3-02-2019, 21:11

Ціни на виготовлення плану евакуації

виготовлення плану евакуації

План евакуації, ціна якого вимірюється не тільки в грошовому еквіваленті, а й в врятованих людських життях, - офіційний документ, який представляє шляху скоординованого руху людей до виходів і безпечним ділянках під час пожежі, порядок і послідовність дій. В умовах НС сама наявність і правильність складання схематичного плану дуже важливі для збереження життя і здоров'я людей, що опинилися в будівлі.
виготовлення плану евакуації
Саме тому він не тільки повинен повністю відповідати актуальному законодавству, але і бути гранично зрозумілим навіть для людини, охопленого панікою.

Що являє собою план евакуації

План евакуації (ПЕ) при загорянні або інший НС являє собою графічне відображення обрисів кімнат і кабінетів, коридорів і сходових прольотів. На схемі за допомогою умовних символів вказуються запасні входи і виходи, розташування протипожежного обладнання, засобів надання долікарської медичної допомоги потерпілим або іншого обладнання. Основний маршрут виходу позначається прямою лінією, запасний - пунктиром. План евакуації, крім схематичною, укладає в собі також текстову складову, де відображається така інформація:
план евакуації

 • розшифровка всіх застосованих умовних знаків;
 • способи оповіщення людей, що знаходяться в будівлі, про спалах;
 • правила поведінки під час пожежі або іншої НС;
 • послідовність виходу до безпечних ділянках будівлі або на вулицю;
 • докладна інструкція для персоналу щодо забезпечення виведення людей, евакуації тварин і цінностей;
 • коротка пам'ятка про заходи протипожежної безпеки.

Яке значення має план евакуації? Крім використання за прямим призначенням, схеми потрібні для проведення навчання правилам протипожежної безпеки, відпрацювання поведінки при виникненні НС, полегшення робіт по усуненню наслідків пожежі і для спрощення орієнтування людей, що знаходяться в будівлі.

Кому і коли необхідний ПЕ

план евакуації будівлі
Зразок плану евакуації будівлі

Згідно з вимогами Цивільного та Господарського кодексів, керівник повинен забезпечити розробку комплексного плану евакуації будівлі на комерційних (нежитлових) об'єктах і в транспортних засобах з масовим скупченням пасажирів (кораблі, потяги) або якщо кількість робочих місць на один поверх більше 10.

Під ці критерії потрапляють лікарні, готелі, навчальні заклади різного типу, кафе і ресторани, гуртожитки, театри і кінотеатри, пасажирські поїзди і суду, різні підприємства.

Іноді треба скласти декількох планів евакуації при пожежі. Розрізняють поверхові, локальні (їх ще називають персональними або індивідуальними), секційні ПЕ. Поверховий план, що мається на увазі його назвою, складається для кожного окремого поверху будівлі. Секційні необхідні, якщо:
План евакуації

 • маршрут евакуації має велику протяжність, заплутаний або важко сприймається;
 • поверх має значну площу (більш ніж 1000 м²);
 • на поверсі є кілька розрізнених запасних виходів, турнікети.

Локальні (індивідуальні або персональні) карти евакуації розробляються для окремих приміщень: номерів готелів, кімнат гуртожитків, кабінетів, лікарняних палат, кают пасажирських суден, план евакуації заводу та ін. Для об'єктів з нічним присутністю потрібно передбачити 2 варіанти ПЕ: вдень і в нічний час діб.

Які вимоги пред'являються до планів евакуації

Плани евакуації розробляються згідно з вимогами багатьох нормативно-правових актів, державних стандартів, рекомендацій МНС та інших документів. Ці законодавчі акти передбачають наявність двох частин плану евакуації: схематично-графічної і текстової.

план евакуації
План евакуації будівлі під час пожежі

Виконання схеми на жовтувато-білому або білому тлі бажано на основі світяться (фотолюмінісцентних) матеріалів з використанням певних шрифтів розміром не менше 5 мм і стандартизованих умовних позначень на плані евакуації.
Значна складність у розробці планів евакуації при пожежі полягає в тому, що не існує єдиного документа, який описував би абсолютно всі вимоги і нюанси.

Рекомендації до складання схем розкидані по безлічі нормативних актів, в яких складно зорієнтуватися непідготовленій людині. Масла у вогонь підливають пожежні інспектори, чиновники часто висувають додаткові вимоги і зобов'язують вносити незліченні поправки.
вимоги план евакуації

Як виглядає процедура складання плану евакуації

У загальних рисах розробка плану евакуації при пожежі передбачає наступні етапи:

 • консультація з пожежним інспектором;
 • власне складання самого плану;
 • затвердження схеми інспектором і керуючим (керівником, власником) підприємства, внесення правок при необхідності;
 • практичне відпрацювання плану евакуації.

Вартість розробки і виготовлення

Складанням ПЕ займаються фахівці. Вартість розробки варіюється в значних межах і залежить від цінової політики виконавця, терміновості замовлення, особливостей приміщення (наприклад, в музеї або цирку повинен бути передбачений порядок порятунку відповідно цінностей і тварин), складності плану і багатьох інших факторів.

Мінімальною ціною схеми евакуації можна вважати суму від 2 тис. Руб., Максимальну вартість визначити неможливо.

При виборі підрядника варто звернути увагу на досвід роботи організації, відгуки, програмне забезпечення, яке використовується в розробці плану, і т. Д. Також викликає підозри план евакуації, ціна якого дуже мала. Звернувшись до таких виконавцям, можна отримати неякісний продукт, що вимагає доопрацювань.

розробка плану евакуації
Етап розробки плану евакуації будівлі під час пожежі

Щоб не замислюватися над тим, скільки коштує розробка плану евакуації при пожежі, деякі керівники (найчастіше це відноситься до приватних підприємців) приймають рішення скласти схему самостійно.

Такий підхід не тільки ніяк чи не простіше і дешевше, ніж звернення по допомогу до професіоналів, а й до недавнього часу був правопорушенням. Згідно зі змінами до ГОСТ Р 12.2.143-2009, які вступили в силу в 2012 році, розробкою карт-схем евакуації мають право займатися виключно організації, які отримали дозвіл МНС на даний вид діяльності.

шаблон плану евакуації
Приклад шаблону плану евакуації будівлі

Роль керівника підприємства полягає лише в тому, щоб затвердити карту-схему і повісити її в прохідному місці в точній відповідності з розміщенням, зазначеним на самому ПЕ. У 2014 році були прийняті чергові поправки, згідно з якими спеціальної ліцензії на складання схем евакуації не потрібно.

Займаючись розробкою ПЕ самостійно, насамперед слід уважно ознайомитися з усіма законодавчими актами щодо протипожежної безпеки та проконсультуватися з інспектором.
Важливо пам'ятати, що ПЕ людей при пожежі - це зовсім не формальність, а документ, який може врятувати безліч життів в разі виникнення НС.


Ціна на Фотолюмінесцентні план евакуації буде дорожче ніж на звичайний. Вартість плану без його розробки буде:

 • Для розміру 300х400 от 2000 до 2800 рублів;
 • Виготовлення плану розміром 400х600 коштуватиме вiд 2800 до 4000.

Якщо ви надасте свої готові електронні версії та макети, то ціна плану евакуації буде нижче:

 • Для розміру 300х400 від 600 до 1100 рублів;
 • Для розміру 400х600 від 1200 до 2000 рублів.

Також окремо можна буде замовити і купити просту алюмінієву рамку для плану. У Такому випадку ціна його виготовлення буде дорожче в середньому на 500 рублів.