Проекти і будівництво приватних будинків з цокольним поверхом

проект будинку з цокольним поверхом лазнею та басейном

Для багатьох людей проекти будинків з цокольним поверхом викликають особливий інтерес, тому що ця частина будівлі, на їхню думку, є ідеальною конструкцію фундаменту. З цією думкою можна сміливо погодитися - як правило, цокольний поверх виготовляється з монолітної залізобетонної плити (яка використовується при будівництві фундаменту), завдяки чому відрізняється високою стійкістю і витривалістю.

Крім цього, фундамент з цокольним поверхом здатний забезпечити додаткову площу (де можна помістити пральню, спортзал або будь-які інші приміщення) та надати респектабельність всій будівлі.

проект будинку з цокольним поверхом лазнею та басейном
У цокольному поверсі цього будинку розташовані невелика лазня, басейн і підсобні приміщення

Коли рекомендується будувати будинок з цоколем

Незважаючи на вищевказані гідності, серед людей побутує думка про те, що проекти котеджів з цокольним поверхом не дуже економічні. Природно, в процесі зведення підвалу будівлі будуть потрібні додаткові витрати, але цей момент нітрохи не впливає на їх популярність. Крім того, що на отриманої додаткової площі можна розташувати всі підсобні приміщення, цокольний поверх здатний зробити підлоги в кімнатах першого поверху набагато тепліше, а самі приміщення - комфортними і сухими.
Проект заміського будинку з цокольним поверхом ідеально підійде для дачної забудови, так як підвал будівлі стане відмінним місцем для зберігання різних інструментів або врожаю.

Наявність цокольного поверху здатне значно вплинути на поверховість будівлі, що можна віднести до позитивного моменту, так як при ІЖС висота будинку не перевищує двох поверхів (якщо не брати до уваги мансарди). Нижній поверх котеджу (підвальний або цокольний) відноситься до категорії надземних поверхів, відповідно, враховується при встановленні поверховості будівлі (в тому випадку, якщо верх його перекриття перевищує позначку землі більш ніж на два метри).

На цьому невеликому відео ви можете подивитися приклад проекту будинку з цокольним поверхом з колод.

Щоб розібратися більш точно, як порівняльних прикладів можна привести характеристики підпілля і підземного поверху. Відповідно до будівельних норм частину споруди, у якій рівень підлоги нижче планувальної позначки землі більше, ніж на половину висоти приміщення, називається поверхом. При цьому стіни цілком можуть бути утворені конструкціями фундаменту, в результаті чого провести кордону між ними стає просто.

Під першим надземним поверхом мається на увазі та частина споруди, підлога якої розташовується на рівні планувальної землі. У тому випадку, якщо окремі частини котеджу володіють різним числом надземних поверхів, його поверховість слід визначати по максимальному числу поверхів у всьому споруді.

проект двоповерхового будинку з цокольним поверхом
Проект двоповерхового будинку з цокольним поверхом

План будинку з цокольним поверхом відрізняється самими різними варіантами архітектури будинку. Цокольний поверх по своїй площі може відрізнятися від розмірів основної будівлі. У тому випадку, якщо його площа перевищує розміри першого і другого поверхів, то його стельове покриття, в більшості випадків, виступає в якості експлуатованої покрівлі, на якій розташовуються тераси.

При відкритій терасі, яка не має навісу, гідроізоляція даху цокольного поверху повинна проводитися з особливою ретельністю. У тому випадку, якщо дах все ж таки присутня, нехай навіть і напівпрозора, власник котеджу може не задаватися питаннями забезпечення додаткового захисту цоколя від вологи.

Завдяки різноманітності нестандартних архітектурних рішень, деякі проекти будинків з газобетону передбачають можливість побудови цокольного поверху, за своєю площею менше, ніж площа основної будівлі. Способів реалізації цього варіанту безліч, і в цьому питанні все залежить від побажань майбутнього власника котеджу.

Конструктивні особливості будинків з цокольним поверхом

За своєю конструкцією фундаменти цокольних поверхів практично нічим не відрізняються від тих споруд, проект яких не має на увазі наявність підвальних або напівпідвальних приміщень. Стрічковий фундамент, в більшості випадків, укладається таким способом, при якому його підошва розташовується на кілька сантиметрів нижче позначки підлоги.

Приблизно в 80% фундамент і стіни цокольного поверху виготовляються зі збірних готових бетонних блоків, в деяких випадках фундамент можуть зводити з використанням бетону або цегли. Якщо грунт не володіє особливою міцністю, блоки ставлять на залізобетонні подушки, яка укладається на піщану підготовку товщиною в межах 150 мм.

Якщо грунт не дуже насичене вологою, для будівництва стін бажано застосовувати полегшені блоки з порожнечами, особливо, коли передбачається опалення приміщення цокольного поверху. Цоколь обов'язково повинен бути оснащений вентиляційними отворами, необхідними для природної вентиляції замкнутого простору.

Однією з найбільш розповсюджених помилок при будівництві цокольного поверху є перестраховка по міцності, в результаті чого будівництво конструкції обходиться досить дорого.

Іноді кошторис на будівництво цоколя за своєю вартістю може прирівнюватися до кошторису на зведення всіх інших частин котеджу, разом узятих. У цьому випадку рішення багатьох питань залежить від будівельної компанії і досвідченості архітектора - якщо за роботу взялися справжні професіонали, то можливість побудови якісної конструкції за розумною ціною цілком реальна.

Єдиний момент, на якому точно не варто економити - гідроізоляція стін і фундаменту цокольного поверху. Сирість може згубити будь-яке приміщення, яким би міцним воно не замислювалася при створенні проекту. Щоб уникнути вбирання вологи цоколем, навколо будівлі необхідно звести вимощення.

Технічні приміщення в цокольному поверсі

Людина, яка не розбирається в будівництві, навряд чи зможе помітити різницю між стандартним цокольним поверхом і високим підпілля, в той час як для власників будинку різниця досить помітна. Основна відмінність полягає в тому, що в цокольних поверхах існує можливість розміщення газових котелень (чого не можна сказати про підвалах). Крім цього, тут нерідко знаходяться санвузли, постірочниє, комори та інші корисні приміщення.

У недавньому часі були досить популярні проекти будинків з цокольним поверхом і гаражем, розташованим в цоколі, але в даний час цей варіант стає все менш затребуваний через свою не екологічні. Причина полягає в тому, що від специфічних «автомобільних» запахів в домі в цьому випадку можна позбутися тільки при наявності надпотужної системи вентиляції.

Крім цього, якщо гараж знаходиться значно нижче рівня грунту, то в'їзний шлях володіє великим ухилом, що не зовсім зручно, особливо, в зимовий час - крижана кірка заважає як в'їхати в гараж, так і виїхати з нього. В цьому випадку вирішити проблему допоможе доріжка з невеликим ухилом, протяжність якої становитиме кілька десятків метрів. При цьому варто враховувати те, що вона може трохи зіпсувати навколишній ландшафт, тому слід заздалегідь ретельно продумати це питання.

проект будинку з цокольним поверхом і гаражем
Проект будинку з цокольним поверхом і гаражем

Будівництво будинку з цокольним поверхом - основні рекомендації

  1. Для початку необхідно визначити якість грунту, на якій буде зводитися проект одноповерхового будинку з цокольним поверхом. Для цього слід вирити траншею достатньої глибини і досліджувати зріз землі. Відповідна грунт буде легкою за вагою, вона являє собою пісок без великих «прожилок» глини.
  2. Потім слід вирити котлован під будинок з глибиною приблизно один метр. Після цього потрібно перейти до облаштування фундаменту, яке представляє собою товсту стяжку. Товщина даного елемента конструкції буде залежати від всієї ваги будівлі в цілому.
    Як правило, товщина підстави складає близько 10 сантиметрів, хоча ця цифра може змінюватися в залежності від якості ґрунту: при малосжімаемим грунтом під стіни цоколя рекомендується засипати «подушки». Тобто, кожен окремий випадок є строго індивідуальним. Після остаточного визначення товщини підстави настав час приступати до заливання стяжки.
  3. Периметр майбутнього будинку, за яким планується зведення несучих стін, слід укласти фундаментними блоками, які повинні прилягати щільно один до одного. Необхідно залишити отвори для проводок, труб і вікон. Фундаментні блоки скріплюються між собою за допомогою цементного розчину. Висота будівлі повинна бути більше одного метра.
  4. До будинку підводиться електрика, газ і вода. Потім виконується установка вікон і дверей, а також внутрішня і зовнішня обробка будинку.
Опубликовано: 14-03-2019, 06:23
0
Наверх