Як зробити огорожу з жердин

огорожа з жердин

Найпростіший і бюджетний варіант огорожі - це огорожа з жердин. Часто її зводять як тимчасове огородження ділянки, щоб згодом замінити довговічним цегляним парканом, металевою або сталевий огорожею або кам'яною огорожею. Вона успішно захищає заміську територію від небажаного проникнення худоби, диких тварин. Акуратно зроблена в стилі ранчо, вона може радувати око, і прикрашати ландшафт своєю декоративністю.

огорожа з жердин
Різні варіанти конструкції огорожі з жердин

Зазвичай таку огорожу власники дач зводять своїми руками і без великих грошових витрат. Для цього вони використовують жердини, гнучкі прути, які заготовляють самостійно або купують на будівельному ринку. Там же продаються готові панелі з цих матеріалів. Огорожа можна також замовити у місцевого майстра, який збере чудовий тин або гратчасту огорожу з дерев'яних жердин відповідно до вимог замовника.

Переваги огорожі з жердин

Така огорожа підходить більше для обгородження приватного прибудинкової або дачної ділянки. Вони виграють у конкуренції з іншими огорожами з наступних причин:

 1. Матеріал для її виготовлення недорогий, екологічно чистий і легкодоступний. Огорожа із жердин
 2. Основа її виконується з міцних вертикальних стовпів, які забезпечують надійність всієї конструкції.
 3. Огорожа легко звести самому власнику земельної ділянки, до того ж без застосування будь-якої будівельної техніки.
 4. При старанному виконанні вона істотно прикрашає ландшафтний проект дачного чи присадибної ділянки, а встановлюватися як по периметру ділянки, так і при оформленні квіткових клумб з каменів, пластикових грядок, зон відпочинку.
 5. Володіє невисоким рівнем парусність, а значить, має досить хорошу опірність сильних вітрів.
 6. Широкий діапазон варіантів виконання огорож з жердин.

Види

Найпростіший паркан споруджується з підручних кілків, жердин без дотримання правил симетрії і краси. Його часто зводять дачники в якості тимчасового огородження своєї ділянки. Він успішно виконує функцію огорожі до тих пір, поки не настане черга його заміни.

паркан з жердин
Приклад простий огорожі з жердин

Сучасна огорожа з жердин виглядає просто і оригінально, а зводять її зазвичай, слідуючи обраному сільському стилю ландшафту. А колись так обгороджували ранчо завойовники Дикого Заходу, захищали свої наділи російські селяни. Сьогодні огорожі розрізняються в основному матеріалом і способами збірки. Ось деякі види.

Огорожа з поздовжнім плетінням

Це огорожа з довгих жердин, простягнутих між встановленими стовпами для забору. Складається з низки вертикальних стійок, в яку горизонтально вплетені тонкі гнучкі жердини, складові суцільне полотно.

Як матеріал використовуються молоді стовбури верби, верби неламкий, осики. Їх очищають від кори і підбирають так, щоб вони були гнучкими, рівними, приблизно, трёхсантіметровой товщини.

А вертикальні опори роблять з колів діаметром не менше 5 см і забивають в землю на дистанції, що дозволяє протягнути між ними гнучку жердину.

схема паркан жердини
Схема пристрою забору з жердин

Зверху до них прибивають поперечну напрямну планку, визначальну верхню межу огорожі, а після закінчення плетіння її знімають. Плести огорожу завжди починають від землі. Якщо один гнучкий жердину вводять горизонтально справа і далі зигзагоподібно просувають по всій низці опор, то наступний починають вплітати тут же, але зліва. Таке почергове плетіння триває до самого верху. Привабливо виглядає паркан з жердин, які розташовуються в зиґзаґу попарно або по три, чотири штуки.

Так зводиться огорожа з поздовжнім плетінням. Однією жердини по довжині може не вистачити на весь проліт, тоді її доповнюють відрізком з іншого боку. Переважно, щоб стики сусідніх ланок не збігалися. Тоді такий паркан виглядає міцніше, природніше.

огорожа подовжній перетин
Приклад огорожі з поздовжнім розтином

Він привабливо виглядає при обгородженні не тільки прямокутних, а й ділянок з вигинами і плавними поворотами.

Забір поперечного плетіння

Його зводять з міцних середньої товщини палиць, вертикально вплетених в три поздовжні горизонтальні балки. Це вплетення почергове: одна віха вставляється зовні, огинає середню поперечину з боку двору, а внизу знову виходить назовні. Наступна вставляється навпаки. Таке огородження з неошкуренних березових жердин виглядає дуже оригінально, до того ж практично неприступно для тварин.

Незвичний, але привабливий і легкий вид має огорожа з щільного вертикального плетіння гнучких прутів. Плетуть її за технологією створення кошёлок і кошиків, тільки підбираються більш товсті гілки, які для гнучкості розмочуються в воді. Використовуються такі конструкції в якості декоративних огорож і для розмежування невеликих ділянок.

Огорожа з паралельних жердин

У нього може бути безліч варіантів. Найчастіше зустрічаються такі:

 1. Огорожа з довгих жердин, прикріплених горизонтально до вертикальних одиночним або подвійним опор. Як кріпильного матеріалу використовуються не цвяхи або дріт, а як в давнину, гнучкі прути лози. Такий матеріал привносить в ландшафтний дизайн ділянки мотиви сільського затишку і простоти.
 2. Другий варіант - це своєрідний паркан частокіл своїми руками, тільки використовуються не штакетіни, а круглі необроблені кілки середньої товщини. Огорожа виконана з паралельних жердин однакової довжини, вертикально закріплених на двох довгих поперечних балках. Такий проліт тримають міцні вертикальні стовпи.

  паркан паралельні жердини
  Креслення паркану з паралельних жердин

 3. Довгі паралельні жердини однакової довжини можна закріпити діагонально між подвійними вертикальними віхами, з'єднаними дротяними стяжками і встановленими через кожен метр паркану. Створюються також панельні прольоти з косих планок, закріплених в дерев'яному каркасі між двома опорами. Домашній майстер сам визначає інтервал між діагоналями: закріплює жердини впритул одна до іншої, або для зменшення ступеня парусність залишає між ними деякий простір. У таких огорож дуже оригінальний вигляд.
 4. Деякі садівники створюють живопліт, довгі роки радує господаря своїм квітучим виглядом. Його зводять з здерев'янілих живців верби, нижні кінці яких поглиблюють в землю. Відстань між ними приблизно на чверть метра, а висаджують їх ранньою весною, зміцнивши натягнутою на кілки шпагатом.
  паркан вербові жердини
  Схема огорожі з вербових жердин

  Вербовий матеріал необхідно використовувати тільки на сонячній території і в тому році, в якому він заготовлений. Коли живці приживуться, мотузку знімають. Перші бічні пагони зрізують, щоб стимулювати зростання верхніх гілок. Надалі їх залишають, вони переплітаються, зростаються з сусідніми відгалуженнями, утворюючи живу огорожу, яку можна стригти, надаючи їй потрібну декоративну форму.

 5. Огорожа з сухих викривлених гілок і коренів. Такий паркан тин здається безладним нагромадженням корчів, але вміле, продумане їх розташування, підтримуване вертикальними стовпами, створює єдину конструкцію, що відгороджувала ділянку. Щоб її зібрати, потрібен не тільки відповідний матеріал, але і хороший смак домашнього майстра.

Загальні рекомендації

Перш ніж зводити паркан з вертикальних або горизонтальних жердин слід розчистити територію, зробити розмітку майбутньої споруди за допомогою шпагату і невисоких кілочків.

 1. Залежно від задуманого варіанту огорожі запасаються потрібною кількістю кілочків, опорних стовпів, поперечок та лози. Матеріал для плетіння можна купити в розпліднику або заготовити самому. Головне, щоб він був зрізаний пізньої осені чи ранньої весни. Це може бути молода поросль вільхи, ліщини, берези або вербової лози.
 2. Деякі дерев'яні деталі майбутнього паркану очищають або за задумом майстра залишають неочищеними.
 3. Дерев'яні опорні кілочки для поздовжнього горизонтального плетіння загострюють, просочують оліфою. просочення стовпа паркану Роблять таку ж просочення дерев'яних стовпів і поперечини, якщо запланована вертикальна плетінка. Так слід вчинити з будь-яким деревним матеріалом, очищеним від кори.
 4. Занадто тугі прути за 3-4 дня до роботи вимочують у воді. В окропі ця процедура скорочується вдвічі. З таким матеріалом значно легше працювати, а після висихання він знову стає міцним і жорстким.
 5. Якщо у прута підставу товщі ніж вершок, то вводять його в плетінку товщим кінцем вперед, а наступний вплітають в зворотному порядку, дзеркально з протилежного боку. Таке чергування створить однорідну поверхню огорожі.

  креслення тину
  Креслення для виготовлення плетеними огорожі

 6. В процесі плетіння кожна ланка слід ущільнювати ударами молотка, щоб після висихання збереглася щільність огорожі. З цієї причини горизонтальний тин починають знизу, від землі.
 7. Фарбувати такий паркан фарбою не рекомендується, до того ж не з причини великої витрати фарби, а тому, що загубиться його натуральний колір і природна краса. Але все торці, місця без кори обробляють безбарвним антисептиком.

Огорожа з жердин може бути тимчасовою спорудою, але якщо його побудувати з дотриманням всіх технологічних правил, він може простояти не одну п'ятирічку.
Огорожа з жердин
Цей дизайнерський елемент ландшафту, виконаний в сільському стилі, дуже вдало доповнює глиняний посуд на кілках, притулений млиновий коло або дерев'яне колесо воза.

Опубликовано: 29-01-2019, 15:19
0

Похожие статьи


Наверх