8-02-2019, 18:38

Проекти триповерхових будинків і котеджів

проект триповерхового цегляного котеджу

Заміський будинок - це щось більше, ніж просто місце для постійного проживання або тимчасового перебування. В деякій мірі, це засіб для самореалізації та самовираження. Простеньке одноповерхова будівля не дає достатнього простору для реалізації всіх задумів. Різними архітектурними бюро пропонується різноманіття вибору індивідуальних і готових проектів триповерхових будинків і котеджів.

проект триповерхового цегляного котеджу
Проект великого триповерхового цегляного котеджу з гаражем

Земельну ділянку, виділену або придбаний під зведення житла, має цілком певні розміри. Гармонійно розмістити на місцевості будинок і залишити достатньо місця під службові будівлі - завдання досить складна. Для зручності розміщення і проживання великої родини і прийому гостей розміри житла повинні бути відповідними. Збільшення площі основної будівлі може йти тільки за рахунок інших споруд.

Одне з можливих рішень цієї проблеми полягає в збільшенні кількості рівнів та суміщення декількох функцій в одному будові. Великий триповерховий будинок з гаражем дозволить мати достатньо корисної площі і заощадити місце і гроші на будівництво окремого будинку. У такого будинку є цілий ряд переваг перед котеджем, рівним за розмірами, але мають всього один рівень.

3 поверховий будинок з гаражем фото
Великий триповерховий приватний заміський будинок з гаражем на першому поверсі

За оцінками фахівців, витрати на утримання багатоповерхового будинку, перш за все на опалення, значно нижче, ніж у одноповерхового будинку. Пояснення досить просте: те, що у одноуровневого житла є втратами тепла через дах, йде на обігрів верхніх поверхів у багаторівневого будинку. За деякими даними, за інших рівних умов - матеріал стін, ступінь утеплення огороджувальних конструкцій - економія може бути до 40% і більше.

Багаторівневе будівлю, побудоване із традиційної цегли і з залізобетонними перекриттями, без сумніву обійдеться досить дорого. Воно вимагає відповідного надійного підстави. Зменшити навантаження можна, якщо використовувати інші технології. Проект триповерхового будинку з мансардою - відмінний варіант для такого випадку. Такий спосіб зведення будівлі дозволить зменшити загальну висоту споруди.

проект сучасного триповерхового заміського будинку з мансардою
Проект сучасного триповерхового заміського будинку з мансардою

Величезною перевагою багаторівневого будинку перед одноповерховим аналогом є можливість чіткого розмежування житлового простору. Приміщення різного призначення групуються цілком певним чином, що робить будова максимально зручним для проживання. Поверховий план складається таким чином, щоб житлові кімнати, загальні та службові приміщення були рознесені по різних рівнях.

Нижче представлені креслення і приклад вдалої і цікавою планування триповерхового приватного будинку.

планування триповерхового будинку

план другого поверху

план мансардного поверху

Замовлення і узгодження проекту індивідуального будинку

Ухвалення обґрунтованого рішення про будівництво заміського житла приймається на підставі аналізу власних фінансових можливостей і перспектив на майбутнє. Звести приватний будинок - справа досить витратна і довгий. Все починається з земельної ділянки, який виділяється місцевими органами влади або набувається у приватних осіб або у організацій. Майданчик під будівництво краще вибирати із залученням фахівців.

Кваліфікований інженер-будівельник дасть обґрунтований висновок про придатність земельної ділянки. При цьому оцінюється відразу кілька факторів:

 • геологія майданчики і рельєф;
 • глибина промерзання грунту і залягання грунтових вод;
 • можливість підключення до водопровідних, електричних та газових мереж;
 • зручність під'їзних шляхів та рівень розвитку транспортної інфраструктури.

Попередньо проведені інженерно-технічні вишукування дозволять не помилитися у виборі потрібного земельної ділянки. При неможливості залучення фахівця на цьому етапі слід, хоча проконсультуватися у знаючих людей.

інженерно-технічні вишукування
Інженерно-технічні вишукування на місці майбутнього будівництва

Наступним після придбання земельної ділянки етапом в будівництві заміського будинку буде проектування і планування робіт. Самостійно впоратися з такою справою без спеціальної освіти і навичок неможливо. При проведенні розрахунково-проектних заходів враховується велика кількість різноманітних факторів. З урахуванням загальної вартості робіт рекомендується звернутися в архітектурне бюро.

Діяльність у сфері проектування будівель останнім часом в нашій країні не ліцензується. Компанії, що працюють в цій галузі, повинні бути членами профільних саморегулюючих організацій і мати допуск на право виконання робіт. Господарюючі суб'єкти можуть носити різні найменування, переважно - це архітектурні бюро.

Вибір проектної організації в тому різноманітті пропозицій справа досить складна. Орієнтуватися слід, перш за все, на досвід роботи, цінову політику агентства і рекомендації людей, яким довіряє клієнт. Хорошим критерієм для оцінки професійного рівня архітектурного бюро буде огляд реалізованих в камені авторських рішень.

У серйозних компаніях формується своєрідне портфоліо, яке пред'являється клієнту. Бажано, щоб це були непросто фотографії та картинки, а побудовані і використовуються за прямим призначенням будівлі.

Практика - завжди найкраще підтвердження професійного рівня фахівця. Перед укладенням договору з бюро слід з ним уважно ознайомитися і вивчити партнера.

Проектування індивідуального житлового будинку починається з визначення технічного завдання. Замовник визначає вимоги до будови і оформлює у вигляді окремого документа, який послужить керівництвом до дії для виконавця. Скласти технічне завдання на проектування, не маючи відповідного досвіду, досить складно. Кваліфікована допомога з боку співробітників бюро буде дуже до речі.


В процесі попередніх обговорень клієнту пропонується відповісти на ряд питань:

 1. Призначення будівлі: цілорічне проживання або регулярне проведення відпусток і вихідних;
 2. Розрахункова кількість постійних мешканців, гостей і відвідувачів;
 3. Загальне планування будинку і архітектурна стилістика будівлі в цілому;
 4. Основний матеріал для несучих стін і перегородок тощо.

Зазвичай в таких організаціях є готові проекти і клієнтові можуть запропонувати, наприклад, цегляний триповерховий будинок в декількох варіантах. У разі якщо жоден з них не влаштує замовника, пропонується зазвичай створити унікальну споруду з урахуванням всіх його побажань і в межах матеріальних можливостей. Цегляні будинки надійні і красиві, однак і досить дороги в будівництві.

триповерховий приватний цегляний будинок
Гарний триповерховий приватний цегляний будинок

Існують більш доступні варіанти: класичний дерев'яний триповерховий будинок, поєднаний з гаражем, обійдеться значно дешевше. Такий будівельний матеріал має меншу питому вагу і, отже, будівля може бути споруджено на полегшеному підставі. Інша можливість зменшення витрат при проведенні робіт - це використання типового проекту.

триповерховий дерев'яний будинок
Оригінальний проект триповерхового дерев'яного приватного заміського будинку

Зміст проекту: основні розділи

Зведення будинку - складний і багатоетапний процес, який потребує точному плануванні. Проектування здійснюється відповідно до вимог нормативів СНиП та ГОСТ. Цей документ містить докладний опис будови в графічному (креслення, ескізи та інші зображення) і текстовому вигляді. Наявність спеціального програмного комплексу ArchiCAD дозволяє візуалізувати проект і представити його у формі об'ємних картинок.

Такі зображення дають можливість оцінити в повній мірі використані архітектурні рішення. Наприклад, наскільки гармонійно співвідноситися висота триповерхового будинку з оточуючими його об'єктами, або як будова вписується в ландшафт. Використання сучасних інформаційних технологій дає співробітникам бюро наочно продемонструвати клієнту зовнішній вигляд майбутнього будинку і його внутрішніх приміщень.

На відео можете подивитися на приклад готового 3В-проекту приватного триповерхового будинку


Склад проекту визначається керівними документами і включає в себе такі обов'язкові розділи:

 1. Титульний лист із зазначенням точної назви будівлі, найменування організації виконавця і замовника;
 2. Зміст документа з повним переліком креслень, ескізів, експлікаций і текстових описів;
 3. Пояснювальну записку з докладними описами конструкцій: фундамент, несучі стіни, кроквяні системи, покрівля тощо;
 4. Генеральний план ділянки з розміщенням основної будівлі і службових будівель;
 5. Поверхові плани будівлі з експлікаціями;
 6. Розрізи архітектурні, креслення фасадів і окремих будівельних конструкцій;
 7. Загальний план покрівлі.

Важливим доповненням до проекту є виробничий план - графік проведення будівельних робіт. Це документ визначає послідовність виконання операцій і приблизну тимчасову прив'язку. Складання його здійснюється з урахуванням необхідного часу на виконання окремих видів робіт, схоплювання і висихання бетону, штукатурки і інших видів оздоблювальних матеріалів.

Окремим розділом описуються інженерно-технічні мережі, в тому числі система опалення триповерхового будинку з урахуванням виду енергоносія. Для обігріву окремо стоїть будови переважно використовується автономне теплотехнічне обладнання із замкнутим контуром. Енергоносій вибирається виходячи з можливостей підключення до магістральних газових мереж.

Важливий момент, який цікавить багатьох: а скільки коштує якісний архітектурний проект будинку. Про це можна дізнатися з даного відео

Отримання дозволу на індивідуальне будівництво

Наявність земельної ділянки з цільовим призначенням не дає права на зведення житлового будови. Необхідно отримати дозвіл на ІСЖ, яке видається державними органами влади на підставі заяви. Пакет документів включає в себе:

 1. Свідоцтво про право власності на ділянку або постанову про його виділення.
 2. Виписку з реєстру про реєстрацію прав на землю.
 3. Паспорт на ділянку із зазначенням його кадастрового номера.
 4. Проект на триповерховий будинок, узгоджений з органами архітектурного нагляду та іншими організаціями.
 5. Акт про розмежування ділянки на місцевості із зазначенням червоних і осьових ліній, розміщенням будівель на майданчику.
 6. Узгодження плану з компаніями, які експлуатують інженерно-технічні, газові, енергетичні та телекомунікаційні мережі.
 7. Ліцензія на право проведення будівельних робіт від підрядної організації.

Термін дії виданого дозволу на будівництво обмежений трьома роками. Цього часу цілком достатньо, щоб побудувати хороший триповерховий будинок. У разі якщо відведеного законом періоду виявилося недостатньо, то можливе продовження терміну дії дозволу. Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до місцевого органу влади не пізніше, ніж за 1 місяць до закінчення терміну дії документа.

проект триповерхового будинку з мансардою та гаражем
Проект триповерхового приватного житлового будинку з мансардою та гаражем

Архітектурні бюро та інші організації пропонують індивідуальні і готові проекти триповерхових будинків, вибір їх великий і різноманітний. Замовнику складно не загубитися серед усієї цієї пишноти і багатства стилів.

проект триповерхового будинку у французькому стилі
Проект розкішного триповерхового будинку у французькому стилі

Вивчення великої кількості проектів від різних компаній допоможе сформувати власне уявлення про будинок. Точне розуміння власних бажань полегшить пошук виконавця робіт і попередні переговори з ним.