Паркани та огорожі з полікарбонату

паркан з полікарбонату

Відносно недавно з'явилися нові варіанти парканів для дачі, виконаних з полікарбонату. Добре зарекомендував себе матеріал при виготовленні теплиць тепер використовується і у виробництві огорож. Така огорожа відрізняється дуже простою установкою і поруч вигідних переваг в порівнянні з типовими огорожами.

паркан з полікарбонату
Приклад полікарбонатного забору

Завдяки своїм відмінним експлуатаційним характеристикам використання подібного огорожі досить актуально як для умов міської забудови, так і в якості дачного паркану.
Розрізняють два види полікарбонату: стільниковий і монолітний. У кожного з них свої характеристики:

 • Стільниковий відрізняється відносно легким вагою і особливою структурою, що дозволяє використовувати полікарбонат для виготовлення легких зборів;
 • Монолітний, в свою чергу, володіє більшою товщиною, а відповідно має більш важку вагу. Однак цей вид добре протистоїть підвищеним вітрових навантажень, що робить його кращим в регіонах зі складними погодними умовами.

Як встановити паркан з полікарбонату

Як і будівництво будь-якого іншого огорожі, встановлення паркану з полікарбонату своїми руками починають з монтажу опор.

установка стовпчиків
Схема установки стовпів для забору

Як правило, вибирають бетонні або металеві профільні труби, які встановлюють в попередньо пробурені свердловини.

 • Якщо виготовляється бетонний стовп, для нього виготовляється спеціальна опалубка або в цій якості виступає азбестова або пластикова труба, яка після схоплювання бетону акуратно видаляється;
 • Металеві опори в обов'язковому порядку попередньо обробляються антикорозійним розчином, а в свердловини засипається щебенева подушка.

Наступним кроком має бути виготовлення каркаса, без якого неможливо обійтися. В іншому випадку велика ймовірність, що листи поведе або просто зірве поривами вітру.

Справа в тому, що полікарбонат не має достатньої жорсткості, тому і потрібне додаткове посилення металевим профілем або куточком.

полікарбонатний паркан
Варіант паркану з полікарбонату

Як правило, конструкція виконується у вигляді трьох напрямних, відстань між якими має бути близько 0,5-1,0 м. В деяких випадках металевий профіль пускають по боках кожного полотна з полікарбонату. Це не тільки надає додаткову міцність огорожі, а й забезпечує більш привабливий вигляд.

Вже на каркас монтується сам полікарбонат, при цьому є деякі нюанси монтажу, які в обов'язковому порядку слід враховувати при проведенні робіт.

Особливості установки і кріплення

Змонтувати паркан з полікарбонату своїми руками під силу навіть новачкові в будівельній справі, однак, при установці необхідно враховувати деякі фактори, зумовлені особливостями матеріалу.

 1. В першу чергу полікарбонат відрізняє досить висока ціна в порівнянні з більш поширеними матеріалами. характеристики листів полікарбонату Тому має сенс перед покупкою провести точні виміри, щоб позбавити себе від зайвих витрат.
 2. Ріжуть полікарбонат на листи необхідного розміру за допомогою інструменту з полотном для дерева.
 3. Полікарбонат досить сильно схильний до розширення при підвищенні температури, тому кріплення не повинно бути жорстким. Тому при висвердлюванні отвори під саморізи роблять на 2-3 мм більше, ніж сам кріплення.
 4. Більш того, при монтажі не рекомендується занадто сильно затягувати кріплення. В іншому випадку при перепадах температури або занадто високих і низьких її значеннях, матеріал почне тріскатися.
 5. В обов'язковому порядку вибираються саморізи з ущільнювальними шайбами, а також для запобігання пошкодження полотна.
 6. З цієї ж причини необхідно стежити, щоб між листами полікарбонату і стовпами, а також іншими елементами конструкції обов'язково дотримувався зазор, що дозволяє матеріалу безперешкодно розширюватися.

  паркан з полікарбонату
  Оригінальний паркан з полікарбонату

 7. Всі роботи з матеріалом проводять, не знімаючи захисної плівки, це дозволить уберегти полотно від передчасних подряпин при монтажі.
 8. Якщо встановлюється паркан із стільникового полікарбонату, після установки полотна на торці надягають спеціальні заглушки, що запобігають попадання вологи в простір між шарами. Як варіант, торці закриваються клеїться алюмінієвої стрічкою.
 9. Нижній зріз полотна зміцнюється перфорованої стрічкою, що дозволяє безперешкодно стікати воді в разі її потрапляння в стільники полікарбонату.

Останнім етапом роботи з полікарбонатом є зняття захисної плівки і оформлення матеріалу додатковими елементами. Для цих цілей можна використовувати декоративні елементи з каменю або встановити додаткове підсвічування. Особливо виграшно виглядає кований паркан з полікарбонатом.

Види огорож з полікарбонату

Полікарбонат чудово поєднується практично з будь-якими видами матеріалів, за винятком, може бути, тільки дерева. Це обумовлено особливістю характеристик: і той і інший відрізняються здатністю розширюватися під впливом навколишнього середовища.

Тому таке поєднання може призвести до перегинів полікарбонату і втрати зовнішнього вигляду всього огорожі. Однак існує ще безліч інших стовпів, цілком придатних для монтажу.

 • Найбільш зручними в цьому плані є опори з металевого профілю, на які досить просто прикріпити листи полікарбонату. Все, що необхідно - це висвердлити отвори в полотні й саморізами по металу прикрутити матеріал до основи;
 • Бетонні опори також є надійною основою для полікарбонату, однак, попередня підготовка до монтажу вимагає трохи більше часу. бетонні стовпчики Після заливки стовпа на нього необхідно додатково змонтувати анкери для кріплення каркаса паркану;
 • Кам'яні та цегляні стовпи також вимагають деяких підготовчих робіт при монтажі полікарбонату, але є більш вигідним варіантом з естетичної точки зору. Такі паркани виглядають дуже солідно, особливо в поєднанні з кованими елементами огорожі;
 • При необхідності або бажанні для огорожі виконують стрічковий фундамент різної висоти. Як правило, він виконує роль декоративного елемента і в рідкісних випадках є додатковим посиленням для стовпів, так як полікарбонат досить легкий матеріал і не дає великого навантаження на опори.

Який варіант вибрати, безпосередньо залежить від розмірів вашого бюджету, так як вартість матеріалів досить сильно розрізняється. Найбільш бюджетними варіантами є стовпи з металу і бетону, цегла і камінь обійдуться трохи дорожче.

металеві стовпчики
Приклад металевих стовпів для забору

Чому варто вибрати полікарбонат для виготовлення огорожі

Варто відразу обмовитися, що паркан з полікарбонату недостатньо стійкий до ударів, але в якості огорожі для дачної ділянки цілком прийнятний.

Якщо таке огорожу встановлено з дотриманням технології і в нього цілеспрямовано не кидають важкими каменями, то воно простоїть досить тривалий термін.

 • Полікарбонат один з найбільш легких матеріалів, що дозволяє полегшити загальна вага конструкції, а, значить, вимоги до опор конструкції відчутно знижуються. До того ж така характеристика істотно полегшує процес доставки і установки матеріалу;
 • Монтаж полотна відрізняється простотою, при цьому різання полікарбонату не викличе особливих труднощів. Крім того, особлива структура матеріалу дозволяє вирізати з полотна деталі будь-якої складності, що дозволяє створювати оригінальні огорожі різних конфігурацій.

  кріплення полікарбонату
  Різні варіанти кріплення полікарбонату

Випускається полікарбонат в прозорому і напівпрозорому варіантах, що робить цей матеріал вкрай зручним для використання на дачі.

 • Матеріал безперешкодно пропускає сонячне світло, при цьому фільтруючи згубний для рослин ультрафіолет;
 • Прозорий полікарбонат використовують, якщо рослинам необхідно багато світла, напівпрозорий - для створення півтіні;
 • Ще один варіант застосування прозорого матеріалу - коли потрібно хороший огляд території, що знаходиться за парканом, наприклад, у разі огородження автопарковок;
 • Напівпрозорий паркан, навпаки, приховає від цікавих очей вашу ділянку.

Особливо актуально для дачі наступне гідність полікарбонату: цей матеріал поглинає звукові хвилі за рахунок своєї пористої структури, забезпечуючи надійну шумоізоляцію території, що знаходиться за парканом. Не менш ефективно подібний паркан захищає ділянку і від пилу. монтаж полікарбонату Відповідно до технології свого виготовлення полікарбонат випускається в різній колірній гамі і не вимагає додаткової обробки. До того ж пластикові заглушки, куточки і інші елементи, що випускаються для цього огорожі, також мають найрізноманітніші кольори.

Подібне різноманітність Колеровать рішень дозволяє виготовити оригінальний паркан, який буде нести не тільки функціональне навантаження, але і стане декоративним елементом навколишнього ландшафту. Крім того, в наявності істотна економія як грошових, так і часових коштів, так як матеріал не вимагає додаткового фарбування.

кований паркан з полікарбонату
Приклад паркану з полікарбонату з кованими елементами

Полікарбонат практично не схильний до дії навколишнього середовища, матеріал не боїться вологи, не пліснявіє і не піддається корозії.

Добре переносить перепади температур (при правильному монтажі), відмінно протистоїть вітровим навантаженням і довгострокового впливу сонячних променів.

Крім того, матеріал абсолютно не схильний до негативних впливів комах. Такі властивості полікарбонату вигідно відрізняють його від інших видів огорож.

Полікарбонат також досить пластичний і здатний вигинатися в потрібну сторону, що дозволяє встановлювати огорожі різноманітної форми. Наприклад, якщо паркан планується виконати у вигляді півкола, з полікарбонату зовсім нескладно виготовити необхідну конструкцію.

Недоліки полікарбонату

Але і у полікарбонату є деякі недоліки, які обмежують його повсюдне застосування.

 1. Низька ударостійкість вже згадувалася, але є ще один момент, на який слід звернути особливу увагу. Листи полікарбонату повинні бути в обов'язковому порядку закріплені по всьому периметру, інакше з часом їх поведе.
 2. Чи не найкращим рішенням буде використання цього матеріалу на дачних ділянках з маленькими дітьми, які цілком здатні привести огорожу в негідний вигляд за досить короткий термін.
 3. У разі якщо полікарбонатний паркан виконується з фігурною обрізанням або додатковими елементами у вигляді кованих деталей, ціна його виявляється досить високою.
дерев'яний паркан з полікарбонату
Полікарбонатний паркан з дерев'яними стовпчиками

Однак ці недоліки з лишком компенсуються більш відчутними достоїнствами матеріалу, тому сьогодні полікарбонат вже досить широко застосовується не тільки для установки парканів для дачі і заміських ділянок, а й для огорожі автопарковок, адміністративних будівель та інших установ.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0
Наверх