10-02-2019, 19:24

Весняні проблеми приватних будинків

прибирання снігу навколо будинку

Практично кожен дачний будинок навесні підносить своєму власникові безліч специфічних проблем: затоплення підвалу, освіту на покрівлі будь-яких ушкоджень, забиті снігом труби печей і багато іншого. Справитися з цими неприємностями просто, головне - запастися терпінням.

Як краще зберегти дачний будиночок навесні

В першу чергу, необхідно очистити прилеглу до будинку територію від снігу та льоду, після чого спорудити відводи для води на тих частинах вашої ділянки, які розташовуються вище будинку, але не прилягають до нього. Потім ретельно перевірте стан покрівлі - якщо на ній присутні будь-які пошкодження, через які шиферний дах може протікати, обробіть їх розчином з клею ПВА і води (у співвідношенні 1: 3). Після цього ушкоджені ділянки потрібно обробити наступним складом: 3 частини азбесту, 2 частини цементу, клей ПВА, розведений водою (у співвідношенні 1: 1). Клей необхідно додавати в суміш до тих пір, поки вона за своєю консистенцією не стане нагадувати сметану. Допустима товщина шару ремонтної суміші складає близько 2 мм (не менше!).

прибирання снігу навколо будинку

Після того, як ці роботи завершені, необхідно ретельно оглянути вимощення і фундамент. При виявленні різних пошкоджень, акуратно закрийте їх за допомогою цементно-піскові розчину (коли вуличне повітря досягне стабільної плюсової температури).

Якщо навесні вам важко відкривати в будинку двері або вікна, цілком можливо, в цьому винен «гуляє» фундамент. Експерти в таких випадках радять вкопувати фундамент в землю глибше смуги промерзання, що стане відмінним перешкодою виштовхування фундаменту з землі грунтовою вологою. У центральній частині нашої країни глибина промерзання становить близько 1,5-1,7 метрів нижче рівня землі. Під час зведення фундаменту його конструкцію бажано обсипати шаром піску, після чого укласти спеціальну «подушку» з утрамбованого піску і гравію, яка буде поглинати надлишки вологи. Крім цього, рекомендується залишити невеликі духові віконця, які будуть відповідати за вентиляцію.

схема укладання фундаменту
Схема укладання фундаменту

Проблеми стовпчастого фундаменту, що виникають у весняний час, можна усунути в такий спосіб: до стовпчика фундаменту, який вийшов з-під землі, підставляють за допомогою домкрата обгорнутий руберойдом брусок. Завдяки цьому ви зможете усунути щілини між будинком і сусіднім стовпчиком. Крім цього, у весняний час бажано провести гідроізоляцію фундаменту будь-яким гідроізолюючим складом або хоча б простим бітумом.

Тепер можна приступити безпосередньо до самого дому. В першу чергу, вам необхідно його гарненько протопити, щоб позбутися від запаху сирості в приміщеннях. Перш ніж затоплювати піч, перевірте тягу. Якщо їй довго не користувалися, то в димоході можуть зібратися сніг або сміття, та й багато птахів люблять влаштовувати тут свої гнізда. Щоб захистити димохід від снігу, можна скористатися звичайним шматком ганчірки, просоченої технічним маслом, а від птахів захистить проста і надійна металева сітка, яку кріплять на виході з димоходу.

російська піч у хаті

Перший раз протоплювати піч слід не довше 15 хвилин, інакше в кладці можуть утворитися тріщини. Цілком ймовірно, що під час першого протоплювання дим може повалити в приміщення (навіть якщо димохід чистий). Це відбувається в результаті так званої зворотної тяги. Просто відкрийте двері або кватирку, і через кілька хвилин гаряче повітря пройде крізь холодний, накопичений в трубі.

Приблизно через дві години піч можна затоплювати так, як належить. Вкрай не рекомендується використовувати вологі дрова, так як вони сприяють забрудненню димоходу. Грубку бажано розтоплювати сухими осиковими дровами, які дозволять очистити димохід від сажі, або березовими полінами, які дають набагато більше тепла.

Більш детальна інформація, як правильно розтопити піч після зими в приватному будинку, в даному відео

Якщо піч у вас з яких-небудь причин відсутня, то обігрівати приміщення доведеться за допомогою обігрівача. Перш ніж підключати його до мережі, обов'язково огляньте контакти, ізоляцію і стикові елементи (розвилки, розетки, скручування). У багатьох заміських будинках, особливо старих, можна знайти спарені дроти з алюмінієвими жилами, які, на жаль, уже не здатні витримувати яку вони надають навантаження, навіть якщо перебувають вони в хорошому стані.

Відповідно до вимог безпеки в сучасних квартирах і будинках рекомендується використовувати тільки мідні дроти з подвійною ізоляцією. При таких варіантах кріплення здійснюється завдяки застосуванню спеціальних пристроїв, які ніяким чином не ушкоджують ізоляцію. При цьому враховуйте, що дана вимога стосується не тільки до житлових приміщень, а й до господарських прибудов.

У деяких випадках спарені дроти кріплять до стіни за допомогою маленьких цвяшків, які забиваються між проводами. Таку проводку потрібно негайно замінити, так як вона порушує ізоляцію проводу (чого не повинно бути ні за яких обставин).

Затоплення будинків навесні - екстрені заходи по захисту житла

Якщо навесні у вашому будинку сталося затоплення підвалу, то робити якісь кроки по гідроізоляції споруди вже пізно - пора застосувати екстрені заходи.

Екстрені методи по боротьбі із затопленням підвалу полягають в тому, що після відкачування рідини з приміщення необхідно максимально швидко створити надійне тимчасове перешкоду на шляху води. За словами експертів, однією з основних причин затоплення підвалу є тріщини і щілини, які знаходяться в бетонних конструкціях.

Щоб вода в будинку перестала прибувати, вам необхідно знайти ці ушкодження і ретельно закрити їх. Рекомендується використовувати спеціальні бистросхвативающіеся цементні суміші, які призначені для проведення ремонту в екстрених ситуаціях. Для ефективного усунення активних протікань можна використовувати розширюється герметик. У виявлене отвір або пошкодження, через яке з'являється вода в підвалі будинку, заштовхують суху суміш герметика, схоплюється через невеликий проміжок часу і перекриває доступ воді.

Іншим варіантом створення швидкої гідроізоляції є застосування бітумних матеріалів, в основі яких використовується рідке скло. Природно, повністю вирішити проблему затопленого підвалу за допомогою таких методів не вийде, але вони можуть допомогти на якийсь час, поки будуть вживатися більш серйозні кроки.

вода в підвалі будинку

До істотним методам захисту підвалу від затоплення відносяться геологічні дослідження ділянки, проведення яких дозволяє виявити фактори, через які відбувається затоплення території, розташованої поруч з вашим житлом. Якщо будинок затоплює навесні час від часу, то це може відбуватися, наприклад, в результаті впливу сезонних дощів або через те, що тане сніг. Геологічне дослідження ділянки слід проводити ще до початку будівництва вашого будинку. У період паводку добре видно всі фактори, які надають найбільший вплив на затоплення підвалу.

В іншому випадку, затоплення підвалу може статися через те, що під час будівництва не дотримувалися певних правил (які, наприклад, супроводжувалися дуже великим об'ємом земляних робіт або значними грошовими витратами). В результаті цього виникає ситуація, коли доводиться проводити ремонтні роботи і все одно виконувати всі необхідні дії.

Якщо наплив води на ділянці вже стався, то слід провести мінімальний ряд геологічних досліджень, які дозволять визначити те, яким чином стався наплив вод і яке саме вплив вони надають на фундамент будинку. Найважливіше полягає в тому, що за рахунок цих робіт, ви зможете зрозуміти, що потрібні для усунення наслідків паводку: чи потрібно зведення вимощення, дренажу і як найкраще провести гідроізоляцію будинку.

Пристрій вимощення

Облаштування вимощення дозволяє захистити нижню частину будинку від впливу сезонних дощів. Як тільки настає час інтенсивних опадів, в грунтові води починає проникати величезна кількість дощової води, яка в подальшому виявляється в підвальних приміщеннях і цокольних поверхах. Якщо підвал будинку затоплює вода, то ви можете позбутися від надлишків вологи, облаштувавши по периметру будівлі вимощення. Вона повинна впритул примикати до цоколю.

схема бетонної вимощення
Схема пристрою бетонної вимощення

Як правило, при створенні вимощення використовують бетон або асфальт, який має чудову водонепроникність. Отмостку розташовують таким чином, щоб вона виступала приблизно на 20-30 см за територію карниза з ринвами. За рахунок цього вода, яка стікатиме з покрівлі, зможе вбратися в землю на безпечному для фундаменту відстані.

Пристрій дренажу

Крім всіх перерахованих вище варіантів, одним з найнадійніших способів захисту підвалу від затоплення стане облаштування дренажної системи. Але тут варто відразу обмовитися, що дренаж може допомогти тільки в боротьбі з поверхневими водами, а з грунтовими він не впорається.

перевага дренажу в заміському будинку
Перевага облаштування дренажу в приватному заміському будинку

До вибору найбільш оптимальної дренажної системи слід підходити з урахуванням кількох факторів. Наприклад, якщо будинок знаходиться на схилі, то найкраще використовувати відтинає дренаж, який буде перехоплювати грунтові води, що поширюються на всі боки і вище вашого житла. В інших випадках ідеальним рішенням стане облаштування кільцевого дренажу, при виготовленні якого застосовуються товстостінні пластикові труби, а також труби з азбестоцементу та пористого бетону. При такому способі відведення води можна здійснювати в яр або виритий поруч дренажний колодязь

Гідроізоляція фундаменту

Повний захист та гідроізоляція фундаменту полягає в гідроізоляції плити підстави і стін фундаменту. На самому початку будівництва фундаменту на дно котловану засипають шар щебеню товщиною 15-20 см і утрамбовують. Шар щебеню необхідний для відсічення капілярної вологи. Потім по шару щебеню виконується подбетонка - «худий» шар бетону, по якому виконуються гідроізоляційні роботи, а вже потім зверху укладається основний шар бетону. Коли бетон висох і набрав міцність, наноситься шар гідроізоляційної мастики, на яку потім укладається основний робочий бетон на арматурному каркасі.

Стіни фундаменту з зовнішньої сторони також необхідно обробити гідроізоляційним матеріалом, а для забезпечення додаткового захисту при засипці стін фундаменту, гідроізоляційне покриття необхідно захистити геотекстилем, або дренажним полотном. Різниця температур, пучение грунтів, грунтові води і агресивне середовище призводять до пошкодження фундаменту і тому вибирати гідроізоляційний матеріал для фундаменту необхідно той, який найкраще протистоїть всім цим факторам. Грамотно виконана гідроізоляція фундаменту позбавить вас від безлічі проблем в майбутньому і продовжить життя вашого будинку.[