Посадка живоплоту з бузку

бузок живопліт

Жива огорожа з бузку додасть нових барв і зробить ландшафт ділянки з городом неповторно красивим. Крім того, бузок невибаглива в догляді і буде надійним живим парканом, висота якого може досягати трьох метрів. Швидко і добре росте в різних кліматичних умовах. Навесні цвіте, що дозволяє збирати з її гілок чарівні букети.

бузок живопліт
Приклад живоплоту з квітучого бузку

Позитивні сторони у формуванні живоплоту з бузку

 • Не має потреби в регулярній систематичної стрижці;
 • Досягає значної висоти, що робить рослину універсальним у формуванні різних огорож;
 • Досить великий вибір сортів стійких до морозному клімату;
 • Чи не потребують постійного поливу;
 • Можливість формування багаторівневих огорож з різних порід бузку і створення кольорової гами;
 • Великий вибір сортів стійких до різних захворювань.

Позитивних якостей у звичайної бузку досить багато. Вона швидко і високо росте, створює пишну крону, що робить її непрохідною для сторонніх. Цвітіння навесні розносить аромат по всій ділянці. Крім того, різні сорти бузку мають індивідуальним запахом.
бузок на ділянці
Перед посадкою огорожі з бузку можна вибрати аромат, який найбільше подобається, а також сорт з найбільш декоративною зовнішністю.

Різновиди бузку для живоплоту

У природі налічується понад півтори тисячі видів бузку. Основними їх відмінностями можна назвати: забарвлення квітів, розмір, пишність, структуру цвітіння і аромат. Нижче наведені приклади основних різновидів бузку.

Бузок з білими і кремовими квітами

Біла бузок досягає трьох метрів у висоту. Цвітуть білі сорти з середини весни до раннього літа. Квітки можуть бути пофарбовані в молочний, рожево-білий або чисто білий колір в залежності від конкретної породи бузку.

Найбільш популярні різновиди це - Мадам Казимир Пер'є, Весталійпосвященних, Мадам Абель Шатене і Красуня Москви. Садити білу бузок переважно на сонячних ділянках. Однак невеликі затінення не зашкодять кроні і зростання.

білий бузок
Так виглядає біла бузок з великими квітами

Потрібно стежити за грунтом, так як білий бузок погано приймається у важкому і надмірно вологому грунті. Рослина активно використовується при формуванні живоплоту, має незвичайне забарвлення і аромат. Деякі різновиди досягають у висоту до чотирьох метрів, що робить з чагарника живий і непрохідний паркан.

Порада: деякі сорти білого бузку мають крону, що досягає трьох метрів. В результаті рослина виходить дуже розлогим і може не підійти для висадки на компактних ділянках.

Бузок з фіолетовими квітами

Огорожа з бузку з фіолетовими суцвіттями популярна серед садівників, невибаглива в догляді, теневинослива і має декоративну зовнішність. Забарвлення квіток може відрізнятися фіолетовими або пурпурно-червоними квітами.

бузок фіолетові квіти
Приклад бузкового дерева з фіолетовими квітами

Наприклад, такий сорт бузку, як «Космос», добре переносить зливові дощі і вітру, що робить його цікавим для висадки в вигляді живої огорожі. Фіолетові сорти досягають трьох метрів у висоту, вимагають своєчасного розпушування грунту. Також потребують підгодівлі мінеральними добривами до початку цвітіння і по його закінченню. Такий сорт, як «Рояль-Перпел», вважається рідкісною рослиною і користується особливою популярністю у дачників, які висаджують невисокі і густі огорожі.

Цвітіння відбувається навесні, забарвлення квітів фіолетово-пурпурова, у висоту досягає 2.5 метрів.

В різновиди фіолетовою бузку входить і такий сорт, як «Муд-Індиго». Відноситься до пряморастущіе рослинам і використовується в основному в груповий висадці. Квітки молодих чагарників мають ліловий забарвлення, а більш дорослі рослини відрізняються квітами з фіолетово-червоним відтінком.
фіолетова бузок

Бузок з блакитними квітами

Жива огорожа з бузку з блакитними квітами відрізняється надзвичайною декоративністю, а сама різновид налічує багато порід з різною структурою крони. Такий сорт, як «Небо», розпускається світло-блакитними кольорами. Підходящим місцем для посадки є сонячні ділянки. Приймається на відносно бідних ґрунтах, добре переносить заморозки і загазованість в місті. Лаконічно виглядає у вигляді живоплоту в парі з іншими рослинами.

Китайська бузок «Дрезден» відноситься до напівмахрова сортам. Досягає значних розмірів з суворою кроною. Даний вид бузку погано приймається у вологому грунті, вимагає своєчасного дренажу грунту, щоб зайва волога згубно не впливала на кореневу систему. Обрізати чагарник потрібно регулярно, інакше він втратить декоративний зовнішній вигляд і множинне цвітіння.
бузок блакитні квіти
«Амі-Шот» входить в десятку найкрасивіших махрових сортів бузку. Відрізняється раннім цвітінням і активно висаджується у вигляді високих живоплотів. Світло-сині квіти володіють яскравим ароматом і особливо гармонійно підкреслюють задумку ландшафтного проекту ділянки.

Для формування живоплоту середньої висоти добре підходить бузок сорту «Том-Тейлор». Є невисоким чагарником, здатним прикрасити внутрішній сад, а також стати лаконічним доповненням в комбінованій посадці з іншими рослинами.
Порада: підбирати бузок для живоплоту найкраще в кінці весни. У цю пору року вона розквітає всіма фарбами і можна з легкістю оцінити всі її декоративні якості.

Бузок з ліловими квітами

До групи лілового бузку входять такі основні породи, як «Аукубуфолія», «Російська пісня», «Тарас Бульба» та інші.

бузок лілові квіти
Приклад кущів бузку з фіолетовими квітами

Всі ці різновиди відрізняються гарним цвітінням і яскравим ароматом, однак, є і деякі відмінності. «Російська пісня» відноситься до сортів махрової бузку, виростає до трьох метрів. Видає запашний аромат і вважається тіньовитривалим і морозостійким рослиною.

Для інтенсивності росту і яскравості забарвлення, чагарник потрібно підгодовувати добривами і стежити за аерацією грунту. Добре росте в сирому грунті з низько-кислотним середовищем.

«Аукубуфолія» відноситься до різновидів напівмахрова бузку. Квіти мають ліловий забарвлення з блакитним відтінком. Довжина кисті досягає 30 сантиметрів. Підгодовувати «Аукубуфолію» найкраще з середини весни до раннього літа. У цей період рослина активно розвивається і потребує вітамінів і мінералах. Одним з найяскравіших представників сімейства бузку вважається порода «Тарас Бульба».
бузок тарас бульба
Сформована жива огорожа виходить яскравою і густий. Виростає кущ до 4 метрів, володіє широкою і розлогою кроною. Цінується серед ландшафтних дизайнерів за яскраве забарвлення і незвичайну форму кольорів. Стійко переносить заморозки, добре розвивається в напівзатінених садах.

Рожевий бузок

Такий вид рослини буває карликовим і високорастущім. Використовується, як у формуванні живоплотів, так і в груповій посадці з іншими рослинами. Карликові різновиди активно висаджують на ділянках з метою розмежувати сад або створити індивідуальну кольорову композицію. Для висадки низького живоплоту добре підійде сорт бузку «Мейєра Палібін». Відноситься до карликових чагарників, висота яких не перевищує 1.5 метра. Можна сформувати посадку уздовж доріжок на ділянці або створити незвичайні живі бордюри з рожевої бузку.

рожевий бузок
Зовнішній вигляд рожевої бузку

Даний сорт використовують при формуванні двокольорового живоплоту, а також з метою розмежувати ділянки саду. Непогано адаптується в міських умовах, переносить спеку і мороз. Посадку краще проводити в сонячних місцях з суглинистой грунтом.

«Катерина Хавемейер» - це навпаки, висока рослина, що досягає 5 метрів, розквітаюче ліловими квітами. Активно висаджується як вільно зростаюча жива огорожа, вимагає значного місця всередині ділянки або уздовж території.
бузок Катерина Хавемейер
Добре вкорінюється в напівзатінених ділянках, однак, може загинути в грунті із застійною водою і без належного дренажу.
Жива огорожа з бузку середніх розмірів добре формується з такого сорту, як «Велика Перемога», що досягає висоти 2 метрів. Вона активно висаджується уздовж присадибних ділянок. Маючи крислату форму, може прикрашати кордону вздовж клумб або будівель. Розквітає в кінці весни рожево-ліловими квітками розміром 35-40 сантиметрів.

Формування живоплоту

Перед формуванням живоплоту потрібно визначитися з сортом бузку. Уподобання слід віддавати тим різновидам, які добре переносять посуху, напівзатінених ділянки, а також перезволоження грунту. Деякі різновиди можуть бути схильні до гниття кореневої системи через надлишок вологості на ділянці. Як зробити живопліт на ділянці з підвищеною вологістю?

Досвідчені дачники радять підготувати грунт і створити такі умови для бузку, яка погано росте на ділянках з підвищеною вологістю:

 • Підготувати дренажну систему для відведення води;
 • Стежити за аерацією і дренажем ґрунту;
 • Посадку організовувати навесні або в кінці осені;
 • Підібрати сонячне місце на ділянці.

Перед посадкою бузку своїми руками потрібно викопати ямки глибиною 50-60 см.

формування живоплоту
Процес формування живоплоту з бузку

Далі слід підготувати грунт. Для позитивної циркуляції повітря у кореневої системи потрібно створити дренаж у вигляді підсипання. Якщо грунт глинистий, додають склад, до якого входять деревна зола, суперфосфат і компост (перегній). Суміш візуально ділять на дві частини. Одна половина засипається на дно ямки, а друга рівномірно розподіляється по кореневій системі.

Відстань між висадкою чагарників залежить від різновиду і крони бузку. Для живоплоту довжиною 10 метрів висаджуються приблизно 7-8 чагарників з помірно розлогою кроною. Різновиди посадки також залежать від задумки садівника. Для карликових сортів краще більш густе висаджування. Для високорастущей бузку посадка кроком в 1-1.50 метра між кущами вважається стандартною. Порада: перед купівлею рослини слід звертати увагу на більш дорослу бузок, віком 2-3 роки.

формування кущ бузок
Схема поетапного формування куща бузку

Дорослі рослини є більш життєздатними, мають розвинену кореневу систему і з більшою ймовірністю візьмуться на новій ділянці.

Обрізка і догляд

Як доглядати за бузком після посадки? Багато починаючі садівники задаються цим питанням. Перше правило: не стригти бузок протягом двох років. Це дозволяє їй значно вирости, вкоренитися і утворити густу крону. Після закінчення двох років чагарник обрізають, залишаючи 8-9 міцних і красиво розташованих гілок. Обрізку по висоті рекомендується робити до процесу вегетації, в іншому випадку рослина може стати безформним і втратити декоративні якості.
обрізка куща бузку

На замітку: санітарну стрижку бузку можна робити протягом усього року. Досвідчені садівники рекомендують стригти огорожа після цвітіння. Це стимулює зростання і розвиток крони. Однак обрізати верхню частину чагарнику в цей час небажано. Для того щоб огорожа була непрохідною і щільною, можна час від часу переплітати гілки між чагарниками. Удобрювати в перші два роки зростання бузок необов'язково, але це стосується лише правильно посадженим чагарниках. Якщо посадка проводилася невірно, то добриво має бути запланованим заходом для догляду.


Відповідні добрива для бузку після двох років зростання:

 • Аміачна селітра;
 • сечовина;
 • Суміш суперфосфату з калієвої селітрою;
 • Зола.

Бузок досить морозостійка, може обходитися без утеплення в зимовий час року, але це відноситься до дорослих рослин. Коріння молодих кущиків можуть підмерзнути, тому потребують підсипання у вигляді торфу або сухого листя.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх