Пластикові огорожі для грядок і клумб

огорожу грядки

У садах, городах і на клумбах присадибних ділянок все частіше стали з'являтися декоровані огорожі для грядок, клумб і дерев, виконані з самих різних матеріалів. Це може бути штучний або натуральний камінь, дерево, пластик, шифер, цеглу та ін.

огорожу грядки
Приклад пластикового огородження грядки

Функції бордюрів для грядок і клумб

На перший погляд ці огорожі грають виключно декоративну роль, однак, це не так. Розглянемо основні функції бордюру.

 1. Бордюр не дає можливості бур'янам в товщі грунту проникнути на обмежену бордюром територію. Це відбувається завдяки заглиблення нижньої частини бордюру на глибину зростання основної кореневої маси рослин.
 2. Одночасно бордюр не дозволяє і культурним рослинам, які розмножуються кореневищами, виходити за межі клумби або грядки.
 3. Бордюр утримує форму грядки або клумби, що особливо актуально в тому випадку, коли формується клумба неправильної форми.
 4. Огорожа навколо дерева не дозволяє землі розповзатися при поливі, зберігаючи декоративність саду.
 5. Скорочує кількість гризунів, комах та інших шкідників на клумбі або грядці. Це стосується тієї живності, яка переміщається в верхніх шарах грунту.

  огорожа із пластику
  Варіант пластикового огородження клумби

 6. Дає економію води для поливу. Це пов'язано з тим, що вода не розтікається, а залишається вся в рамках гряди або клумби.
 7. Підвищує декоративність ділянки, надаючи йому доглянутий і охайний вигляд.
 8. Дозволяє формувати клумби самої вигадливої ​​форми.
 9. Дозволяють приховати деякі елементи вуличного освітлення.

Основні види бордюрів

На сьогоднішній день можна купити або виготовити власноруч бордюри з різних матеріалів:

 • з дерева (характеризуються високою декоративністю і екологічністю, але не відрізняються довговічністю);
 • з шиферу (практичні, але при цьому малодекоративні і не екологічні);
 • з бетону (довговічні, практичні, але малодекоративні);
 • з каменю (довговічні, декоративні, практичні, екологічні, але мають високу вартість);
 • з цегли (декоративні, практичні, довговічні, екологічно чисті, але їх укладання - процес трудомісткий);

  бордюр з цегли
  Приклад цегляного бордюру на дачі

 • з тротуарної плитки (декоративні, практичні, але недовговічні);
 • із пластику (високо декоративні, практичні, прості в укладанні, довговічні, екологічні і бюджетних);
 • із застосуванням оригінальних елементів: пляшок, CD-дисків, тарілок і ін.

При виборі матеріалу для бордюру необхідно враховувати загальну концепцію оформлення ділянки і будинку. Для кам'яних масивних будинків підійдуть більш масштабні огорожі, виконані з цегли, натурального каменю і бетону. Для дерев'яних будинків - бордюри з дерева, пластика і тротуарної плитки.

Пластикові огорожі для грядок і клумб

Переваги пластика, як матеріалу для бордюрів

Пластикові огорожі для грядок і клумб мають ряд переваг перед іншими видами бордюрів:

 1. По-перше, атмосферне пластик (а саме він використовується для виробництва вуличних огорож) стійкий до перепадів температур. пластикове огородження клумбиЗавдяки цій властивості бордюри з цього матеріалу можна використовувати в будь-яких кліматичних умовах і не боятися, що на морозі він потріскається, а в жарі потече.
 2. По-друге, пластик - це ненатуральний матеріал, а тому не схильний до гниття, вицвітання на сонці, розвитку цвілі, пошкодження комахами. Завдяки цим особливостям він відрізняється довговічністю і практичністю.
 3. По-третє, пластик нетоксичний і не виділяє в грунт речовин, які можуть порушити баланс мікроорганізмів в родючому шарі землі. Таким чином, пластик не робить негативного впливу на ріст і розвиток квітів, а також на смакові якості овочевих культур.
 4. По-четверте, пластик, при заглибленні в грунт, виступає штучним бар'єром між популяцією культурних рослин і бур'янів, перешкоджаючи проникненню останніх на клумби і грядки.

  заглиблене огорожу
  Приклад заглибленого огорожі в саду

 5. По-п'яте, простота монтажу і установки всіляких варіацій пластикових бордюрів робить цей вид огорожі загальнодоступним.
 6. По-шосте, пластик не потребує будь б то не було спеціального догляду за собою. Достатньо лише періодично очищати його від пилу і бруду, налиплого на поверхні бордюру. Зробити це можна не демонтуючи огорожі, а просто надіславши на нього струмінь води з-під шланга.
 7. По-сьоме, пластик досить міцний матеріал і чудово тримає форму, а тому з нього можна створювати клумби і грядки найрізноманітнішої конфігурації.
 8. По-восьме, ціна на пластикові вироби дуже доступна.

Всі ці якості пластику зробили огорожі з нього дуже популярними серед садівників і городників.

Типи огороджень із пластику

На сьогоднішній день можна купити кілька видів пластикових огорож. Коротко про кожного з них.

Бордюрна стрічка із пластику

Садовий пластиковий бордюр дуже популярний завдяки простоті установки, декоративності і бюджетности. Купити його можна в рулонах, довжина стрічки в яких регламентується кожним виробником. Висота огорожі буває 10,15, 20 і 28 см при товщині матеріалу від 0.5 до 2 мм.

При виборі бордюру його ширину можна визначити керуючись рослинами, висадженими на огороджувальні території: чим вище рослини, тим ширше бордюр.

За щільністю практичніше за все вибирати пластик з віссю жорсткості по верхній кромці.

За допомогою такого пластика можна з легкістю сформувати найрізноманітніші форми земельних конструкцій.

Бордюрні стрічки можуть відрізнятися між собою за кольором і за фактурою (бувають хвилясті, гофровані та ін.).

бордюрна стрічка

Ці характеристики ніяк не впливають на практичну сторону використання цього типу огорож, зате є ключовими в плані декоративності.

Існують наступні способи застосування бордюрних стрічок:

 1. Стрічка шириною до 10 см. Може використовуватися в якості обмежувача при формуванні насипних доріжок. Вона дозволяє сформувати доріжки найрізноманітнішої форми і не дає матеріалу розсипатися за їх межі.
 2. Стрічка більшої ширини (до 25 см) може бути використана для обмеження грядок. Особливо це актуально при формуванні похилих і теплих грядок. При похилих грядках подібний бордюр буде затримувати вологу на корисної площі, запобігаючи її розтікання.
 3. Стрічки середньої ширини беруть участь у формуванні декоративних клумб, альпійських гірок та інших дизайнерських рішень на ділянці.

  стрічка для огородження
  Так виглядає декоративна стрічка для огородження клумби

 4. Як обмежувач стрічки можуть бути використані при оформленні невеликого штучного водоймища.
 5. Стрічка застосовується в оформленні околоствольних обмежень для плодових дерев. Вона перешкоджає проникненню бур'янів до дерева, а також концентрує вологу при поливі в приствольних зоні.
 6. Використання пластикового бордюру для захисту розсади від бур'янів і шкідників.
 7. Застосування огорожі для запобігання розростання чагарників і трав'янистих рослин, що розмножуються кореневими відводками. В цьому випадку пластикова стрічка шириною до 30 см повністю закопується в землю і служить обмежувачем.
 8. Використання стрічки для повної герметизації парників. Бордюр встановлюється по всьому периметру теплиці і запобігає проникненню в неї бур'янів і шкідників.

  схема огорожі
  Схема монтажу пластикового огородження

 9. Вистилання стежок в теплицях, а також садових і городніх стежок.
 10. Стрічка максимальної ширини застосовується при формуванні компостних ям і куп.
 11. Найщільніша стрічка використовується при формуванні багатоярусних клумб.

Установка пластикової стрічки проста.

Вхідні в комплект бордюру пластикові кілочки необхідно вкопати по кутах грядки і по всьому периметру в землю, а між ними натягнути пластикову стрічку. Процес цей настільки не складний, що вся ділянка з легкістю можна оформити такими бордюрами протягом дня.

Пластикові панелі «Садова дошка»

Даний тип пластикового огородження хороший тим, що має високу міцність, на відміну від пластикової стрічки.

пластикова садові дошка

Їм можна обмежувати не тільки клумби, грядки і приствольному простір, але і ігрові зони, пісочниці і т.п. «Садова дошка» має гладку поверхню, що сприяє її швидкому і нескладному очищенню. А також пластикові панелі даного типу міцні і можуть витримати досить сильний удар.

Колір садових дощок може бути найрізноманітнішим: від світло бежевого до темно коричневого.

Недоліком даного пластикового огородження є лише те, що вартість його досить висока.
Монтаж такого огородження також нескладний і доступно викладено в поданій до бордюру інструкції.

Пластикові панелі «Садовий конструктор»

Це також різновид вузьких пластикових елементів, які легко співчленами один з одним, допоможуть сформувати огорожі самої хитромудрої форми, довжини і ширини. Переваги та недоліки у нього ті ж, що і у садових дощок. Монтаж конструкції дуже простий.

Сітка для огорожі з пластику

Пластикова сітка для огорож застосовується як альтернатива металевої, тому що має низку переваг: легкістю конструкції, відсутністю корозії, довговічністю, простотою зведення, практичністю і бюджетних. Пластикова сітка використовується для огорож палісадника, а також для зонування території саду і городу.

Оригінальні паркани з пластикових пляшок

У кожній родині з часом накопичується велика кількість пластикових пляшок з-під різних напоїв. Їх можна використовувати в створенні огорожі для клумб. Виглядати такий бордюр буде декоративно і оригінально.
Є кілька правил облаштування бордюрів з пластикових пляшок:

 1. Для одного заборчика необхідно використовувати пляшки одного кольору і одного розміру. Найкраще підходять 1,5-літрові пляшки, але можна використовувати і інші.

  огорожа з пластикових пляшок
  варіант огорожі з пластикових пляшок

 2. Допускається застосування в рамках одного огорожі пляшок різного кольору і розміру, але в цьому випадку необхідно чітко визначитися з порядком їх чергування, щоб огорожу виглядало акуратно і завершено.
 3. Декорувати таку огорожу можна також елементами, виконаними з пластикових пляшок.
 4. Перед монтажем огородження все пляшки повинні бути вимиті, позбавлені етикетки і висушені.
 5. Для обважнення конструкції виробляють наповнення пластикових пляшок піском.
 6. Можлива вертикальна укладання пляшок, при якій формується невисокий рівномірний парканчик для клумб.
 7. Можлива горизонтальна укладка пляшок. З її допомогою формують високі вертикальні клумби.

Крім того, що пластикові пляшки можуть використовуватися для огорож, їх можна застосовувати в якості готової міні-клумби. Для цих цілей підходять пляшки великого об'єму (краще 5-ти і 6-тілітровие).

огорожа з пляшок
Приклад огорожі з пластикових пляшок

В їх бічній панелі вирізується отвір для майбутніх квітів, а сама пляшка декорується під певний сюжет. Перевагою такої клумби є довговічність, оригінальність і те, що вона повністю ізолює культурні рослини від бур'янів.
Клумби з пляшок володіють тими ж перевагами, що і інші види огороджень із пластику.
В останні роки стало складно собі уявити садове господарство без пластикових елементів.

Опубликовано: 13-02-2019, 12:31
0

Похожие статьи


Наверх