Будівництво фундаменту для забору

фундамент паркану

Багато власників великих будинків вважають за краще встановлювати великовагові і високі огорожі. Вони призначені для довготривалого захисту володінь і вимагають міцної установки. Тому фундамент під паркан є важливою складовою частиною масивного огородження.

фундамент паркану

Якщо у власника з'явиться бажання заощадити і звести паркан прямо на землі, це призведе до негативних наслідків. Таке огородження швидко прийде в непридатність - з часом воно покіс, можуть з'явитися тріщини і розломи. Щоб правильно виконати установку, потрібно визначитися з матеріалом майбутньої огорожі. І найголовніше: потрібно знати, як залити фундамент під паркан.

Типи фундаменту

Факторами вибору власником виду огорожі є необхідність захисту будинку і ціна. Для різних видів огорож призначені різні типи фундаменту. Вони бувають:

 • стовповими;
 • стрічковими;
 • стрічково-столбчатимі (комбінованими);
 • монолітними;
 • кам'яними.

Столбовий фундамент для забору - це приклад простого і дешевого варіанту. Він може виконуватися з дерева, залізобетону, цегли.

кам'яні стовпчики для огорожі

Пристрій такого фундаменту виконується на кам'яній або піщаній подушці. Стовпи розташовуються на відстані до трьох метрів один від одного і об'єднуються ростверком. Це основа придатна для установки тільки на щільному рівному грунті. Він може застосовуватися як фундамент під паркан з профнастилу, для легких плит з бетону, огорожі з сітки-рабиці або дерев'яного паркану.

Вартість стовпчастого фундаменту становить приблизно тридцять відсотків від вартості всього огорожі.

Стрічковий фундамент для забору являє собою бетонну смугу, яка при потребі може бути армована. Він використовується для влаштування важких огорож з профнастилу або цегли. Також може застосовуватися для дерев'яних огорож, в яких присутні цегляні або кам'яні стовпи. Стрічковий фундамент під паркан є трудомістким спорудою, яке вимагає значної витрати матеріалів.

паркан з профнастилу
Схема паркану з профнастилу з фундаментом

Співвідношення ціна - якість такої основи визнається найбільш прийнятним для власника.

Стрічково-стовпчастий фундамент - це комбінація перших двох видів. Такий фундамент відмінно підійде для цегляної огорожі.

Монолітна основа підійде для болотистій грунту або нестабільного ґрунту. Її можна використовувати не тільки як фундамент під цегляний паркан, але і в якості підстави для будь-якого потужного і важкого забору. Ціна такого фундаменту висока, але і прослужить він набагато довше, ніж будь-який інший.

Кам'яний фундамент є самим довговічним. Він зводиться як монолітний, але розчин являє собою бетон зі щебеневої подушкою. Гравій додається в обсязі не менше 25%. Дуже стильно виглядає такий фундамент в поєднанні зі стовпами з великих каменів і кованими решітками між ними.

кам'яний фундамент
Так виглядає кам'яний фундамент для забору

Як зробити фундамент для забору самостійно

Немає нічого складного в тому, щоб звести фундамент для забору своїми руками. Спочатку визначають тип грунту, де буде проводитися пристрій фундаменту, а потім роблять розрахунок необхідної кількості матеріалів.

Щоб правильно зробити фундамент для огорожі, слід дотримуватися певних правил:

 1. Пристрій фундаменту починають тільки після всебічного вивчення типу грунту.
 2. Бетон не повинен містити керамзит або биту цеглу. Такі матеріали швидко псуються.
 3. Глибина фундаменту повинна розраховуватися на основі огорожі. Не рекомендується застосовувати монолітний ростверк для парканів з великим навантаженням на основу.
 4. Обов'язково потрібно проводити армування фундаменту для міцності конструкції.
 5. Потрібно провести розрахунок вартості закладки фундаменту до початку робіт.

Стрічкове підстава

Стрічковий фундамент для забору є самим недорогим і універсальним варіантом. Це бетонна стрічка, глибина якої становить 500-600 мм, а ширина 250-300 мм. Для того щоб зробити таку основу, необхідно встановити стовпи в вириті ями і залити бетон. При цьому ями риються на відстані до чотирьох-п'яти метрів одна від одної.

Щоб правильно розподілити навантаження, потрібно зробити армування фундаменту забору і на стрічковому ділянці, і в поглибленнях під опори.

Така основа є довговічним і надійним спорудою, для її пристрою застосовується бетон марки М200 або М300.

Розрахунок фундаменту замовляється професіоналам, або проводиться за допомогою інженерних програмних засобів. Вони дозволять визначити глибину фундаменту, крок і діаметр використовуваної арматури, кількість бетону і інші фактори. У розрахунок глибини фундаменту обов'язково входять вага і масивність майбутнього огородження.

паркан з фундаментом
Приклад паркану з сітки рабиці з готовим фундаментом

Стрічковий фундамент зводиться таким чином:

 1. Пристрій стрічкового фундаменту починається з проведення розмітки периметра майбутньої огорожі за допомогою кілочків і мотузки. Далі потрібно викопати рів, ширина якого на 25 см більше ширини планованої стрічки фундаменту. Її глибина повинна бути від півметра до півтора метрів виходячи з маси забору і рівня ґрунтового промерзання. Глибина укладання фундаменту повинна знаходитися нижче на 30 см. Цей показник.
 2. На дні рову влаштовують піщану подушку шаром в 10 см, змочують водою і старанно утрамбовують. Шар щебеню в 10 см засипається поверх піску і знову трамбується.
 3. Для створення опори огорожі застосовуються стовпи. Щоб правильно зробити основу, необхідно прорубати лунки 200 мм діаметром на глибину 400 мм. Інтервал між ямками повинен бути в межах від 2 до 3 метрів. Дно засипати піском і встановити стовпи. Якщо планується монтаж огорожі з профнастилу, то відстань між ямками потрібно зробити не більше 2 м.

  схема забору
  Схема забору з фундаментом і розмірами для побудови

 4. Далі виготовляється опалубка для заливки бетоном. Щоб зробити опалубку, застосовуються листи фанери або ДВП. Вони встановлюються за рівнем, закріплюються розпірками всередині траншеї і вище верхнього шару грунту на 20-25 см.
 5. Перед заливанням фундаменту прокладаються в 2 ряди армовані прути від 8 мм в діаметрі. Це робиться для збільшення міцності конструкції.
 6. Для виготовлення стовпів можна скористатися трубами з металу з квадратним перетином або діаметром від 50 мм (рекомендується вибирати труби більше 80 мм в діаметрі). Труби чистять, гарантують і фарбують. Глибина, на яку вкопуються стовпи, становить 1 м. Для захисту на верхній частині стовпів встановлюються заглушки. стовпи для забору
 7. На початку заливки перевіряється вертикаль стовпів. Якість збірки і краса зовнішнього вигляду забору залежать саме від цього. Бетон заливають кількома шарами по 20 см завтовшки кожен. Щоб збільшити міцність конструкції, в бетон додається щебінь. Для приготування розчину беруть пісок і цемент в співвідношенні 4: 1, перемішують і додають воду до утворення консистенції сметани. Застигає бетон приблизно через тиждень, потім можна приступити до зведення паркану.
 8. Ціна на пристрій стрічкового фундаменту розраховується окремо в кожному випадку з урахуванням особливостей ділянки.

Стовпчастий фундамент

Для того щоб побудувати таку основу для забору, зверніть увагу на таке:

 1. Буром зробити поглиблення діаметром на 30 см більшою, ніж у стовпів огорожі, а глибина їх повинна бути близько 1,5 м. Проміжок між стовпами вибирається від 2 до 3 метрів.
 2. У підготовлені ями засипати суміш піску і щебеню шаром 25 см і залити водою.
 3. У поглиблення встановити і вирівняти по рівню стовпи, потім залити бетон.

Комбінований фундамент

Для його зведення спочатку викопують траншею і встановлюють стовпчастий фундамент. Потім кладуть арматуру, влаштовують опалубку і всі заливають розчином. При укладанні такого фундаменту важливо правильно виконати розрахунок кількості необхідних матеріалів.

Монолітна підстава

Щоб зробити цю основу, потрібно засипати настил щебенем або гравієм. Далі шарами наноситься бетон і постійно утрамбовується. Перед кладкою цегли виконують гідроізоляцію спеціальною мастикою.

монолітний фундамент
Приклад монолітного фундаменту для забору

Кам'яний фундамент

Послідовність дій при зведенні кам'яного фундаменту така:

 1. Викопують рів по периметру огорожі.
 2. Засипають шар щебеню і поливають водою.
 3. Послідовно укладають великі камені, скріплюючи їх міцним розчином цементу. Частка розчину повинна становити в загальному обсязі фундаменту близько 20 відсотків.
 4. Кладка каменю виконується до рівня півметра над землею.
Опубликовано: 13-03-2019, 06:52
0
Наверх