Як зробити плетений паркан-тин

плетений тин

Плетені паркани колись вважалися ознакою бідності і неспроможності. Вони захищали сільські хати, часто поглядали, і їх доводилося підправляти. А ще прути, з яких вони були споруджені частенько гнилі, ламалися і вимагали своєї заміни. Але часи таких зборів канули в Лету, і сьогодні тин - це дуже стильне і досить міцне огородження, яке видає в свого володаря почуття смаку та естетики.

плетений тин
Так виглядає класичний плетений тин тин

Сучасний тин, як і його попередник, плететься з природних матеріалів, але асортимент їх виріс, а якість обробки і укладання дозволяє забору залишатися міцним і зберігати свій декоративний вигляд тривалий час.

Матеріали для виготовлення тину

На сьогоднішній день плетений тин можна зробити як з природних матеріалів, так і з синтетичних аналогів. Так, наприклад, в масове виробництво випущений тин, виготовлений з ПВХ, який візуально нагадує традиційне плетіння. Плетений паркан з ПВХ випускається у вигляді секцій, які можуть легко монтуватися, вони досить міцні, а також мають більш тривалим терміном служби, ніж природні аналоги.

Однак паркан з ПВХ, не має тієї декоративністю і вишуканістю, притаманною Плетньов з природного матеріалу.

секції плетеного забору
Приклад готових до установки сплетених з гілок секцій для забору

З цієї причини ми не будемо детально зупинятися на штучних зборах, а опишемо приклади того, як тин можна зробити з різних природних матеріалів.

Підготовка сировини та інструментів

Отже, перш ніж приступати до плетіння огорожі, необхідно визначитися з матеріалом, з якого тин буде виконаний. Як матеріал для плетіння використовуються гілки середні по товщині, гнучкі, рівні, неветвящиеся. Такі можна зустріти у швидкорослих дерев і чагарників: ліщини, верби, верби, берези, шовковиці та ін. В якості матеріалу для плетіння можна використовувати стебла очерету і лозу винограду. Загалом, вибір досить широкий. Важливо, щоб на момент плетіння забору гілки володіли гнучкістю і міцністю.

Цього можна досягти двома прийомами:

 1. Заготовляти природного матеріалу ранньою весною, в період до початку сокоруху у рослин.
  заготівля гілок для забору
  Процес заготівлі та підготовки гілок для плетеного забору

  Матеріал не залишати на зберігання, а виробляти плетіння огорожі своїми руками тут же, в період заготівлі прутів.

 2. Заготовити матеріал заздалегідь і про запас, а перед тим, як починати робити забір своїми руками, прути розм'якшити. Пластичнішими їх дозволить зробити лазня, де їх потрібно відпарити протягом 3-4 годин; відмочування в ємності з водою (при повному їх зануренні в рідину); опускання нижніх кінців гілок в воду для насичення їх вологою.

У разі, коли в якості будівельного матеріалу для плетеного забору використовується очерет, можна вже на стадії підготовки прутів до плетіння подбати про їх декоративності. Справа в тому, що солома очерету, висушена під променями відкритого сонця, набуває золотисте забарвлення, а просушенная в тіні залишається зеленуватого кольору. Поєднання цих двох кольорів в плетінні дозволить зробити паркан декоративним і оригінальним. декоративний плетений тин Залежно від того, який обраний спосіб плетіння (горизонтальний або вертикальний), товщина прутів для плетіння повинна становити 3-5 см (при вертикальному способі) і 2-3 см (при горизонтальному). Довжина прутиків повинна становити не менше 0,6 м.
Крім самих гілок для виготовлення тину будуть потрібні також:

 • Коли, які будуть виступати в якості опор для забору;
 • Міцні Сургучова нитки;
 • Ніж з гострим лезом;
 • Кувалда;
 • Оліфа та інші розчини для просочення дерева.

Коли, призначені для опор забору, можуть бути виконані з дерева, а можуть бути металевими. Природно, що металеві прути будуть більш довговічними, але при цьому вони внесуть певний дисонанс в плетений тин.

Якщо в якості опор використовуються дерев'яні кілки, то нижній кінець їх необхідно загострити і просочити оліфою, що дозволить забору прослужити більш тривалий час.

Техніка виготовлення плетеного забору своїми руками

Отже, перш ніж приступати до виготовлення забору своїми руками, необхідно визначитися з дизайном майбутньої конструкції. Забір може мати, як уже згадувалося вище, горизонтальне і вертикальне плетіння. Крім того, декоративний плетений тин може бути виконаний з гілок, а може з дерев'яного шпону або дощок.

Варіантів може бути дуже багато. Якщо будується тин, процес складається з наступних етапів:

 1. Монтаж основи для забору.
 2. Плетіння полотна забору. плетіння забору
 3. Обробка забору захисними засобами.
 4. Декорування паркану.

Розглянемо кожен етап докладніше.

Монтаж основи під плетений тин

Встановлення огорожі починається з монтажу опорних стовпів. Як уже згадувалося вище, кілки можуть бути представлені товстими палицями із загостреним кінцем, а можуть бути металевими.

У разі коли в якості опорних кілків використовується дерево, необхідно відповідально підійти до його попередньої підготовки.

По-перше, найкраще в такому випадку використовувати деревину хвойних порід дерев (ялина, модрину, сосну і ін.), Т. К. Вона менш схильна до гниття і руйнування під впливом вологи, в силу того, що має природну смоляну просочення. По-друге, в будь-якому випадку кілки необхідно обпалити і просочити спеціальним водовідштовхувальним просоченням, особливо той край, який буде занурюватися в землю. забивання кілків плетінки Глибина занурення паль в землю буде прямо залежати від висоти планованого огорожі:

 • При висоті огорожі в 1,5 м, глибина буде близько 0,5 м;
 • При висоті огорожі в 1 м, глибина складе близько 0,3 м;
 • При висоті огорожі до 0,9 м, глибина може бути від 0,15 до 0,25 м.

Відстань між опорними кілками має становити 0,4-0,5 м. Вибір межопорного відстані залежить від товщини прутів, використовуваних для плетіння: чим товще прути, тим більшим може бути відстань.

Плетіння полотна забору

У разі зведення тину з горизонтальним плетінням роботу роблять у такий спосіб. На опорні кілки натягують по нижньому і по верхньому рівню щільну нитку, яка в подальшому стане виконувати функцію обмежувача і зразка для вирівнювання прутів. Плести починають знизу забору.

схема плетіння забору
Різні способи плетіння забору тин

Перший прутик заправляється в тин таким чином, щоб він огинав по черзі кожну опору з різних сторін (по типу «змійки»).

Кріпиться кінець прута до опори або ниткою, або дротом. Решта ряди прутів укладаються таким чином, щоб кожний наступний ряд огинав кожну опору з протилежного боку по відношенню до попереднього пруту. Ущільнюється тин акуратним постукуванням по прутах кувалдою.

При вертикальному плетінні на опорні кілки кріпляться горизонтальні напрямні, виконані з тих же прутів, що і весь інший плетений тин. Потім проводиться плетіння огорожі, але прути огинають НЕ опорні кілки, а горизонтальні напрямні. Тин також ущільнюється постукуванням по рядах прутів.

Обробка забору захисними засобами

Після закінчення плетіння огорожі прути необхідно обробити антисептиками. Крім того, для додання більш насиченого деревного кольору паркан можна покрити морилкою. Ці процедури продовжать термін служби вашому декоративному огорожі.

Декорування паркану

Щоб зробити декоративний тин, необхідно проявити певну фантазію. Ось лише кілька порад з декорування плетеного забору:

 • Глиняні горщики, вивішені на тин, додадуть колорит і самобутність забору;
 • Кашпо з квітковими композиціями дозволять зробити паркан більш яскравим і романтичним;

  декорування забору
  Приклад декорування плетеного забору квітами

 • Округлі валуни, викладені у підстави забору, зроблять його зовні більш масивним і міцним;
 • Соняшники, посаджені нещільними рядами вздовж паркану, дозволять відчути вам принадність сільського побуту.
Опубликовано: 3-01-2019, 11:34
0

Похожие статьи


Наверх