Проекти будинків і котеджів з оциліндрованих колод

дерев'яна дача з колоди

Дерев'яна хата здавна вважається традиційним слов'янським типом житлової забудови, який не втрачає популярності і по сей день. Будинки з колод відрізняються легкістю споруди, володіють прийнятною вартістю для більшості людей, радують своїм довгим терміном служби. Але, крім цих якостей, проекти дерев'яних будинків з оциліндрованих колод мають ще багатьма іншими перевагами. Перш за все, заміські дачі з деревини притягують людей своїм привабливим зовнішнім виглядом, ідеально вписуючись в природний ландшафт.

дерев'яна дача з колоди

Проекти дерев'яних будинків з колод вражають своєю різноманітністю, що дозволяє швидко і легко підібрати для себе найбільш підходящий варіант. Крім цього, дерево є екологічно чистим матеріалом, що дозволяє його власникам не випробовувати побоювання за своє здоров'я. Ну і, нарешті, зовнішня і внутрішня обробка таких споруд обходиться набагато дешевше, ніж у споруд з іншого матеріалу.

проект дачного будинку з колоди
Проект невеликого дачного будиночка з колоди

Природно, деревина, як і будь-який інший матеріал, не позбавлена ​​своїх недоліків. Найголовнішим серед них є висока вразливість до впливу вологи, вогню і різних мікроорганізмів. Втім, вирішити цю проблему дуже легко, якщо провести своєчасну обробку потрібних елементів конструкції спеціальними захисними складами.

Для усунення проблем, що виникають з вини літньої спеки і вологи, слід заздалегідь визначитися з відповідною породою дерева, яка буде використовуватися в якості основного будівельного матеріалу. Наприклад, в таких випадках відмінно підійде сосна, що володіє чудовими показниками міцності і щільності. Крім цього, вона не тріскається в ході експлуатації і не дає усадки під час підготовки до будівництва.

Як правило, для зведення житлових будинків використовується звичайна російська сосна, смолиста, гнучка, карибська, корейська і густо цвітна.

На цьому відео можете подивитися поради про те, як правильно самостійно вибрати оциліндрованої колоди для будівництва свого майбутнього котеджу

 Правила підготовки проектів та планування дерев'яних будинків

 1. Внутрішній простір будь-якого будинку умовно ділиться на дві частини: житлову і господарську. При цьому житлова зона ділиться ще на дві частини - вечірню і денну. Вечірні та денні зони, в свою чергу, діляться на окремі приміщення для дорослих, дітей і гостей. В денну зону входять передпокій, тамбур, вітальня, веранда, туалет і їдальня. Приміщення, призначені для денного відпочинку, включають в себе санвузли, спальні і вбиральні. У господарській зоні розташовуються комора, кухня, пральня, майстерня, гараж та котельню.
 2. Знизити вартість житла можна за рахунок зменшення кількості коридорів і холів. Щоб звести кількість цих приміщень до мінімуму, вам буде потрібно ще на стадії проектування об'єднати функції деяких кімнат. Наприклад, на балконі спальні можна облаштувати робочий кабінет, а деякі кімнати зробити прохідними. Одним з найбільш зручних варіантів вважається план будинку, в якому кухня складає одне ціле з житловою зоною їдальні.

  планування дерев'яного будинку з колоди
  Креслення і приклад планування 1-го поверху будинку розміром 10х9 м

 3. Всі дорослі члени сім'ї, особливо, сімейні пари, повинні мати свої власні окремі кімнати. Збиратися всім разом можна в вітальні або кімнаті для відпочинку.

  креслення другого поверху дерев'яного будинку
  Креслення 2-го поверху будинку

 4. Якщо в будинку будуть проживати кілька поколінь, то територія кожної сім'ї повинна володіти своєю власною спальнею, санвузлом, при можливості - виходом. При цьому приміщення для літніх членів сім'ї рекомендується розташовувати на першому поверсі.
 5. У будинку бажано облаштовувати дві вхідних дверей, одна з яких розташовується з боку тераси або веранди, а інша - з боку в'їзду на ділянку.
 6. Сходовий простір, якщо таке є, повинне добре освітлюватися (з міркувань безпеки). Тому тут обов'язково слід зробити вікно, через яке в приміщення будуть потрапляти сонячні промені.
 7. Крім того, бажано заздалегідь передбачити можливість розширення площі будинку в міру збільшення сім'ї. Вирішити подібні питання можна за допомогою облаштування мансарди або прибудови до будинку.
 8. Каміни, в більшості випадків, розташовуються в кімнатах загального користування (вітальні або їдальні). Зважайте на те, що зведення каміна у вже побудованому будинку потребує облаштування димаря і камінної труби, що супроводжується певними труднощами. Наприклад, трубу потрібно проводити по фасаду будинку, що не завжди можливо.
  проект каміна в дерев'яному будинку
 9. Знизити тепловтрати будинку і його вартість можна за рахунок простої прямокутної форми конструкції, при якій використання еркерів, виступів, балконів і т.д. зведено до мінімуму. Крім цього, заощадити на будівництві можна за рахунок облаштування даху простої форми.
 10. Зменшити витрати на кондиціонування і опалення можна завдяки правильній орієнтації будинку по вітру і сонцю. Для максимальної експлуатації теплової енергії сонця житлові приміщення в будинку рекомендується орієнтувати в південну сторону. У свою чергу, господарські приміщення бажано розташовувати з північного боку.
 11. Крім цього, зменшити зайві витрати можна за рахунок проектування коротких і простих інженерних комунікацій.
 12. Якщо ви шукаєте проекти дерев'яних будинків з гаражем економ-класу, то гараж краще облаштовувати вбудований, а не окремий. Цей варіант зручний тим, що ви зможете заощадити додаткову площу і кошти на опаленні приміщення. Крім цього, бажано відмовитися від використання підвалу, так як вартість робіт по його зведенню і гідроізоляції перевищують вартість одного поверху приблизно в два рази. Замість нього ви завжди можете облаштувати в північній частині будинку додаткову комору.

  проект дерев'яного будинку з гаражем
  Проект дерев'яного будинку з вбудованим гаражем

 13. При виборі проекту будинку особливу увагу зверніть на конструктивні і планувальні рішення, які відповідають за звукоізоляцію нічний зони. Сторонні шуми легко можуть потрапити в цю частину будинку практично через будь-які огороджувальні конструкції (перекриття, стіни, вікна, двері, вентиляційні отвори і т.д.). Щоб забезпечити якісну звукоізоляцію, між спальнею і приміщеннями денної зони потрібно невеликий коридор.
 14. Обладнайте систему опалення терморегуляторами, які дозволять контролювати температурний режим в кожному окремому приміщенні.

Будівництво дерев'яних будинків з оциліндрованих колод

При будівництві власного будинку з колод, в першу чергу, необхідно підібрати відповідний проект. В цьому випадку рекомендується використовувати або вже готові варіанти, або звернутися за допомогою до фахівців, так як деякі інженерні обчислення самостійно виконати дуже важко. Фахівці ж зможуть не тільки підготувати всю необхідну проектну документацію, але і підібрати найбільш підходящі матеріали.

Як тільки ці роботи завершені, починається будівництво будинку безпосередньо на самому об'єкті. Спочатку готують підставу, в якості якого зазвичай виступає стрічковий фундамент або металеві палі. Вибір відповідного варіанту залежить від характеру місцевості і масштабу будівництва.

Далі відбувається обв'язування і зведення стін, при якому зазвичай використовують вже повністю готові колоди, висушені і оброблені всіма захисними складами. Потім формується дах з подальшою укладанням покрівлі. При цьому типі робіт найпоширенішим матеріалом є металочерепиця.

Після завершення цих етапів будівництва настає черга виконання зовнішньої і внутрішньої обробки, а також заповнення віконних і дверних прорізів. При бажанні можна провести облицювання фасаду будівлі декоративним матеріалом.

Не забувайте про те, що після завершення монтажних робіт дерев'яній споруді потрібно додатковий час на акліматизацію. Усадка будівлі відбувається, як правило, протягом перших двох років використання і становить близько 5%.

Дизайн інтер'єру дерев'яного будинку

В даний час будівництво будинків з дерева є як і раніше найсучаснішим і доступним. Саме із цієї причини колоду часто використовується для зведення не тільки респектабельних котеджів, але і невеликих літніх будиночків.

проект літнього будиночка
Проект невеликого літнього будиночка

Будівництво з оциліндрованих колод має масу переваг:

 • За рахунок оцилиндровки стіновий матеріал набуває чітку форму і діаметр, яких домогтися при ручній обробці майже неможливо. Під час будівництва ці характеристики можуть стати вирішальними, так як будь-яка невідповідність розмірів може істотно ускладнити процес роботи.
 • Зовнішній вигляд і внутрішній інтер'єр будинку з оциліндрованих колод має привабливий зовнішній вигляд, що дозволяє заощадити на проведенні додаткової обробки. Єдине, що може знадобитися - шліфування і покриття стін спеціальними захисними засобами для деревини.
 • Щільне сполучення вузлів забезпечує відмінні показники тепло- і звукоізоляції будинку.
 • Деревина здатна створювати в приміщенні комфортний і сприятливий мікроклімат, що робить на людський організм саме позитивний вплив.

Коли мова заходить про облаштування внутрішнього інтер'єру дерев'яного будинку, то тут відкривається безліч найрізноманітніших варіантів.

дизайн інтер'єру оциліндрованих будинку

У більшості випадків внутрішні стіни обшиваються вагонкою або декоруються дерев'яними панелями. Такий спосіб оформлення значно підвищує рівень тепло- і звукоізоляції в приміщенні. Для обробки підлоги і стелі точно так само використовують деревину, але при бажанні на підлогу можна укласти паркет або паркетну дошку. Цей матеріал, як ніякий інший, створює особливе відчуття респектабельності і престижності. Для оформлення стелі зазвичай використовують дерев'яні панелі і дерев'яні балки.

внутрішній інтер'єр дерев'яного будинку

Звичайно, вікна в дерев'яному будинку повинні поєднуватися з іншим інтер'єром, тому в їх оформленні так само рекомендується використовувати деревину. Крім цього, в більшості випадків внутрішній простір такого житла рідко обходиться без сходів, встановлення якої найкраще довірити фахівцям. Вони зможуть зробити потрібні розрахунки і якісно виконати всі супутні роботи.

Стиль інтер'єру

В інтер'єр брусового будинку ідеально впишеться штучно зістарені меблі, виконана «під старовину» (ліжка, столи, стільці і т.д.). Меблі, при бажанні, можна використовувати ту, що декорована різноманітними вставками з інших матеріалів (метал, скло, шкіра). Природно, не варто забувати і про загальний стиль. Наприклад, сільський стиль має на увазі використання натуральних матеріалів (бавовна, дерево, льон і т.д.).

меблі в будинку

Якщо ж вам більше подобається стиль хай-тек, то запасайтеся металом і склом, які є традиційними при оформленні інтер'єру в такому стилі. Елементи цих стилів, нехай не повністю, а лише частково, зможуть відмінно вписується в обстановку дерев'яного житла.

Декоративні елементи в інтер'єрі дерев'яного будинку

На сьогоднішній день проекти дерев'яних будинків з колод вже неможливо уявити без такої деталі, як камін, який зазвичай розташовують у великому залі. Він здатний зробити приміщення більш затишним і теплим, надаючи всьому будинку особливу атмосферу вишуканості і витонченості. Щоб підкреслити загальну атмосферу, інтер'єр можна доповнити красивими вітражами зі скла.

камін в будинку

Якщо ви хочете надати приміщень більше оригінальності і неповторності, не забувайте про використання всіляких вазочок, статуеток, картин, виробів з кераміки, кашпо і т.д. Якщо вже хочеться щось зовсім індивідуальне, спробуйте себе в ролі дизайнера і змайструєте деякі елементи декору своїми власними руками (картину з сухих квітів або кашпо з гілочок). Двоповерхові будинки з бруса не обходяться без сходів, які точно так же можна перетворити на справжній витвір мистецтва.

сходи на другий поверх в дерев'яному будинку
Оригінальна сходи на другий поверх

Сам будинок можна доповнити невеликий мансардою, розміри якої становлять приблизно 8х8 м. Традиційно проекти дерев'яних будинків з колоди з мансардою на увазі облаштування на першому поверсі вітальні, кухні-їдальні і холу, які утворюють собою єдине, гармонійне простір. Крім цього, на першому поверсі відводять місце під санвузол з душовою кабіною і спальнею для престарілих батьків. Якщо з боку вітальні облаштувати додатковий вхід в будинок, то облаштування тамбура не потрібно (так як цей вхід використовується тільки в літню пору року). Через нього ж можна потрапити в загальну зону, що включає в себе кухню-їдальню і, відповідно, вітальню, яку можна доповнити каміном.

план будинку з мансардою та терасою
План будинку 8х8 м з мансардою та терасою

Хол, розташований на мансардному поверсі, дозволяє потрапити в зону відпочинку, де облаштовані три просторі спальні.