10-02-2019, 15:44

Другий поверх на горищі: плюси і мінуси

кабінет на горищі

В одній зі статей ми розібрали основні плюси і мінуси мансардних поверхів в приватних житлових будинках, але можна викупити і зробити другий поверх на горищі багатоквартирного житлового будинку.

Переваги другого поверху на горищі будинку

Отримавши дозвіл на будівництво мансардного поверху, і приступивши до його зведення, ви по достоїнству оціните вийшло збільшений простір. Така додаткова площа обійдеться для вас значно дешевше (приблизно на 15 - 20%), ніж, наприклад, куплена квартира сусідів для таких же цілей.

кабінет на горищі
Робочий кабінет на горищі багатоквартирного будинку

Звичайно, така робота підійде тільки для будинків старої забудови, де є горища. У сучасних будинках поверхи горищних приміщень часто вже бувають віддані для інших призначень.

До особливих переваг мансарди відноситься те, що в цьому приміщенні можна зробити планування на власний смак, неповторну і вельми оригінальну. Похилий дах додасть особливий затишок спального місця, оригінальність і дизайнерський шарм.

мансарда на горищі

А при грамотно продуманому дизайні вікон і вчасно прибрати сніг взимку, у вас буде чудовий вигляд і відмінна освітленість кімнати.

Важливою особливістю є також можливість установки каміна, що не завжди вдається в звичайних квартирах. Це, безумовно, вимагає фінансових витрат і майстерності споруди камінної труби з витяжкою, але все компенсується, коли ви в зимовий час зможете насолоджуватися, сидячи в кріслі-гойдалці, милуючись на потріскує вогонь і дрова, що горять.

мансарда з каміном
Камін на горищі будинку

Не варто засмучуватися, якщо дах в вашому житло не похила, а полога. Замість прямовисної стіни інтер'єру вийде експлуатована покрівля. Можна облаштувати місце для барбекю або тенісні корти (в двох кроках від власної квартири!), - про це міг би мріяти будь-який міський житель. Таким чином, виходить ілюзія життя за межами міста, причому, добиратися до роботи ви будете як зазвичай.

Недоліки другого поверху на горищі

Крім всіх перерахованих переваг життя під дахом має і свої мінуси. Саме облаштування горища вже досить клопітка і витратна за коштами задоволення. Ще на етапі отримання від влади дозволу для забудови мансардного приміщення (горища), а в подальшому - і ремонту, вимагає чималого часу і грошових витрат. Також покупець повинен розуміти, що метри під дахом нерівноцінні метрам в звичайній квартирі, через скатних дахів втрачається рівне простір.

горище з скатної дахом
Скатний дах робить простір, придатний для житла, набагато менше

За законодавством забороняється робити вертикальні об'єднання. Тому, перебудова горища в мансарду і об'єднання його з поверхом нижче буде вважатися незаконною. Чим це загрожує? Тим, що таке перепланування вам не оформлять, і ви не зможете продати отриману в результаті об'єднання квартиру як житло з єдиним простором. Крім усього, самостійно отримати дозвіл і погодження проекту на облаштування горища займе у вас за часом майже рік, а то і більше.

Думка експертів ринку по нерухомості таке, що покупку горищного приміщення можна віднести сьогодні до невигідного вкладення, так як на сучасному ринку нерухомості є багато пропозицій по вже готовим дворівневим квартирам і пентхауса в новобудовах.

дворівневі квартири в новобудовах
Дворівневі квартири в новобудовах

Варто розуміти також, що для перебудови підходять тільки горища в старих будинках, зважаючи на відсутність в них інженерних комунікацій. Поряд з цим, з недавнього часу продаж горищних приміщень ЦАО, а там розташовано більшість таких будинків, припинена з метою розробки і затвердження нової ринкової ціни за один квадратний метр.

На останніх поверхах зазвичай встановлений мотор ліфта, від якого постійно виникає шум. Можливо, вам і вдасться відокремити його окремо в шумоізольованому приміщенні, але тоді вам можуть пред'явити претензії служби пожежної безпеки та інші компетентні органи.

Ще один мінус життя в мансарді (на думку психологів) - приміщення з похилими стінами не дуже комфортні для проживання через виникнення відчуттів постійного тиску і загрози. Нестандартні стіни додають труднощі і в розстановці меблів.

спальня на горищі
Спальня на горищі

Але якщо всі перераховані недоліки вас не збентежили, значить, варто втілити в життя ідею проживання під дахом. Може бути, це ваш стиль!