13-04-2019, 09:39

Огорожа з необрізної дошки

паркан з обрізає дошки

Купивши заміський ділянку, часто постає питання, як дешево і сердито позначити свої межі і відгородитися від уваги сусідів. Встановлення огорожі з не обрізної дошки є найбільш економним варіантом.

паркан з обрізає дошки
Приклад економічного варіанта паркану з необрізної дошки

Будівництво будь-якого забору починається з його проекту.

  • В першу чергу необхідно виміряти площа, по периметру якої буде стояти майбутній паркан;
  • Оцінити рельєфні особливості місцевості і специфіку грунту;
  • Визначитися з необхідною висотою забору і його особливостями.

Дерев'яний паркан з необрізної дошки може бути суцільним і служити огорожею від зовнішнього вируючого світу, а також з проміжками між дошками. Залежно від цього і вибирають необхідну товщину стовпів і прожілін, адже вони є несучою частиною всієї конструкції. Тому, наскільки міцними вони будуть, залежить стійкість усього паркану.

При установці дерев'яні стовпчики необхідно обробити хімічними захисними засобами. Ця нескладна процедура надовго продовжить термін служби опор.

Найбільш довговічними є стовпчики, виготовлені з дуба.

дубові стовпчики

Але якщо цього матеріалу немає, то цілком підійдуть і хвойні породи дерева. Як стовпчиків можна використовувати металеві труби. Вони мають незаперечну перевагу перед дерев'яними, і термін служби їх значно більше. Перед установкою такі стовпчики необхідно обробити для запобігання корозії і псування.
Висоту і ширину стовпчиків, а також відстань між ними необхідно вибирати виходячи з висоти паркану і товщини дощок.

Монтаж дерев'яного паркану

Розмітка території

Перед монтажем будь-якого будівельного об'єкта, в тому числі і паркану з не обрізної дошки, необхідно зробити розмітку території.
Для початку необхідно по краях території встановити кілочки і протягнути від кожного з них мотузку або шнур. Це дозволить створити ідеально рівну лінію паркану. Так як паркан у нас досить високий і великоваговий, опорні стовпи необхідно встановлювати не рідше двох метрів один від одного.

монтаж стовпів паркану
Схема установки опорних стовпів

Це запобіжить провисання прожілін і деформацію забору в майбутньому. Установку кілочок на місці проміжних опор необхідно починати з того місця, де передбачається установка хвіртки або воріт.

Так як використання воріт передбачає підвищені навантаження, в зв'язку з цим тут бажано використання посилених опорних стовпів.

Опори і їх установка

Дерево ─ легкий матеріал. Тому при будівництві забору немає необхідності встановлювати його на фундамент. Як захисний засіб від швидкого псування можна створити дренажну канаву і заповнити її піском. Пісок дозволить лишків вологи йти вглиб, а не накопичуватися на поверхні. Але створення такої канави зовсім необов'язково.

При виборі матеріалу для опорних стовпів необхідно орієнтуватися лише на власні уподобання і можливості. Найкраще використовувати дерево хвойних порід.

паркан з хвої
Приклад паркану з хвойних порід дерева

Можна, звичайно, і дуб, адже він може стояти століттями, але ціна цього матеріалу досить висока і його непросто знайти.

Для продовження служби дерев'яних стовпів їх необхідно обробити. Частина стовпа, розташована в грунті, піддається безперервному впливу вологи, що призводить до ранньої псування і деформації стовпа.

Для надійного захисту цю частину опорного стовпа необхідно обробити просоченням на основі бітуму або відпрацьованим машинним маслом.

При цьому опора набуває стійкість до води. Опорні стовпи, як правило, обробляють двічі, з інтервалом не менш ніж 24 години.

Верхню частину стовпа можна захистити від псування і деформації в майбутньому, завдавши будь-які захисні засоби або просто покривши лакофарбовими виробами.

Якщо в якості опор обрані металеві стовпи, вони також потребують захисту. Для захисту металевих стовпів від корозії можуть бути використані такі захисні хімічні засоби, як бітумний грунт або бітумна мастика.

обробка стовпа бітумною мастикою
Якщо в якості захисту використовується емаль по металу, то попередньо оброблювану поверхню необхідно заґрунтувати. Це дозволить значно збільшити термін служби металевих опор.

Ями під стовпи можна викопати лопатою. Але для полегшення роботи цілком може бути використаний садовий бур.

Висота опор для добротного дерев'яного паркану повинна бути не менше 1,8 м. У землю опори необхідно встановити не дрібніше, ніж на 0,5 м. Глибину, на яку встановлюються опорні стовпи, вибирають з урахуванням особливостей грунту даної місцевості.

Для того щоб паркан з необрізної дошки служив довгі роки, опорні стовпи необхідно встановити нижче точки промерзання. Це дозволить уникнути виштовхування їх з грунту при інтенсивному таненні льоду навесні.
дерев'яний паркан взимку
Опорні стовпи встановлюють по всьому периметру на однаковому друг від друга відстані, але не рідше двох метрів. Якщо місцевість нерівна і з великими перепадами висот, установку опорних стовпів паркану необхідно проводити ступенями.
При установці металевих опор яму можна забетонувати. Якщо стовпи дерев'яні, то бетонування ─ це зайві непотрібні витрати. При цьому опорний стовп не стане міцніше і не прослужить довше, але є велика ймовірність того, що його зламає на рівні землі від вітру.

Обробка і монтаж необрізної дошки

Для установки 150 м суцільного паркану двометрової висоти буде потрібно близько 8м³ не обрізної дошки. При покупці не обрізної дошки зверніть увагу, чи немає на її поверхні численних відколів і вибоїн. Якщо такі є - це говорить про низьку якість матеріалу і краще пошукати необрізну дошку в іншому місці.

Якщо дошка з численними сучками ─ такий паркан значно гірше переносить навантаження і швидше прийде в непридатність.

Якщо дошка зберігалася неправильно і має дугоподібну форму, від неї теж краще відмовитися. Адже в такому разі у вас спочатку вийти кривої паркан і збільшиться ймовірність його падіння.
Якісна дошка має рівну, нехай і не зовсім гладку, форму з мінімальною кількістю сучків, сколів і тріщин. Якщо не обрізна дошка попадається з корою, її необхідно видалити.

видалення кори з дошки
Зробити це можна звичайною лопатою. Для продовження терміну служби, кожну дошку необхідно обробити хімічними захисними засобами, які на сьогоднішній день будівельний ринок пропонує в великому асортименті і в будь-якій ціновій категорії. Це захистить майбутній паркан від гнилі, цвілі і комах.

Чи не обрізна дошка не піддається ніякій додатковій обробці а, отже, має нерівну поверхню і краю. Тому набивати такі дошки переважно внахлест не менш 1,5 - 2 см. Це дозволить уникнути утворення великих щілин, адже кожна дошка при висиханні зменшується.

види дощок
Існуючі види дощок для забору

Дошку для забору необхідно підбирати середньої ширини. Адже набита вузька дошка виглядає непривабливо, а надто широка в процесі експлуатації може тріснути.

Кожну дошку покривають морилкою, оліфою. Оліфа ─ досить дорогий матеріал, тому її легко можна замінити звичайним соняшниковою олією, від цього якість обробки анітрохи не зміниться.
При монтажі може бути використаний горизонтальний і вертикальний спосіб кріплення дощок до прожілінам.

Декоративне оздоблення дерев'яного паркану

Огорожа з необрізної дошки може стати оригінальною прикрасою будинку. У селах і селах ще збереглися будинки, паркани яких виготовлені з не обрізної дошки, а зверху встановлені декоративні кришки. Такі кришки служать прикрасою будинку, а також під ними дуже затишно перебувати під час дощу.

декоративний дерев'яний паркан
приклад декоративного оздоблення дерев'яного паркану

Дерев'яний паркан з необрізної дошки відрізняє приваблива ціна матеріалу. Він може стати не тільки тимчасовим варіантом огорожі території, а й довгі роки служити надійним захистом вашого дачної ділянки. А застосування декоративного оздоблення на ньому зробить дерев'яний паркан привабливим і оригінальним.