Будинки з ОСБ панелей

будинок осб панелі

У будівельній справі завжди є потреба в якісному і недорогому матеріалі для покриття великих площ: стін, внутрішніх міжкімнатних перегородок, підлог, що вимагають підготовки твердої і міцної поверхні. Для цих цілей все частіше використовується орієнтовано-стружкова плита OSB. Завдяки своїй універсальності, вона застосовується не тільки при ремонті житлових і офісних приміщень, а й для будівництва малоповерхових будівель. Будинки з ОСБ зводяться швидко, а обходяться вони власнику недорого.

будинок осб панелі
Проект двоповерхового будинку з ОСБ панелей

Для виробництва ОСБ використовують 3-4 шари спресованої деревної стружки, що становить близько 90-95% матеріалу. Решта - це склад, що клеїть з водостійких смол з мінімальним вмістом токсинів, які сьогодні фірми-виробники намагаються замінювати екологічно чистими компонентами. По суті, на виготовлення стружкових плит використовуються відходи деревообробної промисловості. Цим пояснюється їх дешевизна.

Характеристики будматеріалу

Широкий асортимент розмірів ОСБ панелей дозволяє підібрати їх для будь-якого застосування. Стандартні габарити листа 2500 х 1250. При цьому споживач зупиняє свій вибір на цьому матеріалі, керуючись:

 1. Доступною ціною, яка визначає досить високий попит на цей будматеріал.

  осб панелі
  Конструкція і пристрій ОСБ панелей

 2. Простотою обробки різними видами пиляючого ручного або електричного інструменту з утворенням рівного розпилу без тріщин і відколів.
 3. Жорсткістю панелей, достатньої для міцного утримання всіх видів кріплення: саморізів, шурупів, цвяхів.
 4. Абсолютно рівною поверхнею, що не вимагає додаткової обробки, тому після установки панелі можна негайно приступати до її облицюванні або фарбування.
 5. Легку вагу, який не викликає проблем транспортування, а також зручністю монтажу стін і стелі. Тому будівництво будинку цілком реально своїми руками.
 6. Високою стійкістю плит до впливу грибків, бактерій, комах. Це забезпечується внесенням до складу матеріалу антисептичних добавок.

Види

За водостійкості і міцності розрізняють 4 види цього будматеріалу:

будинок мансарда осб
Готовий проект будинку з мансардою з ОСБ панелей
 • ОСБ-1 з низькою стійкістю до вологи і навантажень, використовується при виробництві меблів;
 • Трохи міцніше ОСБ-2 для використання в місцях без намокання і великих навантажень. Відповідний матеріал для перегородок або декоративних стель, які не є конструктивними елементами будівлі;
 • З ОСБ-3 зводять несучі конструкції, експлуатовані в умовах підвищеної вологості;
 • ОСБ-4 - це спеціалізований надміцний будматеріал, здатний без додаткового захисту протистояти високій вологості тривалий період.

Частіше за інших в житловому будівництві використовується ОСБ-3. Ці плити йдуть на будівництво будинків офісного або житлового призначення для зведення і обробки стін. Для внутрішніх робіт слід вибирати матеріал з маркуванням ЕКО. При зовнішньому застосуванні плити потребують спеціальної обробки, просочення, фарбування.

З чого починати

Будівля, побудована з плит ОСБ, називають каркасним. В інтернеті безкоштовно пропонуються різні проекти будинків з цього матеріалу. Домашньому майстру за основу можна вибрати будь-який і приступити до будівництва.

Якщо всі частини споруди замовити і отримати в готовому вигляді, то потім не знадобляться термінові докупкі, не утворюються Важкореалізовані залишки, а вся робота триватиме не більше 3 тижнів.

Коли прийнято рішення побудувати будинок з ОСБ, то слід визначитися: це будуть апартаменти для постійного проживання сім'ї або тимчасове, сезонне притулок. Така необхідність продиктована тим, що каркасна конструкція будинку дуже легка і сама по собі зберігає тепло не так, як хотілося б. Для постійного проживання буде потрібно додаткове її утеплення в залежності від умов клімату.

будинок осб панелі
Так виглядає будинок з ОСБ панелей в розрізі

Скріплює основою будинку є дерев'яний або металевий каркас. Каркасні будинки з використанням деталей з металу коштують значно дорожче. Тому в більшості випадків для монтажу використовують брус хвойної деревини перетином 150х150. Він ідеально підходить для монтажу конструкції з двох горизонтальних обв'язок, з'єднаних вертикальними стійками між ними.

Послідовність робіт

Після вибору проекту, будівництво будинку з орієнтовано-стружкових плит, як будь-якого іншого, починають з зведення фундаментної опори.

Фундамент

Для спорудження будинків з ОСБ панелей частіше за інших використовуються два види фундаментної основи:

 • стовпчастий фундамент;
 • стрічковий фундамент.

Ту і іншу опору домашній умілець здатний зробити своїми руками, без допомоги фахівців. Хорошим варіантом є стовпчастий фундамент.

осб панель стрічковий фундамент
Будинок з ОСБ панелей на стрічковому фундаменту

Стовпи обов'язково розміщуються по кутах споруди, а також в місцях стикування перегородок з несучими стінами, а решта встановлюють на відстані один від одного приблизно 1,5 м. Вкопують їх на глибину нижче рівня промерзання грунту і закріплюють бетонною основою, в іншому випадку при замерзанні землі фундаментна основа буде виштовхнута вгору.

Стовпи повинні бути вище рівня грунту не менше ніж на півметра. Це необхідно, щоб фундамент уникнуло освіти постійної вогкості, від якої дерев'яні елементи починають гнити. Але ставити будинок на палі можна в кліматичних зонах несильних морозів. Інакше житло буде важко обігріти.
У середній смузі і північних регіонах рекомендується укладати стрічкову фундаментну основу. Будинки з ОСБ легкі, тому при промерзанні грунту менше 80 см, заливають мелкозаглубленний фундамент.

осб будинок стовпчастий фундамент
Проект невеликого будинку з ОСБ на стовпчастих фундаменті

Він потрібний не тільки для стін по периметру, але і внутрішнім перегородок. Його укладання можлива без залучення спецтехніки та додаткової робочої сили.

Каркас

Його монтаж також виконують своїми руками. На готовий фундамент укладають нижню обв'язку з брусів і прикріплюють до нього анкерними болтами. Між деревом і бетонним фундаментом повинна бути гідроізоляція, роль якої успішно виконають два шари руберойду.
Обов'язково слід домогтися строго горизонтальній поверхні. Вона необхідна для виключення перекосів, забезпечення стійкості всієї конструкції. Після установки каркасних опор на них кладуть верхню обв'язку і встановлюють вертикальні опорні дошки, до яких будуть кріпитися панелі.

будинок осб панелі
Процес зведення будинку з ОСБ панелей

Їх довжина повинна забезпечити плановану висоту стелі житлового корпусу.

Стіни

Якщо збірка буде проводитися щитами ОСБ-3 або ОСБ-4, то знадобиться утеплювач, який не буде потрібно для сендвіч-панелей: вони його вже мають. Гідроізоляція також не потрібна, тому що у цього будматеріалу високий ступінь вологостійкості.

Монтаж стіни починають з кута. Як кутових з'єднань використовується система шип-паз, а в якості кріплення слід застосовувати дерев'яні нагелі.

Щоб уникнути перекосів споруди при впливі навантажень необхідні розкоси, які встановлюються після укладання утеплювача. Вони повинні бути з того ж матеріалу, з якого зроблені каркасні стійки. Слід уникати металевих кріпильних деталей, тому що клеєні панелі з деревини, стикаючись з металом, будуть піддані сильному гниття.

двоповерховий будинок
Готовий проект двоповерхового будинку з мансардою та гаражем з ОСБ панелей

На цьому етапі встановлюють міжкімнатні перегородки, для яких підійдуть панелі ОСБ-2.

Підлоги

У каркасному будинку, як в будь-якому іншому, підлоги укладаються в два етапи. Перший включає підготовку основи, прикріпленою до фундаменту, і виготовленої з необроблених дошок з укладанням гідроізоляції, лаг, утеплювача між ними. Все монтується так, щоб було позначено розташування внутрішніх перегородок. Після цього настилається другий шар покриття з плит ОСБ, покладених перпендикулярно деталям підстави.

підлоги ОСБ панелі
Приклад влаштування підлог в будинку з ОСБ панелей

Якщо підлога буде покриватися лінолеумом, паркетом або керамічною плиткою, то рекомендується деревно-стружкові плити використовувати не товще 10 мм і укласти їх подвійним шаром: верхні листи перпендикулярно нижнім. Щоб виключити горизонтальні зміщення їх фіксують саморізами, паркетним клеєм.

Покрівля

Завершют роботу над каркасом монтажем зазвичай двосхилим даху, який також може бути виконаний своїми руками. Решетування робиться суцільний, з листів ОСБ і кладуть їх так, щоб стики були над кроквяними лагами. Потім гідроізоляційний шар встеляють черепицею, ондулином або профнастилом. З нижнього боку, перш ніж проводити внутрішню обробку, укладають утеплювач і пароізоляційний шар.

Внутрішня і зовнішня обробка

Внутрішні поверхні будинку з ОСБ фарбують або покривають лаком. Якщо прийнято рішення про фарбування, то верхній шар з воску або парафіну видаляють наждачним шкіркою і виробляють ґрунтовку гіпсовим або акриловим складом. Для цієї мети не слід використовувати водосодержащие розчини, які можуть викликати небажану деформацію. Після зазначеної обробки фарба, якщо вона призначена спеціально для деревини, ляже красивим рівним шаром і без плям.

Стіни з деревинно-стружкових плит штукатурити не рекомендується. А їх покриття вагонкою з натуральної деревини сприятливо позначається на мікрокліматі приміщення.

будинок осб панелі
Приклад внутрішнього оздоблення будинку з ОСБ панелей

Можна використовувати шпалери, але знову ж таки попередньо слід наждачним шкіркою видалити шар парафіну або воску, а поверхня прошпаклевать і нанести ґрунтовку в два шари. Для міцності в клей для шпалер додають ПВА. Якщо основа підлоги з стружкової матеріалу, то є можливість покривати її лінолеумом, ковроліном, паркетом, керамічною плиткою.

Можна обійтися без них, якщо на покриття використані плити ОСБ-3. Поверхня попередньо очищають, знежирюють, шліфують, грунтують, а потім наносять лак в кілька шарів. Будинки з ОСБ зовні обробляють традиційними матеріалами: панелями ПВХ, клінкерної плиткою, сайдингом. Оскільки при складанні стін між листами повинні бути компенсаційні зазори, то перед обробкою їх слід заповнити акриловим герметиком. Іноді стіни нічим не закривають, а просто піддають лакування.

зовнішня обробка ОСБ
Приклад зовнішньої обробки одноповерхового будинку з мансардою з ОСБ панелей

При цьому за кілька років міцність їх практично не зміниться, тільки під впливом ультрафіолетових променів вони кілька потемніють. Як внутрішню, так і зовнішню обробку стін виробляють практично тими ж оздоблювальними матеріалами, що і для звичайних дерев'яних дощок або іншого масиву з дерева. Але у орієнтовано-стружкових плит поверхню рівніше, вона має більшу міцність і менш схильна до впливу зовнішніх негативних чинників.

Опубликовано: 11-04-2019, 17:19
0

Похожие статьи


Наверх