29-01-2019, 20:30

Оформлення і обробка ганку в приватному будинку

дерев'яний ганок будинку в російській стилі

Ганок, яке є невід'ємною частиною будь-якого будинку, має бути не тільки привабливим, але і практичним. Його зовнішній вигляд багато в чому визначає те, яка думка складеться у гостей про господаря оселі. Оформлення ганку в приватному будинку може розрізнятися в залежності від традицій того чи іншого народу. Російська архітектура славиться високими конструкціями з великою кількістю витіюватій різьблення, а також широкими перилами і ступенями. Кожен елемент ганку обов'язково мав свою певної символічної і смисловим навантаженням.

дерев'яний ганок будинку в російській стилі
Дерев'яний ганок будинку в російській стилі

Варіанти облаштування ганку

Планування багатьох сучасних будинків передбачає зведення ганку, яке повинно будуватися відповідно до іншим проектом будівлі. Завдяки цьому ганок приватного будинку буде ще й міцним і міцно стоять на загальному фундаменті. Оздоблення ганку будинку повинна підбиратися заздалегідь, що дозволить оформити житло в одному стилі і з використанням однакових матеріалів.

Сходи для ганку повинні бути покриті спеціальним матеріалом, який буде перешкоджати ковзанню в зимову пору року. При оформленні ступенів, крім усього іншого, рекомендується використовувати клінкер з протиковзкою поверхнею. Взагалі, при обробці ступенів слід проявити найбільшу акуратність, так як це одне з найнебезпечніших місць в конструкції ганку.

А можна зробити ганок, поєднане з терасою вашого будинку або котеджу.

ганок поєднане з терасою будинку фото

Як оформити ганок будинку

Дерев'яний ганок

Варіант оформлення ганку, при якому використовується деревина, найкраще підходить в тих випадках, коли цей матеріал застосовувався при обробці всієї будівлі. При такому рішенні загальний дизайн будинку та окремих його елементів вийде досить гармонійним і затишним.

ганок дерев'яного будинку
Проект будинку з ганком, виконаним в одному стилі

Етапи будівництва дерев'яного ганку:

 1. Установка готової конструкції з майданчиком, що знаходиться нижче дверного отвору на стовпчастих фундаменті з труб. До незручності цієї технології можна віднести необхідність в закладенні стовпчастого фундаменту глибиною, рівній глибині фундаменту будинку, у вигляді анкерів, здатних утримати взимку ганок від випирання.
 2. Монтаж ступеневої короби, здійснюваний на бетонне або щебенчатой ​​підставу. В цьому випадку майданчик повинен встановлюватися на балки, які виступають зі стіни будинку на відстані нижче порога приблизно на 3 см.
 3. Сходи на косоурах, при якій майданчик встановлено на консольну частину балок. Нижні кінці косоуров потрібно обперти на брусовому опору, з попередньо укладеним на неї гідроізоляційним шаром.

креслення сходів ганку на косоурах

На цьому відео можете подивитися, як було встановлено дерев'яний ганок для будинку своїми руками

Незалежно від обраного способу майданчик ганку будинку повинна встановлюватися трохи нижче, ніж вхідні двері. Як відомо, деревина під впливом вологи може розбухати, через що надалі можуть з'явитися проблеми з відкриванням і закриванням дверей.

Дерев'яний ганок і навіс можна прикрасити всілякими лиштвами або різьбленням, балясинами з отворами, різними кованими елементами. Щоб дерев'яний ганок служило якомога довше, його дерев'яні частини необхідно обробити спеціальними захисними складами.

креслення установки дерев'яного ганку
Креслення стандартного дерев'яного ганку

Ганок з полікарбонату

Оформлення ганку в приватному будинку з полікарбонату відмінно підходить для споруд, при обробці яких використовувався сайдинг або штукатурка. При облаштуванні конструкції листи карбонату кріпляться до її каркасу за допомогою металевих затискачів або шайб з поліетилену.

Щоб отримати високу якість готової роботи, слід звернути особливу увагу на отвори, діаметр яких повинен бути в три рази більше діаметра гвинтів. Завдяки цій технології в теплу пору року забезпечується вільне переміщення покриття при розширенні матеріалів.

просте ганок з полікарбонату
Просте ганок з полікарбонату

Для прикраси можна використовувати різні ковані елементи, які зроблять ще більший акцент на візуальну крихкість основної конструкції. Крім цього, різноманітність колірного асортименту матеріалу дозволяє створювати самі незвичайні дизайнерські рішення при оформленні будинку в мінімалістичному або сучасному стилі.

козирок над ганком з полікарбонату
Козирок ганку з полікарбонату підтримується за допомогою кованої конструкції

Кам'яне ганок

Кам'яна конструкція, безсумнівно, є саме тим варіантом, при якому облаштування ганку виходить не тільки красивим, але і максимально довговічним і надійним. Природно, потрібно суворе дотримання технології зведення, в іншому випадку, на відновлення регулярно відшаровується облицювання буде йти занадто багато часу і коштів. Якісно виконаний дизайн ганку будинку вимагає обов'язкового дотримання глибини закладення фундаменту і ретельно проведеної гідроізоляції.

оригінальне цегляна ганок
Оригінальна невелике цегляна ганок

Фундамент прибудованого ганку за своєю глибиною має дорівнювати глибин фундаменту котеджу. Вам буде потрібно викопати яму необхідних розмірів, укласти в неї арматуру, зв'язати сітку, після чого залити все бетоном. Поверх бетону здійснюється кладка забутовочного цегли, потім - вирівнювання кладки розчином і усунення надлишків вологи за допомогою двох гідроізоляційних шарів руберойду. Сходинки виконуються з лицьової цегли висотою від 150мм, довжиною - від 300мм. Надалі потрібно облицювання ступенів керамогранитной плиткою.

Дизайн ганку заміського будинку в таких випадках відрізняється особливою різноманітністю. Для його обробки можна використовувати натуральний або штучний камінь, декоративний цегла, черепицю і багато іншого.

облицювання ганку натуральним каменем
Приклад облицювання ганку натуральним каменем

Серед усіх цих матеріалів окремо варто виділити клінкер - керамічний матеріал з високими показниками міцності і низьким водопоглинанням (близько 2-3%), за рахунок чого досягається його висока морозостійкість. Крім усього вищесказаного, клінкер має високу стійкість до стирання, впливу агресивного навколишнього середовища і ультрафіолетових променів.

облицювання цегляного ганку клінкером
Приклад облицювання цегляного ганку клінкером

Також необхідно відзначити високу стійкість до ковзання. Клінкерну плитку легко очистити з використанням простої води і щітки - забруднення відразу втечуть, а на самій плитці не залишиться ніяких розлучень. За рахунок всіляких відтінків клінкерна плитка ідеально поєднується з багатьма матеріалами, в тому числі, деревом, цеглою або металом.

Поради щодо оформлення ганку

 • Безпосередньо перед самим парадним входом в будинок слід розташувати майданчик, яка повинна бути трохи вище рівня землі і приблизно на одному рівні з підлогою будівлі.невеликий майданчик перед ґанком
 • Розміри і форма ганку можуть бути будь-якими - тут все залежить від уподобань господаря житла. У кого-то облаштована проста невелика плита, яка дозволяє просто зупинитися перед дверима і витерти ноги, а хтось облаштовує величезні тераси, на яких розташовуються меблі і безліч рослин.
 • Сходи, яка веде на майданчик і зона перед парадним входом обов'язково повинні бути захищені від опадів. Дах ганку повинна бути облаштована таким чином, щоб вона виходила за межі веранди.
 • Ганок бажано облаштувати різними світильниками, що дозволить повною темряві не спіткнутися об сходинки, а сам підлогу застелити якісним матеріалом, що захищає від ковзання.

  ганок будинку з оригінальним підсвічуванням
  Ганок будинку з оригінальним підсвічуванням

 • У деяких випадках має сенс облаштувати тепла підлога на ганку, завдяки чому в цій частині житла завжди буде тепло і затишно.

красиве ганок будинку фото

При облаштуванні ганку пам'ятайте про те, що деякі роботи (наприклад, установку теплої підлоги) рекомендується довірити професіоналам, які виконають всі необхідні роботи в максимально короткі терміни і без будь-яких помилок.