14-04-2019, 15:51

Проекти дачних будинків з мансардою і верандою

будинок 5х7 веранда мансарда

Провести все літо на природі - мрія кожного городянина і вона може стати реальністю, якщо є дачний будинок з мансардою і верандою. Житлове горищне приміщення дозволяє значно збільшити придатний для проживання метраж, а прибудова до будівлі здатна розширити функціональні можливості житла. Будівництво таких будинків корисною площею 6х6 м досягло сьогодні найбільшою популярністю, а їх проекти представлені в інтернеті на будь-який смак і з урахуванням різних фінансових можливостей майбутніх дачників.

будинок 5х7 веранда мансарда
Проект дачного будинку 5х7 з верандою і мансардою

Проекти дачних будинків з мансардою і верандою пропонуються для будівництва об'єктів різної площі. Люди із середнім достатком будують дачі, починаючи від 6х6 м або 6х8, і закінчуючи невеликими заміськими котеджами. Після доповнюють їх гаражами, банями, господарськими будівлями для комфортного літнього проживання за містом.

Чи потрібна мансарда

Кожен дачний забудовник вважає, що житло з мансардою необхідно не тільки для того, щоб через вікна мансардного приміщення милуватися сяйвом нічних зірок, як це робили в пошуках натхнення багато відомих художників і поети. Мансарда потрібна для збільшення корисної площі житлових будинків, особливо таких, у яких розміри 6х6 м. Власник житла переконаний, що облаштоване простір горища має використовуватися раціонально, з користю для всієї родини.

котедж мансарди веранда
Варіант проекту заміського котеджу з мансардою і верандою

Мансардну надбудову обладнають під час зведення будинку, або після того, як він вже побудований. Доповнення житла мансардою відрізняється від зведення звичайного поверху в першу чергу тим, що стіни, стелі її похилі, сформовані проектом скатної дахом. Це створює проблеми їх утеплення та оздоблення, а також розміщення віконних прорізів. Однак, переглядаючи готові проекти, можна знайти вирішення проблемних ситуацій і створити горищні приміщення з високим рівнем комфорту.

Близькість покрівлі створює деякі незручності користування мансардою. Під сонцем дахове покриття може сильно нагріватися, а при інтенсивному дощі видавати дратівливий шум. Цю проблему, застосувавши відповідні матеріали, простіше усунути в процесі самого будівництва корпусу і даху, ніж повертатися до неї після завершення всіх будівельних дачних робіт.

будинок брус мансарда
Проект будинку з мансардою з профільованого бруса

Для обладнання вільного простору горища та доповнення житла мансардою належить попередній аналіз несучих стін і фундаменту вже існуючого будинку. Це повинні зробити відповідні експертні фахівці. Після чого необхідна переробка внутрішньої сторони покрівлі з використанням утеплювача між крокв, пароізоляції, відповідних оздоблювальних матеріалів. Не кожен обладнаний горище будинків можна назвати мансардним приміщенням.

Якщо його утворює продовження лінії стін до висоти півтора метрів від горищного перекриття, то воно за правилами СНиП називається мансардою.

А коли вказану відстань вище, то це приміщення вже вважається повноцінним поверхом. Проекти мансард враховують нахил стін, чому горищні кімнати непридатні для розміщення такої готових меблів, як високі серванти, шафи.

будинок веранда
Оригінальний проект невеликого будинку з двома верандами

А ось ліжка, тумбочки, низькі шафки для книг, радіотехніки і дрібних речей цілком впишуться в їх інтер'єр. Таку житлоплощу будинку краще використовувати в якості кабінету, дитячої або додаткової спальні для гостей. Насправді, кожен господар дачі, будь вона 6х6 м або 6х8, завжди розпорядиться своєю мансардою з найбільшою користю для всієї родини.

Таким чином, причини необхідності мансардного приміщення наступні:

 1. Мансардою збільшується корисна житлова площа, на якій можна розмістити що завгодно: барну стійку, столярну майстерню, творчу студію, спальню або дитячу кімнату.
 2. Це територія, спеціально призначена для відпочинку в дачний сезон. Проекти не пропонують, але дачники іноді ділять її на дві частини: одну для житлових і розважальних цілей, а іншу під складське приміщення, ніж вирішується проблема зберігання речей не першої необхідності.

  план будинку мансарда
  Планування дерев'яного будинку 6 на 6 з мансардою і верандою

 3. Мансарда - це ворота в небесний простір. У міській суєті люди за корпусами висотних будинків не бачать зірок, місячного світла, не можуть споглядати вигадливі форми хмар. А сидячи на дачі в м'якому кремлі перед похилим широким мансардним вікном можна милуватися всім цим і відчувати забуте єднання з природою. Може здатися, що це все лірика, але вона набуває все більшу цінність в століття тотальної урбанізації і панування високих технологій.
 4. Мансардний надбудова надає респектабельний вигляд, дозволяє підкреслити індивідуальність будинку в загальній черзі дачних будинків, що для деяких дачників є важливим фактором.

Чи потрібна веранда

Прибудову до будинку з максимальною кількістю вікон називають верандою. Найчастіше веранду прилаштовують до південної сторони будинку, щоб в холодну погоду вона краще прогрівається сонцем. А в літню спеку від спеки цілком можуть захистити вікна, обладнані підіймаються шторами або жалюзі.

Проекти пропонують розміри прибудови будинків в залежності від її призначення. Якщо вона необхідна для функціонального доповнення кухні, буде місцем відпочинку тільки своєю невеликою сім'ї, то можна обійтися верандою середніх розмірів. Але якщо тут буде відпочивати численна компанія, а сам будиночок розміром 6х8 м або того менше - 6х6, то верандние територію можна збільшити, розташувавши її у формі літери Г уздовж двох стін дачного будинку.

Можна поставити на веранді різну садові меблі, крім ліжок, але обідній стіл повинен бути неодмінно.

будинки 6х8
Проект і планування будинку 6х8 з верандою і мансардою

Дуже добре виглядають плетені крісла, а кількість стільців, канапок залежить від розмірів приміщення. Верандние прибудова не повинна руйнувати стиль, в якому оформлені всі дачні кімнати.

Веранду, як це пропонують проекти, можна будувати разом зі зведенням будинку, або прилаштувати її пізніше. Оскільки вага у неї менше, ніж основної будівлі, столбчато-стрічковий фундамент під неї повинен бути окремим і по всьому периметру прибудови. В такому випадку різна усадка цих двох поруч розташованих об'єктів не викличе перекосів, тріщин або руйнувань, для чого між ними залишають зазор в 1 см і закривають його дошками.

Користуються дачної верандою зазвичай тоді, коли в ній тепло. Взимку тут не живуть, тому утеплювач не витрачають при обшивці стін, значна частина яких засклена. Іноді її прилаштовують при вході в будинок і використовують в якості передпокої для переходу з вулиці у внутрішні кімнати.

будинок 5 на 7 мансарда
Проект невеликого будиночка 5 на 7 метрів з верандою

Причини, що визначають необхідність веранди:

 1. Розширення функціональних можливостей будинків і в першу чергу кухні і їдальні. Готування їжі влітку на веранді позбавляє житлові кімнати від зайвого прогрівання, диму, запахів і пара.
 2. Пристрій місць для відпочинку дорослих і дитячих ігор під дахом, що захищає від дощів або палючого сонця.
 3. Організація застіль на відкритому повітрі із запрошенням гостей.

Послідовність будівництва

Дачний будиночок з мансардою і верандою переважно зводити відразу з верандние прибудовою і мансардним оформленням горища. Це пропонують все типові проекти. В такому випадку будуть використовуватися одні й ті ж будматеріали, легше витримати єдиний стиль оформлення всього житла. А при перенесенні на потім, обставини можуть змінитися, і виявиться, як часто буває, що це справа відкладено назавжди.

3d проект будинку
3D проект і планування будинку з мансардою і верандою

Багато типові проекти дач вже в плануванні враховують збільшення її корисної площі мансардою. Будівництво починають у високім сидінні своїм, щоб не допустити затоплення збудованої споруди дощами або паводками. Ділянки під забудову, як правило, обмежені, тому зводити будиночок допускається не ближче 5 м від вулиці і 3 м від межі території сусідів.

Безперечною популярністю користуються дачі невеликих розмірів: площею 6х6 або трохи більше - 6х8 м. Процес їх будівництва включає кілька загальних етапів:

 • розробки проекту;

  проект котеджу 6 на 6
  Планування котеджу 6 на 6 з мансардою та терасою

 • закладки фундаменту;
 • зведення стін;
 • монтажу кроквяної системи двосхилого даху над мансардою та укладання покрівлі;
 • зведення окремої даху над верандою;
 • настилу підлог.

Проекти спеціалізованих фірм коштують чималих грошей, але їх дачники можуть складати самостійно. Перш за все, майбутній забудовник повинен визначитися, чи буде його будиночок з мансардою і верандою, або без них. Важливий підбір будівельного матеріалу, вид якого детермінований наступним обставиною: споруда буде експлуатуватися тільки в теплу пору року, або цілий рік.

Будматеріали

Якщо планується проживання на дачі зимою, то найбільше підходить дерев'яне будівництво. Зручніше будувати дачний будинок 6х6 з мансардою і верандою, тому що ширина стін проекту будинку з клеєного бруса відповідає довжині бруса 6 метрів. Деревина має прекрасну теплової, а також чудовою шумовий ізоляцією. Обігрів охололи приміщень вимагає мало часу. Але надовго залишати будинок без нагляду і прогріву не рекомендується: почнеться гниття дерева.

Якщо ж є бажання будувати дачний будинок 6х8 з мансардою і верандою, то довжину стандартного бруса для двох стін доведеться подовжувати ще двома метрами. Ланки зрубу слід укладати так, щоб стики не збігалися. Це забезпечить високу стійкість дачного корпусу.

Для літньої дачі більше підходить каркасний варіант будівництва. Каркаси монтуються на підприємстві, потім на ділянці збираються в дачний будинок.

планування мансарди 6х6 метрів
Планування першого поверху і мансарди дачного будиночка 6х6 метрів

Головний недолік таких будинків - невисока теплоізоляція стін, а щоб підвищити цю їх здатність і забезпечити комфортне проживання взимку, на внутрішню сторону наносять додатковий шар теплоізоляції.

Успіхом в наші дні користується пінобетон. Проекти будинків з піноблоків обходяться недорого і будуть стояти практично вічно. Будівельний матеріал порівняно легкий, не горить, не гниє, його легко обробляти звичайної ножівкою, а при будівництві будинків можна обійтися швидкомонтованих і дешевим стрічковим фундаментом.

Цегляна будівництво більше підходить для заміських дорогих котеджів. Воно у дачників менш популярно, особливо для зведення дач 6х8, а тим більше 6х6 м. Будівлі невеликі, але витрат зажадають чималих. Їх дорожнечу підвищують терміни роботи, ціна цегли, заливка міцного дорогого фундаменту, тривалий зведення стін, внутрішня обробка будинків.
проект будинок мансарда

Але з якого б матеріалу не була побудована дача 6х6, планування кімнат повинна включати обов'язкові приміщення:

 • кухню;
 • спальню;
 • санвузол.

Незайвими будуть і інші приміщення. Але якщо для них не вистачає корисної площі, господарів виручають мансарди і веранди. Горищне простір можна виділити під дитячу або кімнату відпочинку, а бічну прибудову - під їдальню або вітальню.

Стіни, підлога, покрівля

Площа, яку займає верандою, обмежують або низькими парапетами з опорами, які утримують дах відкритою прибудови, або впритул поставленими в ряд металопластиковими вікнами, складовими закрите приміщення. У мансарди дачного будинку дві стіни нестандартні, можуть складатися з двох частин: нижньої горизонтальної як продовження поверху і верхньої похилої як початок двосхилим даху.

будинок двосхилий дах
Проект будинку з двосхилим дахом з верандою і мансардою

Це створює труднощі їх утеплення, оздоблення, розміщення меблів в приміщенні.

Полом для мансарди служить звичайна міжповерхові перегородка. Монтаж її та матеріали виготовлення, такі ж, як у звичайних перекриттів між поверхами. Для цього біля будинків площею 6х6 м використовуються стандартні стельові балки. У зрубів 6х8 їх не подовжують, а укладають поперек корпусу.

А підлогове покриття веранди може відрізнятися від того, яке укладено в житлових кімнатах будинку. Воно може бути з бетону, керамічної плитки, або інших матеріалів. Якщо це не закрите приміщення, то на підлогу допустимо попадання дощу і снігу.

проект будинку з верандою
Проект двоповерхового будинку з бруса з мансардою і верандою

Значить, його обробка повинна бути відповідна, стійка до впливу вологи.

Зведення даху дачної будівлі з мансардою має свої особливості. Устаткування горища під житлові кімнати породжує нові вимоги до неї. Проекти літніх дач площею 6х6 м, також як 6х8, постійного проживання не передбачають, так як для цього є просторі міські квартири. Значить, немає особливої ​​необхідності в утепленні покрівлі, але теплоізоляція від розпеченого покрівельного матеріалу літньої пори строго обов'язкове, як і забезпечення звукоізоляції від шуму дощу.


Заключний етап будівництва дачі - це монтаж верандние покрівлі. Тут є проблемне місце: з'єднання її з найближчою стіною житлового корпусу, між якою і примикає верандою слід залишати вільний відстань шириною в один сантиметр. Зверху його закривають так, щоб в зазор не потрапляла вода. А матеріал для даху використовується той же, що і для всієї споруди, щоб не порушувати єдність дачного ансамблю.