Проекти будинків і котеджів з двома входами

котедж на два входи

На сьогоднішній день будь-яку будівлю має свій унікальний і неповторний внутрішній і зовнішній дизайн. Існують не тільки стандартні будівлі, які мають один вхід. Є ще і будинок на два входи. Він може мати різну функціональність.

котедж на два входи
Проект будинку на два входи

Різновиди будинку на два входи

Проект такого будинку може бути різним. В основному зустрічаються будови:

 • одноповерхові;
 • двоповерхові.

Як правило, велика поверховість у таких будинків не передбачена. Все це через оптимальної функціональності кожного приміщення.
Будинок має різну функціональність:

 • на дві сім'ї;
 • для однієї сім'ї.

Перший варіант характеризується тим, що в будові проживають дві сім'ї і для кожної з них буде свій окремий вхід. Жителі такого будинку не перетинаються всередині ніяким чином. У них окремі комунікації і кімнати для проживання. У деяких випадках планування будинку може мати тільки спільні санітарні приміщення або кухонну зону. Але вони є окремо стоять будинками. Як правило, для кожної сім'ї все облаштовується всередині будинку.

інтер'єр будинку
Інтер'єр будинку на два входи

Найчастіше такі споруди є котедж з двома входами різної поверховості. Територія біля будинку також розділена на двох господарів і огороджена по можливості.
Будинки для однієї сім'ї характеризуються більшою функціональністю. Вони мають два входи для ефективного використання будівлі. Є вхід:

 • Основний;
 • додатковий (задній).

Перший тип може використовуватися для входу в житло в будь-який час. А другий вже використовується для виходу на задній двір.

Важливо. Дуже добре будувати котедж на два входи в тому випадку, якщо будинок має досить великі параметри і незручно обходити будинок для виходу в сад або город.

Проектування будинків з двома входами

Складають проект будинку на два входи:

 • самостійно;
 • за допомогою професійних архітекторів.

Спочатку визначається функціональність будівлі. Чи буде будинок для двох сімей або для однієї.

будинок на дві сім'ї
Проект будинку на дві сім'ї

У першому випадку котедж передбачає задній вхід. У другому - вхід може бути розташований в будь-якому місці.

Примітка. У більшості випадків в будові, яке призначене для проживання двох сімей входи розташовуються поруч.

Самостійне проектування будинків

Припустимо, є ділянка, на якому потрібно побудувати будинок для двох сімей. Спочатку складається план. У ньому вказується точна кількість кімнат і інших функціональних приміщень. Для кожної сім'ї такі параметри повинні бути аналогічними, щоб їм дісталося однакову кількість житлової площі.

Після малюється проект будинку. Зробити це можна на простому аркуші спеціального паперу або ж використовувати програмні комплекси.

У них заносять певні параметри будови:

 • необхідна площа;
 • довжина будинку;
 • ширина;
 • поверховість;
 • висота;
 • кількість входів і їх раціональне розташування.

Далі, як тільки коробка будинку на екрані буде виведена, можна приступати до розміщення кімнат.

програма для проектування
програма для проектування будинків і котеджів

Тобто, робиться планування простору. Вона виконується з урахуванням всіх несучих конструкцій.
Важливо. Котедж на дві сім'ї може мати проект з такими несучими стінами:

 • зовнішніми;
 • однієї спільної.

Причому, якщо будинок двоповерховий, то несуча конструкція розташовується в центрі житлової половини кожної сім'ї.
Враховується також, чи буде котедж мати мансардний дах. Від цього залежать навантаження на фундамент будови і його несучі стіни.

Складання проекту за допомогою професійного архітектора

Можна з упевненістю сказати, що якщо проект такого будинку становить висококваліфікований архітектор, то планування будинку буде не тільки функціональної, але й оптимально підходить.

професійний архітектор

Спеціаліст, оцінивши побажання замовника і його фінансові можливості, зможе точно розподілити кімнати в будинку і облаштувати котедж. Вартість таких робіт не дуже висока, в порівнянні з тим, що можна відразу після того, як затверджений проект, приступати до будівництва. Візуально оцінити майбутнє будова можна на екрані монітора. Далі, всі документи роздруковуються і віддаються на узгодження до відповідних інстанцій.

Як правило, у архітекторів в своєму каталозі є вже маса готових проектів різної вартості в розробці і будівництві. Можна просто купити їх і вже після стверджувати в державних організаціях. Планування таких будівель досить різноманітна. У деяких випадках вона «вільна» і власнику житла надається можливість розподілити простір самостійно.

Професійні характеристики будівель з двома входами

Проект будівлі, що має кілька входів, може бути будь-яким. Все залежить від технічних характеристик будівлі, яке підрозділяється на:

 • хата;
 • котедж;
 • таунхаус;
 • дуплекс.

Планування також відрізняється. Будівництво виконується за різними технологіями. Можна купити вже готове житло такого типу або ж звести його самостійно.

Будинки на два входи

Будинки з двома входами - це фундаментальне будова, яке має високу міцність і довговічність. Проект складається з урахуванням всіх технічних характеристик несучих конструкцій і міжкімнатних перегородок.

Зводять будинки з:

 • цегли;
 • ракушняка;
 • монолітом.

Ці матеріали і засоби мають достатню міцність, щоб з них можна було побудувати будинок будь-якої поверховості.

Примітка. Більш дорогим є будова з цегли. Обумовлено це розмірами каменю, які невеликі.

цегляний будинок
Котедж побудований з цегли

Кладка несучих стін виконується в 2 або 3 цегли, міжкімнатних перегородок - в 1 або 0,5. Попередньо визначається планування будівлі.

Більш економічним в будівництві є ракушняк. Цей матеріал має великі розміри. Блоки викладаються досить швидко і просто.

Як і в застосуванні цегли, кладка виконується за допомогою бетонного розчину, який готується з:

 • піску;
 • цементу марки 400;
 • води;
 • закріплювача.

Примітка. Основною відмінністю цього матеріалу від цегли є пористість. Ракушняк - екологічно чистий камінь, який здатний деформуватися під тривалим впливом вологи.

Вага його, в порівнянні з цеглою, незначний. Але це не звільняє від споруди міцної основи для будинку.

Досить часто зустрічається проект монолітного будови. У чому його особливість?

монолітний будинок
Проект монолітного будинку на два входи

Планування такого житла визначається ще до початку будівництва. Обумовлено це тим, що всі стіни як несучі, так і міжкімнатні перегородки, виливаються за певною технологією:

 • споруджується каркас-опалубка з деревини;
 • замішується розчин з бетону на основі портландцементу;
 • в нього додаються щебінь і керамзит;
 • спочатку в опалубку прокладається арматурна сітка, яка виконує сполучні і зміцнюють функції.

Попередньо закладається монолітний фундамент, глибиною не менше 1,50 м. Як правило, цей параметр підстави залежить від поверховості будівлі і від рівня промерзання грунту на ділянці. У деяких випадках споруджують пальові фундаменти. Але це тільки на піщаних грунтах.

Іноді в таких будівлях є вільне планування. Тобто, просто виганяється коробка із застосуванням технології будівництва монолітом і тільки потім раціонально розподіляється простір.

Котеджі, таунхауси і дуплекси

Найчастіше котеджі з двома входами зводяться з наступних будівельних матеріалів:

 • пінобетону;
 • шлакоблоку;
 • на основі каркаса.

У такого будівлі планування буде дзеркальною. Входи розташовуються, як правило, поруч один з одним. Кількість кімнат і їх розміри повністю аналогічні і симетричні.

Є котеджі для однієї сім'ї з двома входами. Один знаходиться попереду будови і є основним, а другий - ззаду і виконується функції чорного входу. Всі вищеописані матеріали підійдуть для будівництва будь-якого типу котеджу.

Пінобетон і шлакоблок за своїми функціональними і якісним характеристикам несильно відрізняються. Їх параметри також практично аналогічні. Кладка виконується із застосуванням бетонного розчину.
Важливо. Професійні будівельники не рекомендують з них зводити двоповерхові будинки, так як ці матеріали здатні деформуватися навіть під своєю вагою.

кладка цегли

Їх можна купити або зробити самостійно. Незважаючи на те що вони не володіють значною масою, все одно знадобиться міцну основу, так як в разі зведення тільки одного поверху з часом може знадобитися розширити житлоплощу за рахунок переоблаштування простий покрівельної конструкції в мансардний. А це додаткові навантаження на фундамент і на сам будівельний матеріал.

Порада. З цієї причини потрібно враховувати додаткові навантаження в будівництві несучих конструкцій.

Більш цікавою вважається каркасне будівництво. Ця технологія західними фахівцями використовується вже протягом багатьох років. Будинки здатні витримати сильні вітри і різні кліматичні явища.
Будівлі такого типу є «фінськими будинками». Практично кожен другий сучасна людина чув про таке житло, яке зводиться за досить короткий час.

фінський будиночок
Проект фінського будинку на два входи

Проект складається попередньо, адже з його допомогою можна спочатку підрахувати витрати на зведення будівлі і правильно зробити розподіл простору.

При цьому враховується, що планування таких «фінських» будиночків є стандартною:

 • кухня;
 • санітарні кімнати (об'єднані);
 • вітальня (часто планується разом з кухнею);
 • дві окремі спальні;
 • гаражне приміщення (має спільну стіну з будинком).

Є один або два балкона, так як в більшості випадків будова має два поверхи. На першому розміщують господарські кімнати, а на другому - спальні.

Існують проекти із закритою верандою, яку при необхідності можна переобладнати в відкриту. Якщо будинок на дві сім'ї, то все кімнати знаходяться в дзеркальному положенні в кожній частині будівлі. Їх параметри і функції аналогічні.

котедж на два господаря
Дзеркальне розташування будинку на двох господарів

Дахи котеджів, таунхаусів і дуплексів легкі. Вони також споруджуються на каркасній основі. Покрівельним матеріалом найчастіше є металочерепиця. Їх площа досить велика і при бажанні можна облаштувати другий функціональний поверх. Тим більше що перекриття це дозволяють. Вони зможуть витримати значні навантаження.

Опубликовано: 24-03-2019, 10:15
0

Похожие статьи


Наверх