку
Приклад складної планування будинку в якому використовується Багатощипцовий дах

Багатощипцовий дах може бути простою і мати тільки два ската або ж бути многоскатной і налічувати кілька схилів. У більшості випадків останній вид характеризується хрестоподібної формою на поверхні будинку.

Переваги і недоліки конструкції

Є кілька характеристик багатощипцевих даху, які позитивно позначаються на її технічні характеристики.

 1. Привабливий зовнішній вигляд. Покрівля виходить масивної і незвичайною. Проект її може бути будь-яким. Все залежить від параметрів будови і його функціональних можливостей.
 2. Міцність і надійність. Такий дах легко здатна витримати на своїй поверхні значні навантаження і при цьому не змінити свого первісного вигляду. Все це забезпечується збалансованим каркасом кроквяної системи.
 3. Довговічність. Термін експлуатації покрівельної конструкції необмежений. Правда, варто врахувати, що більшу роль грає матеріал для її спорудження та оформлення. розміщення крокв
 4. Практичність. На даху такого виду не будуть накопичуватися опади. Все завдяки скатам, які розташовані під великим кутом нахилу.
 5. Ефективність. Використовувати простір під дахом можна на свій розсуд. Можна зробити там кімнату. Саме з цієї причини попередньо складається проект не тільки вдома, але і покрівлі.

Незважаючи на велику кількість переваг багатощипцевих даху, є ще й деякі її недоліки.

 1. Складність зведення покрівлі. Роботи вимагають професійної підготовки. Особливо якщо вони виконуються самостійно. Щоб не допустити помилок в роботі, необхідно проконсультуватися з фахівцями в цій галузі, які розкажуть, як правильно розробити проект даху і врахувати навантаження покрівельного матеріалу на кроквяну систему.

  типова многощопцовая дах
  Один з варіантів конструкції многощопцовой даху

 2. Великий обсяг відходів оздоблювальних і будівельних матеріалів. Через те, що основною характеристикою багатощипцевих даху є наявність певної кількості скатів і вигинів, то і кошти для її спорудження будуть використовуватися нераціонально.

Примітка. Перед спорудою такого виду покрівлі для будинку необхідно спочатку оцінити свої фінансові можливості, так як вона є найдорожчою.

Якщо складають проект четирехскатной багатощипцевих даху, то необхідно враховувати в витратних матеріалах кошти для ізоляції та утеплення конструкції.

Рекомендації щодо складання плану будови з багатощипцевих покрівлею

По-перше, скласти проект будь-якого будинку можна за допомогою сучасних комп'ютерних програм. В цьому немає нічого складного. Найголовніше в процесі робіт враховувати:

 • параметри майбутньої будови;
 • кількість в ньому несучих конструкцій; різні конструкції багатощипцевих дахів
 • навантаження багатощипцевих даху і матеріали для її облаштування;
 • глибину підстави, яке повинно витримати навантаження масивної покрівлі.

По-друге, необхідно знати з яких елементів складається покрівлю та особливості споруди її кроквяної системи.

Далі, потрібно правильно розподілити навантаження несучих крокв і балок на стіни будинку. Вони є гарантією стійкості покрівельної конструкції до впливів вітру і інших кліматичних явищ.
Примітка. Це забезпечується частотою установки крокв і балок. Чим менше відстань між ними, тим вищий показник міцності має дах.

Для виключення проблем в спорудженні покрівлі, потрібно скласти її проект відповідно до встановлених стандартів СНиП. Адже навантаження можуть бути постійними або змінними. І всі вони враховуються в роботах.

кріплення крокв
Схема з'єднання крокв

З чого можна вибудувати будинку з багатощипцевих покрівлею

Варто врахувати, що такий тип даху надає досить значні навантаження на будову. Саме з цієї причини фахівці рекомендують споруджувати покрівлю тільки для будинку з:

 • цегли;
 • черепашнику;
 • піноблоку;
 • газобетону.

Ці матеріали наділені певними показниками міцності і надійності, і з них можна вибудувати будівлі будь-якої поверховості.
У деяких випадках застосовують і деревину:

 • профільований брус;
 • оциліндрований брус.

В цьому випадку будинку повинні мати великі параметри і величезна кількість несучих конструкцій, щоб витримати навантаження покрівлі.

Примітка. Буває так, що відразу складається проект одного будинку, в якому в процесі робіт змінюють вигляд даху.

Все це створює додаткові навантаження, не враховані архітекторами. Щоб будова прослужило ще тривалий проміжок часу, потрібно провести ряд робіт, спрямованих на його посилення.

кріплення крокв

У більшості випадків спочатку продумується підсилювальна система фундаменту будинку. По периметру вже виготовленого підстави викопуються канави, і робиться підлива бетонного розчину із застосуванням арматури. Що стосується несучих стін, то вони можуть посилюватися в місцях свого з'єднання аналогічними матеріалами або ж можна використовувати спеціальні готові металеві конструкції, які досить просто і швидко монтуються як на зовнішні, так і на внутрішні кути будови.

Складові елементи багатощипцевих покрівлі

Щоб правильно скласти проект такої покрівельної конструкції, потрібно знати, з чого саме вона полягає.
Отже, в спорудженні багатощипцевих даху присутні наступні елементи:

 • мауерлат;
 • лати;
 • похилі скати;
 • крокви;
 • ендів;
 • горизонтальні і похилі ребра;
 • коник;
 • звіси.

Крім цього, використовують ще й водостоки для якісного зливу води з поверхні даху і жолобки.

котедж з багатощипцевих дахом
Проект будинку з оригінальною конструкцією багатощипцевих даху

Ендів представляють собою спеціальні з'єднання двох скатів на покрівлі.

Мауерлат - підстава даху, яке споруджується з профільованого бруса великого діаметру на поверхні стін будівлі. Саме на нього монтують каркас з дерев'яних крокв і похилих балок.

Різновиди багатощипцевих даху

На даний момент такий тип покрівлі може бути:

 1. Повноцінним. Він характеризується тим, що покрівля грунтується на стінках будови. Тобто в якості фронту даху виступає стіна будинку.
 2. Неповним. Це в тому випадку, коли фронт є невід'ємною частиною даху і його споруджують в процесі монтажу покрівлі з аналогічних матеріалів.
креслення даху
Креслення неповної багатощипцевих даху

Порада. Найкраще зупиняти свій вибір на повноцінної багатощипцевих даху. Вона буде більш надійною і довговічною.

До того ж приміщення під нею можна використовувати для облаштування кабінету або спальні.
Будівлі з такою покрівлею можуть мати необмежену кількість поверхів. Найголовніше щоб будівельний матеріал витримав всі навантаження. Як правило, на заміських ділянках зводять одноповерхові будинки з мансардним дахом. На схилах багатощипцевих даху можна легко монтувати мансардні вікна.

Також варто врахувати, що потрібно раціонально використовувати додатковий простір. Наприклад, під четирехщіпцовой покрівлею легко розміщуються декілька спалень. Все залежить від розмірів будинку.

Кроквяна система багатощипцевих даху

Мауерлат забезпечує правильний розподіл навантаження на несучі стіни будинку. Для його спорудження повинні використовуватися бруски 15х15 см або 15х10 см. Їх довжина при цьому повинна досягати 1,5 м. Крокви збираються з дощок, що мають перетину 15х5 м.

Примітка. Варто врахувати, що крокви можуть бути чи висячi.

Їх вибір залежить від наявності додаткових опор. Хоча кожен вид може використовуватися одночасно в виготовленні покрівлі.

Там, де з'єднуються скати багатощипцевих даху, монтують діагональні і похилі кроквяні ноги. На них в процесі робіт кріплять короткі опорні ноги.

схема установки крокв
Різні конструкції багатощипцевих дахів

Важливо. Через те, що основне навантаження буде спрямована на діагональні крокви, їх необхідно посилювати.

Використовують для цього дошки аналогічного розміру, які кріплять один до одного.
Вгорі крокви з'єднуються коником. Він виготовляється самостійно з бруса або дощок. Можна купити вже готовий виріб такого типу.

Вже на встановлених кроквах монтують обрешітку з дерев'яних дощок. Їх розмір може бути будь-яким.
Порада. Щоб збільшити міцність і надійність покрівельної конструкції, необхідно робити осередки обрешітки розмірами не більше 50х50 см.

Якщо фронт даху споруджується одночасно з покрівельним каркасом, то потрібно його облагородити дерев'яними дошками.

Облаштування багатощипцевих даху

Як тільки каркас готовий, можна приступати до ізоляції конструкції. Для цього використовують просту поліетиленову плівку достатньої товщини. Вона прокладається поверх перекриттів із заходом на мауерлат.
Обов'язково потрібно виконувати проклейку всіх стиків конструкції герметиком або простим клеєм ПВА, який розбавляється спеціальними речовинами для збільшення його міцності і надійності. Покрити плівкою потрібно весь каркас і тим самим захистити його від вологи та інших впливів.

Важливо. Якщо монтаж покрівельного матеріалу виконаний неправильно, то можливі протікання даху, які негативно позначаться на стані дерев'яної кроквяної системи.

Залежно від того, який тип обробки був обраний для облагородження даху, робиться підставу для монтажу засобів. Наприклад, класти простий листової шифер можна прямо на готову обрешітку.

металочерепична дах
Проект заміського будинку з багатощипцевих дахом покрита металочерепицею

Хоча, якщо виконується утеплення конструкції, то споруджується другий каркас, який і служить підставою для монтажу матеріалу.

Якщо ж потрібно монтувати м'яку покрівлю, то не обійтися без листів ОСБ або фанери. Їх товщина повинна бути невеликою, щоб не створювати додаткових навантажень на кроквяну систему. Вони кріпляться на покрівельному каркасі і на них викладають матеріал.

У цьому випадку ізоляція і утеплення конструкції проводиться зсередини. В осередку каркаса вставляють листові кошти: пінопласт або пінополіуретан. Поверх них кріплять аналогічні листи фанери або ОСБ і потім тільки виконується внутрішня обробка приміщення.

Є кілька рекомендацій по обробці багатощипцевих даху:

 1. Вибирати потрібно тільки легкі покрівельні матеріали, які не здатні надавати додаткових навантажень на кроквяну систему і тим самим, збільшити ці ж навантаження на фундамент будівлі. легкий покрівельний матеріал
 2. Монтувати покрівлю потрібно з урахуванням всіх стандартів СНиП. Стики з'єднання матеріалів обробляються спеціальними засобами, які забезпечують герметичність конструкції. Особливо важливо це тоді, коли під дахом розміщуються функціональні кімнати.

Багато хто віддає перевагу металочерепиці. Цей засіб є оптимальним варіантом для створення неповторного екстер'єру будівлі. Тільки ось вона володіє певними недоліками: низький показник звукоізоляції, хороша теплопровідність і багато іншого. З цієї причини потрібно провести якісну ізоляцію покрівельної конструкції.

ізоляція даху
Схема ізоляції багатощипцевих даху

Керамічна черепиця, на відміну від попереднього матеріалу, буде більш практичною і надійною. Вона не пропустить холод всередину і не дасть тепла вийти назовні. Вона вважається самим раціональним вибором для облагородження багатощипцевих даху, так як кількість відходів при її монтажі буде мінімальним.

Опубликовано: 26-01-2019, 07:50
0

Похожие статьи


Наверх