Будинки з еркером будь-якого типу

проект будинку з еркером

Затишний, світлий, неповторний - ті якості, які обов'язково зустрічаються в описі будинку мрії. Кожен хоче створити сімейне гніздечко, зробити його по-справжньому казковим, при цьому надійним і практичним. Проекти будинків з еркером підходять для цих цілей більше інших.

проект будинку з еркером

Своєрідний прибудовах, однозначно, додасть будинку незвичайний зовнішній вигляд. Він же допоможе грамотно зонувати внутрішній простір, і створити неповторний інтер'єр. Нові форми - нові можливості, більше простору - більше свободи самовираження.

Ефектний елемент для вирішення конкретних завдань

Для російської людини еркер звучить більш екзотично, ніж виглядає насправді. Якщо назва ріже слух і асоціюється з чимось дорогим, буржуазним, то на практиці це архітектурне рішення знайоме кожному радянському громадянинові: більшість багатоповерхових будинків сталінської споруди мають такий вишукування.

дерев'яний будинок з круглим еркером

Справа не тільки в бажанні виділитися і індивідуалізувати своє житло - де там до таких потреб в 30-50е роки. Просто будинку з еркером вигідно відрізнялися за експлуатаційними якостями від однотипних будівель без виносних конструкцій:

 • еркер збільшував корисну площу приміщень при однаковій плануванні і площі забудови;
 • дозволяв ефективніше використовувати природне освітлення в квартирі, продовжуючи світловий день, і заощаджуючи електроенергію;
 • при типових плануваннях і стилі життя створював можливість виділитися і втілити в життя індивідуальні рішення;
 • нарешті, в епоху тотального стеження всіх за всіма, надавав прекрасну можливість огляду.
сталінський будинок з еркерами
Сталінський багатоквартирний житловий будинок з еркером

Сьогодні інші часи і звичаї. Еркер, переосмисливши свої історичні завдання, повертається на будівельний ринок з мирними цілями. Будинки з еркерами все частіше вибирають для будівництва і замовляють або індивідуальні проекти або вибирають з уже готових. Якщо порівнювати кількість подібних замовлень 15 років тому і сьогодні, то можна з упевненістю сказати, що їх частка значно зросла.

Від масової типової забудови до індивідуальними проектами

При будівництві приватного будинку майбутні господарі намагаються піти від типових шаблонів, що використовуються в масовому будівництві. Але в той же час зберегти і привнести в свій котедж то краще, що мають звичайні висотки.

проект одноповерхового будинку з еркером
Проект одноповерхового будинку з еркером

Індивідуальний дизайн одноповерхового будинку з еркером дозволить не тільки зовні зробити будинок неповторним, який притягує погляди перехожих. Але і дуже грамотно використовувати з'являються гідності від прибудованого ганку.

У різних типах будинків використовуються різні форми і типи еркерів. Це обумовлено можливістю основних будівельних матеріалів приймати потрібну форму, а також особливістю конструкцій:

 1. Квадратний або прямокутний еркер.
  Найпоширеніший вид еркера, так як не вимагає зведення складних конструкцій і при проектуванні є найпростішим з усіх інших видів. Можливо зведення в цегляному, блоковому будинку, при певній мірі майстерності можна побудувати каркасний будинок з еркером і панельний. Такий тип еркера набагато простіше вписувати в інтер'єр, особливо тим, хто погано знайомий з дизайнерськими законами. Але, не дивлячись на простоту, він не менш ефектний і практичний.

  проект двоповерхового будинку з прямокутним еркером
  Проект двоповерхового будинку з прямокутним еркером

 2. Еркер круглої форми.
  Його ще називають еркером, витриманим у венеціанському стилі. Може розміщуватися як в середині стіни, так і відмінно вписується замість одного з кутів будівлі. Найчастіше зустрічаються цегляні будинки з еркером такого типу, але може бути побудований в блокових будинках, неприпустимий в будинках з бруса, колоди, оциліндровки, складно вписується в каркасні і панельні конструкції. Безумовно, будинок з напівкруглим еркером буде вигідно виділятися серед сусідських котеджів. Еркер стане домінуючим елементом у інтер'єрі та екстер'єрі будинку, вимагає грамотного дизайнерського підходу, інакше перетворюється в недоладне несмачне пляма. При належному підході еркер перетворюється на улюблене місце відпочинку, неважливо в якому з приміщень будинку він знаходиться.круглий еркер в інтер'єрі як вітальня
 3. Багатогранний еркер.
  Проміжний варіант між круглим і прямокутним рішеннями. Виглядає цікаво за рахунок незвичайної складної конструкції. Багатогранний еркер в будинках з бруса використовується найчастіше, хоча підходить і для будівель з інших матеріалів. Варіантів використання в інтер'єрі - маса.

  великий будинок з багатогранним еркером
  Проект просторого котеджу для великої родини з багатогранним еркером і гаражем

У типовій масової забудови найчастіше можна зустріти саме останні варіанти еркерів. Просто, доступно, вишукано.

Еркер в поєднанні з іншими зовнішніми елементами декору

Еркер сам по собі є домінуючим елементом зовнішнього декору будівлі. Будь-, найпростіший і непоказний будиночок перетворюється в загадковий середньовічний палац зі своєю історією і атмосферою. А проектування великого котеджу в кілька сот квадратних метрів з використанням еркера на чолі зовнішнього оформлення перетворює його на справжній фамільний замок.

Тим часом еркер цілком можна поєднувати з іншими елементами зовнішньої обробки.

Будинок з еркером і балконом

заміський будинок з еркером і балконом

Відмінне рішення для дво- і триповерхових будівель. В цьому випадку еркер розташовується тільки на першому поверсі, а другий поверх має класичну конструкцію. Зовні виступ починається від самого фундаменту, піднімається на висоту поверху і завершується витонченим балконом, точно повторює контури еркера. При цьому балкон може бути як критим і заскленим, так і просто огороджений простором.

3d план будинку з еркером і балконом
3d план будинку з еркером і балконом

Будинки з еркером і мансардою

будинок з мансардою

Це рішення підійде для невеликих ділянок, коли потрібен компактний, але функціональний будинок. При цьому еркер може розміщуватися як на першому поверсі, так і на обох відразу. А можна взагалі відмовитися від еркера на першому поверсі, прикрасивши цим елементом тільки мансарду. Як правило, в мансарді розташовуються спальні і дитячі кімнати. І для того і для іншого варіанту еркер буде відмінним рішенням.

Будинок з двома еркерами

Що може бути краще одного еркера? Правильно, два еркера. Прикрашати будинок цим елементом можна не один раз, а двічі. Зовнішній вигляд будівлі буде однозначно унікальним. А в інтер'єрі з'являється простір для творчості і самореалізації. Як правило, якщо еркерів два, їх розміщують у вітальні і кухні-їдальні, зонуючи простір.

Гармонійніше таке поєднання виглядає в досить просторих будинках. І нерідко еркери роблять різними за висотою, наприклад, на один поверх і на всю висоту будівлі. Однак проект будинку з двома еркерами - вимагає ретельного опрацювання і точних розрахунків. Завдання не просто красиво вписати і поєднувати ці два елементи, але і зробити конструкцію безпечної і надійної.

проект двоповерхового будинку з двома еркерами
Проект двоповерхового будинку з двома еркерами різної висоти

Варіанти планувань будинків з еркером

Різні за призначенням, площі, поверховості будинку, так чи інакше, схожі за планувань. Переглянувши кілька десятків проектів, вже можна передбачати, що і де розташував архітектор в наступному проекті. Незважаючи на те, що плани будинків з еркером мають свої характерні особливості, можна виділити кілька закономірностей і загальних принципів, за якими зонується внутрішній простір.

Перший поверх - це активна житлова зона

На відео представлені варіанти розміщення еркерів в будинку

https://www.youtube.com/watch?v=loteiVsW9NM

Тут найчастіше розташовуються хол, вітальня, кухня, їдальня, камінний зал, санвузол. Еркер на першому поверсі використовується в трьох видах.

 • Еркер в вітальні. Тоді він оформляється в окрему м'яку зону або чілаут, щоб серед галасливої ​​вечірки можна було коректно усамітнитися і поговорити, не залишаючи гостей.
 • Еркер в кухні-їдальні. Об'єднує і розділяє одночасно дві зони загального приміщення. Таким чином, можна займатися двома справами відразу, приймати гостей і клопотати на кухні. Такий варіант відмінно підійде сім'ям, які дуже часто зустрічаються з друзями за кухлем чаю.
 • Еркер як окреме приміщення. Найчастіше в самостійну кімнату виділяється круглий кутовий еркер. Його можна використовувати як робочий кабінет або в якості більш закритого чілаута.

Другий поверх - спальна зона і особистий простір

спальня кімната з еркером

Тут розміщуються спальня батьків, дитячі кімнати-спальні, гостьові кімнати, санвузол, гардеробна. Еркер може бути присутнім і на другому поверсі, тоді одна з цих кімнат, або дві, якщо еркерів в будинку два і обидва зроблені на всю висоту будівлі, або один з них в повну висоту, а другий розташовується тільки на другому поверсі, будуть оснащені цим декоративним елементом.

 • Еркер в дитячій. Відмінне рішення для створення ігрової зони, робочої або власного затишного куточка. Оформити таку світлу нішу можна відповідно до вікових потреб дитини.
 • Еркер в спальні батьків. Дуже романтичне рішення, яке наповнює кімнату додатковим світлом вранці і особливим затишком у вечірній час. У таку нішу можна поставити ліжко, або організувати там додаткове місце для релаксу і усамітнення.
 • Еркер у ванній. Найдивовижніше рішення, а й найефектніше. Де як не в своєму будинку можна приймати гарячу ванну і милуватися заходом через величезні вікна. Сучасні дизайнерські рішення дозволяють втілити ще й не такі сміливі бажання в життя.

Цокольний поверх і службові приміщення

будинок-фрегат з цокольним поверхом

Залежно від планування в будинку може бути присутнім цокольний поверх. Тоді всі підсобні приміщення, такі як топкова, бойлерна, котельня, насосна, пральня та інші необхідні закутки розміщуються там. У відсутності цокольного поверху вони або виносяться за основний периметр житлового простору і обладнуються окремим входом (за вимогами норм безпеки) або розміщуються безпосередньо в будинку.

Недалеко від входу, центрального або чорного, під сходами, близько санвузлів. Наявність еркера ніяк не впливає на наявність цих приміщень, і, звичайно ж, жодне з них не розташовується безпосередньо на такого цінного площі.

планування будинку з еркером
Приклад планування будинку з еркером і цокольним поверхом

Будинок, поєднаний з гаражем

Іноді гараж виявляється частиною будинку. Об'єднаний загальним фасадом, він розміщується прямо під будинком або поодинці, або розділяючи простір цокольного поверху з господарськими приміщеннями. Еркер не є перешкодою втілення цього проекту. Єдине, накладаються деякі обмеження по функціональному використанню ніші.

проект будинку з гаражем та суміщеної вітальні
Приклад планування будинку з гаражем та еркером

Не варто розміщувати в такому еркері дитячу, зону для релаксації і з обережністю чайну чи столову. Відмінним рішенням буде розмістити в ньому зимовий сад або облаштувати м'який куточок. Він використовується активно тільки тоді, коли в будинок приходить багато гостей одночасно. В інший час служить декоративним оформленням інтер'єру.

Як обіграти еркер в різних інтер'єрах

Займатися плануванням великого котеджу самостійно не варто. Дизайн будинку з еркером в цьому плані ще складніше, тому краще покликати на допомогу професіонала. Буде це ваш знайомий дизайнер, або найманий фахівець - значення не має. Головне, що він допоможе втілити ваші бажання в життя і грамотно розділити величезний простір на затишні, функціональні і комфортабельні зони, придатні для життя.

еркер як кухня

Еркер в створенні неповторного інтер'єру - величезна перевага. Головне, це змусити його грати за вашими правилами. Для початку варто подивитися фото різних прикладів використання еркера в інтер'єрі будинку, а вже потім братися за створення власного.

 • еркер можна перетворити в їдальню, виділивши окрему зону в кухні;
 • створити в ніші чайну або кавову зону;
 • перетворити еркер в домашній робочий кабінет;
 • зробити в світлому приміщенні читального залу, з кріслами, диваном або подіумом і м'якими стінами;
 • організувати дитячий куточок;
 • помістити подіум і зробити спальне місце;
 • розмістити м'який куточок з подушками і авторськими меблями;
 • сама кухонна зона, в тому числі робоча, цілком можуть бути вписані в еркер;
 • зимовий сад - відмінне рішення для інтер'єру.

Крім того, еркер на всю висоту будинку всередині може використовуватися в якості другого світла. Не розділений міжповерховими перекриттями, цей варіант відкриває нові простори для творчості та можливості оформлення як інтер'єру в цілому, так і еркера зокрема.

еркер в багатоквартирному будинку

Сьогодні еркер у власному будинку цілком рядове архітектурне рішення. Виглядає дорого і вишукано, на ділі виявляється корисно і практично. Наявність типових проектів будинків з еркерами роблять це архітектурна прикраса більш доступним і сприяють популяризації його в малоповерховому будівництві.